Ошо: Як знайти спокій і рівновагу. Обговорення на LiveInternet

  1. Що таке гріх?
  2. Крайнощі в їжі
  3. Матеріальне і духовне
  4. Крайнощі в сексі і відносинах
  5. Як знайти рівновагу і спокій
Цитата повідомлення esoterick Ошо: Як знайти спокій і рівновагу

Розум завжди рухається від одного об'єкта до іншого, з однієї крайності в іншу. Впасти в крайність дуже просто, але перебувати в спокої або рівновазі - це найважча для розуму річ.

Відкидаючи одне, ми бажаємо чогось іншого, а потім відкидаємо і це, прагнучи до його протилежності або до чогось ще - і це нескінченно.

У цій статті ми поговоримо про природу розуму і гріху, про їжу і відносинах, секс і целібат, про матеріальне і духовне, а також про те, як знайти спокій і рівновагу.

Ошо порівнює розум з маятником в годиннику, який постійно рухається з одного боку в іншу, змінюючи одну крайність на іншу. Якщо зупинити розум, мислення припиниться, хід годинника зупиниться. Немає думок, є тільки присутнє свідомість. Тоді ви перебуваєте посередині, в самому центрі своєї істоти, в повному спокої і рівновазі. Ви бачите протилежності, перебуваючи поза ними.

Що таке гріх?


У книзі «Гірчичне зерно», де Ошо коментує і пояснює вчення Ісуса Христа, гріх - це рух з однієї крайності в іншу або перебування в будь-якої крайності. Бути поза гріха означає перебувати посередині. Але чому знаходження в крайності є гріхом? Тому, що перебуваючи в крайності або рухаючись до неї, ви відкидаєте протилежне, відкидаєте другу половину, і таким чином втрачаєте цілісність, бо істина ціла.


Крайнощі в їжі


Коли ви багато їсте, тобто вживаєте їжі більше, ніж реально необхідно вашому тілу, це гріх, але такий же гріх - взагалі нічого не їсти, так як організм потребує підживлення. Вибираючи одне, ви відкидаєте інше, втрачаючи при цьому рівновагу. Перебуваючи посередині, ви врівноважені, немає одержимості тим чи іншим, немає переваги, ви просто даєте тілу те, що йому реально потрібно. Торсунов в своїх лекціях по аюрведою каже, що надмірний пост надалі зміниться іншою крайністю - обжерливістю, підтверджуючи слова Ошо про зміну полюсів, або протилежностей. Потрібно знайти золоту середину, що для розуму досить складне заняття, так як розум за своєю природою схильний впадати в крайності.
Рівновага знаходиться за межами розуму, за межами гріха. Тому, поки ви неврівноважені, ви робите гріх.


Матеріальне і духовне


Якщо ви занадто прив'язані до матеріального, відкидаючи духовний аспект життя, ви втрачаєте рівновагу і занурюєтеся в гріхи. Відкидаючи матеріальне і занурюючись з головою в духовне, ви теж втрачаєте рівновагу. Заперечення чого-небудь означає, що ви вибираєте протилежне, ви налаштовані проти чогось, і такий настрій грішний.
Йти на поводу розуму, впадаючи в крайності - це гріх, стверджує Ошо, а людина, яка сприймає світ з його протилежностями, без переваги одного і відкидання іншого, знаходиться в спокої і рівновазі - поза гріха.


Крайнощі в сексі і відносинах


Коли чоловік занадто захоплений жінками - це крайність, заклопотаність, його розум заповнений сексом. Коли чоловік проти жінок, проти сексу - він в іншу крайність, але його розум знову-таки заповнений сексом. Немає різниці, ви «за» чи «проти» чогось, ваш розум заповнений тим об'єктом, про який ви думаєте, ви не вільні, вам немає спокою. Стівен Волинський, відомий езотерик і автор декількох книг, каже: «Поки я дотримувався (протягом двох років) целібат, мене охоплювали немислимі сексуальні фантазії». Для автора це було поворотом на 180 градусів у порівнянні з тим способом життя, який він вів до цього, коли сексуальність і вільна любов були звичним явищем, і все спали з усіма. Змінюючи полюс на протилежний, ви все ще залежні від об'єкта бажань.
Те ж саме в стосунках. Коли дружині не подобається те, що робить чоловік, вона впадає в крайність, лаючи його і примушуючи не робити цього, ніж тільки погіршує ситуацію, тому що людина чинить опір нав'язування і насильства, роблячи все навпаки. Так відносини погіршуються. Парадокс в тому, що якби дружина почала змушувати чоловіка робити те, що він і так робить, нав'язувати йому це, велика ймовірність, що умнонастроеніе чоловіка змінилося б на протилежне і він перестав би надходити як раніше.


Як знайти рівновагу і спокій


Поки ви перебуваєте в будь-якої крайності, ви не можете знайти спокій, тому що спокій знаходиться посередині, в точці рівноваги. У крайнощах ви завжди стурбовані, напружені і стурбовані, ви змушені боротися, даремно витрачаючи масу енергії. Боротьба - це прояв его, яке хапається за якусь крайність, відкидаючи її протилежність, другу половину. Щоб знайти спокій, потрібно знайти золоту середину і утвердитися в цій точці рівноваги, де немає напруги, боротьби і занепокоєнь.
Як знайти спокій і рівновагу? Досить просто усвідомити, що таке крайності, і як розум метається між ними. Найкраще побачити це на своєму прикладі, аналізуючи свою поведінку і своє життя. Спостерігаючи роботу розуму, намагайтеся побачити, до чого призведе та чи інша прагнення і дію. Бачачи обидві протилежності, ви виходите за межі цієї дуальності, оберігаючи себе від гріха і хворобливого занурення в крайності. У цьому можуть допомогти техніки опрацювання дуальності, які можна знайти в інтернеті і практикувати самостійно. Опрацювання дуальності розчищає розум від накопичених бажань, ідей і уявлень (які штовхають людину в ту чи іншу крайність), повертаючи нашу свідомість в точку рівноваги і спокою - за межами розуму і гріха.

джерело: Ошо: рівновагу і спокій
«Немає щастя понад спокою» - говорив Будда. Він знав, що таке рівновага і стан поза розуму.

У статті використані матеріали з книги Ошо «Гірчичне зерно».

Що таке гріх?
Що таке гріх?
Але чому знаходження в крайності є гріхом?
Як знайти спокій і рівновагу?
Навигация сайта
Новости
Реклама
Панель управления
Информация