Органи влади в Російській Федерації: поняття, структура

Органи влади в Російській Федерації: поняття, структура

Органи влади в Російській Федерації: поняття, структура

Всім добре! Сьогодні на черзі розбір теми «Органи влади в Російській Федерації». Тема складна, потрібно знати не тільки назви органів, але і як вони в реальності функціонують. Без такого знання робити на будь-якому іспиті просто нічого. Тому вперед.

Для початку нагадаю, що ми живемо в державі Росія, зрозуміло, що воно виникло дуже давно - близько IX століття н.е. ... От є держава США. Воно виникло зовсім недавно за мірками Росії-то. Однак є загальні ознаки у будь-якої держави.

І перший найважливіший ознака - апарат влади - це і є органи влади. Без них не можливо уявити собі жодна держава. Як вони формувалися? Ну, є безліч теорій. Так, є теорія теологічна (автори Августин Блаженний і Фома Аквінський), що говорить, що будь-яка влада є від Бога, щоб приборкувати пороки людей через закони. Є й інші теорії. Особисто мені близька класова теорія. Про неї я розповідав в цій статті .

Ось сьогодні ми з вами і розберемося з апаратом влади. Яка ж структура органів державної влади є в Російській Федерації? Ось схема:

Ось схема:

Давайте розберемося що тут до чого. По-перше, всі органи влади РФ розділені по гілках влади: на законодавчу (яка закони приймає), виконавчу (закони, не повірите, виконує, щоб вони діяли) і судову (судить).

Законодавча влада представлені парламентом - який у нас в Росії називається Федеральної збори. Саме він приймає закони. Хто може пропонувати законопроекти? відповідь:

Народ може тільки обирати Держдуму і Президента. Пропонувати законопроекти він не може. Спочатку законопроект надходить в нижню палату парламенту - Держдуми. Там проходить три читання, якщо проходить - далі надходить до Ради Федерації, і якщо підходить - то на підпис Президенту. Президент РФ може закон відправити на доопрацювання. Якщо він так зробить більше 3-х разів - Держдума може йому оголосити вотум недовіри і буде в загальному погано все ... Так функціонують федеральні законодавчі органи влади в РФ.

Президент же призначає Голову Уряду. Уряд закони НЕ приймає, воно їх ВИКОНУЄ. Наприклад, ось Парламент прийняв закон «Про підвищення мінімального розміру оплати праці до 20 000 рублів» (наприклад, сьогодні вона становить 4600, а мінімальний прожитковий мінімум - 7 500). Уряд повинен його виконати тобто Міністр Фінансів повинен що хоче робити, але знайти ці гроші! І забезпечити, щоб закон виконувався! Так функціонує виконавчі органи влади в Росії.

Зрозуміло, що судова влада потрібна для того, щоб судити. Також судова влада в особі Конституційного суду звіряє зміст прийнятих і діючих законів з Конституцією - основним законом країни -, щоб вони їй не суперечили. Верховний суд РФ - вища судова інстанція для більшості судових справ. Вищий арбітражний суд - вирішує справи, пов'язані з економічною і фінансовою сферою.

Яке ж місце займає Президент в структурі органів державної влади РФ? Президент РФ НЕ відноситься ні до однієї гілки влади, а стоїть над ними, координуючи їх функціонування! Це, дорогі абітурієнти, вкрай важливо зрозумілий і запам'ятати! У тестах ЗНО з суспільствознавства вкрай багато завдань на цей принцип! Якось так! 🙂

Далі, Росія - має республіканську форму влади. Це означає, що вищі органи влади в РФ вибирає російський багатонаціональний суверенний (незалежний) народ - тобто ми з вами, дорогі друзі (дивіться ілюстрацію).

Народ обирає Президента і Державну Думу (блакитні стрілочки). За теорією він ще повинен обирати губернаторів, місцеві парламенти і мерів міст! У нас в Пермі, на жаль, народ відсторонений від обрання мера і губернатора. Але ж якби обирали - вони напевно б були більш старанними - довелося б виконувати свої обіцянки, а інакше більше їх не оберуть! 🙂

Білими стрелочкам показані ті органи влади, які призначає Президент РФ. Все до остраху просто!

Далі Росія - федеративна держава (федерація). Що це означає. Є дві форми державного устрою - унітарна і федеративна. При унітарній - все території підкоряються центральної влади і не мають ніякої незалежності від центру, слухняно виконуючи його розпорядження. При федеративному типі державно-територіального устрою є центральна (федеральна) влада і місцева. Повноваження цих властей визначає договір. У РФ - це Федеративний договір 1992 року - федеральний конституційний закон.

Місцева влада зобов'язана виконувати федеральні закони, але може і свої закони приймати, що не суперечать федеральним! Таким чином, за структурою органів державної влади РФ, місцеві органи влади дублюють федеральні: губернатор - грає роль президента, в кожному суб'єкті Російської Федерації є свій парламент (у нас в Пермі - це Законодавчі Збори Пермського Краї), і свої міністерства.

Важливо зрозуміти, що в Федерації можуть складатися і цілі держави, які мають свого Президента. Так є республіка Башкортостан, Республіка Татарстан і ін. Проте ці держави в державі (Росії) не мають зовнішньої незалежності. Однак мають велику автономію всередині держави. Є й інші види суб'єктів РФ: автономні округи, області, краю та ін. Все це - суб'єкти Російської Федерації! Така структура органів державної влади РФ.

Про політичні режимах поговоримо в наступному пості - не пропустіть для отримання дозволу на нові статті сайту!

З повагою, Андрій (Dreammanhist) Пучков

Як вони формувалися?
Яка ж структура органів державної влади є в Російській Федерації?
Хто може пропонувати законопроекти?
Яке ж місце займає Президент в структурі органів державної влади РФ?
Навигация сайта
Новости
Реклама
Панель управления
Информация