палац хліборобів

  1. Історія Монументальна споруда носить назву Палацу хліборобів тому, що є офісом Міністерства сільського...
  2. інтер'єр
  3. Спори і критика
  4. Цікаві факти про Палаці хліборобів
  5. Адреса, як дістатися
  6. Палац на мапі
  7. Схожі статті

Історія

Монументальна споруда носить назву Палацу хліборобів тому, що є офісом Міністерства сільського господарства і продовольства. Будівля безумовно заслуговує того, щоб називатися однією з найвідоміших і популярних пам'яток міста. Будівництво було розпочато в 2008 році і велося два роки, на це було витрачено 2,2 мільярда рублів. Проектуванням займався архітектор Леонід Гірник, будівництво велося компанією «Антика-плюс».

Перед архітектором стояло завдання органічно вписати будова в архітектуру історичного центру міста. Будова мало гармоніювати з Казанським Кремлем. Для вирішення завдання було прийнято використовувати стиль класицизму і архітектурні рішення XIX століття. Щоб будівля не перетягувати увагу з Кремля, його висоту обмежили 4 поверхами. Пікова точка палацу має висоту 48 метрів.

архітектура

Завдяки своєму неординарному екстер'єру будівля є унікальним на території всієї Росії. В архітектурному стилі запозичені елементи ампіру і класицизму, тому будівля можна віднести до стилю боз-ар, або еклектичному стилю. Будівля складається з двох симетричних блоків і купола. У центрі композиції - родзинка споруди - дерево з бронзи, розташоване всередині арки. Висота дерева - 20 метрів. Незважаючи на те, що дерево символізує родючість і процвітання казанських земель, листя відсутні.

Ще одна важлива деталь - центральний купол. Сам купол класичної форми, але спіральна решітка на його поверхні перегукується з архітектурними традиціями східних культур.

Запозичені елементи ампіру і класицизму, а також форма віддалено нагадують Малий Палац в Парижі і замок Хофбург у Відні.

інтер'єр

Незважаючи на розкішний екстер'єр, всередині Палац оформлений недорогими матеріалами, без надмірностей і монументальності. Тут розташовані кабінети Міністерства сільського господарства, управління ветеринарії та інших державних відомств. Інтер'єр мало чим відрізняється від оформлення звичайних офісних центрів. Міністерству відведена ліва частина будівлі, права частина віддана іншим державним відомствам.

Спори і критика

Ставлення влади, городян і туристів до палацу неоднозначне. Відразу після здачі в експлуатацію, споруда зазнала критики з боку працівників Управління по Приволзькому округу. Розташування будівлі поруч з Казанським Кремлем порахували порушенням порядку охорони об'єктів культурної спадщини. Деякі жителі вважають, що споруда не вписується в архітектуру центру міста і виглядає недоречно поряд з Кремлем. Інші, навпаки, знаходять його «перлиною Казані».

У 2011 році головний архітектор міста Т. Г. Прокоф'єва висловила думку про те, що пам'ятка не відповідає стилю Казанського Кремля. У тому ж році журналіст Артем Троїцький назвав Палац хліборобів «найжахливішим будинком в світі». Через рік ведучий Сергій Стиллавин, навпаки, поділився захопленим думкою, назвав будова найяскравішим спорудою останніх років.

Також критиці піддається сума, витрачена на будівництво - 2 200 000 000 рублей. Деякі місцеві жителі називають будова «Палацом землевласників», натякаючи на те, що звичайні хлібороби в таких замках не живуть. Цікавий також той факт, що ціна на землю на площі виросла в десятки разів після виселення звідти бідних верств населення і будівництва Палацу.

Цікаві факти про Палаці хліборобів

  • Щороку 30 серпня в День міста Казані на Двірцевій площі проводиться міжнародний фестиваль оперної музики «Казанська площа»;
  • Вночі пам'ятка висвітлюється білим підсвічуванням, а дерево - зеленої;
  • «Ігенчеләр сараї» - так звучить назва пам'ятки на татарською мовою;
  • Поруч розташований житловий комплекс преміум-класу «Палацова набережна», виконаний в схожому стилі;
  • Входить в топ-10 кращих пам'яток Казані за версією сайту Top10.travel;
  • Є найпопулярнішим місцем для весільних та інших фотосесій, а також для прогулянок і побачень.

екскурсії

Побачити пам'ятка в той час коли вона найбільш красива - то є ввечері - можна під час екскурсії "Вечірні вогні Казані" , А також під час самостійної прогулянки.

Адреса, як дістатися

Будівля знаходиться поряд з Кремлівської набережної і в пішої доступності від Казанського Кремля.

Навігатори та 2ГІС знаходять Палац хліборобів за запитом «Міністерство сільського господарства».

Адреса: вулиця федосіївський, 36, автобусна зупинка Батурина, станція метро Кремлівська.

Телефон: (843) 221-76-00, 292-03-82.

Палац на мапі

Палац на мапі

Схожі статті

  1. Кремлівська набережна Казані
  2. Центр сім'ї Казан
  3. Храм усіх релігій
  4. Казанський Кремль
  5. Пам'ятник Котові Казанському
  6. Вулиця Баумана
  7. Мечеть Кул-Шаріф
  8. Казанська Рів'єра
Навигация сайта
Новости
Реклама
Панель управления
Информация