Палац Хофбург у Відні і скарбниця Габсбургів

Цим символом і був Імператорський меч, який ви бачите на фото нижче. Цей меч був виготовлений в 12-м столітті, і був момент, коли в імперії паралельно існувало два подібних меча в руках двох альтернативних претендентів на престол. Цим символом і був Імператорський меч, який ви бачите на фото нижче

Не варто дивуватися не дуже шикарною роботі, зробіть знижку на те, що він був виготовлений більше 800 років тому. За стандартами свого часу цей клинок має просто чудову якість.

Піхви складаються з 14-ти золотих пластин, на яких зображені перші імператори Священної Римської імперії від Карла Великого до Генріха III. Цікавим є те, що піхви самі по собі старше, ніж сам меч, на сто років.

Ми занадто захопилися чоловічий темою зброї, і готові реабілітуватися. На фото праворуч ви бачите ліжечко, в якій лежали представники монаршої сім'ї в дитинстві.

Як ви помітили, ніяких серйозних прикрас золотом або дорогоцінних каменів тут немає, але робота дуже красива. Це ліжечко була виготовлена ​​для імператорської сім'ї в 18-м столітті.

Ми не хочемо, щоб з цієї статті ви зробили висновок, що експозиція музею складається тільки з зброї і символів влади. Тут багато картин, церемоніальною одягу і предметів побуту. Всі їх ви можете подивитися в наших галереях фото .

Багатьом дівчатам буде цікаво подивитися в галереях фото прикрас, серед яких є кущ троянд, повністю виготовлений із золота. Також цікавим буде подивитися на покривала для ліжок в імператорських покоях.

У заключній частині нашої статті ми торкнемося релігійних предметів, які збирали представники династії Габсбургів в своїй скарбниці протягом усієї своєї історії. Прийняття присяги монархами завжди вимагало наявність Біблії, і, звичайно, вона повинна бути церемоніальною.

Прийняття присяги монархами завжди вимагало наявність Біблії, і, звичайно, вона повинна бути церемоніальною

Віденське Коронаційне Євангеліє від Іоанна використовувалося в церемоніях з 800 року. З усіх імператорських регалій воно найдавніше.

Шкода, що цю книгу показують тільки в закритому вигляді. Усередині вона є прекрасним зразком мистецтва свого часу. Букви написані срібними та золотими фарбами, в книзі знаходяться шістнадцять ілюстрацій.

У книзі 236 сторінок, для часів середньовіччя це дуже великий обсяг, особливо з огляду на той факт, що книги в ті часи не друкувалися, а переписувалися вручну.

На обкладинці зображений сам бог, який в лівій руці тримає Біблію, а правою рукою благословляє діву Марію.

Найвизначнішою релігійної реліквією в палаці Хофбург є артефакт, який правильно називати "один з артефактів, які претендують на право називатися Списом Долі". Ми спеціально називаємо його саме так, справа в тому, що таких наконечників списи в світі чотири, і всі вони претендують на звання "Списи Долі".

Ми спеціально називаємо його саме так, справа в тому, що таких наконечників списи в світі чотири, і всі вони претендують на звання Списи Долі

За легендою, під час розп'яття Ісуса Христа, його проткнув списом римський сотник Лонгин. Саме тому, спис ще називається "списом Лонгіна".

За однією з версій легенди сотник вбив Ісуса, по інший ударив вже мертвого рятівника. З цього приводу у теологів ще точаться суперечки, в які ми встрявати не будемо.

Як ми вже говорили, таких копій у світі чотири. Перше знаходиться у Відні в скарбниці Габсбургів. Друге знаходиться у Ватикані, воно вважається "головним претендентом". Ще по одному знаходяться в Вірменії і в Кракові в Польщі. Останнє точно є копією, створеної набагато пізніше 1-го століття.

Вважається, що спис Долі дає своєму власникові непереможність в бою, і навколо цієї реліквії "ходить" маса інших легенд. За однією з версій Гітлер захоплював Австрію саме заради списи, і в 1942 році воно було у нього вкрадено американською розвідкою, саме тому він почав програвати війну. Ця легенда здається зовсім неправдоподібною, навіть якщо враховувати пристрасть лідера третього рейху до окультизму.

Ще одна легенда свідчить, що американці вивезли даний спис після захоплення частини території Німеччини, де воно знаходилося, а у Відні зберігається копія. Це, на наш погляд, теж "байка".

За іншими легендами ним володів Карл Великий, імператор Юстиан і один з королів готовий Тодор. Всі вони робили великі військові перемоги. Втім, його володіння з тієї чи іншої легенди приписують всім великим полководцям. Ще одним власником був імператор Фрідріх Барбаросса, але він явно помилився з артефактом, йому слід було запастися реліквією, що захищає від води. (Нагадаємо, що він потонув під час Хрестового походу).

Доїхати сюди можна на метро Відня . Виходьте на станції метро Херренгассе на 3-й (помаранчевої) лінії.

На цьому ми закінчимо наш короткий розповідь про скарбниці Габсбургів у палаці Хофбург, і порекомендуємо вам ознайомитися з нашими галереями фото .

Читайте наші цікаві статті про Австрію (посилання нижче).

Навигация сайта
Новости
Реклама
Панель управления
Информация