Організація військового обліку і його призначення - Гіпермаркет знань

Гіпермаркет знань >> Основи безпеки життєдіяльності >> ОБЖД 11 клас >> Організація військового обліку і його призначення

3.2. Організація військового обліку і його призначення
Організація військового обліку
Військовий облік - це складова частина військового обов'язку громадян. Російському обліку підлягають всі громадяни чоловічої статі, які досягли призовного віку, а також військовозобов'язані за місцем проживання.

Всі громадяни Російської Федерації зобов'язані перебувати на військовому обліку. Виняток становлять громадяни:

- звільнені від виконання військових обов'язків відповідно до Федерального закону «Про військовий обов'язок і військову службу»;
- які проходять військову службу або альтернативну цивільну службу;
- які відбувають покарання у вигляді позбавлення волі;
- жіночої статі, які не мають військово-облікової спеціальності (військово-облікова спеціальність - категорія військового обліку, яка вказує військову спеціальність, отриману при закінченні певного освітнього закладу);
- постійно проживають за межами Російської Федерації.

Військовий облік покликаний визначити можливості держави щодо забезпечення комплектування Збройних Сил особовим складом.

Історія нашої Батьківщини свідчить, що необхідність оборони держави, захист інтересів Росії постійно висували вимоги щодо вдосконалення системи комплектування Збройних Сил особовим складом з урахуванням можливостей країни з народонаселення.

система комплектування військ складалася поступово. Так, наприклад, в 1705 указом Петра I в Росії була введена рекрутська військова повинність, відповідно до якої в армію щорічно набирали фізично придатних до військової служби чоловіків від 20 до 30 років. Спочатку в рекрути брали одну людину з 20 дворів, а з 1724 по 5-7 чоловік від 1000 чоловічих душ. Така організація військового обліку і військової повинності дозволила Петру 1 до 1725 мати 220-тисячну регулярну армію.

Подальше значне вдосконалення системи комплектування військ відбулося в 1874 р в результаті проведення військових реформ, автором яких був військовий міністр збройних сил Росії Д. А. Мілютін.

У 1874 р в російській армії була введена загальна військова повинність, що замінила рекрутські набори. Загальна військова повинність поширювалася на чоловіче населення країни, яка досягла віку 21 років. Призовники тягнули жереб і цим визначали, хто повинен йти служити в цьому році.

Загальний термін служби встановлювався в 15 років, з них 6 років доводилося на дійсну військову службу, а 9 років - на перебування в запасі.

Така система комплектування російської армії дозволила в період російсько-турецької війни (1877-1878) надзвичайно швидко - за чотири тижні - провести мобілізацію російської армії. На 42-й день війська були зосереджені на Дунайському театрі військових дій.

Комплектування російської армії в період 1897-1917 рр. здійснювалося відповідно до Статуту про військову повинність. У ньому визначено, що чоловіче населення, незалежно від станів, підлягає військової повинності. До виконання повинності щорічно призивався тільки один вік населення, а саме молоді люди, яким виповнилося 20 років від роду станом на 1 січня того року, коли проводиться заклик .

Служба в постійних військах розділилася на службу дійсну і службу в запасі. Загальний термін служби для складаються в частинах піхоти і артилерії визначався в 18 років, з них 3 роки дійсної військової служби і 15 років в запасі; для складаються в частинах всіх інших родів військ - в 17 років, з них 4 роки дійсної військової служби і 13 років в запасі.

Нижні чини сухопутних військ після звільнення з дійсної військової служби в запас армії складалися 7 років в запасі першого розряду, а решту часу, до закінчення загального терміну служби, - в запасі другого розряду. Стан в запасі обмежувалося досягненням 39-річного віку.

Таким чином, історично склалася система військового обліку всіх громадян Росії, які в разі потреби можуть бути призвані до лав збройних сил, щоб зі зброєю в руках захищати свою Вітчизну.

Військовий облік громадян Російської Федерації здійснюється відповідно до Федерального закону «Про військовий обов'язок і військову службу» за місцем проживання військовими комісаріатами. У населених пунктах, де немає військових комісаріатів, первинний військовий облік здійснюється органами місцевого самоврядування.

У документах з військового обліку містяться такі відомості про громадянина:

- прізвище ім'я по батькові;
- дата народження;
- місце проживання;
- сімейний стан;
- освіта ;
- місце роботи;
- придатність до військової служби за станом здоров'я;
- професійна придатність до підготовки з військово-обліковими спеціальностями і до військової служби на військових посадах;
- основні антропометричні дані (довжина тіла (зріст), окружність грудної клітини, маса тіла (вага), м'язова сила кисті, життєва ємкість легень (спірографія);
- проходження військової служби або альтернативної цивільної служби;
- проходження військових зборів;
- Володіння іноземними мовами;
- наявність військово-облікових і цивільних спеціальностей;
- наявність першого спортивного розряду або спортивного звання;
- порушення або припинення відносно громадянина кримінальної справи;
- наявність судимості;
- бронювання громадянина, який перебуває в запасі, за органом державної влади, органом самоврядування або організацією на період мобілізації та у воєнний час.

Первісна постановка громадян на військовий облік
Первісна постановка на військовий облік громадян чоловічої статі здійснюється з 1 січня по 31 березня в рік досягнення ними віку 17 років. Первісну постановку на військовий облік здійснює спеціальна комісія з постановки громадян на військовий облік, створювана в районі, місті або іншому адміністративному освіті.

Посадові особи організацій або освітніх установ зобов'язані забезпечувати громадянам, які працюють або навчаються в зазначених організаціях або установах, можливість своєчасної явки за повісткою військового комісаріату для постановки на військовий облік.

Якщо громадяни, які підлягають постановці на військовий облік, не працюють і не вчаться, вони при отриманні повістки військового комісаріату зобов'язані особисто прибути до військового комісаріату за місцем проживання для початкової постановки на військовий облік.

Первісна постановка на військовий облік громадян жіночої статі після отримання ними військово-облікової спеціальності, а також осіб, які отримали громадянство Російської Федерації, здійснюється військовим комісаріатом протягом всього календарного року.

Комісія з постановки громадян на військовий облік затверджується главою органу місцевого самоврядування (місцевої адміністрації) в такому складі: військовий комісар району, міста (без районного поділу) або іншого адміністративно-територіального утворення або заступник військового комісара - голова комісії; фахівець з професійного психологічного відбору; секретар комісії; лікарі-фахівці.
Запитання і завдання

1. Військовий обов'язок, її призначення та зміст.
2. Військовий облік і його організація.
3. Дані, які містяться в документах з військового обліку.
4. Первісна постановка громадян на військовий облік, терміни його проведення.
5. Медичний огляд громадян при початкової постановки на військовий облік.
6. Обов'язки громадян з військового обліку.


Смирнов А. Т., Основи безпеки життєдіяльності: Учеб. для учнів 11 кл. загальноосвіт. установ / А. Т. Смирнов, Б. І. Мішин, В. А. Васнев. - 3-е изд. - М.: Просвещение, 2002. - 159 с. - мул.


Бібліотека з підручниками та книгами на скачку безкоштовно онлайн , ОБЖД для 11 класу завантажити , Шкільна програма з ОБЖД, плани конспектів уроків

зміст уроку зміст уроку  конспект уроку конспект уроку

опорний каркас опорний каркас   презентація уроку   акселеративного методи   інтерактивні технології Практика   завдання і вправи   самоперевірка   практикуми, тренінги, кейси, квести   домашні завдання   дискусійні питання   риторичні питання від учнів Ілюстрації     аудіо-, відео- та мультимедіа   фотографії, картинки   графіки, таблиці, схеми   гумор, анекдоти, приколи, комікси   притчі, приказки, кросворди, цитати Доповнення     реферати   статті   фішки для допитливих   шпаргалки   підручники основні і додаткові   словник термінів   інші Удосконалення підручників та уроків     виправлення помилок в підручнику   оновлення фрагмента в підручнику   елементи новаторства на уроці   заміна застарілих знань новими Тільки для вчителів     ідеальні уроки   календарний план на рік   методичні рекомендації   програми   обговорення Інтегровані уроки презентація уроку акселеративного методи інтерактивні технології Практика завдання і вправи самоперевірка практикуми, тренінги, кейси, квести домашні завдання дискусійні питання риторичні питання від учнів Ілюстрації аудіо-, відео- та мультимедіа фотографії, картинки графіки, таблиці, схеми гумор, анекдоти, приколи, комікси притчі, приказки, кросворди, цитати Доповнення реферати статті фішки для допитливих шпаргалки підручники основні і додаткові словник термінів інші Удосконалення підручників та уроків виправлення помилок в підручнику оновлення фрагмента в підручнику елементи новаторства на уроці заміна застарілих знань новими Тільки для вчителів ідеальні уроки календарний план на рік методичні рекомендації програми обговорення Інтегровані уроки

Якщо у вас є виправлення або пропозиції до даного уроку, Напишіть нам .

Якщо ви хочете побачити інші коригування та побажання до уроків, дивіться тут - освітній форум .

Навигация сайта
Новости
Реклама
Панель управления
Информация