Палац Пітті у Флоренції: історія, експозиція і квитки

  1. Історія палаццо Пітті: питання часу
  2. Історія палаццо Пітті: з рук в руки
  3. Палаццо Пітті: колекція і музеї
  4. Квитки в Палаццо Пітті
  5. Корисні посилання по темі:

Якщо перебратися від площі Синьорії по Понте Веккьо на південний берег Арно, після чого зробити невелику прогулянку по віа Гвіччардіні, дорога приведе до палаццо Пітті, колишньої резиденції герцогів тосканських, Лотарингских і навіть короля Італії. Але, змінивши за всю історію свого існування кількох господарів, цей палац зміг нарешті виконати своє призначення - стати з символу аристократичної мощі національним надбанням.

BlogoItaliano вже згадував про палаццо Пітті в статті 10 пам'яток Флоренції, в які можна купити квитки online . Але його примітна історія, звичайно ж, заслуговує більш докладної розповіді.

Історія палаццо Пітті: питання часу

Коли під кінець 1428 р Джованні ді Біччі де Медічі відчув швидке наближення смерті, він закликав свого спадкоємця, Козімо, яке увійшло в історію Флоренції як Козімо Медічі Старший.

Настанови, які дав вмираючий батько синові, зводилися до одного: ніколи не підносься перед народом, а вже якщо цього не минути, постарайся звести уявлення до мінімуму.

Але вже в 1430 р Козімо, вирішивши, що він обіймав сім'єю і канцелярією колишній палац колись розорилися банкірів Барді став занадто тісним, звернувся до великого архітектора Брунеллески для створення нового палаццо на віа Ларга (нині віа Кавур). Справи Медічі йшли тоді особливо успішно, народ поважав і цінував представників цієї родини, а флорентійські багатії і правителі сусідніх міст стежили за її піднесенням з прихованою злістю.

Справи Медічі йшли тоді особливо успішно, народ поважав і цінував представників цієї родини, а флорентійські багатії і правителі сусідніх міст стежили за її піднесенням з прихованою злістю

Палаццо Пітті у Флоренції

Але чи то з поваги до пам'яті батька, чи то з розуміння того, що ще занадто рано заявляти про себе в повний зріст, Козімо врешті-решт відмовився від розкішного і величного проекту Брунеллески, віддавши перевагу аскетичним фасадам архітектора Микелоццо. За фасадами нового житла, правда, ховалася небачена на ті часи розкіш, але все зовнішні пристойності були дотримані.

Однак проект знаменитого архітектора не загубився, ставши прообразом для палацу заможного купця Луки Пітті. Але, на відміну від далекоглядного Козімо і його спадкоємця, П'єро, Лука занадто поквапився, прийнявши в 1466 р діяльну участь в змові.

Крім того, у другій половині XV ст. торгівля в Європі через експансію Османської імперії йшла з перемінним успіхом, багато колись багаті сім'ї стали швидко розорятися. Не уникнув цієї долі і будинок Пітті. А палац Пітті простояв пусткою аж до 1549 р

Історія палаццо Пітті: з рук в руки

У 1549 р палацом зацікавилася Елеонора Толедські, дружина ... Козімо I Медічі, герцога Тосканського, яка звикла з дитинства до просторим розкішним покоїв. До того ж Медічі жили тоді вже в старому, але надійному з фортифікаційної точки зору палаццо Веккьо. Будівля палацу Пітті було викуплено, надбудовано і перебудовано під керівництвом архітектора Амманнаті.

Поруч, на схилі пагорба, були розбиті перші в своєму роді сади Боболі , В плануванні яких взяла участь велика кількість відомих архітекторів, в тому числі Вазарі і Буонталенті.

Правда, остаточно до палацу Пітті у Флоренції Медічі перебралися лише до кінця XVI ст., Вже при герцогу Фердінанда I. А палаццо все розширювався і облаштовувався. Його розміри - 205 м в довжину і 36 у висоту - і сувора облицювання рустом підкреслювали велич герцогською сім'ї і символізували міць Тоскани.

Його розміри - 205 м в довжину і 36 у висоту - і сувора облицювання рустом підкреслювали велич герцогською сім'ї і символізували міць Тоскани

Сади Боболі стали відкриті для публіки в 1766 р

Не маючи вже колишнього впливу, Медічі передавали титули і палаци від батька до сина до тих пір, поки їх навіки не буде припинився в 1737 р Їх наступниками стали герцоги Лотарингские, вони ж австрійські Габсбурги, на той час вже відрізали чималий шмат від Апеннінського півострова.

Під час наполеонівських воєн палац ненадовго перейшов до Бурбонам, потім знову повернувся до Габсбургам, які володіли ним аж до проголошення Флоренції в 1865 р столицею і появи в стінах палаццо Пітті короля Італії Віктора-Еммануїла II. Але власністю держави палац став тільки в 1919 р .: його подарував Італії Віктор-Еммануїл III.

Палаццо Пітті: колекція і музеї

Медічі, переїхавши до палацу Пітті у Флоренції, перевезли і багаті зібрання полотен, скульптур, срібла і коштовностей, раніше зберігалося в палаццо Веккьо . На 1620 р другий поверх палацу перетворився на розкішну барочну галерею з залами Венери, Марса, Аполлона, Юпітера, Сатурна. У цих залах спочатку і була розміщена герцогська колекція.

У цих залах спочатку і була розміщена герцогська колекція

У галереї розміщені полотна Рафаеля, Тиціана, Боттічеллі ...

У колекції були полотна Рафаеля, що дісталися в придане одній із майбутніх герцогинь, роботи Чімабуе, Фра Філіппо Ліппі і його сина, а також Боттічеллі і Перуджино. Зв'язки з папським двором і торгово-яких військових союзів з Венецією надали герцогам Тосканским можливість отримати полотна пензлю Тіціана, Тінторетто і Веронезе.

Завдяки Марії Медічі, королеви Франції, яка дружила з Рубенсом, збори поповнилися і його роботами. Родинні стосунки з Неаполем і Іспанією допомогли Медічі обзавестися картинами Мурільйо і Хусепе де Рібера. Чимало в колекції і робіт італійських маньеристов: Понтормо, Андреа дель Сарто, Бронзино.

Примітно, що всі картини з герцогською колекції досі займають на стінах дзеркально-золотий Палатинской галереї ті ж місця, що були запропоновані їм власниками при плануванні оздоблення залів.

Але вперше побачити безцінні виконані великими майстрами Відродження прості смертні змогли лише в 1828 р мальовничі сади Боболі, прикрашені двома сотнями скульптур, фонтанами і гротами, публіку стали допускати набагато раніше - в 1766 р

Але вперше побачити безцінні виконані великими майстрами Відродження прості смертні змогли лише в 1828 р мальовничі сади Боболі, прикрашені двома сотнями скульптур, фонтанами і гротами, публіку стали допускати набагато раніше - в 1766 р

Стіни Палатинской галереї прикрашені полотнами майстрів Відродження

У XVIII ст. важке столове срібло майже вийшло з ужитку, і на столах в багатих аристократичних будинках з'явився фарфор, секрет якого був відкритий в 1709 р Велику колекцію посуду з Севру (подарунок Бонапарта сестрі Елізе, правительці Тоскани) і Мейсена, а також найцінніші зразки античної кераміки експонуються в музеї порцеляни, розташованому в «таємному павільйоні» садів Боболі.

Знайшлося місце і столовому сріблу, і ваз, і кришталю, і величезній кількості коштовностей родини Медічі. Відвідувачі палаццо Пітті зможуть побачити їх в Музеї срібла, що примикає до Палатинской галереї.

У музеї карет представлені найрізноманітніші засоби пересування - від безрессорних возів до автомобілів. В Галереї сучасного мистецтва на верхньому поверсі палацу - роботи художників XVIII-XX ст. Цікавими є й 14 залів Королівських апартаментів в правому крилі палацу, своєрідна виставка інтер'єрів XVI-XIX ст.

У прибудованому в XVIII в. до палаццо Пітті Малому палаці Меридіана розмістився музей костюмів, експозиція якого змінюється раз на два роки. Всього в колекції цього музею понад 6000 різних костюмів і аксесуарів XVI-XX ст.

Всього в колекції цього музею понад 6000 різних костюмів і аксесуарів XVI-XX ст

Коштовності сім'ї Медічі розміщені в Музеї срібла

Квитки в Палаццо Пітті

Як кажуть самі італійці, якщо ви не були у Флоренції, ви не зрозуміли Італію. Продовжуючи аналогію, можна сказати, що без відвідин палацу Пітті і садів Боболі враження від перебування в місті буде неповним.

У залах музеїв і в садах Боболі завжди чимало відвідувачів. Правда, такого стовпотворіння, як в галереї Уффіці або музеях Ватикану , Все ж немає. Але тільки при великій частці везіння можна купити квитки в Палаццо безпосередньо в касах музеїв без черг і стомлюючого очікування в спекотний літній сезон. Тургрупи і студенти зі школярами з усієї Європи, які бажають долучитися до прекрасного, просто так на вулицях Флоренції не розчиняються.

Тим більше що багато туристичні програми передбачають вибір: палац Пітті або галерея Уффіці. А так як палац попросторней, і спочатку черзі до нього все ж поменше, вибір нерідко робиться в його користь.

Незважаючи на те, що Палац відкритий з 8:15 до 18:50 в усі дні, крім понеділка, 25 січня, 1 січня і 1 травня, допуск відвідувачів закінчується вже о 17:30, що логічно: в одній тільки Палатинской галереї налічується більше 500 полотен, для огляду яких буде потрібно не одну годину. По тому ж квитку можна пройти і в Галерею сучасного мистецтва.

Музей костюмів, Палац Пітті

Саме так: купити відразу квитки до палацу Пітті і в сади Боболі, на жаль, не вийде: розважливі флорентійці завжди знали толк в комерції. Втім, сума, яку доведеться віддати за відвідування всієї резиденції, не настільки велика, щоб відмовляти собі в задоволенні, оглянувши і галереї, і музеї, і сади за один день.

Щоб спростити відвідування і уникнути черг, квитки в Палац Пітті (як і інші основні пам'ятки Італії ) Можна замовити заздалегідь через цей сервіс . Після вибору цікавить пам'ятки і оплати замовлення на e-mail приходить ваучер, який залишиться тільки поміняти на квиток в день відвідин. Ось, власне, і все.

Корисні посилання по темі:

Photos by: Kriisi , russellmcneil , xtatic1 , Dutch Simba , jrgcastro , xiquinhosilva , TuscanyArts.

Навигация сайта
Новости
Реклама
Панель управления
Информация