пам'ятки Астрахані

  1. пам'ятки
  2. Пам'ятники архітектури
  3. Культура і мистецтво
  4. Театри
  5. парки
  6. фонтани
  7. Деякі пам'ятки Астраханській області
  8. Солоне озеро Баскунчак

Перша згадка Хаджі-Тархана (нині Астрахань) зустрічається в рукописах арабського мандрівника Ібн Батута, який відвідав це місто разом з Узбек-ханом в 1333 році. На середньовічних картах Хаджі-Тархан розташований на західному березі річки Волга, трохи вище центральної частини нинішньої Астрахані. Сьогодні завдяки археологічним розкопкам на городище «Шарений бугор» зафіксовані залишки міста.

Археологічні залишки міста Хаджі-Тархан на городище «Шарений бугор»
Археологічні залишки міста Хаджі-Тархан на городище «Шарений бугор»

Споруда була зроблена з обпаленої і сирцевої цегли. У місті були добре розвинені гончарство, обробка металу, а також ювелірне ремесло. Про це свідчать матеріали розкопок. Розташований на торгових шляхах місто досить швидко став центральним місцем торгівлі Золотої Орди. У 13-14 століттях Хаджі-Тархан був великим вузлом транзитної торгівлі східно-західного караванного напрямки.

Через свого вдале географічне розташування Астрахань в усі часи привертала до себе завойовників. В епоху Золотої орди місто без бою здався військам Тимура. Був в своєму роді «яблуком розбрату» між Туреччиною, Ногайської Ордою і Кримським ханством.
У підсумку, в 1533 році Астраханське ханство з Московською державою прийшли до торгово-політичної угоди про союз і взаємодопомогу. Дізнавшись про ворожі дії Дервиша-Алі (поставлений Руссю правити Астраханським ханством замість хана Ямгурчея), навесні 1556 року Івана Грозного посилає туди своє військо. Так і перейшла татарська Астрахань у володіння російського Царства, ставши для Московії важливим військовим форпостом південного сходу і найголовнішими торговими шляхами в Азію.

У цьому місті ходить маса легенд, в тому числі про походження і трактуванні назви «Астрахань». Самим раннім і, на даний момент науково обґрунтованим, є згадка якогось арабського мандрівника, який відвідав поселення Хаджи-Тархан в 1334 році. «Хаджі» - тюркський хаджі (паломник), а «Тархан» у татар означає «місце, вилучене від податей». Нібито султан віддав цій людині місце безмитно, яке в подальшому стало селом і тільки потім перетворилося в місто. У наш час в історичній науці є тому матеріальний доказ - це безліч золотоординських монет 14-15 століть, де чітко прочитується місто Хаджі-Тархан. Далі через Різномовність відбувалися різні спотворення цієї назви - від «Ас-Тархан», «Аштар-хан» до «Асторогань» і «Аждархан». Останній, кримсько-османський варіант і перетворив «Хаджі-Тархан» в «Астрахань». Однією з поширених легенд серед Астраханцев є сказання про хані і його дочки Астри. Інша легенда пояснює походження назв відразу трьох міст - Сарай, Астрахань, Касимов. Татари-мишари кажуть, що був у них правитель Сарай-хан і було в нього два сини - Астер-хан і Касим-хан. Існують також неспроможна версія про «Тмутаракані» часів Івана Грозного, спірні припущення про плем'я асів, давно жили в астраханських околицях. Якщо дослівно перекласти «Астрахань» з тюркського, «АСРА» означає «внизу», а «Таркан, тарган» - «розташований», тобто «розташований в пониззі».

Сьогодні Астрахань є російським містом, адміністративним центром Астраханській області. Розташовується у верхів'ї дельти Волги, на одинадцяти островах Прикаспійської низовини. Місто займає площу понад 200 квадратних кілометрів з чисельністю населення 530 863 чоловік (за даними 2014 року). Народний склад різноманітний. Тут налічується сто національностей. Серед яких більшу частину займають російські (близько 80%), татари, казахи, азербайджанці, вірмени та інші.
За адміністративно-територіального устрою Астрахань складається з чотирьох районів: Кіровського, Радянського, Ленінського і Трусовского.

Панорама міста Астрахань
Панорама міста Астрахань

Добре розвинені містобудівні підприємства. Провідними галузями промисловості є: видобуток природних багатств (газ, сірка), машинобудівна, хімічна, харчова. «Газпром видобуток Астрахань» - єдине підприємство з виробництва сірки, займає 80% на російському ринку.

ТОВ «Газпром видобуток Астрахань»
ТОВ «Газпром видобуток Астрахань»

Є свій великий виробник електроенергії - ТОВ «Лукойл-Астраханьенерго». За допомогою трьох електростанцій вся Астраханська область на 86% забезпечується енергією за рахунок власного виробництва.

Освіта міста представляють 35 вищих навчальних закладів, 28 закладів додаткової освіти, 80 загальноосвітніх установ і 90 дошкільних установ.

Працює автомобільний, залізничний, повітряний і водний транспорт. Діє понад 21 порту.

Клімат характеризується жарким літом з малими опадами і великим випаровуванням. Середня температура липня 25,6 ° C, а січня - 3,6 ° C зі знаком мінус. Цей тип клімату пояснює географічне положення міста, що знаходиться в зоні напівпустель.

пам'ятки

Пам'ятки Астрахані неможливо подивитися за один день. Але це реально зробити, якщо затриматися в місті трохи довше. Зняти квартиру подобово і вперед!

Пам'ятники архітектури

Територія Астрахані перетинається рукавами і єриками, які відходять від русла Волги на південний схід (Болда, Кутум, Царьов, Кізань). Саме тому в місті є багато мостів і містків, перекинутих через ріки і протоки. Це зближує Астрахань з Петербургом. Важливо й те, що для розвитку Астрахані, як Волго-Каспійського порту, в 1722 році Петро I віддав багато сил.

Міст-водоспад
Міст-водоспад. Астрахань.

Улюблене місце молодят. У закоханих давно є така традиція прив'язувати стрічку в знак вічної любові і злагоди. До того часу як з'явився цей міст стрічки тут зав'язувалися на берези, які в сої час не витримували гніту і гинули. Тому було прийнято рішення «подарувати» закоханим такий спеціальний міст. У 2005 році на мосту встановили і металеве дерево.

Міст закоханих
Міст закоханих. Астрахань.

Центр Астрахані, як історично склалося ядро, являє собою якийсь острів, який омивається водами Волги, Кутума, Царьова і Еріка Козачий. На найвищому місці острова варто Астраханський кремль, який є архітектурним ансамблем 16 століття.

Астраханський кремль
Астраханський кремль

Його білокам'яна будівля спускається по лівобережжі Волги і доходить майже до набережної. Складається чотирьох глухих і трьох проїзних веж. На території розташовуються витончений і величний Успенський собор (1698-1710 рр.) Зодчого Дорофея Мякишева, який з Лобним місцем являє собою єдиний архітектурний комплекс;

Успенський собор
Успенський собор. Астрахань.

Троїцький собор, побудований в кінці 16 століття, представляє з себе велику духовну цінність. Під його склепінням були поховані перші астраханські архієреї: Онуфрій, Макарій і Рафаїл. Біля монастиря також ховали братію монастиря. А за переказом на північ від собору покояться в братській могилі Астраханцев, убиті за указом Степана Разіна. Також Троїцький собор зберігає у своїй пам'яті перебування священномученика Йосифа.

Троїцький собор
Троїцький собор. Астрахань.

Архієрейський будинок з домовою церквою, побудовані в 17 столітті; Гауптвахта 1807 року побудови, яка стояла на сторожі фортеці, також використовувалася для тимчасового утримання ув'язнених військових чинів і зберігання грошової скарбниці; Кирилівська каплиця (зведена в 1677 році), яка зберігає мощі преподобного Кирила і інші споруди.

У 1769, з огляду на затвердження генерального плану Астрахані, місто отримало постійну планування в формі квадрата Генерал-губернаторську (Плац-парадну) площа, яка за своїм периметру була обставлена ​​будівлями в стилі класицизму. З них: сам будинок генерал-губернатора 1790 року, Московський торговий дім цього ж року і ін.

Міський центр збудований за «зразковим проектам». Його берегові лінії, забудовані садибними комплексами, з'єднуються з іншими частинами міста різними мостами. У центральній частині колишнього Білого міста залишилися недоторканими подвір'я східних купців, храм Успіння Богородиці (1762-1778 рр.), Мечеті. У 19 столітті міські будівлі активно реконструювали, а також зводили нові будівлі в стилі модерн.

Культура і мистецтво

Музеї

На честь 30-ої річниці Перемоги над фашистською Німеччиною в 1975 році засновано астраханський музей бойової слави. Складається з семи залів, експозиції яких розкривають становлення і розвиток російських Збройних сил. У музеї можна побачити світлозвукові діорами (вигнуті півколом картини зі світло-звуковими ефектами): «На Астраханському напрямку» і мала картина - «Партизанська стоянка».

Музей бойової слави
Музей бойової слави. Астрахань, вулиця Кірова, будинок 14

У музеї «Будинок купця Тетюшінова» до сих пір панує атмосфера купецтва. Представлена ​​експозиція музею інтерактивна. Гостей зустрічають нібито колишні господарі будинку, які відповідно одягнені в одяг 19 століття (екскурсоводи перевтілюються в купця Тетюшінова, його дружину Глафіру Іванівну, а також їх прийомну дочку Лізу).

Будинок купця Тетюшінова
Будинок купця Тетюшінова. Астрахань, вулиця Комуністична, будинок 26

Театри

Театр опери та балету заснований в 1995 році. В його стінах проходять оперні спектаклі, музичні вистави для дітей, оперети, балети і мюзикли. Крім цього ведеться концертна діяльність. На його сцені виконуються твори Моцарта, Штрауса, Рахманінова, Шостаковича та інших знаменитих у всьому світі авторів музики.

Астраханський державний театр опери і балету, вулиця М
Астраханський державний театр опери і балету, вулиця М. Максакова, будинок 2

На сцені театру ляльок, заснованого в 1986 році, можна побачити спектаклі для дітей і дорослих (від класичних п'єс до сучасних постановок).

Театр ляльок
Театр ляльок. Астрахань, вулиця Фиолетова, будинок 12

парки

Парк «Братський сад» створений в 19 столітті. Спочатку на цьому місці знаходилася торгова площа Білого міста, яка потім стала Плац-парадної. Трохи пізніше на одній зі сторін площі (Губернаторській) з'явився будинок Генерал-Губернатора. У той час в парковому місці здійснювало прогулянки світське суспільство Астрахані. У центральній частині була розміщена величезна квіткова клумба у формі кола. Вечірньої пори тут звучав військовий оркестр.

Зараз на території парку стоїть пам'ятник загиблим за встановлення радянської влади, який увічнив пам'ять 180 робочих, які віддали своє життя в військових діях за становлення Радянської влади.

Парк Братський садок
Парк Братський садок. Астрахань, вулиця Радянська

У цьому ж парку на місці поховання 25 солдатів Радянської армії (1943 рік), які боролися і загинули в калмицьких степах у Астрахані, встановлено обеліск і запалено Вічний вогонь.

Одне з найкрасивіших і романтичних місць Астрахані - Лебедине озеро. Тут можна відпочити від міської метушні, зручно влаштувавшись на березі озера, влаштувати пікнічок, погодувати благородних лебедів. У зимовий час озеро перетворюється на величезний каток.

Лебедине озеро
Лебедине озеро. Астрахань.

Історія виникнення цього озера така. В кінці 18 століття річка Волга продовжувала міліти. Тому з'явилася необхідність прорити канал, який відокремив би виникла косу від кремлівського бугра. Але це не дало очікуваних результатів. І на початку наступного століття коса остаточно висохла. Залишився тільки ставок від початку виритого каналу, який в подальшому виріс в лебедине озеро.

Парк «Планета»
Парк «Планета». Астрахань.

Парк може здивувати спеціальним кафе, відвідувачі якого можуть самі виловити зі ставка рибу, а шеф-кухар приготує її на обід. У той час, поки готується обід, можна з рук погодувати лебедів, сфотографуватися на тлі водоспаду і квітучих лотосів.

Місця відпочинку та розваг в парку добре організовані. По всій території можна зустріти бунгало, купити морозиво і воду. Є літній майданчик та кілька альтанок, сцена, на якій у вихідні проходять концерти і дискотеки, а у вечірній час виступають місцеві групи, показують трансляцію футбольних матчів.

Хорошим місцем відпочинку і розваг для дітлахів є крита ігрова зона. Тут діти грають в розвиваючі ігри безпосередньо під наглядом вихователів.

Також в Астрахані можна відвідати подібні місця відпочинку: морський сад, міську набережну, площі імені Леніна, Петра Першого, сквери імені Кірова, імені Пушкіна і так далі.

Ресторан в парку Планета
Ресторан в парку Планета. Астрахань.

фонтани

Астрахань - це місто фонтанів. Вони приємно дивують своєю різноманітністю розмірів і видів. Кілька фонтанів знаходиться на міській набережній, всі вони відрізняються один від одного. Кожен з них по-своєму оригінальний і унікальний. Особливо гарні фонтани у вечірній час.

Співаючий фонтан є одним з найкрасивіших фонтанів Астрахані. Фонтан має досить великі розміри і займає площу в 875 квадратних метрів. Розділений на кілька рівнів. Так під час вистави під музичний супровід на кожному з рівнів по черзі піднімаються струменя води. Вечірньої пори фонтан світиться всіма барвами веселки.

Світломузичний фонтан Петровський
Світломузичний фонтан Петровський. Астрахань, вулиця М.Горького

Фонтан біля театру опери і балету в вечірній час
Фонтан біля театру опери і балету в вечірній час. Астрахань.

Деякі пам'ятки Астраханській області

Більшість природних пам'яток знаходиться на території Богдінско-Баскунчакского заповідника.

Солоне озеро Баскунчак

Це озеро - унікальне створіння природи, якесь поглиблення на вершині великий соляної гори, яка за базис йде в глиб землі на тисячу метрів. Баскунчак визнаний самим солоним з усіх існуючих соляних озер світу. Його площа становить приблизно 115 квадратних кілометрів. У 53 км на схід від Волги. Сіллю озеро живлять численні ключі, які щодня приносять понад 2500 тонн солей. Так як вода насичена сіллю, в ньому не можна потонути. Багато туристів приїжджають сюди скупатися. Крім цього на березі можна зустріти поклади чорної глини, яка має лікувальні властивості.

Озеро Баскунчак, Астраханська обл
Озеро Баскунчак, Астраханська обл. 53 км на схід від Волги

Неподалік від озера коштує гора Велике Богдо, яка щорічно зростає приблизно на 1 мм. Гора є раєм для археологів. В її обривах досі залишилися скам'янілості тварин, що жили тут понад 200 мільйонів років тому.

Через концентрації численних металів одна сторона має червонуватий відтінок. Серед жителів ходить легенда, яке по-своєму пояснює цей колір. Нібито два святих калмика надумали перенести гору з берегів Уралу на берега річки Волга. Помолившись і постити, понесли її калмики через степи на своїх спинах. По дорозі один з них помітив красиву місцеву дівчину, тут його голову відвідала гріховна думка. Гора придавила святого і одна з її сторін Орос кров'ю.

Гора «Велике Богдо»
Гора «Велике Богдо». Астраханська обл.

Одним з найпопулярніших визначних пам'яток астраханської природи є Долина лотосів. Пропливаючи повз квітів, створюється враження, ніби йдете по плантації серед величезних лотосів. Квітка в висоту досягає понад два метри.

Лотоси дельти Волги
Лотоси дельти Волги. Астраханська обл.

Також в дельті Волги серед води, островів розташовується Астраханський заповідник, який складається з трьох частин: Дамчік, Трехізбінка, Обжорово. У цьому місці можна ознайомитися з природою краю. На площі в 62423 гектара мешкає близько 50 видів риб (осетрові, оселедцеві, коропові і багато інших). З ссавців - кабани (особливо багато), лисиці, вовки, видри, миші-малятка і інші.

У пониззі Волги росте понад 290 видів рослин. Серед них каспійська троянда (лотос), сальвінія і чилим.

Астрахань - це дивовижної краси куточок Росії. Він унікальний своїми визначними пам'ятками, як міськими, так і природними. Щороку це місто приймає тисячі туристів. За короткий час оглянути всі просто неможливо, тому варто зупинитися на орендованому житлі, яке можна вибрати з каталогу квартир на добу в Астрахані .

Навигация сайта
Новости
Реклама
Панель управления
Информация