Отруєння «глід»: хронологія

  1. масова загибель Перша звістка про масове отруєння надійшло увечері 18 грудня від прес-служби міністерства...
  2. коментар Росспоживнагляду
  3. реакція влади

масова загибель

Перша звістка про масове отруєння надійшло увечері 18 грудня від прес-служби міністерства охорони здоров'я Іркутської області. Ближче до півночі правоохоронні органи оновили дані про кількість жертв: в лікарню доставили 17 осіб, вісім з них померли. Причина у всіх випадках одна: загиблі і постраждалі вживали концентрат для прийняття ванн «Глід». Його зразки вилучили для дослідження в експертно-криміналістичний центр ГУ МВС Росії по Іркутській області.

З вечора 18 грудня тривав поквартирний обхід. Незабаром цифри МОЗ та поліції почали різнитися - тіла отруєних стали знаходити в квартирах, на вулицях, навіть в колекторах.

Фото «Вести-Іркутськ»

До середини дня 19 грудня кількість надійшли в лікарні зросла до 42 осіб, а загиблих - до 16, ще 10 осіб померли так і не діставшись до медустанов. Дані прокурора Ленінського району Іркутська Станіслава Зубовская, озвучені вже після полудня, були невтішні: загиблих буде ще більше.

Як повідомив керівник міжрегіонального управління Росалкогольрегулювання по Сибірському федеральному округу Олексій Крупін, всі випадки отруєння пов'язані з контрафактним «глід», в якому містився метиловий спирт і антифриз.

- За результатами оперативно-розшукових заходів встановлено, що отруїлися вживали концентрат для прийняття ванн «Глід», що містить, згідно з етикеткою, 93% спирту етилового, екстракт глоду, лимонне масло, гліцерин і діетилфталат. Рідина проведена в Санкт-Петербурзі за ТУ 9158-007-46931608-01. Документ з таким номером не існує.

Метанол - небезпечна отрута, 10 мілілітрів досить для важкого отруєння аж до втрати зору.

Більш 80-150 мілілітрів метанолу призводять до летального результату. Токсичний ефект метанолу розвивається кілька годин.

Фото «Вести-Іркутськ»

Як пізніше розповіла головлікар лікарні №8 Жанна Есева, в ряді випадків отруєння «глід» люди вмирали миттєво . Керівник медико-санітарної частини ІАПО Євген Виговський пояснив, що деякі пацієнти надходили в стані коми і гострого токсичного шоку.

Поліція тим часом шукала продавців, які відпустили контрафакт. Під час рейдів перевірено понад сотню місць реалізації, вилучено понад дві тисячі пляшок «Глоду» загальним об'ємом понад 500 літрів. Затримали двох підприємців. Порушили кримінальну справу за частиною 3 статті 238 КК РФ «Виробництво, зберігання, збут товарів і продукції, що не відповідають вимогам безпеки, що спричинили з необережності смерть двох і більше осіб».

За інформацією заступника начальника МУ МВС Росії «Іркутське» Германа Братчикова, в садівництві імені 6-ї П'ятирічки виявили підпільний цех по розливу «Глоду» і горілки під марками «Біла береза», «Царське полювання» і «Фінське срібло». На місці вилучили 47 пластикових каністр з сурогатом. В рамках розслідування кримінальної справи затримано ще п'ять осіб.

Бувало й раніше

Правоохоронні органи попереджають городян про смертельну небезпеку вживання сурогатного алкоголю і сумнівних рідин, виготовлених на основі спирту. Цікаво, що на етикетці є попередження про заборону внутрішнього застосування, але це нікого не зупиняє. Приваблива напис - 93% спирту привертає маргінальних особистостей. У випадку з наявністю метанолу ситуація тільки ускладнюється - за кольором і запахом його не відрізниш від звичайного етилового спирту.

«Глід" не вперше з'являється в поле зору регіональних засобів масової інформації. У березні 2016 року агентство «Байкал-інфо» повідомляло про події в Черемхово, де чоловік, озброївшись ножем, убив свою матір і дочку, після чого повісився. Рідні та сусіди говорили прямо - в усьому винен той самий «Глід».

Скріншот відео ГУ МВС Росії по Іркутській області

З 1 січня 2016 року у Саянського заборонили продаж цього концентрату. Як повідомляло ДТРК «Іркутськ», на прилавках міста «Глід» з'явився восени 2015 року. На сполох забили мешканці міста. Стали дзвонити і писати міському голові Олегу Боровському з проханням зупинити пияцтво. Глава міста запропонував підприємцям зупинити торгівлю «глід». Бізнес пішов назустріч.

- У 90-х роках у нас продавався склоочисник, який жителі вживали. Зараз ось в такому вигляді. Далі якщо б це тривало, то це було б подальше споювання наших і так маргінальних особистостей, які є. Причому могла б і молодь підсадити, замість пива купуючи ці напої, - коментував Олег Боровський.

коментар Росспоживнагляду

Втім, реакція державної влади може виявитися не настільки оперативної, як в Саянського. До редакції ІА «Іркутськ онлайн» звернулася мешканка Ново-Леніно, яка розповіла про своє звернення в Роспотребнадзор в серпні цього року.

За її словами, в будинку по вулиці Баумана 233/3 працює магазин, який імовірно торгує алкоголем сумнівної якості. У відповідному листі Росспоживнагляд зажадав додаткові дані, в іншому випадку заява погрожували залишити без уваги.

Прес-секретар управління Роспоребнадзора по Іркутській області Світлана Каурова прокоментувала ситуацію.

- Може бути там просто неповна інформація була про організації торгівлі. Адреса, назва і назва ІП або юридичної особи. Цього має бути достатньо. Коли на нашу адресу громадянин пише скаргу, щоб ми там перевірили якусь торгову точку, нам потрібно вийти до якогось конкретного об'єкта, фахівець виходить на перевірку. Але якщо немає якоїсь інформації, ми просимо надати уточнюючі дані.

Як пояснила Світлана Каурова, всім, що стосується незаконної торгівлі, контрафактної продукції, товару, займається поліція. Росспоживнагляд стежить за контролем за реалізацією продукції, яка знаходиться в організованих точках торгівлі. Якщо потрібно, робляться лабораторні дослідження. За результатами перевірок порушуються адміністративні справи, складається протокол, виписується штраф.

реакція влади

Масове отруєння в Іркутську прогриміло на всю країну, про цей страшний інцидент писали всі федеральні ЗМІ. Ситуацію в Іркутську обговорили на засіданні Уряду Росії. «Це повне неподобство! Очевидно, що цьому потрібно покласти край, просто заборонити оборот такого роду препаратів », - процитував Life.ru прем'єр-міністра Дмитра Медведєва.

ru   прем'єр-міністра Дмитра Медведєва

Засідання уряду РФ. Фото з сайту government.ru

Віце-прем'єр Олександр Хлопонін, виступаючи на засіданні уряду в зв'язку з ситуацій в Іркутську, повідомив, що влада РФ на підставі доручення Медведєва підготували зміна в 171-й федеральний закон, що стосується обороту спиртовмісної продукції, де були враховані всі питання по харчовим, нехарчових добавок, лосьйонів. «Вся ця продукція, особливо зі спиртзаводів, буде під контролем через систему ЕГАИС і не буде надходити в нелегальний обіг», - зазначив чиновник.

Прес-секретар президента Дмитро Пєсков заявив, що Володимиру Путіну доповіли про трагедію. Він підкреслив, що проблема вимагає найпильнішої уваги і вжиття заходів.

В Іркутську до вечора ввели режим надзвичайної ситуації через масове отруєння людей сурогатом. Зараз готується заборона на продаж усіх нехарчових спиртовмісних рідин.

Фото надане прес-службою мерії Іркутська

Мер Дмитро Бердников доручив перевірити всі округи, звідки не надходили повідомлення про отруєння сурогатним алкоголем. «Це питання дуже серйозне. Багато повинні понести покарання. Зараз нам потрібна достовірна картина того, що відбувається, ретельний моніторинг, щоб наші дії були максимально скоординованими », - заявив градоначальник на засіданні КЧС.

Уряд регіону провело засідання під керівництвом губернатора Сергія Левченка. Як повідомив міністр охорони здоров'я регіону Олег Ярошенко, в лікарнях знаходиться 15 осіб . Він запевнив, що з хворими працюють кращі фахівці. Консультативну допомогу надає головний позаштатний спеціаліст токсиколог МОЗ РФ Юрій Остапенко.

У регіональному мінохоронздоров'я створено оперативний штаб з надання екстреної допомоги і ліквідації наслідків отруєння людей. Його очолює заступник голови обласної мінохоронздоров'я Галина Сінькова. У роботі беруть участь співробітники Росспоживнагляду, Росздоровнагляду, СК, поліції, провідні лікарі області.

Навигация сайта
Новости
Реклама
Панель управления
Информация