«Організувати роботу по вилученню дітей ... в приміщеннях із заборгованістю за енергоносії»

13.01.2017

Олександр Тигін пояснив свій підірвав соцмережі наказ: боротьба з боржниками тут ні при чому, це уроки Старого Кувака

Сьогодні соцмережі збуджені новинами про вилучення в Зеленодольську дітей з сімей, що мають комунальні борги. Всьому виною - витік апаратного протоколу. Сенс документа «БІЗНЕС Online» роз'яснив глава району Олександр Тигін: дійсно, 11 дітей помістили в притулок на три місяці, але це робиться тільки через суд і заради їх же безпеки. Тим часом в Татарстані після трагедії із загибеллю в пожежі матері з п'ятьма дітьми такі перевірки стали звичайною практикою.

Олександр Тигін, за чиїм підписом дано доручення, пояснив, що вилучення дітей допускається в суворій відповідності з законом Фото: «БІЗНЕС Online» Олександр Тигін, за чиїм підписом дано доручення, пояснив, що вилучення дітей допускається в суворій відповідності з законом Фото: «БІЗНЕС Online»

«САМІ піде СВОЇХ ДІТЕЙ В ОПІКУ ЗДАВАТИ?»

Підірвав соцмережі документ, який був анонімно розісланий напередодні в редакції ЗМІ. Йдеться про протокол апаратної наради від 12 грудня в мерії Зеленодольська за підписом голови Олександра Тигіна.

Напередодні Нового року (в термін до 23 грудня) влади району вирішили перевірити всі житлові приміщення з боргами за енергоносії і при виявленні в даних приміщеннях неповнолітніх дітей поінформувати відділ опіки. Окремим рядком йде досить жорстке доручення: «Організувати роботу відділу опіки та піклування щодо вилучення неповнолітніх дітей, які проживають в житлових приміщеннях з заборгованістю за енергоносії, доповідати щотижня».

З ранку скан активно поширюється по всьому рунету. Зокрема, скріншот документа перепостив на своїй сторінці відомий економіст Степан Демура. Гнівними коментарями користувачів мережі супроводжувався пост в групі «Ювенальна Юстиція в Росії - ми Проти!».

«Я вже думала, хоч в Татарстані порядок є якийсь» - найбільш м'яке з коментарів. Рідкісні схвалення ініціативи в дусі «Це правильно, батьки своїми діями наражають на небезпеку дітей. Скільки вже горіло будинків і скільки загинуло дітей »перериваються популістськими гаслами« Це не комунальні служби піддають дітей небезпеці, відключаючи опалення? Батьки піддають їх небезпеки, намагаючись зігріти? Ви не допускаєте ймовірність того, що ви одного разу не зможете заплатити за комунальні послуги? Самі тоді своїх дітей в службу опіки підете здавати? ».

Напередодні і. о. прокурора РТ Артем Миколаїв дав доручення провести перевірку цієї інформації. «В ході перевірки буде дана правова оцінка діям місцевої влади, в тому числі перевірено відповідність розпорядження голови району вимогам федерального законодавства», - повідомив «БІЗНЕС Online» старший помічник прокурора РТ по взаємодії із засобами масової інформації Руслан Галієв.

На початку січня минулого року в Старому Кувак згорів будинок, загинули мати і п'ятеро дітей Фото: «БІЗНЕС Online» На початку січня минулого року в Старому Кувак згорів будинок, загинули мати і п'ятеро дітей Фото: «БІЗНЕС Online»

«КРАЩЕ НЕХАЙ ДІТИ БУДУТЬ В БЕЗПЕЦІ, ПОКИ БАТЬКИ: розбиратися з боргом»

Сам Тигін в розмові з «БІЗНЕС Online» пояснив жорсткі формулювання просто. Протокол є протокол, весь закон в нього не втиснеш, але вилучення дітей допускається тільки в суворій відповідності з законом, підкреслив він.

Саму суть рішення він пояснює роботою на випередження: у Татарстані вивчили уроки Старого Кувака. Нагадаємо, що на початку січня минулого року в цьому селі Лениногорского району згорів будинок, загинули мати Ольга Журавльова та п'ятеро дітей, батько з важкими опіками надовго потрапив до лікарні. Глава поселення був засуджений за недбалість, а батько єдиного вцілілого дитини зажадав 2,4 млн. Рублів компенсації від винних.

«Це доручення відноситься до сімей, які перебувають в соціально небезпечному положенні, то, що було в Леніногорського районі, - пояснив Тигін. - Там родина була відключена від комунальних послуг через борги, сталася трагедія. Вилучення дітей із сім'ї дуже чітко регламентується законодавством. Це можливо тільки в разі загрози. Очевидно, що випереджала роль органів опіки повинна бути! І це підтверджується набрав чинності вироком - в повному обсязі до кінця було зроблено ... Сенс нашого протоколу в тому, що боржники - завжди ризикована категорія. І необхідно оцінювати, чи є ризик життю і здоров'ю дітей. Якщо такий ризик є, рішення повинні бути прийняті своєчасно. Якщо загроза є, то ми рухаємося відповідно до закону, щоб не дай бог не втратити дітей. Якщо загрози немає, то немає ніяких підстав для вилучення. Комунальники працюватимуть з боржниками самі ».

Натисніть, щоб збільшити Натисніть, щоб збільшити

Процедура вилучення супроводжується повідомленням прокуратури, рішеннями судів і т. Д. Термін вилучення також визначається судом. Так що муніципалітет не в змозі втрутитися в цю процедуру.

Всього в Зеленодольськ районі 98 сімей з дітьми, обтяжених боргами по самий дах, повідомив «БІЗНЕС Online» керівник прес-служби Зеленодольського муніципального району Олександр Коршунов. «Таких сімей, де знаходяться діти і де були відключені послуги, було близько 30, - згадав Тигін. - І то з кожної з них працювали на предмет того, є загрози чи ні ».

Як велася ця робота, пояснив Коршунов. Комісія виходить на місце, виявляє, чи є умови, що загрожують життю і здоров'ю дитини. Якщо вони є, то спочатку працюють соціальні служби: пропонують батькам варіанти працевлаштування, наприклад. Але якщо нічого не допомагає, а комісія визнає, що подальше перебування дітей в таких умовах загрожує їхньому здоров'ю і, можливо, життя, починається процедура поміщення дитини до притулку. Всього за 2016 рік 11 дітей були відправлені до притулку - не назовсім, а на тримісячний термін.

Дитячий омбудсмен РТ Гузель Удачина пояснила «БІЗНЕС Online», що сама по собі заборгованість по оплаті за комунальні послуги не становить загрози життю і здоров'ю дітей і не може вважатися законною підставою для «вилучення» дітей у батьків. «Згідно з наявною інформацією, за 2016 рік у Зеленодольську муніципальному районі було відібрано 11 дітей з 7 сімей. І ні в одному випадку таке рішення не було прийнято через наявність заборгованості за житлово-комунальні послуги », - підкреслила вона.

«Краще нехай діти будуть в безпеці, поки батьки розбираються з боргами ... Там, де житловики працюють з боржниками, органи опіки повинні працювати паралельно, не допускаючи ситуації, яка виникла в Леніногорського районі», - підвів риску голова Зеленодольська.

Дитячий омбудсмен РТ Гузель Удачина пояснила, що сама по собі заборгованість по оплаті за комунальні послуги не становить загрози життю і здоров'ю дітей і не може вважатися законною підставою для «вилучення» дітей у батьків Фото: «БІЗНЕС Online» Дитячий омбудсмен РТ Гузель Удачина пояснила, що сама по собі заборгованість по оплаті за комунальні послуги не становить загрози життю і здоров'ю дітей і не може вважатися законною підставою для «вилучення» дітей у батьків Фото: «БІЗНЕС Online»

БОРГИ ЗА ЖКГ У Зеленодольську: 10 ТИС. БОРЖНИКІВ, 300 МЛН. БОРГУ

Так що мета - все-таки не боротьба за збір комунальних платежів. Та й чи може зробити погоду сотня боржників, якщо всього в місті понад 10 тис. Особових рахунків давно і надійно сидить в мінусі?

Борги за комунальні послуги в Зеленодольську в середині липня минулого року досягли 300 млн. Рублів. Тільки за газ міські споживачі заборгували 145 млн. Рублів (борги населення - близько 90% цієї суми). І на початку серпня знову постала загроза відключення гарячої води, а далі і проблеми в підготовці опалювального сезону. Ця біда існує не перший рік, про неї постійно кажуть міська влада - досить згадати, що ще в 2014 році сумарна заборгованість за послуги ЖКГ перевищувала 217 млн. рублів, а борги за опалення перед ЗПТС піднялися до 173 мільйонів.

Разом з тим, як пояснив «БІЗНЕС Online» Тигін, зараз ситуація не критична. Борг, за його словами, стабілізовано. В результаті виробленого угоди з компанією «Газпром Міжрегіонгаз Казань» про реструктуризацію платежі надходять відповідно до графіка - більше, ніж спожито палива. Основна проблема міста навіть не в цьому, а в зношеності мереж: неплатежі не дозволяють нормально фінансувати поточний і капітальний ремонт, через що і трапляються аварії. За новорічні свята їх було десяток ...

Павло Миколаїв: «Трагедії в Лениногорске можна було б уникнути, якби уповноважені органи не залишили сім'ю без допомоги, без підтримки» / Фото: prav Павло Миколаїв: «Трагедії в Лениногорске можна було б уникнути, якби уповноважені органи не залишили сім'ю без допомоги, без підтримки» / Фото: prav.tatarstan.ru

«ВИЛУЧЕННЯ ДІТЕЙ? ЦЕ ТРАДИЦІЙНА ПРАКТИКА »

Зауважимо, що вилучення дітей у боржників - НЕ Зеленодольське винахід, а загальнореспубліканська практика. Про такий захід чиновники заговорили відразу ж після страшної пожежі в Старому Кувак. Ця подія просто потрясло весь істеблішмент, який заглянув у глибини буття простих жителів в сільській місцевості. Мати з шістьома дітьми, батько, який заробляє копійки, маленький будинок, 16-тисячний (всього лише!) Борг за газ, який неможливо заплатити, сім'я, годується з грядок ...

Після пожежі уповноважена з прав дитини в РТ Гузель Удачина наводила дані, що всього в республіці проживають близько 300 неблагополучних і малозабезпечених сімей, яким за борги перекрили джерела життєзабезпечення. У січні на традиційній нараді в Кабміні президент РТ Рустам Мінніханов заявив в зв'язку з трагедією: «Якщо ми прийняли рішення відключити, ми повинні були прийняти рішення, де ці діти будуть перебувати, як сім'я буде забезпечувати їх життєдіяльність. Зрозуміло, дорослі можуть і трохи зігрітися, можуть і якісь інші форми ... Але діти є діти. Давайте домовимося, що в подібних питаннях ми будемо максимально уважні », - резюмував президент, не давши, втім, прямих вказівок, що робити з такими сім'ями.

«Трагедії в Лениногорске можна було б уникнути, якби уповноважені органи не залишили сім'ю без допомоги, без підтримки», - зауважив керівник республіканського СК Павло Миколаїв на підсумковій колегії відомства і пообіцяв, якщо що, «допомогти» самим керівникам ...

Перед самим Новим роком прем'єр-міністр РТ Ільдар Халіков розпорядився відправити всім главам адміністрацій і сільських поселень телеграми-попередження. «Не забудьте в цю телеграму включити згадка про правові наслідки, - сказав прем'єр-міністр. - Як показала практика, існує кримінальна відповідальність за невиконання своїх посадових повноважень. Нагадую всім, що за підсумками події в Леніногорського районі було порушено справу і був покараний керівник сільського поселення ».

Так що, схоже, і в Зеленодольськ районі влада вирішила не чекати заходів від слідчих органів.

Зі свого боку ряд заходів щодо попередження інцидентів в неблагополучних сім'ях в зимовий період прийняли і продовжують реалізовувати в МНС РТ. Нагадаємо, вже через тиждень після трагедії в Старому Кувак міністр доповідав Мінніханову: «В рамках вашої вказівки ... за тиждень перевірено 1350 багатодітних сімей, в тому числі близько 600 - неблагополучних ... Запропоновано до вилучення дітей із трьох сімей. За вашим дорученням ми щільно працюємо з органами соцопекі і органами внутрішніх справ ».

Для керівника прес-служби ГУ МНС Росії по РТ Андрія Родигіна практика вилучення дітей з-за боргів новиною не є, оскільки «обговорюється вже давно». «Це традиційна практика. Але Зеленодольськ ініціативи - прерогатива органів місцевого самоврядування », - зауважив він. Після трагедії в селі Старий Кувак відразу ж проводилися масові позапланові перевірки по виявленню порушень пожежної безпеки в багатодітних сім'ях. Причому такі перевірки здійснювалися за всіма групами ризику. Правда, у МНС категорії «боржники» немає в їх числі. До соціальним групам ризику, за словами Родигіна, відносяться самотні особи похилого віку, а також люди, які перебувають на обліку в органах внутрішніх справ як зловживають спиртними напоями, як організатори притонів, і багатодітні сім'ї. Їм після трагедії в селі Старий Кувак почали встановлювати спеціальні автоматичні пожежні сповіщувачі.

Нагадаємо, на першому етапі з бюджету республіки на це було виділено 715 тис. Рублів, яких вистачило на 452 будинки. В цьому році додали ще 2,1 млн. Рублів. Правда, виникла несподівана проблема: деякі сім'ї викручують з цієї сигналізації батарейки, їх доводиться міняти.

За словами Родигіна, пожежа може виникнути з багатьох причин: необережне поводження з вогнем, перевантаження електромережі, несправність пічного і газового обладнання. «Якщо у людей немає коштів підтримувати піч в справному стані, в димоході можуть з'явитися і тріщини, що може стати причиною загоряння», - додав Родигіної. За даними МНС РТ, в Татарстані в 902 приватних будинках (квартирах), де є порушення вимог пожежної безпеки, проживають неповнолітні діти. Всього в цих будинках виявлено тисячі п'ятсот тридцять дев'ять порушень вимог пожежної безпеки в побуті.

Життєзабезпечуючі ресурси відключені в 1313 приватних будинках (квартирах). З них в 954 відключений або відсутній газ, в 363 - електрику. З них 926 об'єктів відключено від газопостачання за борги, 28 - за особистими заявами власників. Електрики за борги позбавлені 115 житлових будинків (квартир) і 248 - за заявою громадян. Найбільша кількість відключених житлових будинків (квартир) від життєзабезпечуючих ресурсів знаходиться в Нижньокамську і Чистопольській муніципальних районах.

За даними МНС РТ, в Татарстані в приватних будинках виявлено +1539 порушень вимог пожежної безпеки в побуті Фото:   16 За даними МНС РТ, в Татарстані в приватних будинках виявлено +1539 порушень вимог пожежної безпеки в побуті Фото: 16.mchs.gov.ru

«КОЛИ ПРОТОКОЛИ пишуть, МОВА БУВАЄ зубодробильні ... ТРЕБА ДИВИТИСЯ СУТЬ»

За коментарями «БІЗНЕС Online» звернувся до експертів - депутатам, юристам, батькам і матерям.

Олександр Сидякін - депутат Держдуми РФ від РТ, голова громадської організації «Союз батьків»:

- Не думаю, що це якесь божевілля глави (Олександра Тигіна - прим. Ред.). Не потрібно на нього так відразу накидатися, необхідно подивитися, як він це пояснює. Але якщо квартира за борги відключена від каналізації і електрики, то як там можна проживати? Як дітям уроки робити, як їжу готувати, де продукти зберігати? Добре, тепло не можна відключати за законом, але електрики-то немає. Хоча, звичайно, раніше люди жили з пічним опаленням. Продукти за вікном зберігали ... У мене мама так робила, холодильники тоді маленькі були - «Юрюзань». Тому ще раз повторюю: за те, що ти рахунки не сплатив, вилучити дитину не можна, потрібно дивитися по сукупності. Якщо їжа приготовлена, пельмені в сумці висять за віконцем, без електрики живуть, значить, не можна забирати.

Для боротьби з неплатниками потрібно використовувати всі законні методи. Але слід уважно стежити кожен випадок окремо. Кожне вилучення дитини з сім'ї - це предмет вивчення. Ось ми розглядали історію, пов'язану з декриміналізацією побоїв для близьких членів сім'ї. Колеги приводили різні приклади: прийшла дівчинка з синцем на лобі, сказала, що вдарилася, їй не повірили і порушили справу, а виявилося, що це її братик кубиком вдарив. Тому випадки різні бувають: якщо у тебе є неоплачені рахунки, але діти вимиті, охайні, нагодовані, в холодильнику є їжа, ні про яке вилучення мова не йде. Це не є підставою. Якщо батьки на гірку витрачають гроші, не працюють, природним наслідком чого є і несплата рахунків, і неприготована їжа, і незігрітими і невмиті діти, то, звичайно, це зовсім інше питання. Але лінійно за несплату боргів відбирати дітей не можна, згідно із законом не дозволено, це однозначно.

Зауважу також, що всі члени багатодітних сімей з низьким рівнем доходу мають субсидії, інші форми соціальної підтримки, включаючи реструктуризацію заборгованості. У Татарстані в цьому плані ведеться комплексна робота.

Зіля Валєєва - керівник регіональної громадської організації «Жінки Татарстану»:

- Як тільки я почула про цю постанову, відразу звернула на нього увагу і в той же час подумала, що це якесь непорозуміння. Як тільки почалися холоди, було додаткове доручення і президента РТ - звернути увагу на сім'ї, особливо після пожежі в Леніногорського районі. У всіх муніципальних утвореннях сім'ї, де діти в небезпечній життєвій ситуації, стоять на обліку. Мені хочеться сподіватися, що мова йде про додаткові заходи і перевірка пов'язана з наведенням ладу там, де діти перебувають у небезпеці, де їм може бути холодно через те, що квартира не опалюється або батьки випивають, не дбають про них.

З вилучення Працюють КОМІСІЇ, є Уповноважені органи, винна буті доказова база, что батьки НЕ віконують своих обов'язків. Коли протоколи пишуться, мова документів буває зубодробільнім ... Звичайно, подзвоню чолі Зеленодольськ району. Альо думаю, что суть викладу НЕ зовсім так и стосується только тих, хто знаходиться в небезпечній ситуации. Про тонких випадки тут навряд чи йдет ... Гадаю, ЦІ заходь прійняті для того, Щоб не допустіті повтору трагедії, что стало в Старому Кувак. Бачили ж там, что сім'я в Важкий условиях, неблагополучна. Альо ніхто НЕ перевірів, як смороду обігріваються. У таких випадках дітей треба тимчасово поміщати в умови, поки не буде наведено порядок вдома. Піддавати дітей на небезпеку не мають права ні сім'я, ні державні органи.

Раміль Хісамов - юрист, голова правління центру соціальної реабілітації та адаптації:

- Документ, про який ви говорите, показує, яким чином поставлена ​​робота. Два незалежних департаменту в Зеленодольськ районі займаються своєю роботою: перший - оглядом квартир, другий - встановленням дотримання законних інтересів дітей. Однак ця робота і так має бути проведена. Якщо у тих людей, у яких є заборгованості по квартплаті, є ще й проблеми з дітьми, тоді треба діяти. Причому в рамках закону. Навіть не потрібно повідомляти одному органу або іншому, що в квартирі є діти. Органи опіки та піклування і так повинні знати, скільки неблагополучних сімей в районі, де терміново потрібно вилучати дітей. Взагалі, така постановка і черговість в постанові вводить мене в сумнів щодо того, що робота поставлена ​​правильно. Необхідно опублікувати доповіді відповідальних осіб, на підставі яких були дані ці доручення. Хочеться зрозуміти, як така думка зародилася, і відстежити контекст.

На мій погляд, борги по квартплаті не є підставою для вилучення дитини з сім'ї. Органи опіки та піклування повинні займатися своєю роботою, а не пошуком квартир, де послуги не сплачені.

Людям в першу чергу треба допомагати долати складнощі, а не посилювати їх стан. Це велика психологічна травма і для дорослого, і для дитини. Діти завжди в першу чергу дивляться, як батько реагує на те, що відбувається. А вони, впевнений, будуть налаштовані негативно. Так навіть якщо на день, на годину забрати дитину, то пропаде довіру до оточуючих.

Коли у людей біда, люди потребують допомоги. Відсутність своєчасної плати за комунальні платежі - це наслідок інших непрямих проблем. Іноді немає роботи або сімейні негаразди ... Якщо орган муніципальної влади не може знайти роботу, потрібно звернутися в благодійну організацію. Виявлення таких людей - також робота муніципальної влади. Трохи творчо підходити потрібно, а не тільки керуватися посадовими інструкціями. Душевний і серцевий підхід забезпечать справжнє функціонування нашого суспільства.

«ВПЕРШЕ ЧУЮ, ЩОБ такі документи приймаються ... наполягає, щоб ПРОТОКОЛ був відкликаний»

Сарія Сабурская - уповноважений з прав людини в Республіці Татарстан:

- Вилучати дітей за борги ЖКГ, звичайно, міра неприпустима. Але, швидше за все, тут стоїть питання компетентності тих, хто цей протокол написав. У нас, на жаль, громадяни потрапляють в такі ситуації, потрібно уважне ставлення до таких родин. Чому вони опинилися в такій ситуації? Яка допомога потрібна з боку органів влади, підприємств, на яких вони працюють? Але ні в якому разі це не є підставою для вилучення дитини. В першу чергу сім'ї потрібно допомогти, а не вилучати дитину.

Я вже зв'язалася з головою Зеленодольського району Олександром Тигіним, ми ситуацію обговорили. Будуть розбиратися, чому цей пункт увійшов до протоколу таким чином. Була мета - надати допомогу сім'ям, які опинилися у важкій життєвій ситуації. Я взагалі в перший раз чую, щоб такі документи приймалися, і наполягаю на тому, щоб цей протокол був відкликаний. Впевнена, що це помилка.

Ірина Волинець - голова Центральної ради національного батьківського комітету, мама 4 дітей:

- Це неприпустимо, це порушення закону! Звичайно, випадки вилучення бували. Ми завжди ретельно розбираємося, тому що крім заборгованостей у батьків бувають наркоманія, алкоголізм, знущання. Єдина причина для відбирання дітей, як вважає комітет, який я очолюю, та й по здоровому глузду, - загроза життю і здоров'ю дитини при подальшому проживанні в сім'ї. Все інше аморально і руйнує рідну сім'ю. Інакше це соціальний фашизм. Зараз багато сімей опинилися за межею бідності. Мовою органів опіки вони теж є неблагополучними. Але треба розрізняти ... Завжди потрібно дивитися на ситуацію з позиції інтересів дитини, навіть не батьків, тим більше не енергетичних компаній та інших постачальників послуг.

У нас були випадки, коли за несплату вимикали електроенергію, а це був приватний будинок в Московській області, який обігрівався за рахунок електрики. В результаті органи опіки вилучили дітей тільки тому, що в будинку було холодно. Потім з'ясувалося, що вилучення було незаконним та й борг приписаним. Чужий борг просто звалили на людей. У розряд незаможних входять члени багатодітних сімей з цілком об'єктивних причин. Жінка не може працювати, тягар утримання лягає на чоловіка. А якщо він залишається на якийсь час без роботи ... Держава вважає, що краще зробити - підтримати або вилучити? Зараз частіше вилучають. Найцікавіше, що держава на утримання дитини в дитбудинку виділяє від 600 тисяч рублів до 2 мільйонів рублів на рік. Якби частина цих грошей давали батькам, невже б вони не змогли розпорядитися ними в інтересах дітей?

Коли дитину забирають із сім'ї, він відчуває таку травму, яку неможливо заповнити. Знаходження в сім'ї життєво необхідно, адже були досліди. Діти при повноцінному догляді і без уваги матерів не виживали, хоча фізично були здорові.

Навіть якщо погашений борг, діти знову повернуті в сім'ю, як жити далі? При кожній новій заборгованості знову відбирати? Дитина ж не річ, що не розмінна монета. Зазвичай в Татарстані більшість випадків вилучення було виправдано. Впевнена, як тільки це розпорядження потрапить керівництву РТ на очі, воно буде скасовано.

Еміль Гатауллін - юрист:

- Цей протокол анітрохи не приховує справжніх намірів своїх авторів - не забезпечити безпечне проживання неповнолітніх дітей в неблагополучних сім'ях, а стягнути з батьків борги за комунальні послуги. Якщо автори документа ставлять в основу турботу про дітей, правильно було б прописати, показати, що вони дбають про умови їх проживання. Якщо дітям дійсно щось загрожує, тоді можна ставити питання про з вилучення їх з сім'ї. Однак в нашому випадку дітей перетворюють на заручників фінансового становища своїх батьків.

Всі інші аргументи адміністрації будуть тільки прикриттям, яке забезпечує досягнення головної мети, яка прозоро викладена в документі, - вижимання боргів. Якщо ми турбуємося про те, щоб не повторився Старий Кувак, шукати треба не боржників, а тих, кого вже відключили. Відключення опалення якраз і створює умови для застосування альтернативних джерел, що і призвело до трагедії в Леніногорського районі. Заборгованість треба залишити в стороні. Слід в першу чергу перевірити, чи не використовують відключені сім'ї ці альтернативні джерела опалення та не проживають там неповнолітні діти.

Скільки вже горіло будинків і скільки загинуло дітей »перериваються популістськими гаслами« Це не комунальні служби піддають дітей небезпеці, відключаючи опалення?
Батьки піддають їх небезпеки, намагаючись зігріти?
Ви не допускаєте ймовірність того, що ви одного разу не зможете заплатити за комунальні послуги?
Самі тоді своїх дітей в службу опіки підете здавати?
Особових рахунків давно і надійно сидить в мінусі?
Але якщо квартира за борги відключена від каналізації і електрики, то як там можна проживати?
Як дітям уроки робити, як їжу готувати, де продукти зберігати?
Чому вони опинилися в такій ситуації?
Яка допомога потрібна з боку органів влади, підприємств, на яких вони працюють?
Держава вважає, що краще зробити - підтримати або вилучити?
Навигация сайта
Новости
Реклама
Панель управления
Информация