Основні причини виникнення та наслідки лісових пожеж

  1. Причини лісових пожеж:
  2. куріння
  3. похідні багаття
  4. Спалювання сміття і листя
  5. феєрверки
  6. Дорожньо-транспортні пригоди
  7. підпали
  8. Природні (природні) причини
  9. блискавка
  10. Виверження вулкана
  11. Вплив лісових пожеж на екологію і навколишнє середовище:
  12. деградація лісів
  13. Зниження якості та забруднення повітря
  14. деградація грунтів
  15. економічні втрати
  16. Вплив на добробут і здоров'я людей

Лісові пожежі є неконтрольованими, вони швидко поширюються, а бурхливі величезне полум'я посилюється вітрами і може знищити велику лісисту територію протягом декількох хвилин. Лісові пожежі також поширюються на сільськогосподарські поля та будови людини.

Ризик пожеж, як правило, зростає в сухому і теплому кліматі. Лісові пожежі зазвичай починаються з нещасних випадків, людської недбалості, підпалу або природних процесів.

Причини лісових пожеж:

Людський фактор

Близько 90% всіх лісових пожеж викликані людьми. Людська безтурботність, така як залишені без нагляду багаття і недбале викидання тліючих недопалків сигарет, призводять до стихійних лих щороку. Нещасні випадки, навмисні акти підпалу, спалювання сміття і феєрверки також є суттєвими причинами лісових пожеж.

куріння

куріння

Курці часом стають недбалими при гасінні недопалків сигарет після куріння. Деякі з них можуть курити під час їзди на велосипеді, авто або на прогулянці, а після закінчення вони просто викидають тліючий недопалок. Така недбалість може призвести до стихійних лих в багатьох областях, оскільки недопалок здатний спровокувати серйозну пожежу.

похідні багаття

похідні багаття

Похід - захоплюючий досвід спілкування з природою і гарне проведення часу на свіжому повітрі. Однак під час такого активного відпочинку люди часто залишають жар багаття без нагляду, і результатом такої необережності є лісові пожежі. Тому, щоб уникнути стихійних лих, слід вибирати безпечні місця для розведення вогню, а після відпочинку переконатися, що багаття повністю погашена і не несе загрози займання.

Спалювання сміття і листя

Спалювання сміття і листя

Різні відходи і опале з дерев листя спалюються дотла, як спосіб зменшити накопичення сміття. Повільно тліючий сміття може спровокувати підпалив чогось легко запалюється і почати лісова пожежа.

феєрверки

феєрверки

Феєрверки широко використовуються людьми на різних урочистостях. Однак їх вибуховий характер може викликати лісові пожежі. Крім того, через повільній швидкості горіння, що залишилися частини можуть приземлятися в самих різних місцях, тим самим збільшуючи рис пожеж.

Дорожньо-транспортні пригоди

Дорожньо-транспортні пригоди

Нещасні випадки з автомобілями, такі як вибух газових балонів і автомобільні аварії, можуть стати причиною пожежі лісів. Іскри і вибухонебезпечні речовини в машинах або двигуни можуть стати причиною масштабних лісових пожеж.

підпали

підпали

Деякі люди можуть навмисно підпалювати ліси, будинки або будь-яке інше майно. Такі зловмисні дії відповідальні за близько 30% всіх випадків пожеж. Пожежі, викликані підпалами, можна уникнути в тому випадку, якщо люди відмовляться від такого роду нечестивого поведінки, що малоймовірно.

Природні (природні) причини

Природні причини складають близько 10% всіх лісових пожеж. Проте лісові пожежі, що відбуваються в результаті природних причин, варіюються від одного регіону до іншого в залежності від рослинності, погоди, клімату і топографії. Виділяють дві основні природні причини лісових пожеж:

блискавка

блискавка

Всякий раз, коли бушує блискавка, виникають іскри, які можуть викликати лісові пожежі. Як правило, пожежі, викликані ударом блискавки відбуваються в суху погоду (без опадів). Займання лісів через блискавку у віддалених від людей районах, часто має більш руйнівні наслідки, ніж ті пожежі, які спровоковані людьми.

Виверження вулкана

Виверження вулкана

Гаряча магма, що виникає в земній корі, стає лавою під час виверження вулканів. Лава поширюється на прилеглі поля або лісу, викликаючи пожежі.

Вплив лісових пожеж на екологію і навколишнє середовище:

Втрата екосистем і біорізноманіття

Втрата екосистем і біорізноманіття

Лісові пожежі знищують довкілля й складні міжвидові відносини різноманітної флори і фауни, а також призводять до втрати екосистем лісу і біорізноманіття. Вони завдають шкоди населеної і придатною для життя конкретних видів тварин і рослин довкілля. Пожежі змінюють або знищують величезну кількість рослин, які підтримують життя тисяч диких видів, тим самим витісняючи тварин з певних регіонів або навіть вбиваючи їх.

Маленькі і рідкісні тварини, включаючи птахів, білок, комах, кроликів і змій, в основному схильні до високих ризиків загибелі, в разі повного згоряння деяких видів рослин. Крім того, пожежі можуть навіть призвести до зникнення деяких видів тварин.

деградація лісів

деградація лісів

Лісові пожежі, такі як ті, які зазвичай відбуваються в сухих тропічних лісах , Є основною причиною деградації лісів. Всякий раз, коли відбуваються лісові пожежі, знищуються тисячі гектарів дерев і рослинного покриву. Майже щороку в різних лісових регіонах спостерігаються пожежі, які сильно знижують якість деяких видів лісу, включаючи родючість грунтів, біорізноманіття та екосистеми.

Зниження якості та забруднення повітря

Зниження якості та забруднення повітря

Дерева і рослинний покрив діють як очисники повітря, яким ми дихаємо, поглинаючи вуглекислий газ і інші парникові гази, а також виділяючи кисень, в процесі фотосинтезу . Коли горять дерева, в атмосфері збільшується концентрація парникових газів, що призводить до глобальному потеплінню . Крім того, в атмосферу викидається величезна кількість диму і пилу, викликаючи забруднення навколишнього середовища .

деградація грунтів

деградація грунтів

Лісові пожежі завдають безпосередній збиток наземної середовищі, грунті, спалюючи її складові. В результаті грунт втрачає свою родючість і цінність щодо складів природних елементів і поживних речовин. Лісові пожежі також вбивають корисні грунтові мікроорганізми . Спалювання дерев і рослинного покриву також залишає грунт оголеною, що робить її вразливою перед ерозією.

економічні втрати

економічні втрати

Лісові пожежі зачіпають все на своєму шляху, включаючи землю, дику природу, будинки і багато іншого. Мільйони доларів витрачаються під час і після пожеж, щоб погасити вогонь, і відновити зруйновані об'єкти.

Коли такі пожежі поширюються на сільськогосподарські землі, врожай і тварини знищуються. Аналогічним чином втрати також виникають, коли пожежі поширюються на зони відпочинку. Економічні втрати, пов'язані з лісовими пожежами, значні.

Вплив на добробут і здоров'я людей

Вплив на добробут і здоров'я людей

Лісові пожежі можуть спричинити за собою загибель людей, особливо це відноситься до пожежників і рятувальників. Дим і пил викликають сильний дискомфорт при диханні і можуть погіршити стан здоров'я людей з алергією і респіраторними захворюваннями.

Сподобалася стаття? Поділися з друзями:

Сподобалася стаття?
Навигация сайта
Новости
Реклама
Панель управления
Информация