П'ятнична проповідь: Братство в Ісламі

Шановні брати Шановні брати! Аллах Всевишній сказав: «Віруючі, як чоловіки, так і жінки, - друзі один одному: вони закликають до одобрюваного і відмовляють від порицаемого, здійснюють намаз, виплачують закят, коряться Аллаху і Його Посланника» (Коран 9: 71).

Цей аят вказує на велике значення братських відносин між мусульманами. Відносини між віруючими незмінно повинні супроводжуватися такими ознаками, як щиросердність у відносинах, взаємна підтримка словом, справою і радою, спонукання один одного до стійкості в релігії. Ми виконуємо цей аят саме тоді, коли допомагаємо своїм братам і сестрам чинити добро і уникати зла, радіємо, якщо вони домагаються успіхів, і переживаємо, якщо вони потрапили в біду. Посланник Аллаха (мир йому і благословення Аллаха) сказав: «Віруючі в стосунках між собою подібні будівлі, одна частина якого зміцнює іншу» (хадис привели аль-Бухарі і Муслім).

У збірнику хадисів імама Мусліма повідомляється зі слів Таміма ад-Дарі, що Пророк (мир йому і благословення Аллаха) сказав: «Релігія - це щиросерде відношення (насиха)». Сподвижники запитали: «До кого, про посланник Аллаха?» Пророк сказав: «До Аллаху, до Його Книзі, до Його посланнику, до керівників мусульман і до звичайних мусульманам».

У цьому хадисі Пророк сповістив нас, що релігія цілком і повністю укладена в щирість (насиха). Щиросердність є протилежністю обману, зради і зради. Щиросердність - це щирість, чесність, відданість, дружба, вірність. Тому віруючий щиросердно ставиться до своїх одновірцями, допомагає їм на шляху до благу, проявляючи при цьому щирі почуття, далекі від брехні і фальші.

Повідомляється, що Джарір ібн Абдулла аль-Баджан сказав: «Я присягав пророку (мир йому і благословення Аллаха) на вчинення намазу, видачу обов'язкової милостині (закят) і щиросерде ставлення до кожного мусульманину» (хадис передали аль-Бухарі і Муслім).

Як сказано в аяті, який згаданий на самому початку, віруючі закликають до одобрюваного і відмовляють від порицаемого. До цього відносяться всі способи доведення до людей знань про релігії - це і навчання тих, хто не знає, і поводження з проповідями, і добру пораду, і виправлення помиляються, і будь-яка інша посильна допомога в справі поширення Ісламу. Аллах сказав: «Чия мова прекрасніше, ніж мова того, хто закликає до Аллаха, надходить праведно і каже:« Воістину, я - один з мусульман »?» (Коран 41: 33). Відповідь на це питання зрозуміле - не йдеться прекрасніше, ніж мова того, хто закликає до Аллаха, надходить праведно і каже: «Воістину, я - один з мусульман».

Взаємодопомога між мусульманами виражається в тому, що вони постійно спонукають один одного робити добрі справи. Ті з них, хто краще обізнаний про ці справи, вчать і закликають до їх скоєння інших людей. У підсумку нагорода від Всевишнього буде дарована всім їм, адже посланник Аллаха (мир йому і благословення Аллаха) сказав: «Хто покличе до вірного шляху, тому буде нагорода, подібна нагороду тих, хто піде за ним, при цьому від їх нагороди нічого не убуде »(хадис передав Муслім).

У той же час не можна допомагати один одному грішити і харамние вчинки. Всевишній Аллах сказав: «Не допомагайте один одному в гріху і ворожнечі» (Коран 5: 2).

Від Ібн 'Умара повідомляється, що посланник Аллаха, мир йому і благословення Аллаха, сказав: «Найулюбленіші люди для Аллаха - це найкорисніші з них, а найулюбленіше діяння перед Аллахом Всемогутнім і Великим - це радість, яку ти приносиш віруючому або допомагаєш йому в біді або сплачуєш за нього борг або вгамовуєш його голод. І справді, прийти на допомогу своєму братові тоді, коли він потребує, бажанішим для мене, ніж здійснювати самітництво в мечеті (і'тікаф) протягом місяця. І тому, хто вийшов допомагати своєму брату, Аллах зміцнить стопи в той день, коли стопи будуть ковзати. Воістину, поганий норов псує діяння так само, як оцет псує мед »(достовірний хадис, см." Сахих аль-Джамі "176).

Субхана-Ллах, який великий хадис!

Зверніть увагу на слова «П рійті на допомогу своєму братові тоді, коли він потребує, бажанішим для мене, ніж здійснювати самітництво в мечеті (і'тікаф) протягом місяця». Тут же мається на увазі мечеть Пророка, нехай благословить його Аллах і вітає, в Медині! Один намаз в цій мечеті дорівнює 1000 намазів в звичайній мечеті. Кількість обов'язкових намазів, що здійснюються за місяць - 150. Виходить 150 000 намазів. А в і'тікафе не тільки обов'язкові намази здійснюють, а й додаткові намази, читання Корану, ду'а, поминання Аллаха, і ще є нагорода за сам і'тікаф. І все це за те, що ти допоміг своєму братові в його справі заради Аллаха.

Шановні брати! Зберігайте братські відносини між собою, цінуєте дружбу, допомагайте один одному. Хвала Аллаху, мир і благословення нашому пророку Мухаммаду, а також його сім'ї і всім його сподвижникам.

Сподвижники запитали: «До кого, про посланник Аллаха?
Навигация сайта
Новости
Реклама
Панель управления
Информация