Особливості сприйняття телевізійної рекламної продукції дітьми середнього дошкільного та середнього шкільного віку

  1. Новини психології
  2. Медіатека
  3. партнери

У сучасному світі людина постійно знаходиться під впливом різного роду інформації, що надходить з різних джерел. Безумовно, одним з них є реклама. На думку цілого ряду дослідників (В. Г. Зазикін, Г.М.Зараковскій, С.Г.Кара-Мурза, Е.Я.Малишев, Р.І.Мокшанцев, Г.А.Смолян), вона не тільки інформує споживачів про різноманітність товарів на ринку, але і є засобом психологічного впливу і маніпуляції думками, поглядами й поглядами людей.

Телевізійна реклама є найбільш потужним з рекламних засобів, внаслідок величезного розміру аудиторії, поєднання звукового і зорового впливу, а також певної пасивності глядача і більшою, в порівнянні з іншими, схожості на міжособистісний контакт.
Особливо значима в зв'язку з цим проблема впливу реклами на дітей, практично не вивчена у вітчизняній психології.

Предметом нашого дослідження були особливості сприйняття телевізійної реклами дітьми дошкільного (5-6л.) І середнього шкільного віку (13-14л.). Експеримент був послідовне індивідуальне пред'явлення телевізійних рекламних роликів з подальшим інтерв'ю з дитиною. Обом віковими групами пред'являлися одні і ті ж ролики, що рекламують шоколад Шок, чіпси Estrella, пиво Балтика, ліки Гексорал, шоколад Росія, йогурт Danette, чіпси Lays, сік Моя сім'я, Чупа-чупс. Інтерв'ю проводилося за допомогою модифікованої методики Л. Матвєєвої «Схема аналізу впливу реклами на потенційного споживача (експертиза)», адаптованої для дітей дошкільного та середнього шкільного віку. Питання були спрямовані на виявлення переваг тих чи інших рекламних роликів, ступеня розуміння дітьми сюжетів, уявлень дітей про призначення роликів, особливостей сприйняття різних аспектів рекламного впливу, а також загального ставлення до телевізійній рекламі. Було опитано 40 дітей (20 дітей дошкільного та 20 дітей середнього шкільного віку).

Узагальнюючи результати аналізу отриманих даних, можна відзначити наступне:

  • позитивно ставляться до реклами 65% дошкільнят і 15% дітей середнього шкільного віку. 5% дошкільнят і 45% дітей середнього шкільного віку терпимо ставляться до реклами, знаходячи в них як позитивні, так і негативні сторони. Негативно ставляться до реклами 30% дошкільнят і 40% школярів;

  • в дошкільному віці дітям більше подобаються ті рекламні ролики, які їм більш зрозумілі (тобто розраховані на дитячу аудиторію або більш прості по побудові сюжетної лінії), при цьому викликають позитивні асоціації (наприклад, новорічна реклама Балтики), а також яскраві, красиві , музичні ролики, що привертають увагу. В цілому більшість дітей розуміють гумор, який використовується в рекламі (більш простий гумор розуміється краще), можуть правильно назвати, який продукт пропонується в рекламі (назви запам'ятовують приблизно 22% дітей);

  • в середньому шкільному віці діти стають більш виборчими, в своїх перевагах. Вони більшою мірою орієнтуються на те, наскільки для них цікаво зміст реклами, наскільки суб'єктивно значущим є те, що в ньому показують. Найчастіше це виявляються гумористичні ролики, а також ролики, розраховані на підлітків і якісно виконані (наприклад, реклама Шоку викликала велике число несхвалення у зв'язку з поганою якістю зображення, неопрацьованість сюжету) і стосуються значущих для дітей сфер. Різні параметри реклами (темп, наявність музичного супроводу) діти в цілому оцінюють адекватно, близьке до того, як це роблять дорослі.

Дивіться також:
статті

Новини психології

Синдром емоційного вигоряння


ЄДІ не катастрофа


Приватні оператори державних шкіл допоможуть поліпшити якість вітчизняного загальної освіти



Медіатека

всі ролики

партнери

Інформаційні партнери


Навигация сайта
Новости
Реклама
Панель управления
Информация