Організація об'єднаних націй (ООН)

Джерело: Мінекономрозвитку Росії

26 вересня 2010 р 26 вересня 2010 р   Версія для друку Версія для друку

Facebook

Twitter

LinkedIn

Delicious

Digg

StumbleUpon

Live Journal

В Контакте

Мій світ


ОРГАНІЗАЦІЯ ОБ'ЄДНАНИХ НАЦІЙ (ООН)

United Nations (UN); Organisation des Nations unies (ONU); الأمم المتحدة Organización de las Naciones Unidas (ONU); 联合国

Місце розташування: Нью-Йорк, США
Заснована: 26 червня 1945 р
Створена: відповідно до Декларації Об'єднаних Націй від 1 січня 1942 р
Членство: 193 країн
Генеральний секретар: Пак Гі Мун (Республіка Корея) з 1 січня 2007 р
Офіційні мови: англійська, французька, іспанська, російська, арабська, китайська

Організація Об'єднаних Націй (ООН) - міжнародна організація , Створена для підтримки і зміцнення міжнародного миру і безпеки, розвитку співпраці між державами.

Статут ООН був затверджений на Сан-Францисской конференції і підписаний 26 червня 1945 року представники 51 держави. Дата вступу Статуту в силу ( 24 жовтня ) Відзначається як День Організації Об'єднаних Націй . Сьогодні членами ООН є 193 держави світу.

У структуру ООН входять: Генеральна Асамблея, Рада Безпеки, Економічна і Соціальна рада, Міжнародний суд і Секретаріат ООН.

Генеральна Асамблея ООН - заснований в 1945 році відповідно до Статуту ООН головний дорадчий, директивний і представницький орган Організації Об'єднаних Націй . Асамблея складається з 193 членів Організації Об'єднаних Націй і служить форумом для багатостороннього обговорення всього спектру міжнародних питань, відображених у Статуті. Асамблея збирається на чергову щорічну сесію в період з вересня по грудень і в наступний період у міру необхідності.

Відповідно до Статуту Організації Об'єднаних Націй Генеральна Асамблея ООН має такі функції і повноваження:

  • розглядати загальні принципи співробітництва в справі підтримки міжнародного миру і безпеки, в тому числі в питаннях роззброєння, і робити відповідні рекомендації;
  • організовувати дослідження і готувати рекомендації з метою сприяння міжнародному політичному співробітництву, розвитку і кодифікації міжнародного права, здійснення прав людини і основних свобод і сприяння міжнародному співробітництву в економічній, соціальній і гуманітарній сферах і в галузі культури, освіти та охорони здоров'я;
  • отримувати і розглядати доповіді Ради Безпеки та інших органів ООН;
  • розглядати і затверджувати бюджет Організації Об'єднаних Націй і встановлювати розмір нараховуються внесків держав-членів;
  • обирати непостійних членів Ради Безпеки і членів інших рад і органів ООН і, за рекомендацією Ради Безпеки, призначати Генерального секретаря.

Кожна держава має в Асамблеї один голос. Рішення по окремим важливим питанням, таким, як рекомендації щодо миру та безпеки і вибори членів Ради Безпеки, приймаються більшістю в дві третини держав-членів; рішення з інших питань приймаються простою більшістю голосів.

Генеральна Асамблея має в своєму складі Генеральний комітет, Комітет з перевірки повноважень і 6 спеціалізованих комітетів:

  • Генеральний комітет - виносить рекомендації Асамблеї щодо затвердження порядку денного, розподілу пунктів порядку денного і організації роботи
  • Комітет з перевірки повноважень - подає Асамблеї доповіді про повноваження представників
  • Комітет з питань роззброєння і міжнародної безпеки (Перший комітет) займається питаннями роззброєння і відповідними питаннями міжнародної безпеки.
  • Комітет з економічних і фінансових питань (Другий комітет) займається економічними питаннями.
  • Комітет з соціальних і гуманітарних питань і питань культури (Третій комітет) займається проблемами соціального та гуманітарного характеру.
  • Комітет за спеціальними політичних питань і питань деколонізації (Четвертий комітет) займається різноманітною політичною тематикою, яка не входить в коло ведення Першого комітету, а також питаннями деколонізації.
  • Комітет з адміністративних і бюджетних питань (П'ятий комітет) займається адміністративними питаннями та бюджетом Організації Об'єднаних Націй.
  • Комітет з правових питань (Шостий комітет) займається міжнародними правовими питаннями.

До складу Ради Безпеки ООН входять 15 держав-членів - 5 постійних і 10 непостійних, які обираються Генеральною Асамблеєю ООН на дворічний термін по 5 членів щороку. 10 непостійних членів Ради Безпеки обираються за географічним принципом, а саме:

Рада Безпеки несе головну відповідальність за підтримання міжнародного миру та безпеки, його рішенням зобов'язані підкорятися всі члени ООН. П'ять постійних членів Ради Безпеки ( російська Федерація , США , Великобританія , Франція , Китай ) Мають право « вето ».

Непостійними членами РБ ООН в 2012-2013 рр. були Австралія, Гватемала, Марокко, Пакистан і Того, в 2013-2014 рр. - Азербайджан, Аргентина. Люксембург, Руанда і Республіка Корея.

Економічну і соціальну раду ООН (ЕКОСОР) - один з головних органів Організації Об'єднаних Націй , Який координує співпрацю в економічної , соціальної областях ООН і її спеціалізованих установ .

Статутом Організації Об'єднаних Націй ЕКОСОР заснований в якості головного органу, що відповідає за координацію діяльності 14 спеціалізованих установ ООН , Дев'яти функціональних комісій та п'яти регіональних комісій в економічній і соціальній сфері. Рада є також центральним форумом для обговорення міжнародних економічних і соціальних проблем і вироблення рекомендацій щодо політики для держав-членів і системи Організації Об'єднаних Націй, отримуючи доповіді від 11 фондів і програм ООН.

У сферу діяльності Економічної і Соціальної Ради входять:

  • Сприяння економічному та соціальному прогресу, в тому числі підвищення рівня життя і повної зайнятості населення;
  • Вироблення способів вирішення міжнародних проблем в економічній і соціальній сферах і в області охорони здоров'я ;
  • Сприяння міжнародному співробітництву в сфері культури і освіти ;
  • Створення умов для загальної поваги прав людини і його основних свобод.

ЕКОСОР проводить або організовує дослідження з питань, що входять в сферу його діяльності, публікує доповіді з цих питань. Він також сприяє в підготовці і організації проведення міжнародних конференцій з економічних і соціальних проблем, сприяє здійсненню рішень цих конференцій. Для реалізації своїх повноважень у розпорядження Ради виділено понад 70 відсотків людських і фінансових ресурсів всієї системи ООН .

Свої функції в сфері економічного і соціального міжнародного співробітництва ЕКОСОР здійснює через п'ять регіональних комісій:

Міжнародний суд - головний судовий орган ООН. Суд складається з 15 незалежних суддів, що діють в особистій якості і не є представниками держави. Вони не можуть присвячувати себе ніякому іншому заняттю професійного характеру. При виконанні судових обов'язків члени Суду користуються дипломатичними привілеями та імунітетами.

Стороною справи даного Суду може бути тільки держава, а юридичні та фізичні особи звертатися до Суду не в праві.

Секретаріат ООН забезпечує повсякденну роботу Організації, її головних органів і реалізує прийняті ними програми та політичні установки. На чолі Секретаріату стоїть Генеральний секретар, який призначається Генеральною Асамблеєю за рекомендацією Ради Безпеки терміном на 5 років з можливістю переобрання на новий термін. Штат Секретаріату ООН налічує близько 44 тисяч міжнародних чиновників.

Секретаріат виконує різноманітні функції - від керівництва миротворчими операціями до посередництва в міжнародних суперечках, від складання оглядів економічних і соціальних тенденцій і проблем до підготовки досліджень з прав людини і сталого розвитку. Крім того, персонал Секретаріату орієнтує і інформує світові засоби інформації про роботу Організації Об'єднаних Націй; організовує міжнародні конференції з проблем світового значення; стежить за виконанням рішень органів Організації Об'єднаних Націй і здійснює переклад виступів і документів на офіційні мови Організації .

У структуру Секретаріату ООН входять:

Центральні установи ООН розташовані в Нью-Йорку , Відділення - в Женеві , Відні і Найробі . Відділення ООН в Женеві служить центром дипломатичних нарад і форумом для обговорення проблем роззброєння та прав людини. Відділення ООНацій у Відні є штаб-квартирою Організації в частині міжнародного контролю за вживанням наркотиків, попередження злочинів та кримінального судочинства, мирного використання космічного простору і міжнародного торгового права. Відділення ООН в Найробі служить центром діяльності Організації Об'єднаних Націй в області населених пунктів та охорони навколишнього середовища.

Навигация сайта
Новости
Реклама
Панель управления
Информация