Останні дебати кандидатів

Унікальність цих дебатів вимагала та наднапруження від «секундантів» і технічного персоналу. Перед дебатами вони поділилися з журналістами деякими секретами своєї роботи, зізнавшись, що в плані технічної підготовки ще до початку трансляції ці дебати можна записувати в навчальні посібники, як «вищий пілотаж».

«Особливу увагу я звертав на конструкцію крісла, на якому має бути сидіти Ніколя Саркозі. Зрозуміло, розташування камер, декорації і, звичайно ж, температура повітря », - розповідає радник Ніколя Саркозі Франк Луврі.

Довжина столу, який розділяє дуелянтів, - два з половиною метри, його конструкцію теж обговорювали заздалегідь: на цей раз він оснащений роздільним клімат-контролем, щоб уникнути маніпуляцій з температурою.

П'ять років тому попередня суперниця нинішнього президента і колишня цивільна дружина Франсуа Олланда Сеголен Руаяль намагалася зіграти на тому, що Саркозі не любить спеку, і постійно просила зробити в студії тепліше.

«Картинка буде відрізнятися від інших програм «Картинка буде відрізнятися від інших програм. Не можна показувати одного кандидата, в той час як каже інший. Не можна показувати ракурси зі спини - це показує суперників в невигідному світлі. Правила однакові для обох », - розповів радник Франсуа Олланда Мануель Валл.

Трансляцію забезпечували двадцять камер - не менш, ніж на футбольному матчі. Помічники Саркозі попросили, щоб президента не знімали крупно в профіль, а їх колеги з команди Олланда дуже ретельно перевіряли промені софітів, щоб окуляри їх кандидата не відсвічували, відзначає RFI.

Згідно з опитуваннями громадської думки, Олланд на 7% випереджає чинного президента. Тому для Саркозі це був чи не останній шанс перехопити ініціативу перед недільним голосуванням після перемоги Олланда в першому турі виборів, що відбувся в квітні.

В першу чергу, кандидати зійшлися в питанні економічної політики. Олланд заявив, що хоче допомогти нужденним, тоді як Саркозі стурбований захистом інтересів привілейованого прошарку суспільства. Він зазначив, що зростання економіки Франції настільки малий, що «можна сказати, що ми в застої». «Як президент я буду виступати за справедливість, тому що ми переживаємо серйозну кризу, який особливо боляче б'є по тих, хто небагатий, хто трудиться більше інших, по найбільш вразливим», - підкреслив Олланд.

Саркозі парирував цей випад вагомим аргументом, що з 2009 року у Франції, на відміну від більшості європейських країн не було рецесії.

У свою чергу, кандидат від соціалістів звинуватив Саркозі в тому, що той не взяв відповідальність за економічні труднощі Франції, виправдовуючи їх світовою економічною кризою.

Звертаючись до свого опонента, Олланд сказав: «У вас все просто: ви ніколи ні в чому не винні». Він додав, що безробіття досягло рекордного рівня, а також нагадав про зниження кредитного рейтингу Франції. Саркозі знову нагадав про світову кризу і відповів, що Франція справляється з ним краще за інших європейських країн.

Досвідчений Саркозі недовго відсиджувався в обороні і швидко перехопив ініціативу, звинувативши опонента в тому, що той виступає тільки від імені профспілок, а не всієї Франції. Після цього він нагадав, що Олланд відмовився провести три раунди теледебатів.

Велика частина дебатів, що тривали майже три години, була присвячена проблемам внутріфранцузской або європейської політики.

Тема імміграції стала однією з центральних. Це не дивно, так як саме вона була ключовою в програмі лідера крайньо-правого «Національного фронту» Марін Ле Пен, яка зайняла третє місце в першому турі виборів. Саме за ці 17% голосів і йшла основна сутичка в дебатах Саркозі - Олланд.

Кандидати повернулися до дорогої для Саркозі темі імміграції та уточнили свої пропозиції. Олланд заявив, що має намір зберегти легальну імміграцію на нинішньому рівні - 180 000 нових видів на проживання в рік, тоді як Саркозі наполягає на скороченні цього числа до 100 000. Основну полеміку викликало питання про голосування іноземців не з ЄС на муніципальних виборах - друге за популярністю у Франції після президентських.

Олланд має намір дати право голосувати іноземцям, які легально проживають у Франції понад п'ять років. Саркозі ж нагадав, що основне число іммігрантів в країні - вихідці з Африки з мусульманською культурою, а тому право на голосування вони будуть використовувати в інтересах своїх невеликих культурно-релігійних громад.

Вони також торкнулися теми екології, знову повторивши свої позиції з приводу широко обговорювалася після катастрофи в Фукусімі проблеми ядерної енергетики: Саркозі вважає, що мирний атом необхідний, а Олланд пропонує скоротити вдвічі кількість АЕС до 2025 року за рахунок розвитку альтернативної енергетики.

Питання міжнародної політики були порушені лише в самому кінці дебатів Питання міжнародної політики були порушені лише в самому кінці дебатів. Франсуа Олланд заявив, що немає ніяких причин, щоб французька армія залишалася в Афганістані після 2012 року. Ніколя Саркозі зі свого боку наполягає на виведенні в 2013 році. Тема Росії не була порушена жодного разу, на відміну від дебатів 2007 року.

Після ефіру аналітики всю ніч обговорювали минулі дебати, а тема для перших шпальт майже всіх французьких газет була визначена ще в той день, коли стала відома дата поєдинку.

«Головний сюрприз дебатів - це тактика Франсуа Олланда. Ми думали, він буде пом'якшувати випади в свою сторону, але він сам вирішив нападати. Він зрозумів, що справа сьогодні було не в програмі, а в особистості, схожий він на президента чи ні. І він не розвалився, всі три години дебатів представляв себе як протилежність президентської моделі Саркозі », - сказав в ефірі телеканалу iTele політичний оглядач П'єр Аски.

Спостерігачі відзначають, що колишній супутниці Олланда, екс-кандидату в президенти Сеголен Руаяль в 2007 році не вдалося вивести Саркозі з рівноваги, тоді як проти випадів Олланда Саркозі не завжди вдавалося стримуватися. На відміну від соціаліста, який в більшості випадків зберігав спокійний тон і не робив зайвих рухів тіла, президент-кандидат був більш агресивний, частіше підвищував тон, подавався вперед і смикав плечима.

При цьому Саркозі також вирішив використовувати свою перевагу - закріпився за ним образ лідера. Так, він розкритикував бажання Олланда бути «звичайним, нормальним» президентом в порівнянні з самим Саркозі. «Ви говорите, звичайний президент. Посада президента республіки - це не звичайна посаду, і нинішня ситуація теж незвичайна. Ваша звичайність не дотягує до ситуації. Я не думаю, що генерал (Шарль) Де Голль, Франсуа Міттеран, Валерії Жискар д'Естен, Жорж Помпіду були в цьому сенсі звичайними, нормальними людьми », - сказав президент-кандидат.

В результаті, як повідомляє BBC News , Представники обох кандидатів за підсумками дебатів заявили про перемогу.

«Я вважаю, що Франсуа Олланд був чудовий, і що дебати дійсно показали, яким буде його президентство - зрозумілий курс, знову знайдені республіканські цінності, чіткі відповіді на питання, ясні пріоритети», - заявила лідер Соціалістичної партії Мартін Обрі.

У свою чергу лідер правлячої партії «Союз за народний рух" Жан-Франсуа Копе заявив, що Саркозі довів свою силу, змусивши Олланда коливатися і відступити. «Ці дебати дозволили нашому кандидату досягти всіх своїх цілей. Ця конфронтація повинна ясно продемонструвати, з одного боку, силу проекту Ніколя Саркозі, його рішучість і твердість, з іншого, хто відступить в нерішучості зарозумілого Франсуа Олланда », - сказав Копе.

Незалежні аналітики зійшлися на думці, що найкращим визначенням результату цих дебатів став заголовок однієї з газет, який звучав як «Саркозі не виграв, Олланд не програв».

Ім'я майбутнього президента Франції стане відомо 6 травня.

Ще більше цікавого в нашому каналі Яндекс.Дзен. Підпишіться!

Читайте також

Навигация сайта
Новости
Реклама
Панель управления
Информация