Палаци, фортеці та замки Естонії

От цікаво, а навіщо подорожуєте ви? Що тягне ваші душі і тіла в невідомі дали, змушуючи спустошувати гаманець і викроювати нн-ний відпустку ?! Виходити із зони комфорту, набивати валізу, і мчати в аеропорт, стискаючи в руці квиток, з блаженною посмішкою на півобличчя ... Золоті пляжі? Або, може, запаморочливі гірські спуски? Горезвісний «олл інклюзив», хай їй грець?)) Музеї? Шикарні заходи над океаном? «Мішленівських» ресторани або, а раптом - смажені коники? Нееет ?! П'ятдесят відтінків «баварського темного»? Або гострі відчуття, в стилі «Все, що сталося в Вегасі, залишається у Вегасі ?!" Ні, серйозно, навіщо ви подорожуєте? От цікаво, а навіщо подорожуєте ви

Особисто мене завжди дуже ваблять в шлях всякі давнини, садиби, романтичні палаци і всілякі палати царські ... Я можу не дуже комфортно жити, не сильно смачно їсти і взагалі, добиратися на перекладних з трьома пересадками, але коли я бачу це чудо, всі труднощі - вони забуті!

І хто б міг подумати, що в Естонії - так далеко від знаменитих європейських «палацових» столиць, моя душа розгорнеться і розгуляється! Ну що, ви наділи ваші фраки і криноліни, пристебнули діаманти - ми йдемо знайомитися з вищим світом! Криза кризою - а лакшери поки ніхто не відміняв))

Естонія - географічно і політично дуже ласий шматочок, багаторазово перехідний приз між більш серйозними, солідними сусідами. Хрестоносці, стародавні ести і лицарі Лівонського ордену, німці та шведи, данці і купці Ганзейського союзу, Російська імперія. Уже в епоху раннього середньовіччя, з 13 століття, можновладні лицарі і єпископи будували для себе потужні замки і фортеці, щоб зміцнити своє становище. Не відставали від них і багаті поміщики, красиві палаци і садиби - естонською мизи, спадщина тих часів ... Зараз по всій країні їх збереглося понад 1000 - при зовсім не великих розмірах естонської республіки!

Але головна фортеця країни - безумовно, красень Таллінн! Найкраще збереглася середньовічна фортеця в Північній Європі, стародавній Таллінн - могутня фортифікаційна споруда, перша згадка про неї відноситься до 1248 році!

Ворота Віру, Довгий Герман і Товста Маргарита, Кік-ін-де-Кек - з двадцяти шести веж таллінської кріпосної стіни збереглися 18, і всі вони справжній магніт для туристів!

Таллінський старе місто було оточене потужною фортечною стіною, довжина її - 4 кілометри, товщина стін - 3 метри, висота 15 метрів. Багато вежі та фортечні переходи відкриті для відвідування, в них влаштовані кафе, музеї, проводять виставки, а ще по ним можна (і потрібно!) Прогулятися - види всюди чарівні!

А потім ви неодмінно вийдете до замку Тоомпеа на однойменному пагорбі - мимо не пройдете! Зараз тут розташовується Парламент естонської республіки, кажуть, там з балкончика можна поспостерігати за засіданнями парламентаріїв - безкоштовно, але за попереднім записом. Шкода, я раніше цього не знала - пристрасть як люблю чоловіків в костюмах!)

Зараз багато палаци і садиби використовуються в якості галерей і музеїв, дорогих готелів і ресторанів для гурманів. Подорожуючи по Естонії, раз у раз зустрічаєшся з елегантними архітектурними пам'ятками всіх стилів - ренесанс, бароко і модерн. Хоча з часом багато замків зруйнувалися, деякі з них були відновлені і відкриті для відвідувачів, наприклад, замок Фалло - родове гніздо князів Бенкендорф-Волконських.

Замок розташований в чудовому місці, сьогодення природному парку - в глибокій долині протікає річка з безліччю порогів, 6 метровий водоспад, прогулянкові доріжки, повітря і шикарні види на околиці!

У замку дуже красиво, ретельно відновлені інтер'єри 19 століття - в 2016 році замок Фалло визнаний «Кращою реставраційної роботою року» в Естонії. Сьогодні життя замку повністю відродилася, тут проводять виставки і семінари, є готель і ресторан ... А ще тут працюють чарівні дівчата-екскурсоводи, закохані в свою справу, які абсолютно безоплатно, за ціною вхідного квитка все вам розкажуть, мало не за ручку проведуть по залах ! Прощатися будете як з кращими друзями, чесслово! І хто тільки склав байку про те, що естонці сухі і непривітні ?! Так, зовсім забула - по неділі тут проводять чаювання під живу музику, така гламурна версія «файф-о-клок». Рояль, живі квіти у вазах, шикарні метрдотелі у фраках - все чинно-благородно, і можна не летіти в Лондон)

А ми з вами повертаємося в Таллінн, в замок Глена. Чудове маєток в стилі нео-готики засноване і спроектовано Миколою фон Гленом, як сімейна резиденція, в кінці 19 століття.

Замок оточує парк з традиційними для Естонії пішохідними і вело-доріжками. Взагалі, у нас склалося враження, що тут вся країна - від малого до великого, бігає, крутить педалі, ходить в походи, в сніжки грає!) Молодці, естонці! І до речі, навіть якщо ви ніколи не бували в Естонії, ви цей замок бачили - тут знімали вікторіанську Англію, у фільмі «Собака Баскервілів»!

Але вистачить про собак та всяких страшилки, я ж, здається, обіцяла вам романтику сьогодні! Значить, знайомтеся - найвишуканіший, найелегантніший, найкрасивіший палацово-парковий ансамбль Естонії - Кадріорг!

Цей палац - не просто шикарно збереглася літня імператорська резиденція царя Петра Великого, це справжній гімн його любові, адже естонською «Кадріорг» - Долина Катерини ... Царя приваблювала близькість моря - до набережної від імператорського палацу неспішним кроком можна дійти всього за п'ять хвилин, але ж Петро пов'язував з морем грандіозні плани. Вперше прибувши в Таллінн - тодішній Ревель, в 1711 році, імператор вибирає місто основною базою для російського військового флоту! Трьома роками пізніше, влітку +1714 цар придбав у Ревельського городянина Дрентельна заміський будинок - традиційну естонську мизу, разом з будівлями і великою ділянкою землі. До приїзду коханої дружини він наказує перебудувати і обставити меблями річний панський будинок - зараз він відомий як будинок-музей Петра.

Маленький і затишний будиночок Петра - ніякого пафосу і розкоші, але тим він і цінний! Вхід - символічні 2 євро, за цю ціну наймиліша дівчина-екскурсовод проведе вас, все покаже і розповість. У будинку збереглися спальня, їдальня і кухня, предмети побуту, що належать царю і його часу. Є й безцінні твори мистецтва, антикваріат, і як це красиво і атмосферно - словами не передати! А ще всі бажаючі можуть подивитися короткий історичний фільм про історію палацу та Естонії епохи великого імператора ... От чесно, будете в Талліні, неодмінно зайдіть! Ми заглянули випадково - а вийшли хвилин через 40, під враженням!

Але якщо цей скромний притулок і міг влаштувати Петра, відомого своєю невибагливістю, для цариці потрібні були покої їй до пари! Будівництво імператорського палацу почалося в 1718 році і тривало майже десять років. Достеменно відомо, що цар Петро і його дружина Катерина жили тут деякий час, а також те, що палац планувався як літня резиденція роду Романових ...

Парк Кадріорг - найбільший міський парк Естонії, що тягнеться майже на 70 гектарах. Почали створювати також в 1718 році за наказом Петра, і зараз можна побачити характерні для 18-го, 19-го і 20-го століть прийоми оформлення парків - лебединий ставок з чарівною альтанкою, прикрашені квітами клумби, і променад, що веде до палацу! Особливо гарний, звичайно, влітку, в цвітінні і ароматах ... Значить, повернемося!))

Але якщо для того, щоб побачити Кадріорг, вам досить прогулятися пішки від центру Таллінна, в крайньому випадку - покататися на трамваї, то щоб познайомитися з наступним шедевром, потрібно постаратися. Але оцініть вид - хіба він того не варто ?!

Отже, записуйте. Вам потрібно доїхати до Тарту, на автовокзалі сісти на автобус до селища Алатсківі, близько години в дорозі через ліси і села, і вуаля - ви на місці! Алатсківі - це справжня біла казка ...

Чарівний Алатсківі розташований майже на березі Чудського озера, по снігу звичайно далеченько, а ось влітку цілком можна прогулятися до води! Побудований він в кінці 16 століття, а вперше згадується в 1601 році. У 1628 році шведський король Густаф Адольф подарував замок своєму секретарю. І Алатсківі кілька разів переходив з рук в руки, поки не дістався дворянській родині фон Нолькеном. Їхній син, Арведі фон Нолькен, великий любитель подорожей і архітектури, але особливо його вразила Шотландія, і замок Балморал - літня резиденція англійських королів! Після повернення додому він загоряється ідеєю - перебудувати родове гніздо в готичному стилі, в наслідування шотландському замку, який його так вразив. І до речі, барон перебудував Алатсківі в честь своєї чарівної дружини Жозефіни - так що знову все заради любові ...

Зараз Алатсківі вважається найкрасивішою спорудою в неоготичному стилі у всій Прибалтиці. На рубежі 19-20го століть замок і його обстановка оцінювалися, ні багато-ні мало, в мільйон царських рублів! Замок був однією з найдорожчих поміщицьких садиб в Тартуському повіті. Зараз тут розмістилися гостьовий центр, музей та ресторан.

А нам знову пора в дорогу, тому що на солодке я приберегла найцікавіше! Сьогодні ми їдемо на північний захід країни, в містечко Хаапсалу, на узбережжі майже застиглої Балтики ... Дорога від Таллінна трохи більше години, по дорозі вам будуть зустрічатися ось такі види!

Ми якщо чесно бачили таку красу тільки в дитинстві, на картинках російських казок! Виявляється, ось ти яка - зима ...

Отже, Хаапсалускій єпископський замок! Був побудований аж в 13 столітті в якості центру Саарі-Ляенеского єпископства, і разом з Домській церквою зараз вважається одним з найбільш збережених середньовічних замків в Прибалтиці.

Цей замок - частина єпископського городища, величезного угіддя площею понад 3 гектари. Зведення городища почалося в 1263 році з будівництва Домській церкви, найбільшої у всій Прибалтиці. По суті, Хаапсалускій замок - справжня фортеця, адже протягом століть він забезпечував безпеку городян і їх захист від ворожого вторгнення.

До речі, саме в Хаапсалу мешкає Біла Дама - найзнаменитіша привид Естонії. У 14-15 століттях була побудована каплиця, на стіні якої в серпневе повний місяць можна побачити її силует, згідно з легендою вона була заживо замурована в покарання за візити до фортеці до свого коханця - одному з духовних осіб ... Незважаючи на цю сумну легенду, а може, і завдяки їй теж, в замку справді цікаво!

Тут є музейний комплекс в будівлі конвенту, діючий Домський собор, виставкові зали з знахідками, зробленими на території замку, а також таємничі підвали і баштові переходи. А з головної вежі відкривається чудовий вид на місто!

Та й взагалі, сам Хаапсалу - премилий містечко! Один з найулюбленіших морських курортів російської аристократії і царської сім'ї, зараз він спить під пухнастим покривалом снігу, на мальовничих вуличках - нікого, лише ми і місто ... Але Хаапасалу занадто цікавий, щоб згадувати про нього ось так, мимохідь!

П. С. Ми з вами сюди ще повернемося!

От цікаво, а навіщо подорожуєте ви?
Що тягне ваші душі і тіла в невідомі дали, змушуючи спустошувати гаманець і викроювати нн-ний відпустку ?
Золоті пляжі?
Або, може, запаморочливі гірські спуски?
Горезвісний «олл інклюзив», хай їй грець?
Музеї?
Шикарні заходи над океаном?
«Мішленівських» ресторани або, а раптом - смажені коники?
Нееет ?
П'ятдесят відтінків «баварського темного»?
Навигация сайта
Новости
Реклама
Панель управления
Информация