Особистий щоденник - чи варто його вести?

Ще близько 150 років тому ведення особистого щоденника вважалося привілеєм освічених представників дворянства Ще близько 150 років тому ведення особистого щоденника вважалося привілеєм освічених представників дворянства. Часи змінилися, переважна кількість проживаючих на планеті людей грамотні, а багато хто навіть утворені. Інтернет дає безмежні можливості для спілкування і прояви власної індивідуальності. Пости та фотографії в соціальних мережах, статті в блогах - здається, що все наше життя, всі наші думки вже прокоментовані і відзначені лайками. Що ж тоді записувати в щоденник? І чи потрібен він? Розберемося.

Сучасне місто задає шалений ритм життя проживають в ньому. Робота, сім'я, друзі, колеги, будинок, хобі - всьому потрібно приділяти час і увагу. Усвідомлення себе як окремої особистості у багатьох відходить на задній план. З цим допоможе впоратися ведення записів особистого характеру. Отже, в чому користь ведення щоденника?

1. Події дня, описані в щоденнику, вже не обіймають голову. Конфлікт з колегою, образа на близьку людину, безвідповідальні водії на дорогах - все це хочеться комусь висловити. Тому зазвичай всі ці неприємності виливаються на оточуючих у вигляді роздратованих зауважень. Якщо ж записати на папері все, що викликало невдоволення, то настрій починає стрімко поліпшуватися.

2. Плани, потаємні мрії і геніальні ідеї, якщо їх записати, мають набагато більше шансів здійснитися. Така методика використовується на багатьох психологічних тренінгах. Думки, що народилися в голові, мають властивість швидко забуватися в буденній суєті. Якщо ж вони записані на папері, то і в пам'яті закріплюються міцніше.

3. У процесі ведення щоденника ми стаємо психологами самим собі. Думки і почуття, які не хочеться, чи ні можливості висловити, починають впливати негативно на наше життя. Якщо їх записати, а потім прочитати через деякий час, тобто рідкісна можливість поглянути на себе з боку. Можливо, після цього ми щось собі пробачимо, а в чомусь покаємося.

Можна назвати ще багато очевидних плюсів ведення особистих записів, у кожного вони свої. Надихнувшись надихаючими рекомендаціями, багато створюють новий файл на комп'ютері, або купують блокнот в яскравому палітурці, починають вести свій щоденник. Однак незабаром запал згасає, за день нічого гідного епістолярного жанру не відбулося, та й думки ніяк не бажають складатися в красивий текст. Так що ж це, щоденник марний або невірний підхід до ведення в ньому записів? У більшості випадків більш імовірно друге. Відповідальні люди підходять дуже серйозно до процесу наповнення щоденника. Кожен день кілька рядків необхідно написати. В такому випадку це більше схоже на ведення суднового журналу. Для себе можна і навіть потрібно робити значні поблажки. Є гостра потреба висловитися - будь ласка, щоденник завжди під рукою. Не хочеться писати - і не потрібно, на користь вимучені рядки точно не підуть.

Щоденник можна вести електронному вигляді. Однак процес листи від руки має деякі переваги:

1. Дрібна моторика розвивається краще. Доведено, що це особливо важливо для збереження ясного розуму на довгі роки.

2. Ручкою ми пишемо повільніше, ніж друкуємо на комп'ютері. Як результат - текст виходить більш продуманим.

3. Помічено, що думки, викладені на папері, набагато чесніше тих, що ми намагаємося записати на цифровий аналог.

Отже, вести щоденник - однозначно корисно. Як це робити - вибирає кожен для себе. Остання рекомендація в даній статті - це збереження конфіденційності. Як правило, те, що записується в особистий щоденник, не призначене для сторонніх очей. Так навіщо ж спокушати оточуючих можливістю дізнатися ваші думки і таємниці?

яровий Олег

http://tselepolaganie.com/blog

Що ж тоді записувати в щоденник?
І чи потрібен він?
Отже, в чому користь ведення щоденника?
Так що ж це, щоденник марний або невірний підхід до ведення в ньому записів?
Так навіщо ж спокушати оточуючих можливістю дізнатися ваші думки і таємниці?
Навигация сайта
Новости
Реклама
Панель управления
Информация