П'ять привидів Гродно, або де шукати собі пригоди в ніч на Діди

  1. привид короля
  2. Полтергейст «Червоної зірки»
  3. Добрий дух лялькового театру
  4. Привид почтальона- шахрая
  5. Біла Дама

Якщо раптом в таємничу ніч на 31-те жовтня Ви опинилися в Гродно і шукаєте справжніх «пригод», пропонуємо вашій увазі кілька місць, де живуть Гродненський примари.

привид короля

Історію про примару короля Стефана Баторія, який вночі з'являється на Радянській площі, можна не раз почути з вуст гродненских екскурсоводів. Родом Стефан Баторій був із Трансільванії, князем якої був Влад III Цепеш, всесвітньо відомий як Граф Дракула.

Вулиця Радянська в Гродно

Однак сам Стефан Баторій особливої ​​ненажерливістю не вирізнявся. Історики його згадують, як хорошого короля Речі Посполитої та ВКЛ, пояснює один з гродненских екскурсоводів.

«Ходять чутки, що в Гродно він« втік »від своєї 53-річної старої дружини, на якій повинен був одружитися заради корони. Гродно він зробив своєю резиденцією. У Фаре Вітовта, яка раніше перебувала на Радянській площі, (тієї самої, де нібито з'являється привид), протягом півроку пролежав труп померлого короля.

Багато хто не вірив в природну смерть Стефана Баторія і, тому було вирішено провести перше на території Східної Європи анатомічний розтин королівських останків. Стефан Баторій заповідав поховати його в Гродно, а недовірливі придворні, мабуть, ще півроку вирішувалися, що робити з тілом. Короля все ж перевезли на краківський Вавель в компанію до інших монархів Речі Посполитої. Мабуть, він так любив свою резиденцію, що його дух по сьогоднішній день повертається в Гродно », - каже екскурсовод.

Полтергейст «Червоної зірки»

Серед місцевих існує ще один слух про примару кінотеатру «Червона зірка». На биття склянок і чарок «з невідомих причин» в першу чергу скаржаться бармени бару «Чарлі», який кілька років тому був побудований на другому поверсі старої будівлі. Головний технічний інженер, який 41 рік працював в кінотеатрі, на питання про полтергейст заперечливо похитав головою, проте за час його багаторічної роботи незрозумілі речі все-таки траплялися. Ось таку історію він згадав у розмові з нами:

Кінотеатр, в якому відбуваються містичні історії

«Мені колись розповідали історію, яка сталася в 1970-х.

Співробітники кінотеатру просто стояли і курили, жартували між собою цілою компанією. Згадували засновника кінотеатру. Говорили між собою: «Не може бути, що він нас не чує». І почали говорити: «Штабс-капітан Монастирський, ти нас чуєш !?». І тут раптом: «БА-БАААХ!».

У той самий момент фрамуга від кватирки падає. Вони відразу зіщулилася. Але не зрозуміли вони, що сталося. Всі дівчатка з утворенням і директор-методист. Фрамуга добре завжди трималася ».

Сам кінотеатр штабс-капітан Монастирський побудував в 1914-му році, назвав його «Едем», однак жодної кінострічки показати йому так і не довелося. Перед відкриттям почалася війна і йому довелося вирушити на фронт.

У 1970-ті роки було і ще одна подія.

«До нас приїхало КДБ. І почали шукати тут якийсь радіоприймач. Всі облазили, всюди і скрізь. Але поїхали, звичайно, ні з чим. А я вранці приходжу. Моя радіосистема, яка стоїть за динаміками, передає радіо «Маяк»! Я, як електрик, розумію, що все можна відключити. Ну так я і відключив. А воно далі говорить у всю!

Вони тоді не зайшли нічого, але якийсь навідник все одно тут є. Що це, як це пояснити, не знаю. Потім, коли ми змінили апаратуру все це зникло », - каже багаторічний працівник кінотеатру.

Добрий дух лялькового театру

Для артистів Гродненського лялькового театру привид - не легенда, а реальне явище, з яким за десятки років роботи, вони встигли добре зжитися і навіть подружитися. Пані Н, яка театру присвятила 34 роки життя, розповідає свою історію «знайомства» з привидом:

Гродненський ляльковий театр

«Про примару я чула, коли приїхала сюди працювати. Молоденька була. Колись були у нас ще маленькі старі грімёрочкі, такі вузенькі, більше на келії схожі. Бувало сидиш. Тиша. Знаєш, що нікого немає.

Тільки на вахті сидить вахтер і ти - далеко, в своїй гримерці. І раптом чуєш - якісь звуки. «Туп, туп, туп!» Притулиш, прітіхнешь трішечки. Десь двері так: «Стук! Ляп! ». І розумієш, що це вже той дух ходить ».

Гродненському ляльковому театру понад 250 років. При всіх змінах державних та історичних він залишався театром. Після непояснених явищ стурбовані артисти стали копатися в архівах будівлі і знайшли, що в царські часи в одній з гримерок жив артист, стражденний нерозділеного кохання. Сердечни' страждань юнак не витримав і повісився.

«Або його це дух, або це просто дух театру?», - розмірковує вголос пані Н.

Привид почтальона- шахрая

Другий гродненський полтергейст - це район села Переселка. Його історію розповідає гродненська екскурсовод Ганна, яка сама намагалася відшукати привид або якісь дивні події, пов'язані з полтергейстом.

Переселка

«В архівах є відомості, що в кінці XIX ст. тут повісився міської листоноша. Я чула, що він був шахраєм, накрав багато грошей, був теж по вуха в боргах. В результаті не витримав і повісився.

На його могилі лежить камінь, який, скільки його не пересувається, завжди повертається на те місце, де лежить тіло цього листоноші. Каменя я того не знайшла, але думаю, що все одно вночі краще в Переселке не ходити ».

Самі місцеві жителі Переселкі, існування полтергейсту не підтвердили і майже що відразу після мого питання покрутили пальцем біля скроні.

Біла Дама

Місцезнаходження примари Білої Пані - колишній монастир монахинь базіліанок. У радянські часи там розміщувався музей релігії та атеїзму, тепер тут гродненська Різдво-Богородична церква і православний жіночий монастир.

Біла Дама - найвідоміший гродненський привид, який письменник Олексій Карпюк увічнив на сторінках своєї повісті.

Біла Дама - найвідоміший гродненський привид, який письменник Олексій Карпюк увічнив на сторінках своєї повісті

Різдво-Богородична церква і православний жіночий монастир

У своєму творі він створив незвичайну, повну пригод історію життя середньовічної нещасної жінки, шляхтянки, якій дав ім'я Катерина Волкович. У монастир бідолаха подалася, тому що вбила свого чоловіка, який насильно її викрав, змусив вступити з ним шлюб і до кінця життя над нею знущався.

З огляду на, що Олексій Карпюк протягом багатьох років працював в музеї релігії та атеїзму, нічого не залишалося, як поставити собі питання, наскільки його образ істинний. Ніна Іванівна, яка в 1980-х працювала з Олексієм Карпюком запевняє, що вся його історія - художній прийом і абсолютна вигадка. Але разом з тим говорить, що ... привид дійсно існує.

ПВ, ІЧ, belsat.eu

«Або його це дух, або це просто дух театру?
Навигация сайта
Новости
Реклама
Панель управления
Информация