Пам'ятки міста Хабаровська

  1. Пам'ятки міста Хабаровська ПАМ'ЯТКИ міста Хабаровська (Церкви, парки, пам'ятники, ставки, площі)...

Пам'ятки міста Хабаровська

ПАМ'ЯТКИ міста Хабаровська (Церкви, парки, пам'ятники, ставки, площі)

http://www.khabarovskadm.ru/tourism/dostoprimechatelnosti/

Амур - головна визначна пам'ятка російського Далекого Сходу і одна з найбільших річок земної кулі. Амур є важливою транспортною артерією на сході Росії.

За час літньої навігації по ньому перевозять мільйони тонн всіляких вантажів, необхідних для життя багатьох великих і малих населених пунктів.

Головна площа Хабаровська є унікальним архітектурним комплексом, який став улюбленим місцем відпочинку хабаровчан і гостей крайового центру. Вісім малих і один великий фонтан, дев'ятсот світильників різних типів, понад тисячу гідропристроїв ... Зелена зона площі зайняла 8,5 тисячі квадратних метрів.

Ц ЕРКВІ

Першобудівники Хабаровкі, а в даний час місто Хабаровськ, висадившись на амурском березі, зрубали в своєму селищі невелику дерев'яну каплицю. У 1870 році замість неї у Військовій гори поставили дерев'яну церкву. Її назвали Іннокентьевской в ​​честь першого єпископа Іркутського, покровителя Сибіру і Далекого Сходу, святителя Інокентія. Професор богослов'я Слов'яно-греко-латинської академії, намісник Олександро-Невської лаври Інокентій в 1721 році був призначений главою Пекінської духовної місії. Але потрапити в Китай не вдалося, і він назавжди залишився в Східному Сибіру, ​​очоливши нову російську єпархію в Іркутську.

У 1898 році дерев'яну Іннокентьевской церква в Хабаровську змінила кам'яна.
З приходом до влади більшовиків Іннокентьевской церква спіткала та ж доля, що і багато російських храми: її обезголовили і пристосували для господарських потреб.

Віруючим церкву повернули в 1992 році, вірніше, те, що від неї залишилося. Відтворювати початкові форми будівлі довелося по стародавнім фотографіям: потрібно було порахувати по зображенню точне число цегли в зруйнованих фрагментах, потім зіставити отримані розміри з сусідніми, що збереглися ділянками стіни ...


Успенський собор побудований на Комсомольській і Соборній площі є обличчям міста Хабаровська. Його сконструював Хабаровський архітектор Юрій Вікторович Підлісний.

Храм преподобного Серафима Саровського

680042, г. Хабаровск, ул. Тихоокеанська, 167, тел: (4212) 22-41-22

680042, г
Р асполагается в лісопарковій зоні неподалік від одного з найбільших далекосхідних вузів - Тихоокеанського державного університету. Цей, єдиний в Хабаровської єпархії храм, побудований в стилі псковско-новгородського середньовічного зодчества, був освячений в травні 2008 року архієпископом Хабаровским і Приамурського Марком і єпископом біробіджанські і Кульдурского Йосипом . У храмі, який досягає висоти 40 метрів, три прибудови, один з яких присвячений покровительці учнів - святій мучениці Тетяні. Дзвіниця храму має десять дзвонів, відлитих в м Борисоглібська та встановлених майстрами архангельського Міжнародного центру церковного мистецтва.

Храм прикрашає різьблений горіховий іконостас та ікони, писані по золоту московськими майстрами, які вже давно працюють для Хабаровської єпархії, а також позолочене панікадило, що є точною копією старовинного дореволюційного срібного панікадила Валаамського монастиря.

Градо-Хабаровський собор Успіння Божої Матері

680000, м Хабаровськ, Соборна площа, 1 Тел. (4212) 31-46-02.

(4212) 31-46-02

Закладка нового храму була здійснена 19 жовтня 2000 р Проект храму був виконаний архітектором Юрієм Вікторовичем Підлісним.

Храм збудували за рік. 29 жовтня 2001 року було відслужено подячний молебень з приводу завершення будівництва храму.

12 жовтня 2002 року в Хабаровську пройшов хресний хід, присвячений поверненню шанованого списку Албазінський ікони Божої Матері в Успенський собор. Разом з нею в храм були перенесені ікони Тихвінської Божої Матері, святого праведного воїна Феодора (Ушакова), адмірала флоту Російської з часткою його святих мощей.

19 жовтня 2002 року відбулися урочисте освячення Успенського собору. На освячення з Москви приїхав митрополит Солнєчногорський Сергій, один з вищих ієрархів Російської Православної Церкви.

Маківки 60-метрового храму-пам'ятника з титану, але з золотим напиленням. Зробили їх фахівці заводу ім. Горького, хабаровчане забезпечили купола, а хрести доставили з Москви, з заводу ім. Лихачова.

Спасо-Преображенський кафедральний собор

680000, м Хабаровськ, площа Слави

Тел. (4212) 21-57-69

Будівництво кафедрального собору в Хабаровську благословив Патріарх Московський і всієї Русі Алексій 2. Перший камінь у фундамент храму був закладений в 2001 р 16 жовтня 2003 єпископ Хабаровський і Приамурский Марк відслужив подячний молебень після закінчення будівництва. Золотоверхий собор з п'ятьма куполами споруджувався на пожертви мешканців краю, спонсорські кошти підприємств і організацій.

Храм розташувався на крутому березі Амура. Висота його куполів 83 метра. Для порівняння - висота Будинку радіо, розташованого по сусідству з храмом, трохи більше 40 метрів. Архітектори: Юрій живе, Микола Прокудін і Євген Семенов. Фрески всередині храму (на куполі Спас-Вседержитель і апостоли) виконала група московських художників, спеціально запрошена з цієї нагоди в Хабаровськ єпископом Хабаровським і Приамурського Марком. Спасо-Преображенський кафедральний собор зможе одночасно зможе прийняти три тисячі прихожан.

Прихід святого благовірного князя Олександра Невського

680018, м Хабаровськ, вул. Ясна, 24а, Тел. (4212) 71-66-18

Важливою подією для церкви стала урочиста передача храму Казанської ікони Божої Матері в 1998 р ікона була привезена з міста Володимира. У 2000 р. на території приходу церкви Олександра Невського побудовано новий кам'яний будинок.

При приході є два храми. Один з них має межу з престолом, освяченим на честь святого благовірного великого князя Олександра Невського. Інший - знову збудований храм, з одним боковим вівтарем і Престолом, який освячений на честь святого благовірного князя Данила Московського. Престол в парафії Олександра Невського було освячено архієпископом Іркутським і тимчасово Хабаровским Веніаміном в 1956 р Престол в храмі благовірного князя Данила Московського освячений єпископом Хабаровським і Приамурського Марком 14 грудня 2002 р

Католицька парафія святого Бенедикта

г.Хабаровск, вул. Тихоокеанська, 221. Тел. (4212) 35-81-33

Новоапостольська церква

г.Хабаровск, вул. Калініна, 18. Тел. (4212) 34-05-04.

Православна старообрядницька церква в ім'я Покрова пресвятої Богородиці

г.Хабаровск, вул. Ілліча, 26. Тел. (4212) 48-35-48.
Хабаровська євангельсько-християнська Пресвітеріанська церква
г.Хабаровск, вул. Джамбула, 98. Тел. (4212) 39-11-50

Хабаровська церква християн віри Євангельської п'ятидесятників Ісуса Христа

г.Хабаровск, вул. Карла Маркса, 107б. Тел. (4212) 27-30-26.

Крайовий п арк імені Муравйова-Амурського

Крайовий п арк імені Муравйова-Амурського

Окрасою парку є пам'ятник генерал-губернатору Східного Сибіру графу М.М. Муравйову-Амурському. Історія його створення така. У 1891 році в Хабаровську на березі Амура Миколі Миколайовичу Муравьyoву- Амурському на зібрані пожертви був споруджений пам'ятник роботи скульптора академіка А.М. Опекушина. Проект монумента особисто затвердив Олександр III, відкриття пам'ятника було приурочено до часу відвідування міста спадкоємцем престолу, майбутнім імператором Миколою II. П'ятиметрова бронзова скульптура графа була відлита по частинах в майстерні В.З. Гаврилова в Санкт-Петербурзі. Постамент з блоків споруджений за проектом військового інженера, полковника Н.Ф. Александрова. За рішенням Дальревкома від 26 січня 1925 року скульптура була скинута з постаменту і потім переплавлена. Натомість встановлена ​​двометрова бетонна скульптура В.І. Леніна. У 1983 року вона була замінена на стелу, увінчану бронзовою турою.


У січні 1989 року рішенням Ради Міністрів Української РСР прийнято пропозицію крайових органів виконавчої влади про відновлення пам'ятника. Скульптура графа М.М. Муравйова-Амурського відтворена в 1992 році скульптором Л.В. Арістовим по збереженої моделі, а в 2002 році був реставрований і постамент, на якому викарбувані імена соратників М.М. Муравйова-Амурського по освоєнню Амура.


В кінці 2007 року Губернатором Хабаровського краю було прийнято рішення про перейменування Центрального парку культури і відпочинку імені М.М. Муравйова-Амурського в «Хабаровський крайовий парк імені М.М. Муравйова-Амурського ».


Навесні 2008 року на території парку були побудовані естрада для симфонічного оркестру, альтанка для духового оркестру, а також пам'ятний знак з найменуванням парку.

У парку "Динамо" можна відпочивати в будь-який час року. Наприклад, влітку в цьому парку відкривається багато літніх кафе "Піт", "Coca-Cola", "Nestea". У цих літніх кафе проводять час люди різних соціальних і вікових груп. Батьки можуть відправитися відпочивати в парк "Динамо" разом зі своїми дітьми, тому що тут працюють різноманітні атракціони. Влітку тут дуже красиво: квітучі клумби, дерева. Багато людей вважають за краще займатися спортом, тому в парку "Динамо" є тенісні корти. Вечорами тут багато молоді, тому в парку дуже весело, грає музика.

Взимку ви також можете милуватися красою цього парку. Льодові фігурки, "Гулівер", гірки, красуня-ялинка, дід Мороз і Снігуронька, безліч різнокольорових ліхтариків перетворюють парк "Динамо" в новорічну казку! Дорослі і діти також можуть провести свій вільний час, катаючись на ковзанах на стадіоні "Динамо". Восени нас приваблює цей парк своєю витонченістю. Так як тут росте багато дерев, земля покривається пухнастим килимом з строкатих листя!

Мультицентр «Арлекін» - дитячий розважальний центр, розташований в центрі Хабаровська в дитячому парку імені А. Гайдара. Крім атракціонів і ігрових автоматів в Мультицентр є кафе і ресторан, а також магазини, в яких можна придбати дитячі товари: одяг, іграшки, книги.

Міський парк культури і відпочинку ім Міський парк культури і відпочинку ім. Ю. Гагаріна. Цей парк - цирк. Будівництво цирку, розрахованого місце відпочинку жителів Індустріального району міста.

У парку імені Гагаріна знаходиться Хабаровський державний на 1300 місць, стало яскравим внеском в культурне життя Хабаровська. Це перший стаціонарний цирк в місті, до сих пір існувало кілька цирків-шапіто, які працюють лише в літній сезон. А адже саме через Хабаровськ переправляються циркові трупи з Японії, Австралії та деяких країн. Архітектурному рішенню Хабаровського державного цирку немає аналогів в Росії. Цирк професіональному оснащений комплектом світлового обладнання і звуковим комплексом, що забезпечує потужний і якісний звук.

Цирк знаходиться за адресою: вул. Краснореченський, 102.

У Хабаровську споруджені пам'ятники присвячені різним подіям або окремої персони. Своєрідним вважається пам'ятник Єрофій Хабарова. Створений за проектом місцевого скульптора Абрама Мильчин, він був відкритий на привокзальній площі в травні 1985 року до 100-річчя міста.

У місті Хабаровську налічується багато десятків різних пам'ятників і меморіалів. Так, наприклад, на набережній встановлено пам'ятник відомому далекосхідному письменнику Миколі Задорнова. Сюди ж з Центрального парку перенесений пам'ятник одному з видатних першовідкривачів Далекого Сходу адміралу Геннадію Невельському, а набережній присвоєно його ім'я. Пам'ятник А.С. Пушкіну в Хабаровську стоїть біля будівлі педагогічного університету.
30 травня 2008 року в м Хабаровську, в честь 150-річчя від дня утворення міста, відкритий бронзовий монумент капітану Якову Дьяченко. Чотириметровий пам'ятник виготовив московський скульптор Олександр Рукавишников. Оскільки реальний портрет Дьяченко невідомий, скульптор створив збірний образ військового середини XIX століття. Бронзовий капітан Дьяченко встановлений на гранітному постаменті особою до Амуру, недалеко від місця висадки його батальйону, в районі вулиці Шевченка (перетин з вулицею Арсеньєва), яка півтора століття назад стала першою вулицею нового міста. Увічнити пам'ять першобудівника допомогли пожертвування хабаровчан - вони зібрали майже 1,9 мільйона рублів

Каскад міських ставків подарований мерією міста. У липні 2002 року хабаровчане отримали прекрасний подарунок був реконструйований один з міських ставків, завершальних Уссурійський бульвар. Роботи виконані на кошти мерії, пожертвування підприємців, організацій і багатьох городян. Береги ставка одяглися в бетон, водойма прикрасився естакадами і фонтанами, побудовані оглядові майданчики. Навесні 2008 року до ювілею міста було реконструйовано третій, останній з міських ставків.

Навесні 2008 року до ювілею міста було реконструйовано третій, останній з міських ставків






ПЛОЩІ
Площа імені В.І.Леніна,

м Хабаровськ, вул. Муравйова-Амурського

гла м Хабаровськ, вул вной площею міста є площа ім. В.І. Леніна. Займає друге місце за розміром площ в Росії (більше 25 тисяч квадратних метрів), поступаючись тільки Червоній Площі! Була закладена в 1864 році і з тих пір - основне місце для проведення р азлічних заходів. Історія розвитку площі пов'язана з історією Хабаровська. Раніше вона називалася Миколаївська площа, а пізніше, в 1917 році була перейменована в площу Свободи. У 1925 році в центрі площі був встановлений пам'ятник В.І. Леніну, а в 1950 році він був перенесений до трибун, відер 2500 чоловік, і тоді ж була перейменована в площу Сталіна. У 1957 році площі присвоєно ім'я В.І.Леніна. У 1998 році площа була реконструйована і постала оновленою, парадної і красивою. Влітку площа виглядає величезним квітучим килимом. Головна прикраса площі - фонтани. Вісім малих фонтанів оточують площу, а в центрі - головний фонтан, що складається з 3 невеликих: верхнього, проміжного і нижнього. Діаметр нижнього басейну по зовнішньому краю борту - 22 метри. Весь фонтан займає квадрат 52 × 52 метр а. Взимку площу не менш красива: новорічна ялина, містечко льодових скульптур, сплячий фонтан в мерехтінні різнокольорових вогнів. Щороку від новорічних свят до ве сеннего потепління світяться на морозному сонці льодові скульптури. Льодові акваріуми з рибами, вражаючі квіти, герої міфів дивують гостей і жителів міста своїми яскравими фарбами. Уже кілька років взимку на площі проводять фестиваль льодових фігур, на нього з'їжджаються художники з різних країн: Китаю, Японії, Південної Кореї та ін.





Комсомольська площа, г.Хабаровск, ул.Муравьева-Амурського, 1



Широкій прямий магістраллю - вулицею Муравйова-Амурського - з'єднана з площею імені В.І. Леніна друга центральна площа міста - Комсомольська. Вона простягається над набережній річки Амур. Спочатку площа називалася Соборній - на ній стояв великий собор, але в тридцятих роках минулого століття собор знесли. У жовтні 1956 року на площі був відкритий двадцатідвухметровий гранітний монумент «Героям громадянської війни на Далекому Сході». У 2002 році, на місці зруйнованого в 30-х роках собору, був побудований Храм-пам'ятник, Градо-Хабаровський собор Успіння Божої Матері. Сьогодні дві площі - Комсомольська та Соборна, складають єдиний архітектурний комплекс.


Площа Слави, г.Хабаровск, вул.Леніна, 1



На високому березі Амура розташована наймолодша площа міста - площа Слави, відкрита в 30-річний ювілей Перемоги у Великій Вітчизняній війні. Розташована вона в центральній частині міста, на високому пагорбі, підступає до широкого Амуру. До неї примикає одна з головних вулиць міста - вулиця Леніна. У центрі площі височіє 30-метровий обеліск з трьох пілонів. На них імена хабаровчан - Героїв соціалістичної праці і кавалерів ордена Слави. У верхній частині обеліска - металлопластіна, на якій можна побачити майорить прапор, увінчане п'ятикутною зіркою (символ ратного подвигу) і серпом з молотом (символом трудового подвигу). Внизу лаврова гілка. До 40-річчя Великої Перемоги було побудовано центральне спорудження меморіального комплексу - Пам'ятна стіна, півколом охоплює майданчик-подіум, в центрі якого запалено Вічний вогонь. Згодом тут з'явилися пілони, де викарбувані імена 32662 краян, які не повернулися з війни.

Площа Місто військової слави, вул. Тургенєва



«Хабаровськ - Місто військової слави» - Указ про присвоєння почесного звання підписав Президент РФ В.В. Путін 03 листопада 2012 року.

29 серпня 2015 року відбулася урочиста церемонія відкриття площі зі стелою «Місто Військової Слави». Площа Місто військової слави - це цілий комплекс, що включає в себе саму площу, сквер, і Центр патріотичного виховання. Площа розташувалася на території в 1,6 га в районі вулиці Тургенєва. Вінчає його стела «Місто військової слави». Такі пам'ятні знаки встановлюються у всіх міста, які отримали це почесне звання. Стела в Хабаровську є однією з найвищих (16,5м) в країні. Двоголовий орел на вершині був відлитий в Санкт-Петербурзі. На стелі укріплений бронзовий картуш з текстом Указу Президента РФ, на тильній стороні стели - картуш з гербом Хабаровська. На бічних сторонах стели нижче картушей укріплено чотири бронзових барельєфа. По кутах постаменту встановлено чотири пілона, на кожному з них укріплено по два бронзових барельєфа. Зображення на барельєфах ілюструють ратний подвиг і трудовий героїзм хабаровчан в різні роки історії міста. На барельєфах також зображені відомі пам'ятники Хабаровська.





Навигация сайта
Новости
Реклама
Панель управления
Информация