Основні роботи Канта

Першою опублікованій роботою Канта був трактат Думки до істинну оцінку живих сил Першою опублікованій роботою Канта був трактат "Думки до істинну оцінку живих сил". Ця робота, присвячена одній фізичній проблемі, була представлена ​​на цензуру декану філософського факультету ще навесні 1746 року, але через низку причин опублікована тільки в 1749 р на гроші його дядька шевця Ріхтера.

Наступна важлива робота Канта - "Загальна природна історія і теорія неба", яку він публікує в 1755 р незабаром після повернення в університет. У цій роботі Кантом була висунута знаменита гіпотеза, що пояснює утворення Сонячної системи з первісної газо-пилової туманності за допомогою тільки сил тяжіння і відштовхування. У тому ж 1755 р Кант представляє філософського факультету латинську дисертацію "Нове висвітлення перших принципів метафізичного пізнання" - першу власне філософську роботу.

Далі Кант публікує ряд природничо-наукових творів, а в 1762 році з'являється його велика робота "Про єдино можливий доказі буття Бога" а також невеликий трактат за логікою «Помилкове мудрування в чотирьох фігурах силогізму».

У 1763 р він в якості роботи, представленої на здобуття премії Берлінської академії наук, публікує "Дослідження ступеня ясності принципів природної теології і моралі". Правда, робота не отримала першої премії, зате була опублікована в числі кращих.

В кінці 1763 року або на початку 1764 року виходить чисто філософська робота, до того ж написана в блискучому, "легкому" стилі "Спостереження над почуттям прекрасного і піднесеного". У 1766 р з'являється робота Канта "Мрії духовідца, пояснення мріями метафізики", що містить критику теософічних поглядів шведського вченого і духовидца Еммануеля Сведенборга (1688-1772).

У 1770 р в зв'язку з вступом на посаду ординарного професора логіки і метафізики Кант готує ще одну латинську дисертацію "Про форму і принципи почуттєвого і умопостигаемого світу". Ця робота мала важливе значення у філософській еволюції Канта, оскільки в ній вперше можуть бути ясно простежені ідеї філософії, що склала епоху в розвитку людської думки - "критичної філософії" Канта.

З 1770 р по 1781 р настає практично повне мовчання. За цей час було опубліковано всього лише три невеликих роботи. Головним завданням Канта стає вироблення власної філософської концепції, яка і була сформульована в знаменитій праці Канта, яка здійснила коперниканский переворот у філософії, - "Критиці чистого розуму" (1781). Настає епоха критичної філософії. Незабаром Канту знадобилося роз'яснити більш популярно ідеї своєї нової філософії, і він видає "Пролегомени до всякої майбутньої метафізики, яка може розглядатися як наука".

У середині вісімдесятих років були також опубліковані невеликі, але важливі роботи, що знаменують перехід Канта до проблем, пов'язаних з розглядом суспільних процесів "Ідея загальної історії з всесвітньо-громадянської точки зору" (+1784) і "Відповідь на питання: Що таке просвітництво?" ( 1784). За ними слід перша робота, присвячена власне моралі - "Основи метафізики моралі" (1785), яка підготувала ґрунт для другої критики Канта - "Критики практичного розуму" (1788), в якій в повному обсязі розглянуті проблеми практичної філософії, що включає в себе філософське обґрунтування моралі.

Незабаром слід третя критика - Критика здатності судження (1790), в якій Кант розглядає вчення про доцільність у природі і людині і тим самим закладає основи критичної естетики Незабаром слід третя критика - "Критика здатності судження" (1790), в якій Кант розглядає вчення про доцільність у природі і людині і тим самим закладає основи критичної естетики. У 1793 р виходить книга "Релігія в межах тільки розуму", де Кант спробував дати теорію релігії, засновану на його критичної філософії. У 1795 р з'являється невелика, але важлива робота "До вічного миру", в якій Кант спробував сформулювати філософські принципи, прийняття яких могло б сприяти встановленню на землі вічного миру.

У 1797 р з'являється "Метафізика вдач", що складаються з двох частин: "метафізичних почав вчення про право" і "метафізичних почав вчення про чесноти", в цій книзі Кант не тільки розвиває своє вчення про мораль, але і будує філософську теорію права.

У 1798 р з'являється велика остання робота Канта "Антропологія з прагматичної точки зору". У 1800 р, можливо, за участю Канта з'являється видана Йеше "Логіка. Посібник до лекцій ". У 1802-1803 рр. з'являється "Фізична географія", видана Ринком, а в 1803 р "Про педагогіці" під редакцією того ж Рінка.

На цьому закінчується прижиттєва історія видання творів Канта.

Навигация сайта
Новости
Реклама
Панель управления
Информация