Палаци Санкт-Петербурга

  1. Зимовий палац
  2. Зимовий палац Петра Першого
  3. Літній палац Петра Першого
  4. мармуровий палац
  5. Михайлівський палац
  6. Михайлівський замок
  7. Анічков палац
  8. Маріїнський палац
  9. Таврійський палац
  10. Єлагін палац
  11. Каменноостровскому палац
  12. Чесменський палац
  13. Миколаївський палац
  14. Строгановський палац
  15. Юсуповський палац на Мойці
  16. Палац Юсупових на Садовій
  17. Меншіковскій палац
  18. Палац Петра Другого
  19. палац Бобринських
  20. Новоміхайловській палац
  21. Палац Володимира Олександровича
  22. Палац Олександра Михайловича
  23. Палац Олексія Олександровича
  24. Палац князя Андрія Володимировича
  25. Палац Михайла Михайловича
  26. Палац Миколи Миколайовича
  27. Шереметьєвський палац
  28. Воронцовський палац
  29. Палац Наришкіних-Шувалових
  30. палац Шувалова
  31. Палац Білосільських-Білозерських
  32. палац Розумовського
  33. Палац принца Ольденбургского
  34. палац Кантемира
  35. Палац князя Абамелек-Лазарева

Санкт-Петербург понад двісті років був столицею Російської імперії. У ньому жили імператори, члени великої царської сім'ї, великі купці, промисловці, державні діячі. У Петербурзі зосереджувався весь світ імперії. Для багатих і знатних людей шикувалися палаци. У місті працювали кращі архітектори часу - Растреллі, Россі, Кваренги, Штакеншнейдер. Палаци визначали зовнішній вигляд міста. Сотні тисяч туристів з усього світу їдуть в Петербург, щоб помилуватися на архітектурні шедеври.

Зимовий палац

Зимовий палац

Більш відомий під назвою Ермітаж. Головний палац Санкт-Петербурга. Знаходиться на Двірцевій площі. Це триповерхова будівля, в ньому 1084 кімнати, 117 сходів. Довжина з боку Неви - 210 метрів, висота - 23 з половиною метра. Палац був перебудований з Зимового Палацу Петра Першого. Перебудова проводилася п'ять разів. Останні роботи здійснювалися архітектором Растреллі за наказом Єлизавети Петрівни, з 1757 по 1762 рік. До 1904 року було офіційною резиденцією російських імператорів. Сьогодні Ермітаж - найбільший культурно-історичний музей. У ньому зберігається понад 3 мільйонів експонатів.

Зимовий палац Петра Першого

Зимовий палац Петра Першого

Це особиста резиденція першого російського імператора. Архітектурний пам'ятник частково зберігся і включений в будівлю Ермітажного театру. Входить в музейний комплекс Державного Ермітажу. Будівництво тривало з 1716 по 1727 рік. Автор проекту - Георг Маттарнові. Згодом Зимовий палац практично повністю перебудовувався. Але дослідникам вдалося виявити межі старого, петровського палацу. Тут сформована експозиція особистих речей Петра Першого, відновлено кілька кімнат.

Літній палац Петра Першого

Літній палац Петра Першого

Резиденція розташовується в Літньому саду, збереглася в первісному стані. Невеликий двоповерховий палац побудований в стилі Петровського бароко. Архітектор - Доменіко Трезини. Будівництво тривало з 1710 по 1714 роки. У палаці всього 14 кімнат і 2 кухні, призначений був для літнього проживання. Сьогодні це філія Російського музею. У ньому повністю відновити попередній інтер'єр, відреставрований зовнішній вигляд.

мармуровий палац

мармуровий палац

Це пам'ятник архітектури 18 століття. Перший палац міста, для обробки якого використовувався мармур (застосовувалося 32 види каменю). Був побудований за наказом Катерини Другої для Григорія Орлова. Але фаворит помер, не побачивши палац в готовому вигляді. Потім в ньому розміщувалися члени імператорської родини. За радянських часів багаті колекції передали в Ермітаж. З 1992 року перебуває у віданні Російського музею. Перед палацом стоїть пам'ятник Олександру Третьому.

Михайлівський палац

Михайлівський палац

Цей палац спочатку був резиденцією Михайла Павловича, сина Павла Першого. Архітектором став Карл Іванович Россі. Палац був побудований з 1819 по 1825 роки, в класичному строгому стилі. Будівля знаходиться на площі Мистецтв. Сьогодні в ньому розташовується Державний Російський музей. Культурна установа працює з 1895 року, було організовано за наказом імператора Миколи Другого.

Михайлівський замок

Михайлівський замок

Був побудований з 1797 по 1801 роки для Павла Першого. Імператор мріяв про власну резиденції задовго до приходу на престол. Зовні нагадує казковий замок, оскільки Павло хотів зробити його місцем зборів мальтійських лицарів. Через 40 днів після заселення імператор був убитий, а його сім'я покинула палац, він прийшов в запустіння. Сьогодні це філія Російського музей, інтер'єр палацу повністю відновлений. Замок також називають Інженерним або палацом Святого Михайла.

Анічков палац

Анічков палац

Імператорський палац побудований в стилі єлизаветинського бароко і класицизму. Архітектор - Растреллі. Палац був зведений для Єлизавети Петрівни в 1741 - 1753 роках. Вона подарувала його фавориту Розумовському, в подальшому будівлю переходило з рук в руки в імператорській родині. Вважається одним з найстаріших збережених палаців Санкт-Петербурга. Сьогодні тут функціонує Палац дитячої творчості, по палацу проводяться екскурсії.

Маріїнський палац

Маріїнський палац

Палац побудований архітектором Штакеншнейдером з 1839 по 1844 роки для Марії, дочки Миколи Першого. Виконано в еклектичному стилі. Будівля - важлива складова Ісаакіївській площі. Це один з трьох «політичних палаців» міста, поряд з Зимовим і Таврійським. У ньому проходили вирішальні події 1917 і 1991 років. Сьогодні в палаці розташовується Законодавчі збори Санкт-Петербурга.

Таврійський палац

Таврійський палац

Це резиденція Григорія Потьомкіна-Таврійського. Була побудована в класичному стилі з 1783 по 1789 роки. Автор проекту - архітектор І. Є. Старов. Фасади палацу були скромні і прості, це контрастувало з розкішшю внутрішнього оздоблення. Надалі в будівлі розташовувався перший парламент (1906-1910 років), Тимчасовий Уряд. Сьогодні палац відданий Міжпарламентської асамблеї держав СНД.

Єлагін палац

Єлагін палац

Це літня імператорська резиденція. Знаходиться на острові Єлагін, в Петербурзі. Будинок був побудований для Єлагіна - державного діяча та історика в палладіанським стилі, автор проекту - Кваренги. Потім палац викупив Олександр Перший для своєї матері. Він був перебудований архітектором Россі, але назва залишилася тією самою. Згодом тут жили радники імператорів і прем'єр-міністри. Сьогодні це музей, в ньому проводяться тимчасові виставки.

Каменноостровскому палац

Каменноостровскому палац

Це пам'ятник архітектури федерального значення, зберігся з часів Катерини Другої. Був побудований в класичному стилі з 1776 по 1782 роки. Імператриця заснувала палац для свого сина Павла Першого. Замок був улюбленою літньою резиденцією Олександра Першого. За радянських часів його зробили санаторієм для військових. Цей статус зберігався до 2007 року. З 2015 року Палац зробили «Академією талантів», бюджетною організацією для позашкільної освіти.

Чесменський палац

Чесменський палац

Це шляховий палац, призначений для відпочинку під час дороги. Був побудований архітектором Ю. М. Фельтеном для Катерини Другої. Палац виконаний в псевдоготичному стилі. Названий на честь перемоги російської армії в Чесменський битві. Але спочатку називався палацом на жаб'ячому болоті. У замку невелика трикутна форма, кожен кут зроблений у формі вежі.

Миколаївський палац

Миколаївський палац

Палац розташовується на Благовіщенській площі, його побудували для Миколи Миколайовича (син імператора Миколи Першого) і його сім'ї. Архітектор палацу - Штакеншнейдер. Палац побудований в стилі еклектики, фасад - в стилі італійського ренесансу. Планування була продумана до дрібниць, в палаці був ліфт, водопровід, телеграф, безліч кімнат. Сьогодні будівля займає Рада федерації Профспілок міста.

Строгановський палац

Строгановський палац

Палац був побудований в стилі російського бароко з 1752 по 1754 роки для графа Строганова. Архітектор - Растреллі. Палац передавався у спадок по лінії Строганових. У ньому було зібрано велику колекцію предметів мистецтва (згодом розпродана або передана в інші музеї). За радянських часів тут розміщувався інститут рослинництва. Сьогодні це філія Російського музею, інтер'єри практично повністю відновлено.

Юсуповський палац на Мойці

Юсуповський палац на Мойці

Це пам'ятник культури федерального значення. Відомий, як місце вбивства Григорія Распутіна. Палац був куплений родиною Юсупових в 1830 році. Сьогодні він перетворений в будинок Просвітництва працівників культури, але відкритий для відвідування. Збереглися багаті і старовинні інтер'єри. Туристи можуть оглянути мавританський вітальню, парадні сходи, особисті апартаменти останнього Юсупова, підвальну кімнату, де вбили Распутіна.

Палац Юсупових на Садовій

Це один з палаців князів Юсупових. Був побудований в 18 столітті архітектором Джакомо Кваренгі в стилі російського бароко. Під час побудови садиба була найбагатшою у всьому місті. Фасад нагадує розтягнуту букву «Н». З 1810 року палац займає інститут корпусу інженерів шляхів сполучення. Сьогодні тут розташовується університет шляхів сполучення імені Олександра Першого.

Меншіковскій палац

Меншіковскій палац

Меншиков був наближеним Петра Великого і першим імператором Санкт-Петербурга. Палац побудований в стилі петровського бароко, це перша кам'яна будівля міста. Автори - Дж. Фонтана і Г. Шедель. В 1727 Меншиков був засланий на заслання, а палац відібраний в казну держави. Сьогодні це філія Ермітажу. Від значної садиби зберігся палац, який відреставровано.

Палац Петра Другого

Палац Петра Другого

Це пам'ятник архітектури, побудований в межах Меншіковском садиби. Автор - архітектор Трезини. Був побудований в 1727 році. Це прямокутне триповерхова будівля, фасадом дивиться на Неву. У палацу два двоповерхових крила. Палац кілька разів перебудовувався і втратив первісний вигляд. Сьогодні тут знаходяться два факультету СПбДУ.

палац Бобринських

палац Бобринських

Даний пам'ятник архітектури виконаний в стилі класицизму. Побудований з 1792 по 1796 роки. Автор проекту - Луїджі Руска. Палац був куплений графом Бобринським - позашлюбним сином Катерини Другої і графа Орлова. Надалі в будинку проживали покоління родини графа. Після революції сім'я емігрувала до Франції, а колекція творів мистецтва передана в Ермітаж. У 2001 році палац був переданий у відання СПбДУ.

Новоміхайловській палац

Новоміхайловській палац

Палац був побудований з 1857 по 1862 роки для великого князя Михайла, сина Миколи Першого. Автором проекту став архітектор Андрій Штакеншнейдер. Палац виконаний в стилі ранньої еклектики. Оздоблення інтер'єрів відсилає до класицизму, готики, рококо. Сьогодні в палаці розташовується інститут археології, він же інститут історії матеріальної культури РАН.

Палац Володимира Олександровича

Палац Володимира Олександровича

Відомий як будинок вчених імені Максима Горького РАН. Палац був побудований для великого князя Володимира Олександровича, за проектом А. І. Рєзанова. Це триповерхова будівля на Палацовій набережній. Сьогодні в ньому працюють десятки наукових секцій. Він вважається найстарішим творчим клубом інтелігенції міста.

Палац Олександра Михайловича

Палац Олександра Михайловича

Він був побудований в кінці 18 століття для онука Миколи Першого і його сім'ї. Палац знаменитий інтер'єрами в стилі модерн. Вони були першими у всьому Санкт-Петербурзі. Надалі у будинку було багато інших господарів. Сьогодні палац відданий національному університету фізичної культури імені Лесгафта. Поруч з палацом розбитий невеликий сквер.

Палац Олексія Олександровича

Палац Олексія Олександровича

Був побудований для великого князя Олексія Олександровича з 1882 по 1885 роки в стилі еклектики. Архітектор палацу - М. Е. Месмахер. Палац переживав важкі часи під час Радянського періоду, в ньому навіть розташовувався склад. Але в 2011 році в ньому відкрився Будинок музики, внутрішні і зовнішні реставраційні роботи проводилися протягом шести років.

Палац князя Андрія Володимировича

Палац князя Андрія Володимировича

Відомий як особняк фон Дервіза. Перша будівля на ділянці було побудовано ще в 1719 році, потім тут знаходилося посольство Великобританії. У 1898 році палац був перебудований для магната фон Дервіза. Згодом особняком володів великий князь Андрій. Побудовано архітектором Красовським, інтер'єри збереглися. З 1959 року тут відкрився перший Палац Одруження в Радянському Союзі.

Палац Михайла Михайловича

Палац Михайла Михайловича

Його також називають Мало-Михайлівським палацом. Розташовується в центрі міста. Побудований в стилі неоренесансу за проектом Месмахера. Будівництво тривало з 1885 по 1891 роки. Палац був побудований для сім'ї великого князя Михайла Михайловича, онука Миколи Першого. У 2011 році палац був проданий приватній організації.

Палац Миколи Миколайовича

Палац Миколи Миколайовича

Був побудований для великого князя з 1910 по 1913 роки. Але в 1914 році Микола Миколайович поїхав на фронт, а потім з родиною емігрував з країни. Палац зведений в неокласичному стилі за проектом архітектора Хренова. Триповерховий фасад декорований портиками. Інтер'єри багато прикрашені ліпниною, бронзою, березою. Сьогодні це резиденція представника президента в Північно-Західному окрузі.

Шереметьєвський палац

Шереметьєвський палац

Він більш відомий як «Фонтану будинок». Він побудований в стилі бароко і еклектики. У палаці проживало п'ять поколінь старшої гілки сім'ї Шереметєвих. У 1917 році палац був націоналізований. У будівлі збереглися інтер'єри з часів колишніх господарів. Сьогодні в основній будівлі розташовується музей музики. А в флігелі палацу знаходиться музей Анни Ахматової.

Воронцовський палац

Воронцовський палац

Палац був побудований архітектором Растреллі для Михайла Воронцова. Будівля виконана в стилі бароко. Будівництво тривало з 1749 по 1757 роки. У палаці було 50 парадних залів, багатий інтер'єр, шикарна ліпнина, позолочена різьблення. Однак граф поступився палац державної скарбниці через великі борги. З 1955 року в приміщенні розташувалося Суворовське військове училище імені Кірова.

Палац Наришкіних-Шувалових

Палац Наришкіних-Шувалових

Це пам'ятник архітектури XIX століття. Будівля була побудована в кілька етапів. Зведено в стилі еклектики. З 1846 року палац був куплений родиною Софії Наришкіної і Петра Шувалова. Після революції будинок було націоналізовано. З 2013 року в палаці працює музей Фаберже. Це перший приватний музей Росії федерального масштабу. Тут зібрана колекція порцеляни, емалі, ікон, живопису.

палац Шувалова

палац Шувалова

Це один з палаців Івана Івановича Шувалова. Був побудований з 1753 по 1755 роки в стилі єлизаветинського бароко. Автор проекту - архітектор С. І. Чевакинский. Потім господарем будинку був князь Вяземський. В кінці вісімнадцятого століття палац перейшов у відання держави, в ньому розташовувалося міністерство юстиції. З 1918 року будівля займає музей гігієни.

Палац Білосільських-Білозерських

Палац Білосільських-Білозерських

Палац побудований в стилі російського необароко. Автор проекту - архітектор Штакеншнейдер. Господарями будинку були спадкоємці Мясникова (гірничодобувний симбирский купець). Згодом палац був відданий в казну через борги господарів. У ньому розташовувалися члени імператорської родини. Сьогодні будівля передали в Управління справами президента РФ. У ньому проходять реставраційні роботи.

палац Розумовського

палац Розумовського

Першим власником палацу був Левенвольде, потім будинок викупив Розумовський і перебудував його. Будівля була побудована в стилі класицизму. Над ним працювали архітектори Кокорін і валлєн деламот. По центру фасаду розташовується колонада з шести колон. Вона з'єднує верхній і нижній поверхи. Сьогодні палац займає Педагогічний університет.

Палац принца Ольденбургского

Палац принца Ольденбургского

Відомий як будинок Бецкого. Був побудований в 18 столітті, в стилі класицизму. Авторами проекту стали архітектор Фельтен і валлєн деламот. Палац був побудований за замовленням Івана Івановича Бецкого - секретаря Катерини Другої. У 1830 році особняк отримав онук Павла Першого, принц Ольденбургский. Сьогодні палац займає інститут культури.

палац Кантемира

палац Кантемира

Будинок побудований в еклектичному стилі. Роботи проводилися з 1875 по 1877 роки. На розі палацу стоїть скульптура з трьох дів, вона присвячена родючості, мистецтва і мореплавання. Будинок був побудований в 1729 році для молдавського вельможі Кантемира. У 19 столітті його купив багатий купець Громов, будинок був частково перебудований. Сьогодні в ньому розташовується корпус Університету культури.

Палац князя Абамелек-Лазарева

Палац князя Абамелек-Лазарева

Це останній палац, побудований в Санкт-Петербурзі до революції. Він зведений в простому і суворому неокласичному стилі. Архітектор - Іван Фомін. В особняку навіть збереглися незаймані інтер'єри. Після революції будинок націоналізували. Сьогодні його займає Будинок майстрів спорту.

Навигация сайта
Новости
Реклама
Панель управления
Информация