Отець Данило Сисоєв - священик, якого вбили.

Отець Данило Сисоєв, В світі Данило Олексійович Сисоєв, прожив дуже коротке за земними мірками життя, всього 35 років. Однак його місіонерська діяльність залишила помітний слід в сучасному церковному житті, а трагічна загибель дала багатьом християнам підстави говорити про мученицький вінець.

коротка біографія

Майбутній священнослужитель народився в 1974 році в Москві. Його батьки - Алексій Миколайович і Ганна Мидхатовна Сисоєва були дисидентами. Отець Олексій служив в Московських храмах Петра і Павла та Івана Богословав Ясеневі. Анна Мидхатовна за національністю татарка, православна.

Величезний вплив на шістнадцятирічного юнака справило участь у відновлювальних роботах в Оптиної пустелі. Там він познайомився з Василем Росляково, згодом по-звірячому вбитим на паску 1993 року. У 1991 році Данило Сисоєв надходить до Московської духовної семінарії. Будучи семінаристом, він виконував послух уставщика і регента хору регентського школи, з 1994 року був читцем. Уже в цей час він був знавцем церковних канонів і не допускав відступів від статуту.

У 1994 році одружився з Юлією Михайлівною Брикін. У сім'ї народилося троє дітей-Юстина, Дорофея і Ангеліна.

У 1995 році Данило Сисоєв закінчив навчання в семінарії і був висвячений в диякони. У тому ж році він вступив на заочне відділення Московської духовної академії. Першим місцем його служби стало Болгарське подвір'я в Храмі Успіння Пресвятої Богородиці в Гончарах. Однак відносини з настоятелем храму не склалися через безкомпромісності батька Данила.

У 2001 році, після закінчення МДА, отець Даниїл був рукопокладений на ієрея і направлений кліриком в храм Петра і Павла в Ясеневі.

З благословення Патріарха Алексія II, в 2003 році приступив до будівництва на території Південного Адміністративного округу Москвинового храму пам'яті свого небесного покровителя - пророка Даниїла. У 2006 році невеликий дерев'яний храм було освячено на честь апостола Фоми. У цьому храмі отець Данило служив до своєї трагічної смерті в листопаді 2009 року, коли саме тут він був застрелений невідомим в масці.

Похований в Москві, на Кунцевському кладовищі, біля храму Спаса Нерукотворного на Сетуни.

несамовитий місіонер

Отець Данило був переконаним проповідником Православ'я. Він не обмежувався проповіддю під час служби, охоче брав участь у теле- і радіопередачах, організовував диспути з мусульманами і інославними. Працював і з неформалами - скінхедами, займався реабілітацією жертв окультизму і сектантства. Книги Данила Сисоєва були популярні по всій Росії, а після загибелі стали займати самі видні місця на книжкових полицях православних книжкових крамниць і навіть світських книгарень.

Відносно неправославних духовних практик - йоги, карате займав негативну позицію. Чи не благословляв займатися і латиноамериканськими або східними танцями. Був переконаним противником креаціонізму.

Отець Данило проводив активну місіонерську діяльність. Одним з її напрямків була нетипова для православ'я форма - вулична проповідь. Він здійснював місіонерські поїздки в Татарстан, Киргизію, по країнах ближнього і далекого зарубіжжя.

Особливий напрямок діяльності - звернення до православ'я чеченців і татар викликало у багатьох відверте неприйняття. За жорсткі і неприємні висловлювання про іслам піддавався критиці і нападкам з боку мусульман. Звучали і погрози на його адресу, і порівняння з Салманом Рушді.

У Бога всі живі

Православні не вірять в випадок. Не випадково на сороковий деньсо дня загибелі священика був день пам'яті пророка Даниїла. Як сказав під час відспівування батька Данила Патріарх Кирило, якщо за Божу правду людину вбивають, значить, вона вражала в ціль.

Вдова священнослужителя, Юлія Сисоєва, організувала фонд в його пам'ять для реалізації всіх проектів і починань батька Данила в місіонерство, благодійності і видавництві.

Навигация сайта
Новости
Реклама
Панель управления
Информация