Орігамі-трансформер: створюємо разом з дітьми

Кому орігамі більше підходить - непосидам або спокійним дітям? Як розвиває це економне хобі і чим варто зайняти дітей влітку? В рамках проекту Cool School в ТРЦ «РайON» Світлана Кулакова, вчитель французької школи ім. Анни Київської, разом з дітьми створювала з паперу фігурку-трансформер.

- У французькій школі я працюю п'ять років, до цього вела гуртки з орігамі в різних школах - У французькій школі я працюю п'ять років, до цього вела гуртки з орігамі в різних школах.

Зазвичай діти ставляться до орігамі з захопленням. Вони натовпами вдавалися на заняття, ми робили часто робили колективні роботи. Орігамі добре розвиває:

працює на розвиток просторового мислення, розумієш, як з аркуша паперу з'являється тривимірна фігура працює на розвиток просторового мислення, розумієш, як з аркуша паперу з'являється тривимірна фігура. Доведено, що діти, які займаються орігамі, потім показують кращі результати в геометрії;

під час складання орігамі працюють обидві руки, а значить, працюють обидві півкулі мозку; під час складання орігамі працюють обидві руки, а значить, працюють обидві півкулі мозку;

зробити щось складне, домогтися акуратності, довести до кінця - це корисна навичка, який стане в нагоді в житті; зробити щось складне, домогтися акуратності, довести до кінця - це корисна навичка, який стане в нагоді в житті;

проявляють фантазію: складаючи фігури, вони можуть дійти до певного рівня, а потім вже робити щось своє проявляють фантазію: складаючи фігури, вони можуть дійти до певного рівня, а потім вже робити щось своє. Так вони вчаться і стандартним класичним фігуркам, і вигадують власні. З квадрата можна зробити цілий світ.

Є думка, що орігамі придумали в Китаї, тому що саме там створили папір. Але розвиток напрямок одержав в Японії, саме звідти - найяскравіші майстри-орігамісти. Спочатку це було дороге задоволення через дорожнечу паперу, а потім стало більш доступними, з'явилося багато нових технік. Я обов'язково розповідаю дітям про Японію і про те, звідки взялося орігамі, вони запам'ятовують найцікавіші історії.

Орігамі можуть займатися як спокійні і терплячі діти, так і дуже активні. Для дітей важливо швидко отримати результат. Зазвичай спочатку ми робимо щось більш просте і таке, в чому можна позмагатися - наприклад, зробили кораблик з вітрилом, дуємо на нього, і він рухається по столу. Влаштовуємо турнір, у кого далі «попливе» кораблик. Ті діти, які хочуть щось серйозніше, сидітимуть і робити складні роботи. Звичайно, я враховую, що вони втомлюються і не все виходить відразу, в такому випадку я допомагаю зі складними елементами. Багато справляються самостійно. У мене був учень в 7-му класі, який сам робив багато всього цікавого: з доларової купюри склав маленький фотоапарат, що відкривається квітковий куля на шарнірі.

Сьогодні ми робимо флексагон, який обертається навколо себе. Він може трансформуватися в чотири фігури: квіточку для мами, барабан для тата, корона для сестрички і зірка для братики. А діти ще вигадують і додаткові функції: кристал для бабусі, водяне колесо для дідуся і так далі. Таку штуку можна робити від півгодини при наявності навичок до півтори години, якщо дитина не підготовлений.

Дуже рідко в орігамі потрібні ножиці і клей, але іноді без них не обійтися. Але головне - це, звичайно, папір. Найпростіший варіант - офісний папір, по щільності вона добре підходить. А ось тетрадний занадто тонка і не тримає складку. Є спеціальні набори паперу для орігамі - різних кольорів, з візерунками.

Скоро буде літо, і щоб воно пройшло для дитини максимально весело і корисно, його треба «запалити»: водити на майстер-класи, яких зараз дуже багато, на гуртки, намагатися відволікати від гаджетів.

Читайте також: Гілка квітучої сакури: створюємо разом з дітьми ;

Дівчина-весна в метеликах і об'ємної аплікації ;

Прислухатися до казки і зрозуміти свою дитину ;

Магія квітів: робимо 3D лістівку разом з дітьми ;

Гіпсові фігурки тварин та чарівніх істот: робимо разом з дітьми ;

Робимо валентинку разом з дітьми;

Декупажних рамка для фото - оформляємо з дітьми ;

Лялька-мотанка з козацької гімназії ;

«Підкова» -оберіг: створюємо на щастя и добробут ;

Паперова пластика: як ожівляті картини;

Правила ліпкі з Солон тіста ;

Паперове серце: як умиротворяє квіллінг ;

Акварель для всіх і без поганих оцінок ;

Бісер для школяра: розвиваємося і самовиражатися .

Підпісуйтесь на нас у Підпісуйтесь на нас у   , Читайте в   , Слідкуйте в   та зазірніть у , Читайте в , Слідкуйте в та зазірніть у .

Кому орігамі більше підходить - непосидам або спокійним дітям?
Як розвиває це економне хобі і чим варто зайняти дітей влітку?
Навигация сайта
Новости
Реклама
Панель управления
Информация