Падіння метеоритів на Місяці

Схоже, горезвісна метеоритна загроза з теоретичних міркувань стає незаперечним фактом: зафіксовані недавно з різницею всього в шість місяців, в березні та вересні 2013 року, удари великих космічних тіл по Місяцю, безсумнівно, ставлять під сумнів частоту падіння метеоритів і безпеку нашої планети, вважають фахівці . Схоже, горезвісна метеоритна загроза з теоретичних міркувань стає незаперечним фактом: зафіксовані недавно з різницею всього в шість місяців, в березні та вересні 2013 року, удари великих космічних тіл по Місяцю, безсумнівно, ставлять під сумнів частоту падіння метеоритів і безпеку нашої планети, вважають фахівці

11 вересня 2013 року в районі місячного Моря Хмар стався вибух, потужність якого, якщо судити за ступенем яскравості спалаху і світіння нагрітої поверхні супутника, повинна була скласти 15,6 ± 2,5 кілотонн у тротиловому еквіваленті. Це трохи менше, ніж при падінні бомби на Хіросіму, і приблизно втричі більше, ніж при найбільшому з зареєстрованих до того зіткнень космічних тіл з Місяцем, трапитися 17 березня того ж року (тоді потужність події оцінювалася в 5 кілотонн у тротиловому еквіваленті).

Читайте також: Тандемний перехоплювач проти астероїдної загрози

Спостерігати спалах довелося астроному Хосе Марія Мадьедо з Університету Уельви (Андалусія, Іспанія). Після неї виникло світіння, яке тривало 8 секунд і за яскравістю було порівняти зі світлом Полярної зірки. "У той же момент я зрозумів, що це дуже рідкісне і незвичайне подія", - коментує Мадьедо.

Згодом експерти визначили, що діаметр впав тіла становить 0,6-1,4 метра, вага - близько 400 кілограмів, воно рухалося зі швидкістю 17 кілометрів на секунду. Вчені припустили, що метеорит, який протаранив Місяць, є частиною потоку Персеїди. За словами дослідників, діаметр кратера, залишеного цим тілом, може досягати 50 метрів.

Зрозуміло, місячний катаклізм спостерігав не тільки іспанська астроном. Подія фіксувалося в реальному часі системою телескопів MIDAS (Moon Impacts Detection and Analysis System). Крім того, оскільки яскравість спалаху становила до 2,9 зоряної величини, її можна було побачити неозброєним поглядом, якби кому-небудь спало на думку поглянути на небо в ті самі "фатальні" вісім секунд ...

Періодично з'являються повідомлення про ту чи іншу астероїді, комети або іншому космічному тілі, яке може врізатися в Землю. І тут же вчені мужі заспокоюють нас тим, що ймовірність такого зіткнення невелика, та й взагалі подібні космічні катастрофи зачіпають нашу планету вкрай рідко ...

Так, в кінці 2012 року пронеслася чутка, що в 2040 році в Землю нібито повинен врізатися астероїд 2011 AG5. Правда, команда астрономів з Гавайського університету за допомогою телескопа "Джеміні-Північ" на вулкані Мауна-Кеа вирахувала, що ймовірність такого зіткнення мізерно мала ... До того ж, за статистикою, тіла такого розміру потрапляють до нас не частіше 1 разу на 10 тисяч років , заявили експерти.

Проте, судячи з великої кількості кратерів, явно мають ударне походження, Землі неодноразово доводилося переживати зіткнення з великими космічними тілами. Падіння одного гігантського метеорита, на думку деяких дослідників, близько 250 мільйонів років тому призвело до масової загибелі всього живого на планеті, а інший метеорит став причиною вимирання динозаврів ... Те, що такі катаклізми досить рідкісні, є слабкою втіхою. Досить хоча б одного, щоб нанести людству непоправної шкоди ...

"Інцидент", що стався на Місяці, показує, що вкорінені до недавніх пір уявлення про падіння метеоритів і інших великих тел в системі "Земля - ​​Місяць" є не зовсім вірними. Так, по-перше, раніше вважалося, що на Землю падає набагато більше метеороідов, ніж на Місяць. По-друге, нас переконували, що великі тіла на Землю і Місяць падають нечасто, але той факт, що подібні епізоди повторилися двічі за півроку, це переконання повністю спростовує.

З цього можна зробити висновок, що ми серйозно недооцінюємо ймовірність зіткнень нашої планети з великими тілами. Якщо вже на Місяць падають такі "бомби", то у Землі ризик піддатися "бомбардуванню" набагато вище. Іспанські фахівці вважають, що ризик метеоритної небезпеки для Землі може бути занижений в десять разів. Це вельми насторожує цифра.

Читайте також: Астероїдну загрозу скасували?

Правда, вважає Мадьедо, якщо тіло, по масі і діаметру аналогічне місячним "терористові" з минулого березня, "захоче" впасти на нашу планету, для нас це не буде представляти особливої ​​небезпеки, так як воно просто згорить в атмосфері. А ось якщо на нас звалиться щось побільше - наслідки можуть виявитися досить сумними ... Втім напевно про це можна судити тільки після систематичних спостережень за видимою стороною супутника.

Навигация сайта
Новости
Реклама
Панель управления
Информация