Основи конституційного права Великобританії: курсові, дипломні роботи з Конституційному праву зарубіжних країн на замовлення

Дипломні та курсові по Конституційному праву зарубіжних країн

СКІЛЬКИ КОШТУЄ ЗАМОВИТИ ЯКІСНУ авторські роботи СКІЛЬКИ КОШТУЄ ЗАМОВИТИ ЯКІСНУ авторські роботи?

Великобританія - унітарна держава. Історично сформовані частини Сполученого Королівства - Англія, Шотландія, Уельс і Північна Ірландія. Адміністративно-територіальний поділ цих 4 країн по-різному. В Англії та Уельсі - це графства (з населенням понад 1 млн. Чоловік), які в свою чергу діляться на округи. Самостійної адміністративно-територіальною одиницею є Великий Лондон, який включає 32 міських району та Сіті. Північна Ірландія ділиться на округи, Шотландія - на області. Самостійними адміністративними одиницями є острів Мен і Нормандські острови.

Конституції як єдиного законодавчого акту, що закріплює основи державного ладу, у Великобританії не існує. У країні діє неписана конституція, складена з норм статутного права (найбільш важливі серед них - Хабеас корпус акт 1679, Білль про права 1689 р, закон про престолонаслідування 1701, закони про парламент 1911 і 1949 рр.), Норм загального права і норм, що представляють собою конституційні звичаї.

За формою правління Великобританія - конституційна парламентська монархія. Політичний режим - демократичний. Глава держави Королева (Король). Формально їй належать досить великі повноваження: вона призначає Прем'єр-міністра і членів уряду, інших посадових осіб (суддів, офіцерів армії, дипломатів, вищих церковних службовців панівної церкви), скликає і розпускає Парламент, може накласти вето на законопроект, прийнятий Парламентом. Королева зазвичай відкриває сесії Парламенту, виступаючи з промовою, в якій проголошуються основні напрями внутрішньої і зовнішньої політики. Вона є головнокомандувачем збройними силами, представляє країну в міжнародних відносинах, укладає і ратифікує договори з іноземними державами, оголошує війну та укладає мир, має право помилування. Однак на ділі практично всі належні їй повноваження здійснюються членами уряду. Вони підписують акти, які видаються Королевою, і несуть за них відповідальність.

Законодавча влада належить двопалатного Парламенту. Термін його повноважень згідно із законом про Парламенті 1911 р не може перевищувати 5 років. Палата громад (нижня) обирається шляхом загальних і прямих виборів за мажоритарною системою відносної більшості. В її складі 650 депутатів. Палата лордів не обирається, право засідати в ній набувається або у спадщину, або за призначенням Королеви. На початку 1999 р в палаті було понад 1200 осіб (спадкових і довічних перів, лордів-суддів за апеляціями і "духовних лордів" - двох архієпископів і 24 єпископа англіканської церкви - вищої апеляційної судової інстанції). У жовтні 1999 року палата лордів проголосувала за скасування інституту спадкових перів. В результаті верхню палату повинні покинути абсолютна більшість з засідали в ній 759 графів, герцогів і баронів.

Уряд формується після парламентських виборів. Прем'єр-міністром стає лідер партії, що отримала більшість місць в Палаті громад. За його порадою Королева призначає інших членів уряду. У Великобританії розрізняються поняття "уряд" і "кабінет". Кабінет діє всередині уряду, в його склад входять Прем'єр-міністр і основні міністри. Склад уряду набагато ширше (якщо число членів Кабінету 18-25 чоловік, то в уряді близько 100). Уряд в повному складі ніколи не збирається на засідання, і фактично всі питання внутрішньої і зовнішньої політики країни вирішуються на засіданнях Кабінету, який на ділі здійснює вищу виконавчу владу. Кабінет керує діяльністю державного апарату, розробляє найважливіші законопроекти, вирішує зовнішньополітичні питання. Кабінет бере участь у законотворчій діяльності. Він видає різні акти відповідно до повноважень, делегованих йому Парламентом, створюючи таким чином делеговане законодавство. Уряд відповідальний перед нижньою палатою парламенту: в разі винесення Палатою громад вотуму недовіри воно повинно подати у відставку.

У кожному графстві, окрузі, області діють виборні ради, які займаються справами місцевого значення (поліцією, соціальними службами, дорогами і т.д.). В кінці 1990-х рр. в Великобританії почалася велика державно-правова реформа, покликана наділити деякі історичні частини Королівства державно-політичної автономією. В кінці 1999 р на основі Акту про деволюції Парламент Великобританії офіційно передав частину повноважень Законодавчої асамблеї Північної Ірландії, що мало покласти край 25 років прямого правління Лондона в Ольстері. У 1997 р проведені референдуми про створення парламенту Шотландії і асамблеї Уельсу. На основі їх результатів відповідні органи були обрані в 1999 р Однак ступінь отриманої політичної автономії різна: в Шотландії вона досить значна, в Уельсі рудиментарний (асамблея є лише дорадчим органом). На острові Мен (знаходиться в Ірландському морі) також існує свій власний, найстаріший в світі парламент - Тінвальд (Тynwald), що складається з призначуваного Короною Лейтенант-губернатора і 2 палат. Верхня палата (Законодавчої ради) включає єпископа, генерального атторнея, місцевих суддів та 7 членів, що обираються нижньою палатою. Остання складається з 24 депутатів, що обираються на 5 років. Парламент приймає закони, що вимагають схвалення Королеви в Раді. Роль конституції острова Мен грає Конституційний акт 1960 На островах Джерсі та Гернсі (біля узбережжя Франції) законодавча влада представлена ​​однопалатними асамблеями (званими Штатами), виконавча - комітетами, які затверджуються асамблеями.

Пам'ятайте, що "Основи конституційного права Великобританії" досить складна тема і краще написати унікальну, якісну роботу та бути впевненим в успішній здачі, ніж переживати, скачавши неунікальні роботу. Багато викладачів перевіряють роботи на унікальність.

ЗАМОВИТИ авторських робіт НА ЦЮ ТЕМУ ЗАМОВИТИ авторських робіт НА ЦЮ ТЕМУ

Весь список зразкових тим по Конституційному праву зарубіжних країн

Навигация сайта
Новости
Реклама
Панель управления
Информация