Палац Альгамбра - червона фортеця

Альгамбра - це один із найвеличніших палаців в історії мусульманської архітектури і один із значущих історичних пам'яток ісламської Андалусії. Про історію будівництва цього палацу і про те, що він собою являє, ви дізнаєтеся з цієї статті.

Альгамбра і донині вважається одним з найвидатніших пам'яток ісламського зодчества. Вправні майстри і зодчі Гранади прикрасили цей палац новітнім орнаментом.

Сам палац Альгамбра є однією з історичних пам'яток міста Гранади, розташованого на відстані 267 миль на південь від столиці сучасної Іспанії Мадрида.

Сам палац Альгамбра є однією з історичних пам'яток міста Гранади, розташованого на відстані 267 миль на південь від столиці сучасної Іспанії Мадрида

Багато хто вважає Альгамбру вищим досягненням мавританського архітектурного мистецтва в Західній Європі.

Внутрішні дворики, переходи, фонтани і водойми гармонійно поєднуються один з одним. Керамічні кахлі, різьблення по каменю і дереву, химерні рослинні орнаменти і арабська в'язь утворюють пишне декоративне оздоблення арок, склепінь, витончених стовпчиків, струнких колон і різьблених візерункових вікон.

Світло і вода грають важливу роль в загальній композиції. У куточку парку, спланованому у вигляді терас, дзюрчить вода. Вона піниться в каскадах, виблискує бризками фонтанів, жваво біжить по каналах і ллється, наповнюючи ставки і водойми.

Все це - в оточенні кипарисових алей, апельсинових дерев, квітучих клумб на тлі вкритих вічними снігами гірських вершин і яскраво-блакитного неба.

Коли Гранадою заволоділи еміри з роду Бану Аль-Ахмар , Вони відразу стали шукати відповідне для безпечного проживання місце в місті. Їх вибір зупинився на височини в північно-східній частині Гранади, де був побудований палац Альгамбра.

На цій височині був поставлений фундамент для нової фортеці, яка в подальшому стала резиденцією емірів Бану Аль-Ахмар. Навколо палацу було побудовано безліч веж, а висока і широка кріпосна стіна захищала його від ворогів.

Чому палац назвали червоною фортецею (Альгамбра)

Найбільш аргументованим є думка, що фортеця назвали червоною через червонуватого кольору каменю, використаного в її будівництві.

До складу великого комплексу Альгамбра, укладеного в кріпосні стіни з вежами, входили мечеті, житлові будинки, лазні, сади, склади, кладовище. Весь цей комплекс займає більшу частину пагорба Ла-САБІКОМ на північному сході Гранади.

Комплекс складався з трьох частин: військовий корпус в північно-східній частині фортеці, який представляв собою зміцнення з двома вежами для захисту палацу; королівський палац в центрі комплексу; верхній палац для прислуги.

Альгамбра була не тільки резиденцією для емірів правлячої династії, там також були розташовані будинки візирів та інших державних службовців.

Будівництво фортеці Альгамбра

Будівництво Альгамбри почалося в далекому четвертому столітті хіджри (IX століття). На пагорбі на лівому березі річки була побудована невелика фортеця. Далі, коли Гранадою заволодів берберський ватажок бадіса ібн хабусов, напівзруйновану зміцнення відбудував його візир Шмуель Ха-Нагід (993-1055 / 1056).

На початку п'ятого століття хіджри після появи емірів таваіф навколо пагорба, на якому була розташована фортеця Альгамбра, були зведені кріпосні стіни, а потім всередині цих стін побудували палац.

У 1238 році (635 році по хиджре) Гранаду захопив Мухаммед I ібн Наср на прізвисько Аль-Ахмар (Рудий). Увійшовши в місто через Ворота Ельвіри, він зайняв Альгамбру. На вітання жителів: «Ласкаво просимо, переможець милістю Аллаха!» Він відповідав: «Ні переможця, крім Аллаха».

Ці слова стали девізом заснованої ним династії Насрідов (Бану Аль-Ахмар) і часто зустрічаються на стінах Альгамбри.

Усередині кріпосних стін Аль-Ахмар побудував величезний палац і зробив його резиденцією правителів династії Насрідов. Також він провів туди воду з річки Даррен, побудував навколо палацу безліч веж і по периметру палацу побудував нові високі фортечні стіни.

На південно-західній стороні від фортеці він окремо побудував для себе будинок. І весь цей комплекс з палаців, веж, житлових будинків, садів і іншого отримав нову назву - Альгамбра.

В кінці сьомого століття по хиджре Мухаммад ібн Мухаммад ібн Аль-Ахмар звів нові будови поруч з фортецею і палацом правителя. Далі його син Мухаммад побудував поруч з фортецею мечеть, яка після Реконкісти була перетворена в церкву Санта-Марії.

Далі його син Мухаммад побудував поруч з фортецею мечеть, яка після Реконкісти була перетворена в церкву Санта-Марії

За часів правління Абу Аль-Валіда Ісмаїлов палац був розширений. Особлива увага приділялася прикрасі будинків і будов. В такому чудовому вигляді Альгамбру успадкував його син Юсуф Абу Аль-Хаджадж, який був обдарованим поетом і любителем культури і мистецтва.

За часів його правління було збудовано більшість нових корпусів і великих залів Альгамбри. Також він побудував ворота Баб Аш-Шарі'а, які стали входом до палацу Альгамбра. І по сьогоднішній день ці ворота вважаються головним входом в Альгамбру. На арці воріт каліграфічним почерком Андалусія написані такі рядки:

«Указ про будівництво цих воріт, які називаються Баб Аш-Шарі'а, та збагатить Всевишній Аллах ними ісламський шаріат подібно до того, як вони стали гордістю на всі часи, випустив Мавляна, ватажок мусульман, султан муджахидов, справедливий правитель Абу Аль-Хаджадж Юсуф ібн Мавляна Абу Аль-Валіда ібн Насра.

Так винагородить його Всевишній Аллах за його хорошу роботу на благо Ісламу і так прийме його благі діяння.

Ця робота завершилась в місяць народження Пророка ﷺ в 749 р по хиджре. Так зробить Аллах цю роботу славної, так запише Всевишній її серед благих діянь, які живуть вічно ».

Так зробить Аллах цю роботу славної, так запише Всевишній її серед благих діянь, які живуть вічно »

Султан Юсуф Абу Аль-Хаджадж був найбільшим правителем Гранади. Він правив державою в період з 1333 по 1354 роки. І за цей час було побудовано найкрасивіше і пишне крило палацу Альгамбра. Варто відзначити, що більшість усіх будівель комплексу Альгамбара, що збереглися до наших днів, були зведені за султана Юсуфа.

Після вигнання мусульман з Андалусії в 1527 році за наказом короля Карла V на території Альгамбри був збудований палац, заради якого були зруйновані частини початкової забудови Альгамбри. Слідуючи за батьком, його сина Пилипа II (1556-1598 рр.) Руйнував і спотворюють Альгамбру.

У 1527 році пожежа завдав величезної шкоди цьому історичному комплексу. За часів французької експансії на територію Андалусії деякі вежі архітектурного ансамблю Альгамбра були зруйновані.

За часів французької експансії на територію Андалусії деякі вежі архітектурного ансамблю Альгамбра були зруйновані

Тільки в другій половині XIX століття іспанська влада зрозуміли важливість цього комплексу для туризму, і з тих пір ведуться тільки роботи по збереженню цього історичного і архітектурного ансамблю.

У палаці Карла V з 1958 року на другому поверсі знаходиться Музей образотворчих мистецтв Гранади (Museo de Bellas Artes de Granada), з 1994 року в південному крилі першого поверху розташований Музей Альгамбри (Museo de la Alhambra) - музей ісламського мистецтва, де експонуються в основному археологічні знахідки, зроблені в самій Альгамбре.

Мухаммад Султанов

Навигация сайта
Новости
Реклама
Панель управления
Информация