Основні вітаміни для жінок в будь-якому віці

Якщо ви дбаєте про своє здоров'я, то напевно знаєте, що потреби жіночого організму в тих чи інших вітамінах змінюються в залежності від віку.

Так, з настанням дітородного віку жінка повинна вживати більше фолієвої кислоти для запобігання вроджених дефектів плоду. Якщо минув період менопаузи, вам буде потрібно збільшити споживання кальцію і вітаміну D, щоб зміцнити кістки. Недолік того чи іншого вітаміну може призвести до швидкої стомлюваності, дратівливості, поганого самопочуття і виникнення захворювань.

Людське тіло може синтезувати тільки вітамін D. Всі інші організм повинен отримувати разом з їжею. Широко відомо, що людині потрібно з'їдати в день від п'яти до дев'яти порцій овочів і фруктів. Однак мало хто слідують цим рекомендаціям. В результаті з'являється вітамінна недостатність.

Залежно від стадії життя жіночий організм проявляє велику чутливість до нестачі того чи іншого вітаміну. Перегляньте свій раціон згідно наших рекомендацій, щоб зберегти своє здоров'я.

антиоксидантні вітаміни

Збереження молодості - це питання не тільки краси, але і здоров'я. Антиоксидантними властивостями володіють багато продуктів. Тим не менш, є певні вітаміни, які відомі як антиоксиданти. Вони включають вітамін А - ретинол і каротиноїди - вітамін С і вітамін Е. Ці вітаміни-антиоксиданти відіграють важливу роль в системі клітинної захисту організму. Вони діють шляхом нейтралізації високою реакційною здатності нестабільних молекул, які називаються вільними радикалами, що виробляються організмом. Збереження молодості - це питання не тільки краси, але і здоров'я

Вільні радикали прагнуть зруйнувати клітинні мембрани. Антиоксиданти ж пов'язують вільні радикали і нівелюють їх руйнівну силу. Це допомагає зменшити ризик розвитку хронічних хвороб і уповільнює процес старіння. Деякі дослідники також вважають, що антиоксиданти можуть допомогти підвищити імунну функцію, коли організм схильний до стресів. Отже, вітаміни-антиоксиданти - це:

  • Бета-каротин, який міститься в абрикосах, моркві, дині, гарбузи, броколі, персиках, папайї, капусті, червоному перці і шпинаті. В організмі він перетворюється на вітамін А, який бере участь в будівництві та зміцненні кісток, м'яких тканин, шкіри і слизових оболонок.

  • Вітамін С або аскорбінова кислота. Він сприяє загоєнню ран і грає важливу роль у формуванні червоних кров'яних клітин. Вітамін С також підвищує рівень норадреналіну, який відповідає за увагу і концентрацію. Дослідження доводять, що при стресі або під час процесу старіння рівень аскорбінової кислоти в організмі знижується. Харчові джерела вітаміну С: брокколі, грейпфрут і грейпфрутовий сік, ківі, апельсини, перець, картопля, полуниця і помідори, лимон, чорна смородина, вишня.

  • Вітамін Е відіграє ключову роль у формуванні еритроцитів і побудові клітинних мембран. Він також може уповільнювати вікові зміни в організмі. Харчові джерела вітаміну Е: вершкове масло, кукурудзяна олія, риб'ячий жир, горіхи, арахісове масло, насіння соняшнику, зародки пшениці.

Три важливих «жіночих» вітаміну

Для здоров'я жінки важливо наявність в організмі всіх необхідних вітамінів. Проте, три з них - В6, В12 і фолієва кислота - особливо важливі. Ось інформація про ці важливі вітаміни:

  • Вітамін В6 також відомий як піридоксин. Він необхідний для правильного обміну речовин, а також функціонування мозку. Його недолік в жіночому організмі часто викликає анемію. Харчові джерела вітаміну В6: авокадо, банани, бобові, зернові, м'ясо, овес, насіння.

  • Вітамін В12, як і інші вітаміни групи В, має важливе значення для нормального обміну речовин, ділення клітин і синтезу білка. У жінок у віці старше 50 років можуть виникнути труднощі з засвоєнням вітаміну В12 в зв'язку зі змінами в шлунку. В цьому випадку можуть допомогти додаткові вітамінні ін'єкції. Харчові джерела вітаміну В12: сир, яйця, риба, м'ясо, молоко, йогурт. Вітамін В12, як і інші вітаміни групи В, має важливе значення для нормального обміну речовин, ділення клітин і синтезу білка

  • Фолієва кислота є ключовим елементом у розвитку центральної нервової системи. Також вона бере участь у формуванні ДНК і є будівельним матеріалом для клітин. Крім того, цей вітамін допомагає запобігти раку і анемію. Дефіцит фолієвої кислоти у вагітних жінок підвищує ризик розвитку вроджених дефектів плоду. Харчові джерела фолієвої кислоти: овочі, зелень, спаржа, цитрусові, диня, полуниця, пророслі зерна, боби, харчові дріжджі, яйця і м'ясні субпродукти.

Для жіночого здоров'я важливі ще два вітаміну, це витрачається стільки уваги, як всім іншим. Це вітамін D і К.

Вітамін D, як правило, класифікується як жиророзчинний вітамін. Однак в організмі він діє як гормон. Вітамін D допомагає засвоїти кальцій і фосфор - важливі мінерали для підтримки міцності кісток. Його недолік, особливо у жінок в зрілому віці, може призвести до остеопорозу.

Вітамін К не вважається основним вітамін. Проте, він грає ключову роль в підтримці міцності кісток і нормального згортання крові у літніх людей. Харчові джерела вітаміну К включають зелені листові овочі, соєве масло, брокколі, шпинат і риб'ячий жир.

Навигация сайта
Новости
Реклама
Панель управления
Информация