Отримання громадянства РФ для громадян Молдови: програми переселення, відмова від молдавського паспорта

  1. Переваги російського громадянства
  2. Хто може стати здобувачем російського громадянства
  3. Основні способи вступу в російське громадянство для молдавських підданих
  4. Громадянство при переїзді до найближчих родичів
  5. Відео про тонкощі отримання громадянства Росії
  6. Бізнес-імміграція та інвестування
  7. Громадянство для біженців
  8. Отримання громадянства при шлюбі з громадянином РФ
  9. Особливі випадки надання громадянства
  10. Вступ до громадянства покроково
  11. спрощена схема
  12. мовне тестування
  13. Відео про роль російської мови при отриманні громадянства
  14. Документи, терміни і вартість
  15. Подвійне громадянство
  16. Відмова у видачі громадянства і наступні дії
  17. Громадянство при покупці нерухомості
  18. Відео: консультація по отриманню громадянства РФ для громадянки Молдови
  19. Заборона на виїзд з Молдови
  20. Відео: амністія в Росії для нев'їзних громадян Молдови

Економіка Молдови сьогодні переживає аж ніяк не найкращі часи. Світова економічна криза не залишила поза своєю увагою і невелику Молдавію. Значна кількість її громадян виїхало за межі країни в ролі трудових мігрантів. Сьогодні близько чверті в структурі ВВП країни займають переклади від них. Основними напрямками трудової міграції жителів Молдови стали Росія і Румунія. На території Росії основними містами концентрації молдавських трудових мігрантів є Москва і Санкт-Петербург. Багато молдавани мають на меті отримання російського паспорта, чому також сприяють тісні родинні зв'язки, що збереглися з часів СРСР, перспективи навчання, роботи або розвитку бізнесу в Росії.

Переваги російського громадянства

Громадяни Молдови, які вирішили змінити своє підданство на користь російського, разом з паспортом нової батьківщини отримують наступні переваги, права і можливості:

  • жити в Росії на законних підставах без обмеження по термінах перебування;
  • легально працювати, вести підприємницьку діяльність;
  • отримувати повноцінне соціальне забезпечення;
  • працювати в будь-якому з російських регіонів, поза межами квоти чи інших імміграційних обмежень;
  • обіймати певні посади на російських підприємствах, пов'язаних із забезпеченням обороноздатності країни (для осіб без російського громадянства існують певні обмеження по заняттю керівних посад в компаніях, чия діяльність пов'язана з державною безпекою);
  • працювати в державних структурах, служити в армії, поліції або інших силових структурах;
  • безвізово відвідувати більше ста країн світу;
  • мати виборче право, брати участь у виборах всіх рівнів;
  • отримувати безкоштовне медичне обслуговування, середню та вищу освіту.
Економіка Молдови сьогодні переживає аж ніяк не найкращі часи

Росія надає для молдаван великі можливості в працевлаштуванні

На цьому переваги російського громадянства не закінчуються. Але, крім явних плюсів, у російського громадянства для молдаван є і незаперечні мінуси. Назвемо деякі з них:

  • відсутність можливості їздити до Європейського Союзу без візи, яка існує у громадян Молдови;
  • необхідність відмови від попереднього підданства (в більшості випадків);
  • необхідність проходження особам призовного віку строкової служби в армії або на флоті;
  • складніший процес отримання паспорта громадянина ЄС (в порівнянні з громадянами Молдови).

Хто може стати здобувачем російського громадянства

Російське громадянство може отримати будь-який з громадян Молдови, який визнає Конституцію РФ і не становить загрози для безпеки країни, а також відповідає необхідним критеріям для прийняття в російське громадянство. Громадянство Росії регламентує Закон про громадянство, прийнятий в 2002 році. Його актуальна редакція датується 2014 роком. Саме навесні 2014 в нього були внесені ряд змін, які значно розширили коло кандидатів на російське громадянство і суттєво спростили отримання російського паспорта для багатьох категорій іноземців, в першу чергу громадян пострадянських республік.

Для кандидата в росіяни існує кілька умов. Він повинен:

  • не мати непогашеної судимості, кримінального минулого чи сьогодення, зв'язків з організованою злочинністю або тероризмом;
  • не перебувати на державній службі в іншій державі;
  • не бути носієм соціально небезпечних захворювань, що становлять загрозу для суспільства;
  • розташовувати достатніми коштами для існування, які дозволяють йому і членам його сім'ї нормально жити в Росії, не вдаючись до соціальної допомоги держави.

Отримати паспорт громадянина - заповітна мрія багатьох іммігрантів з Молдови, які живуть в Росії

Іноді деякі або навіть всі з вищевказаних вимог можуть бути скасовані указом президента, як це сталося 3.01.2013, коли президент підписав розпорядження про надання російського громадянства французькому акторові Жерару Депардьє, посилаючись на повноваження, дані йому відповідно до статті 89 (а) конституції.

Основні способи вступу в російське громадянство для молдавських підданих

Існує кілька основних способів, скориставшись якими, вчорашні громадяни Молдови стануть росіянами. Серед них:

  • переїзд до найближчих родичів;
  • працевлаштування в Росії;
  • бізнес-імміграція та інвестування;
  • громадянство для осіб зі статусом біженця;
  • одруження з росіянином чи росіянкою;
  • особливі випадки надання російського громадянства.

Для багатьох молдаван може стати актуальним участь в спеціальних державних програмах, спрямованих на отримання громадянства в спрощеному порядку. Це програма з переселення співвітчизників і отримання статусу носія російської мови.

Громадянство при переїзді до найближчих родичів

Найближчими родичами, з юридичної точки зору, вважають дітей і батьків, рідних братів і сестер, а також бабусь і дідусів. При імміграції на підставі возз'єднання сімей слід надати документи, що доводять наявність спорідненості. Також приймаюча сторона зобов'язана зробити офіційне запрошення, в якому гарантувати матеріальну підтримку переїхали з Молдови родичів, якщо з'явиться така необхідність.

Відео про тонкощі отримання громадянства Росії

Працевлаштування в Росії

Громадянство Росії можуть отримати молдавани, які офіційно перебували і працювали на її території, а також були постійними жителями протягом п'яти років. Для особливо затребуваних фахівців цей термін може бути скорочений. При оформленні громадянства потрібно представити трудовий договір або договори, на підставі яких вони працювали в Росії протягом усього періоду свого проживання в країні.

Бізнес-імміграція та інвестування

Громадяни Молдови можуть перемістити вже готовий діючий бізнес в Росію або зареєструвати нове підприємство на її території. Умови ведення бізнесу в Росії принципово нічим особливо не відрізняються від молдавських. Тому багато видасться знайомим. Російські закони визначають мінімальний дохід, який має щорічно давати нове підприємство, в 10 мільйонів рублів. З нього платяться податки, дохід повинен бути прозорим і легальним. Для інвесторів існує аналогічний «поріг входу», який обчислюється тієї ж сумою. При дотриманні необхідних умов іноземні бізнесмени та інвестори, зокрема молдавські, мають право обґрунтовано претендувати на російське громадянство вже через три роки постійного проживання в Росії. Крім того, після приїзду вони можуть відразу отримати статус постійних жителів Росії.

Крім того, після приїзду вони можуть відразу отримати статус постійних жителів Росії

Заповзятливі молдавани можуть отримати громадянство через бізнес, але для цього доходи повинні бути легальними і прозорими

Громадянство для біженців

Вимушені переселенці спочатку повинні отримати статус біженця. Підставою для його привласнення російське законодавство і міжнародні норми вважають загрозу для життя мігранта та членів його сім'ї на батьківщині, переслідування за ознакою раси, національності, за релігійні або політичні переконання. При цьому дані дії повинні проводитися представниками влади, відбуватися системно і створювати неприйнятні умови для проживання мігранта в межах своєї батьківщини. Право на отримання російського паспорта біженцями настає через п'ять років постійного перебування на території Росії, якщо обставини на їх батьківщині протягом цього періоду кардинально не змінилися на краще.

Отримання громадянства при шлюбі з громадянином РФ

Згідно з міжнародними правовими нормами, єдність сім'ї є непорушним. Міжнародні конвенції, підписані в тому числі Росією, стверджують, що члени однієї сім'ї мають однакові права для того, щоб сім'я могла щасливо існувати надалі. Тому при укладанні офіційного шлюбу з російським громадянином іноземний учасник або учасниця шлюбного союзу має право на отримання громадянства Росії за спрощеною схемою вже через три роки в офіційному шлюбі. Для оформлення статусу громадянина в даному випадку буде потрібно свідоцтво про шлюб, підтвердження реєстрації за певним місцем проживання і паспорт другого чоловіка. При цьому свідоцтво дійсно, якщо шлюб був укладений в межах російських кордонів. Якщо ж ця подія відбулася за кордоном, то буде потрібно легалізація цього документа відповідно до російського законодавства. Реєструватися можна тільки за місцем реєстрації другого з подружжя, який є російським підданим.

Реєструватися можна тільки за місцем реєстрації другого з подружжя, який є російським підданим

Шлюб з громадянином або громадянкою Росії - один із способів отримання громадянства

Окремо слід згадати про фіктивні шлюби. Така афера може бути продиктована безліччю мотивів - від вступу в російське громадянство до придбання певної матеріальної вигоди. На даний момент російське законодавство не вважає укладення фіктивного шлюбу кримінально караним діянням. Якщо шлюб визнається недійсним, то в судовому порядку нівелюються всі його правові наслідки за принципом «нікчемного правочину». Найближчим часом планується прийняття закону, який значно посилить відповідальність за фіктивний шлюб, аж до трьох років позбавлення волі. Якщо ж російський громадянин, який сприяв шляхом фіктивного шлюбу легалізації іноземця, який планував майнове злочин або, наприклад, терористичний акт, буде викритий в даному діянні, то він мимоволі стає пособником злочинця. Народження дитини в подібному «шлюбному союзі» дає право на отримання російського громадянства на підставі спорідненості з дитиною, навіть якщо шлюб припиниться.

Особливі випадки надання громадянства

Російське громадянство може бути присвоєно окремим урядовим указом. Для цього він повинен внести істотний внесок в підвищення міжнародного престижу Росії або її розвиток. Громадянство за особливі заслуги перед країною може бути присвоєно видатним вченим або відомим діячам мистецтва, а також молдавським спортсменам, які виступали на великих міжнародних турнірах під російським триколором і принесли їй перемоги.

Вступ до громадянства покроково

У загальному випадку російське громадянство можна прийняти через п'ять років перебування в країні в статусі її постійного жителя. Для того щоб перетнути російський кордон громадянам Молдови, їм не буде потрібно оформлення російської візи. Громадянин Молдови може жити в Росії легально лише три місяці після перетину кордону. В цей час підставою для легального перебування в РФ стане міграційна карта. Після закінчення терміну дії даних документів необхідно приступити до процедури оформлення РВП (дозвіл на тимчасове проживання). В процесі оформлення дозволу потрібно пройти дактилоскопічну реєстрацію, тобто зняти відбитки пальців. Результати будуть внесені в єдину інформаційну базу даних. Дозвіл на тимчасове проживання діє три роки, на цей термін воно і видається спочатку. Далі перед іноземцем стоїть вибір: або залишити російську територію, або оформити ВНЖ, який робить його власника постійним жителем Росії. Мінімум через рік з РВП можна оформити посвідку на проживання. Він діє п'ять років. Після цього є два варіанти: його продовження або клопотання про надання російського громадянства.

Після цього є два варіанти: його продовження або клопотання про надання російського громадянства

Перед отриманням громадянства іноземець живе в Росії по виду на проживання

спрощена схема

На спрощене отримання громадянства можуть претендувати наступні категорії громадян Молдови:

  • ті, хто народився або жив на території сучасної Росії за часів Радянського Союзу, і їх спадкоємці;
  • ті, хто має неповнолітніх або недієздатних дітей, які є громадянами Російської Федерації (при певних умовах);
  • близькі родичі або опікуни російських непрацездатних громадян;
  • ветерани ВВВ;
  • учасники держпрограми з переселення співвітчизників;
  • носії російської мови.

Таким чином, громадяни Республіки Молдова, в тому числі з Придністров'я, які народилися до розпаду Радянського Союзу, або ті, хто має родичів, народжених в цей період, будуть мати можливість отримати російське громадянство. Зміни в російських імміграційних законах 2014 року скоротили час для отримання громадянства зазначеними категоріями іноземних громадян до трьох місяців.

У 2006 році в Росії почала діяти програма з добровільного переселення співвітчизників. Нею можуть скористатися нащадки росіян, що проживають на території колишньої Російської імперії, а також апатриди, які проживають в пострадянських республіках і вихідці з СРСР. Щоб взяти участь в програмі, необхідно бути повнолітнім і дієздатним. Також є обмеження за віком для чоловіків - 60 років і для жінок - 55 років.

Заява на участь в Держпрограму по поверненню співвітчизників вимагає зазначення підстав для участі в ній

Придністровська Молдавська Республіка (ПМР) - невизнана республіка, яка утворилася в результаті збройного конфлікту на зорі незалежності Молдавії. Для її жителів діють окремі і більш пільгові правила отримання російського громадянства. Незважаючи на близькість Молдови до кордонів Європейського Союзу, країна поки не збирається вступати в нього. Відносини між ними регулюються політикою добросусідства, яку декларує ЄС по відношенню до прикордонних з ним країнам. Однією з причин, за якими Молдова не може вступити до складу ЄС, є заморожений конфлікт на її території.

мовне тестування

При отриманні громадянства важливим моментом є знання аплікантом російської мови. Для визначення рівня володіння ним здобувач повинен пройти певний мовне тестування. Проводять його співробітники імміграційної служби, які мають відповідну філологічну підготовку. Тести ці не безкоштовні і коштують трохи більше 5,5 тис. Рублів. Від їх проходження звільнені діти до 14 років, а також чоловіки віком понад 65 років і жінки після 60. Незважаючи на існування єдиних правил проведення тестування, в одних регіонах іноземцю їх пройти кілька легше, ніж в інших. Найскладніше здати іспит в столичному регіоні країни. Послуга оплачується безпосередньо при проходженні тестів.

Визнання носієм російської мови відбувається, якщо аплікант показує найвищий (четвертий) рівень володіння російською мовою. Це означає, що російським він постійно користується в побуті і вважає її рідною. Сертифікат про те, що дана особа є носієм російської мови, має обмежений одним роком термін дії. Це передбачає, що протягом року його власник повинен завершити процес отримання російського паспорта. Якщо ж тест не пройдено, то до його здачі здобувач російського громадянства буде повторно допущений тільки через рік.

Відео про роль російської мови при отриманні громадянства

Громадянство для неповнолітніх та пенсіонерів

Неповнолітні, яким виповнилося 14 років, повинні дати особисту письмову згоду на вступ в російське підданство. До 18 років подачу прохання про громадянство для своїх дітей роблять батьки. Батько і мати повинні подати прохання разом, чим підтверджується спільне бажання обох батьків на прийняття російського громадянства їхньою дитиною. Якщо другий з батьків відсутній, то присутній повинен представити документальне пояснення причини цього. Об'єктивною причиною стануть смерть, позбавлення батьківських прав, відбування покарання в місцях позбавлення волі тривалий термін, визнання недієздатним. Якщо шлюб батьків офіційно розірваний, то відсутній повинен дати свій письмову згоду на зміну підданства свою дитину. Згода повинна бути завірена нотаріально.

Пенсіонери можуть отримати російське громадянство на загальних підставах або за спрощеною процедурою. Необхідною умовою стане представлення виписки з пенсійного фонду про розмір виплачуваного їм забезпечення.

Документи, терміни і вартість

Імміграційними питаннями в Росії займається Головне управління з питань міграції (скорочено - ГУВМ) МВС. Іменна в його представництво за місцем проживання аплікант повинен подати клопотання і пакет необхідних документів.

Перелік документів:

  • молдавський паспорт (дійсний не менше 6 місяців), його переклад і нотаріально завірена копія;
  • 4 фотографії (3,5 х 4,5, кольорові, матові);
  • свідоцтво про народження апліканта і іммігрують з ним дітей, їх нотаріально завірені копії;
  • свідоцтво про шлюб або його розірвання та його нотаріально завірена копія;
  • підтвердження успішного тестування на знання державної мови Росії;
  • медична довідка про відсутність небезпечних захворювань;
  • підтвердження оплати адміністративних послуг.

Співробітники імміграційної служби можуть попросити надати додаткові документи: підтвердження родинних зв'язків на території Росії, докази права на прискорене отримання громадянства і т. Д. Всі необхідні документи подаються російською мовою.

Всі необхідні документи подаються російською мовою

Заява про вступ до громадянства не може залишатися порожнім акуратно і коректно

При «спрощенці» доведеться почекати близько трьох місяців, при звичайній процедурі - до року. Актуальний стан заяви можна перевірити, особисто звернувшись до співробітників імміграційної служби або на сайті держпослуг. Громадянство вступає в силу з моменту підписання указу про це.

Паспорт новоспечений російський громадянин може отримати там же, де подавалася заява на громадянство. Вартість складе 300 рублів.

Російський паспорт громадянина країни отримує один раз, а змінює двічі. Перший раз документ потрапляє в руки російського громадянина в 14 років, далі обмінюється в 20. У 45 років паспорт вимагає ще одного обміну, вже останнього, після чого документ діє безстроково.

Вся ж процедура вступу в громадянство обійдеться апліканта в 3 500 рублів за звичайною схемою і 2 000 рублів - за спрощеною. За прохання, подані громадянами колишнього СРСР, які проживають на території колишнього СРСР, але є апатридами (особами без громадянства) плата не стягується.

Подвійне громадянство

У переважній більшості випадків при отриманні російського паспорта від молдавського доведеться відмовитися. Але щодо деяких категорій заявників допускається наявність другого громадянства. З юридичної точки зору воно буде вважатися саме другим, а не подвійним. Міжурядова угода допускає друге громадянство для тих, хто одружився з російським або молдавським громадянином, а також для дітей, які були народжені в подібному змішаному шлюбі. При отриманні російського молдавське громадянство не анулюється, а продовжує діяти. Такий же привілеєм володіють отримали громадянство за особливі заслуги.

Такий же привілеєм володіють отримали громадянство за особливі заслуги

При отриманні російського громадянства від молдавського в більшості випадків доведеться відмовитися

Відмова у видачі громадянства і наступні дії

У разі коли в отриманні російського громадянства влада відмовила, можна оскаржити подібне рішення в суді. Для цього необхідно протягом двох тижнів з моменту отримання на руки офіційної відмови подати апеляцію до російського суду. Офіційний лист із відмовою має також чітко вказувати його причину. Часто подача апеляції допомагає отримати громадянство. При оскарженні негативного рішення влади можна вдатися до послуг адвоката, що займається імміграційними питаннями і має позитивний досвід у вирішенні подібних питань.

Громадянство при покупці нерухомості

Придбання російської нерухомості не є одним із шляхів отримання громадянства. Само по собі володіння російською нерухомістю ніяк не прискорило б процес вступу в російське підданство. Росія не входить в число країн, імміграційне законодавство яких допускає отримання громадянства при придбанні нерухомості на певну суму. Проте володіння нерухомістю в Росії стане вагомим аргументом при отриманні РВП або ВНЖ.

Відео: консультація по отриманню громадянства РФ для громадянки Молдови

Відмова від громадянства Молдови в Росії

Відмовитися від молдавського громадянства можна, звернувшись до дипломатичного представництва цієї республіки в Росії. Для виходу з молдавського підданства необхідно прикласти до прохання солідний пакет документів, до якого входять:

  • автобіографія, в якій необхідно докладно описати свій життєвий шлях, починаючи від місця народження і закінчуючи докладним перерахуванням місць навчання і роботи, причин виходу з молдавського громадянства, дозвільних документів на проживання в Росії. Також необхідно вказати сімейний статус і інформацію про неповнолітніх дітей, які виходять з молдавського громадянства разом з аплікантом;
  • паспорт громадянина Молдови;
  • свідоцтва про народження, про шлюб або його розірвання, про зміну прізвища;
  • 4 фотографії (3,5 х 4,5, кольорові, матові);
  • документ, який свідчить про придбання російського громадянства або гарантійний лист з імміграційної служби країни про те, що дана особа має право на громадянство і його отримає. Термін дії листа не повинен бути менше одного року на момент подачі заяви про вихід з молдавського громадянства;
  • свідоцтва про народження для всіх неповнолітніх дітей;
  • квитанція про оплату держмита (300 євро) за вихід з молдавського громадянства, що відбувається в диппредставництві РМ за кордоном.

Для неповнолітніх, чиї батьки в розлученні, буде потрібно нотаріально завірена згода відсутніх матері або батька на вихід дитини з молдавського громадянства. Діти, яким виповнилося 14 років, повинні написати самостійно свою згоду на відмову від громадянства РМ разом з батьками (або з одним з них) і особисто подати його.

Заборона на виїзд з Молдови

Іноді громадянин Молдови, який вирішив переїхати в Росію, з подивом може виявити, що став «невиїзним». Підставою для заборони на виїзд можуть стати наявність боргів або участь в кримінальному провадженні в якості фігуранта. Наприклад, тільки в 2015 році заборону на виїзд з Молдови отримали 3,5 тис. Осіб. Але з червня 2016 роки ситуація дещо спростилася. Парламент РМ прийняв закон, що обмежує заборони на оформлення закордонних паспортів для тих, хто має борги перед бюджетом країни, скасувавши попередній закон. Причиною, яка спричинила за собою подібне рішення, стала невідповідність попереднього закону міжнародним нормам і реалізації конституційного права на вільне пересування. З 2016 року заборону на виїзд може бути накладено тільки при наявності дуже великий борг перед молдавським державою і виключно на підставі судового рішення, яке набрало чинності. Нижнім порогом боргу вважається сума, еквівалентна 5 тис. Доларів США. Раніше могли не випустити за межі країни навіть при борг в 1 долар. Також на підставі нової законодавчої бази перегляду підлягають всі прийняті раніше судові рішення, що стосуються накладення заборони на виїзд для молдавських громадян за межі республіки.

Перевірити наявність заборони на виїзд можна в представництві Прикордонної поліції Молдови в столиці країни Кишиневі. Відповідь буде отримано протягом максимум двох тижнів.

Відео: амністія в Росії для нев'їзних громадян Молдови

Кількість переїжджають в Росію молдаван продовжує залишатися стабільно великим протягом багатьох років. Отримати російське підданство громадянами Молдови відносно нескладно. Для оптимізації цього процесу необхідно стежити за актуальними змінами в імміграційному законодавстві.

Навигация сайта
Новости
Реклама
Панель управления
Информация