Остаточний список: ЦВК затвердила форму бюлетеня для виборів президента Росії

  1. Інформація про кандидатів
  2. Захист від підробки
  3. Реєстрація кандидатів

Центрвиборчком затвердив форму виборчого бюлетеня для виборів президента Росії в 2018 році. У підсумковий список увійшли 8 кандидатів, при цьому в документі міститься коротка інформація про кожного з них. Відомості про чинне чолі держави Володимира Путіна зайняли майже в 4 рази менше місця, ніж про інших претендентів, - близько 10 слів замість стандартних 40. Голова ЦВК Елла Памфілова пояснила це стислістю назви посади президента. Про зміст бюлетеня і засобах його захисту від підробок - в матеріалі RT.

ЦВК РФ затвердив текст виборчого бюлетеня для голосування на президентських виборах, призначених на 18 березня.

Прізвища кандидатів у списку розташовані в алфавітному порядку: Сергій Бабурін, Павло Грудінін, Володимир Жириновський, Володимир Путін, Ксенія Собчак, Максим Сурайкін, Борис Титов і Григорій Явлінський. У кожному рядку кілька колонок із зазначенням року народження, місця проживання, місця роботи і посади, суб'єкта висування.

Як пояснив заступник голови ЦВК Микола Булаев, Центрвиборчком отримав усі погодження від штабів кандидатів і «постарався максимально врахувати ті зауваження, які були обгрунтовані і які не суперечили загальній практиці, загальним підходам для відображення тієї інформації, яка є».

За розпорядженням Центральної виборчої комісії, бюлетені повинні бути виготовлені на папері білого кольору щільністю до 65 г / квадратний метр. Листи для голосування, які потім буде обробляти електронний пристрій для підрахунку голосів КОІБ, повинні мати щільність від 80 до 100 г / квадратний метр. Довжина може варіюватися від 100 до 800 міліметрів. Саме такі параметри необхідні для обробки документів електронними машинами зразка 2010 і 2017 років. Коіба, за даними ЦВК, будуть застосовуватися в 81 регіоні майже на 12 тис. Ділянках.

Інформація про кандидатів

Заступник голови Центрвиборчкому Микола Булаев також пояснив, що відомості про кожного кандидата займають однакову площу в бюлетені незалежно від обсягу інформації.

При цьому під час розгляду бюлетеня явно кидається очі, що в графі про поточний президенті Росії всього два рядки. Як пояснили в кремлівському пулі РІА Новини, «в середньому ЦВК потрібно 40 слів, щоб описати кандидата в президенти в бюлетені, для Володимира Путіна було потрібно близько десяти».

Як пояснила голова ЦВК РФ Елла Памфілова, у Путіна найменші за обсягом відомості в бюлетені, так як його посада звучить лаконічно.

«Все чітко по закону, у нього просто посаду коротко називається, а у всіх довго. Так вийшло, більше нічого писати », - розповіла Памфилова.

Про Путіна у виборчому бюлетені повідомляється наступна інформація: «1952 року народження, місце проживання - місто Москва; президент Російської Федерації; самовисування ».

Захист від підробки

Лист для голосування на президентських виборах буде захищений декількома способами. На лицьову сторону листа завдадуть фонову сітку фарбою зеленого кольору. На бюлетенях для Коіба фонова сітка зеленого кольору буде на зворотному боці.

Крім того, в правому верхньому куті документа буде знаходитися спеціальна захисна марка з підписами членів виборчкому і печаткою. На бюлетенях для електронної обробки марка наклеюватиметься на зворотному боці в правому куті.

Документи для голосування на території РФ будуть надруковані російською мовою. У деяких республіках Росії передбачається також друк на мові місцевих народностей. При цьому всі ступені захисту будуть однаково дотримані.

До президентських виборів, намічених на 18 березня, має бути надруковано понад 111,4 млн виборчих бюлетенів. Термін виготовлення документів - 7 березня, для дострокового голосування у віддалених районах і на виборчих дільницях за кордоном - 25 лютого.

Реєстрація кандидатів

У середу ЦВК завершила реєстрацію кандидатів на пост президента Росії. Обов'язковою умовою потрапляння в список для самовисуванців та кандидатів від непарламентських партій був збір підписів виборців. Самовисуванцям необхідно було до 31 січня здати в ЦВК не менше 300 тис. І не більше 315 тис. Підписів, кандидатам від партій - не менше 100 тис. І не більше 105 тис.

Також по темі

Центрвиборчком затвердив форму виборчого бюлетеня для виборів президента Росії в 2018 році Всі на вибори: ЦВК не знайшла підстав для відмови в реєстрації зібрав підписи кандидатам в президенти

У Центрвиборчкому немає підстав для відсторонення кого-небудь з кандидатів від президентських виборів. Про це заявила глава ЦВК Елла ...

З 16 претендентів, які збирали підписи , Здали дані в ЦВК тільки шість. Комісія переконалася в достовірності наданих даних і зареєструвала всіх шістьох. Ні у кого з тих, що здали підписи при перевірці не було виявлено більше допустимих 5% браку.

Представники парламентських партій від збору підписів звільнені, таким чином, кандидати від ЛДПР Володимир Жириновський і від КПРФ Павло Грудінін першими пройшли процедуру реєстрації.

за даними опитувань Всеросійського центру вивчення громадської думки (ВЦИОМ), близько 79% опитаних будуть брати участь в президентських виборах, близько 7% не підуть на виборчі дільниці, 11% ще не визначилися.

Для підвищення рівня явки москвичів сповістять про майбутні президентські вибори за допомогою смс-розсилки . Як заявив голова Мосгорізбіркома Валентин Горбунов, масова розсилка адресована в першу чергу тим жителям столиці, які знаходяться в місті без прописки. Крім того, МФЦ зробить розсилку для всіх громадян, хто раніше надавав адреса електронної пошти.

Згідно з попередніми рейтингами ВЦИОМ від 26-28 січня, близько 69% опитаних мають намір голосувати за чинного главу держави Володимира Путіна. За кандидата від КПРФ Павла Грудінін намір віддати свої голоси близько 7,2% респондентів, за Жириновського - 5,9%. Решта кандидатів, за даними центру, не подолали 5-відсотковий бар'єр.

Навигация сайта
Новости
Реклама
Панель управления
Информация