Особистий досвід: Сергій Нагорний - про те, як отримати біометричний паспорт

  1. Де в Києві видають біометричні закордонні паспорти:
  2. Як виглядає біометричний паспорт
  3. Скільки коштує паспорт
  4. Як оформляється паспорт для дітей
  5. Для чого в Україні потрібен паспорт з чіпом

Багатогодинна чергу, здача відбитків пальців і сплата 701 гривні - київський блогер Сергій Нагорний розповів про те, як він подавав документи на біометричний закордонний паспорт. Нагадаємо, з цього року його почали видавати в Україні.

Сергій Нагорний,   блогер: Сергій Нагорний,
блогер:

«Процедура отримання біометричного паспорта така ж, як звичайного закордонного. Відмінність тільки в тому, що паспорт нового типу коштує трохи дорожче і при подачі документів треба залишати відбитки пальців і електронний підпис. Відбитки беруть не так, як показують у фільмах про міліціонерів, ніяких відбитків на папері. Просто ставиш вказівні пальці на поверхню спеціального сканера. На цій же поверхні залишаєш електронний підпис. З нею у багатьох були проблеми. Люди десь вичитали, що розписуватися треба, не відриваючи руки. Крім того, поверхня слизька, і водити по ній електронної ручкою незвично. Деяким доводилося довго тренуватися в коридорі. Паспорти нам пообіцяли виготовити за 20 робочих днів, тобто чекати приблизно місяць.

Біометричні паспорти видають у Києві по семи адресами. В наступному місяці пунктів повинно стати більше - обладнання планують завезти і в інші паспортні столи. У моєму районі, Деснянському, його ще немає. Тому я пішов до підрозділу міграційної служби Дніпровського району. Воно знаходиться недалеко від метро «Чернігівська».

Центр видачі паспортів починав роботу о 10:00, до цього часу там вже було багато людей. Перша черга, в якій я постояв, - біля віконця довідкового центру

Пакет документів, які потрібні для оформлення біометричного паспорта, стандартний: український паспорт, по дві ксерокопії всіх його сторінок, дійсний закордонний паспорт, ксерокопії всіх його сторінок, оригінал і копія ідентифікаційного коду. Плюс два конверти з марками для відправки листа по Україні.

Центр видачі паспортів починав роботу о 10:00, до цього часу там вже було багато людей. Перша черга, в якій я постояв, - біля віконця довідкового центру. Очікування зайняло всього хвилин десять. Дівчина з віконця написала мені на клаптику папірця, скільки я повинен заплатити. Переказати гроші можна було або через термінал в холі, або в банку. У черзі до терміналу я стояв біля години. При цьому переді мною було чоловік десять. З урахуванням додаткових платежів заплатив 701 гривню. 60 гривень потрібно було віддати, щоб залишити собі старий закордонний паспорт, ще 60 - за послуги дівчат, які заповнюють анкети на подачу документів. Н Аверно, від останнього можна відмовитися, але як це зробити, ніде не вказано.

Проблема була в тому, що персонал толком не знав, як користуватися новим обладнанням. Черга трохи прискорилася тільки під кінець робочого дня.

Заплативши, я став в нову чергу - щоб віддати квитанції, паспорта, ідентифікаційний код. Дівчина сама оформила документи, я тільки поставив підпис.

З цього кабінету мене відправили в наступний. Туди хотіли потрапити ще чоловік 30, черга рухалася о-о-дуже повільно. Як мені розповіли, з 10:00 до 13:00 пройшло всього п'ять чоловік. Проблема була в тому, що персонал толком не знав, як користуватися новим обладнанням. Черга трохи прискорилася тільки під кінець робочого дня.

Через майже вісім годин я нарешті подав всі документи. Єдиний плюс багатогодинного сидіння в черзі - знайомство з багатьма новими людьми. Незважаючи на зволікання, більшість з них були налаштовані доброзичливо, ми спілкувалися, жартували ».

Незважаючи на зволікання, більшість з них були налаштовані доброзичливо, ми спілкувалися, жартували »

Де в Києві видають біометричні закордонні паспорти:

  1. Березняківська, 4а ( Головне управління Державної міграційної служби в Києві ), (044) 550-23-88
  2. Проспект Бажана, 3 (підрозділ міграційної служби Дарницького району), (044) 560-98-40
  3. Миколи Лебедєва, 14а (підрозділ міграційної служби Дніпровського району), (044) 292-23-23, (044) 292-27-28, (044) 559-20-81
  4. Герцена, 9 (підрозділ міграційної служби Шевченківського району), (044) 486-05-71
  5. Богдана Хмельницького, 10 (відділ централізованого оформлення документів №3), (044) 234-12-64
  6. Бульвар Шевченка, 27 ( центр «Паспортний сервіс» ), (044) 392-01-94
  7. Петропавлівська, 11 ( Управління Державної міграційної служби в Київській області ), (044) 468-01-01

Як виглядає біометричний паспорт

Зовні цей документ такий же, як звичайний український закордонний паспорт. Єдина відмінність - в його обкладинку вмонтовано чіп, а на ній зроблена відповідна позначка. На чіп записують інформацію про особу власника, яка є на сторінці даних паспорта, а також біометричні дані - оцифроване фото, підпис і відбитки пальців.

Скільки коштує паспорт

За словами міністра МВС Арсена Авакова, ціна паспорта - 518,18 грн. 261 грн коштує бланк з чіпом +170 грн держмита +87,15 вартість реєстраційних послуг.

Ще 60 грн платиться за те, щоб залишити собі старий закордонний паспорт. З приводу того, звідки беруться ще 120 грн, ми відправили запит в Державну міграційну службу.

Отримати можна і паспорт без чипа - він повинен коштувати 461,15 грн.

Якщо паспорт виготовлять за сім робочих днів, то державна ціна біометричного - 775,30 грн, звичайного - 718,30 грн.

У центрі «Паспортний сервіс» біометричний закордонний паспорт, виготовлений за 20 робочих днів, варто 768,15 грн, звичайний - 711,15 грн.

Як оформляється паспорт для дітей

Діти можуть отримати біометричний паспорт з 12 років, тільки з цього віку проводиться сканування відбитків пальців. До 16 років закордонний паспорт видається на чотири роки.

Для чого в Україні потрібен паспорт з чіпом

Поки ніяких додаткових можливостей цей паспорт не дає. Його вводять, тому що це одна з головних умов лібералізації візового режиму ЄС для України. Подорожувати в країни Західної Європи без віз власники біометричних паспортів зможуть тільки після прийняття Євросоюзом рішення про безвізовий режим. Зараз біометричні паспорти, крім України, видають ще 90 країн.

фото: zn.ua

Навигация сайта
Новости
Реклама
Панель управления
Информация