Пам'ятки Талліна: Сад данського короля і легенда про датському прапорі - Блог про подорожі і культурі в Європі

  1. Пам'ятки Талліна: Сад данського короля і легенда про датському прапорі Бродити по Старому Таллінну...
  2. Тихе місце відпочинку в самому центрі Таллінна
  3. Легенда про виникнення данського прапора
  4. Датське завоювання і подальша доля Естонії
  5. Як потрапити в Сад данського короля в Талліні
  6. Пам'ятки Талліна: Сад данського короля і легенда про датському прапорі
  7. Де знаходиться Сад данського короля в Талліні
  8. Тихе місце відпочинку в самому центрі Таллінна
  9. Легенда про виникнення данського прапора
  10. Датське завоювання і подальша доля Естонії
  11. Як потрапити в Сад данського короля в Талліні
  12. Пам'ятки Талліна: Сад данського короля і легенда про датському прапорі
  13. Де знаходиться Сад данського короля в Талліні
  14. Тихе місце відпочинку в самому центрі Таллінна
  15. Легенда про виникнення данського прапора
  16. Датське завоювання і подальша доля Естонії
  17. Як потрапити в Сад данського короля в Талліні

Пам'ятки Талліна: Сад данського короля і легенда про датському прапорі

Бродити по Старому Таллінну можна нескінченно, і то не всі місця досліджуєш, не в усі куточки заглянеш. Іноді корисно буває сунути ніс в путівник або звіритися з картою, але і це не завжди допомагає. Сад данського короля - одне з таких місць. Начебто, садок цей у всіх путівниках і туристичних картах значиться, і начебто зрозуміло, де він розташований, а знайти його, якщо не знаєш, складно: місцевість гориста, вулички звивисті і, головне, ніяких покажчиків. Рятує, як зазвичай, мова, яка може довести не тільки до Києва.

У цій замітці ми на основі власного досвіду розповімо про те, як потрапити в Сад датського короля . Також ви дізнаєтеся, яка легенда пов'язана з цим цікавим місцем в Талліні.

Де знаходиться Сад данського короля в Талліні

Сад датського короля (Taani kuninga aed) - один із найзатишніших куточків в Талліні. Це затишний садок, або скоріше навіть террасообразной майданчик (сквер), Притула до південно-західного ділянці кріпосної стіни, між трьома вежами: Конюшенної (Tallitorn), Дівочої (Neitsitorn) і вежею Кік-ін-де-Кек (Kiek in de Kök) . Сад розташовується в двох кроках від церкви Нигулисте, на височини, що протягнулася від пагорба Тоомпеа на південь в бік пагорба Харьюмягі. Детальніше про те, як знайти вхід в сад, можна прочитати нижче .

Хоча ця місцевість майже примикає до Тоомпеа (Вишгороду), історично вона ставилася до Нижньому місту (в XIII столітті тут, мабуть, знаходився парк, що належав наміснику датської корони, а на початку XIV століття датський монарх передав цю територію Нижньому місту, оскільки обороняти місто з цього боку було неможливо).

З XIX століття ця зелена зона є загальнодоступним парком, одним з найбільш мальовничих в Талліні, хоча і мініатюрним.

Тихе місце відпочинку в самому центрі Таллінна

Атмосфера в саду тиха, без суєти - навіть в літню пору, кажуть, тут досить спокійно (взимку так взагалі ні душі).

Це вдале місце для відпочинку, якщо ви втомилися бродити по мощених вуличках і мрієте присісти в охайному, захищеному від вітру куточку, серед зелені (це, знову-таки, для тих, хто поїде в Таллінн навесні або влітку). Лавки для цих цілей тут є. Романтична камерна обстановка теж.

А в верхній частині майданчика, біля підніжжя вежі Кік-ін-де-Кек, влітку працює кафе, розбиті гарні клумби, цвітуть дерева, відкидаючи прохолодну тінь ... Також в літній час можна за помірну плату піднятися на дерев'яну оборонну галерею між Дівочої і Конюшенної вежами і прогулятися вздовж кріпосної стіни.

Ще один плюс цього місця - непоганий вигляд на Старе місто. За красою виду Сад датського короля, звичайно, не може змагатися з такими популярними оглядовими майданчиками, як платформа на вулиці Кохту і на сходах Паткуля. Панорама звідси відкривається не сама велика, проте шпиль церкви Нигулисте, гостроверхі дахи середньовічних будинків Нижнього міста і частина кріпосної стіни ви обов'язково побачите. До того ж, зможете потім пишатися тим, що побували в не «розкрученому» туристичному місці і помилувалися «альтернативної» панорамою Талліна.

Назва цього талліннського саду пов'язано, як це часто буває, з красивою легендою.

Легенда про виникнення данського прапора

Згідно широко відомої як в Естонії, так і в Данії легендою, саме цей сад є місцем народження датського прапора Даннеброг.

У 1219 році датський король Вальдемар II підійшов до Таллінна зі своєю флотилією і з легкістю опанував городищем естів. Його метою було завоювати естонських язичників і звернути їх у християнство. Датський король і його армія хрестоносців влаштувалися табором в Коливань, або Лінданісе (Lindanise / Lyndanisse) (все це старовинні назви Талліна) і побудували там фортецю Castrum Danorum (по-латині «датський замок») (нині це замок Тоомпеа - зрозуміло, сильно перебудований Відтоді). Посланці переможених піднесли данцям подарунки, страви і щедро пригостили їх напоями. Данці взяли подібна поведінка за знак здачі міста і закінчення війни і почали бенкетувати.

Але 15 червня 1219 року ести несподівано напали на датчан, і біля фортеці почалася жорстока кровопролитна сутичка, відома як битва при Лінданісе.

Життя Вальдемара II і його солдат опинилася в небезпеці, і король почав молитися Всевишньому, щоб той допоміг данцям здолати естів. Після тривалих молитов короля небеса раптом відкрилися, і в руки монарху впав прапор із зображенням білого хреста на червоному тлі. За однією з версій легенди, прапор опустився з неба після того, як супроводжував датську армію архієпископ Лундського Андерс Сунесен (Anders Sunesen) втомився тримати руки піднятими в молитві до неба, і ести почали тіснити датське військо.

Коли з небес раптово впав прапор, король вирішив, що це Боже знамення, і знову повів свої війська в атаку. На цей раз бій закінчився перемогою: при вигляді червоного полотнища з білим хрестом датські солдати піднеслися духом. Так у Данії з'явився дарований самим Богом прапор, який до цього дня є державним і називається Даннеброг (Dannebrog) ( «датське прапор»).

Данці на цій підставі стверджують, що у них найдавніший в світі державний прапор, і, ймовірно, так воно і є. Втім, сама легенда не має історично достовірних підтверджень. Перша згадка про це міфічний випадку зустрічається в літописах лише на початку XVI століття, тобто майже через 300 років після військової кампанії Вальдемара II в Естонії, що проходила в рамках Північних хрестових походів.

Перша згадка про це міфічний випадку зустрічається в літописах лише на початку XVI століття, тобто майже через 300 років після військової кампанії Вальдемара II в Естонії, що проходила в рамках Північних хрестових походів

У той же час в легенді є і зерно істини, оскільки відомо, що червоний прапор з білим хрестом виник як прапор хрестоносців в XII-XIII ст., Під час датських походів на прибалтійські землі. Самі данці дуже пишаються своїм прапором, як мало який народ у світі, і використовують його з будь-яких випадків, святковим і траурним, причому не тільки під час офіційних заходів, але і в колі сім'ї.

Датське завоювання і подальша доля Естонії

Місце, де з небес впав прапор, стали називати Садом датського короля. А північна Естонія після цієї датської перемоги залишалася під владою датчан ще понад століття, до XIV століття. Всього європейці тут правили близько семисот років: датчан в 1346 році замінили німці (Тевтонський орден), з 1561 року Естонія перебувала під шведським пануванням, а з 1710 до 1918 року естонські землі входили до складу Російської імперії.

Припускають, що саме під час датського панування з'явилося теперішню назву естонської столиці - Таллінн (скорочений варіант від естонського Taani linn (a), тобто «датський град»). Ймовірно, це був переклад на естонську мову назви тієї самої фортеці Castrum Danorum, побудованої датчанами. Втім, офіційно місто з 1219 року і аж до недовгою незалежності 1919 року називався Ревелем (Reval) (від Revala або Revelia, давньої назви даного регіону (повіту)), і тільки потім вже Таллінном (Tallinn).

Сад датського короля нагадує жителям Таллінна і гостям міста про ту роль, яку Данія зіграла в історії Естонії. Щороку 15 червня у саду проводиться свято в честь датського прапора Даннеборг за участю офіційних делегацій з Данії. Свято користується популярністю серед туристів, особливо датських.

Як потрапити в Сад данського короля в Талліні

Офіційна адреса Саду датського короля: Lühike jalg, 9A. Відповідно, один із способів потрапити сюди - пройти через невеликі ворітця у верхній частині вулиці Люхіке Ялг (Коротка нога). Протягом декількох століть вхід з вулиці Люхіке Ялг був єдиним способом потрапити в сад, який, по суті, є продовженням цієї невеликої вулиці, що з'єднує Верхнє місто з Нижнім.

Існує і ще один спосіб потрапити в сад з Нижнього міста. Саме його нам підказали місцеві жителі. Йдеться про непримітною арці звичайного будинку на вулиці Рюютлі (за адресою Rüütli, 8A), яка знаходиться поруч з церквою Нигулисте. Якщо пірнути в підворіття, то відкривається вид на кам'яні стіни і башти, а якщо піднятися по сходах, можна потрапити на верхній оглядовий майданчик саду.

Приблизно на середині сходів встановлено фігуру могутнього датського воїна, з мечем і щитом у вигляді білого хреста на червоному тлі (забарвлення данського прапора). Цей залізний лицар, як вважають, якраз і вказує те місце, де з небес впав датський прапор. Мостова саду, як можна помітити в літню пору, також викладена візерунком, що нагадує датський прапор.

Нарешті, з боку Тоомпеа (Вишгорода) в сад веде прямокутний прохід (арка) в мурі, зі східного боку від собору Олександра Невського. Якщо пройти через цей отвір, розташований трохи ліворуч від Конюшенної вежі, ви опинитеся прямо на верхньому майданчику Саду датського короля.

♦♦♦♦♦♦♦

На нашому сайті ви можете безкоштовно скачати карту Таллінна (це докладний план центру міста, з назвами вулиць і зазначенням основних визначних пам'яток). Щоб завантажити план Талліна, клацніть на мініатюру карти внизу. Основні визначні пам'ятки Старого міста (церкви, пам'ятники архітектури, історичні будівлі, музеї Нижнього міста і Вишгорода) позначені червоними кружками з цифрами. Розшифровка назв всіх пам'яток дається російською мовою на самій карті нижче.

Розшифровка назв всіх пам'яток дається російською мовою на самій карті нижче

Щоб завантажити план Талліна в більш хорошій якості, перейдіть за посиланням .

♦♦♦♦♦♦♦

Використані джерела:

1. Таллінн: пам'ятки Старого міста

2. Кадрі Тяхепилд, Доріс Карева / Doris Kareva, Kadri Tähepõl. Легенди та перекази старого Таллінна / Lood ja legendid Tallinnast (2009)

3. Коротка історія Саду датського короля в Талліні

4. Прапор Данії, стаття у Вікіпедії

5. Датська культура: історія датського прапора

6. Битва при Лінданісе, стаття у Вікіпедії

7. Історія Данії: виникнення данського прапора

8. Невідомий Таллінн: Сад датського короля

9. Сад данського короля в Талліні, стаття у Вікіпедії

Пам'ятки Талліна: Сад данського короля і легенда про датському прапорі

Бродити по Старому Таллінну можна нескінченно, і то не всі місця досліджуєш, не в усі куточки заглянеш. Іноді корисно буває сунути ніс в путівник або звіритися з картою, але і це не завжди допомагає. Сад данського короля - одне з таких місць. Начебто, садок цей у всіх путівниках і туристичних картах значиться, і начебто зрозуміло, де він розташований, а знайти його, якщо не знаєш, складно: місцевість гориста, вулички звивисті і, головне, ніяких покажчиків. Рятує, як зазвичай, мова, яка може довести не тільки до Києва.

У цій замітці ми на основі власного досвіду розповімо про тому, як потрапити в Сад датського короля . Також ви дізнаєтеся, яка легенда пов'язана з цим цікавим місцем в Талліні.

Де знаходиться Сад данського короля в Талліні

Сад датського короля (Taani kuninga aed) - один із найзатишніших куточків в Талліні. Це затишний садок, або скоріше навіть террасообразной майданчик (сквер), Притула до південно-західного ділянці кріпосної стіни, між трьома вежами: Конюшенної (Tallitorn), Дівочої (Neitsitorn) і вежею Кік-ін-де-Кек (Kiek in de Kök) . Сад розташовується в двох кроках від церкви Нигулисте, на височини, що протягнулася від пагорба Тоомпеа на південь в бік пагорба Харьюмягі. Детальніше про те, як знайти вхід в сад, можна прочитати нижче .

Хоча ця місцевість майже примикає до Тоомпеа (Вишгороду), історично вона ставилася до Нижньому місту (в XIII столітті тут, мабуть, знаходився парк, що належав наміснику датської корони, а на початку XIV століття датський монарх передав цю територію Нижньому місту, оскільки обороняти місто з цього боку було неможливо).

З XIX століття ця зелена зона є загальнодоступним парком, одним з найбільш мальовничих в Талліні, хоча і мініатюрним.

Тихе місце відпочинку в самому центрі Таллінна

Атмосфера в саду тиха, без суєти - навіть в літню пору, кажуть, тут досить спокійно (взимку так взагалі ні душі).

Це вдале місце для відпочинку, якщо ви втомилися бродити по мощених вуличках і мрієте присісти в охайному, захищеному від вітру куточку, серед зелені (це, знову-таки, для тих, хто поїде в Таллінн навесні або влітку). Лавки для цих цілей тут є. Романтична камерна обстановка теж.

А в верхній частині майданчика, біля підніжжя вежі Кік-ін-де-Кек, влітку працює кафе, розбиті гарні клумби, цвітуть дерева, відкидаючи прохолодну тінь ... Також в літній час можна за помірну плату піднятися на дерев'яну оборонну галерею між Дівочої і Конюшенної вежами і прогулятися вздовж кріпосної стіни.

Ще один плюс цього місця - непоганий вигляд на Старе місто. За красою виду Сад датського короля, звичайно, не може змагатися з такими популярними оглядовими майданчиками, як платформа на вулиці Кохту і на сходах Паткуля. Панорама звідси відкривається не сама велика, проте шпиль церкви Нигулисте, гостроверхі дахи середньовічних будинків Нижнього міста і частина кріпосної стіни ви обов'язково побачите. До того ж, зможете потім пишатися тим, що побували в не «розкрученому» туристичному місці і помилувалися «альтернативної» панорамою Талліна.

Назва цього талліннського саду пов'язано, як це часто буває, з красивою легендою.

Легенда про виникнення данського прапора

Згідно широко відомої як в Естонії, так і в Данії легендою, саме цей сад є місцем народження датського прапора Даннеброг.

У 1219 році датський король Вальдемар II підійшов до Таллінна зі своєю флотилією і з легкістю опанував городищем естів. Його метою було завоювати естонських язичників і звернути їх у християнство. Датський король і його армія хрестоносців влаштувалися табором в Коливань, або Лінданісе (Lindanise / Lyndanisse) (все це старовинні назви Талліна) і побудували там фортецю Castrum Danorum (по-латині «датський замок») (нині це замок Тоомпеа - зрозуміло, сильно перебудований Відтоді). Посланці переможених піднесли данцям подарунки, страви і щедро пригостили їх напоями. Данці взяли подібна поведінка за знак здачі міста і закінчення війни і почали бенкетувати.

Але 15 червня 1219 року ести несподівано напали на датчан, і біля фортеці почалася жорстока кровопролитна сутичка, відома як битва при Лінданісе.

Життя Вальдемара II і його солдат опинилася в небезпеці, і король почав молитися Всевишньому, щоб той допоміг данцям здолати естів. Після тривалих молитов короля небеса раптом відкрилися, і в руки монарху впав прапор із зображенням білого хреста на червоному тлі. За однією з версій легенди, прапор опустився з неба після того, як супроводжував датську армію архієпископ Лундського Андерс Сунесен (Anders Sunesen) втомився тримати руки піднятими в молитві до неба, і ести почали тіснити датське військо.

Коли з небес раптово впав прапор, король вирішив, що це Боже знамення, і знову повів свої війська в атаку. На цей раз бій закінчився перемогою: при вигляді червоного полотнища з білим хрестом датські солдати піднеслися духом. Так у Данії з'явився дарований самим Богом прапор, котрий до цього дня є державним і називається Даннеброг (Dannebrog) ( «датське прапор»).

Данці на цій підставі стверджують, що у них найдавніший в світі державний прапор, і, ймовірно, так воно і є. Втім, сама легенда не має історично достовірних підтверджень. Перша згадка про це міфічний випадку зустрічається в літописах лише на початку XVI століття, тобто майже через 300 років після військової кампанії Вальдемара II в Естонії, що проходила в рамках Північних хрестових походів.

Перша згадка про це міфічний випадку зустрічається в літописах лише на початку XVI століття, тобто майже через 300 років після військової кампанії Вальдемара II в Естонії, що проходила в рамках Північних хрестових походів

У той же час в легенді є і зерно істини, оскільки відомо, що червоний прапор з білим хрестом виник як прапор хрестоносців в XII-XIII ст., Під час датських походів на прибалтійські землі. Самі данці дуже пишаються своїм прапором, як мало який народ у світі, і використовують його з будь-яких випадків, святковим і траурним, причому не тільки під час офіційних заходів, але і в колі сім'ї.

Датське завоювання і подальша доля Естонії

Місце, де з небес впав прапор, стали називати Садом датського короля. А північна Естонія після цієї датської перемоги залишалася під владою датчан ще понад століття, до XIV століття. Всього європейці тут правили близько семисот років: датчан в 1346 році змінили німці (Тевтонський орден), з 1561 Естонія перебувала під шведським пануванням, а з 1710 по 1918 год естонські землі входили до складу Російської імперії.

Припускають, що саме під час датського панування з'явилося теперішню назву естонської столиці - Таллінн (скорочений варіант від естонського Taani linn (a), тобто «датський град»). Ймовірно, це був переклад на естонську мову назви тієї самої фортеці Castrum Danorum, побудованої датчанами. Втім, офіційно місто з 1219 року і аж до недовгою незалежності 1919 року називався Ревелем (Reval) (від Revala або Revelia, давньої назви даного регіону (повіту)), і тільки потім вже Таллінном (Tallinn).

Сад датського короля нагадує жителям Таллінна і гостям міста про ту роль, яку Данія зіграла в історії Естонії. Щороку 15 червня у саду проводиться свято в честь датського прапора Даннеборг за участю офіційних делегацій з Данії. Свято користується популярністю серед туристів, особливо датських.

Як потрапити в Сад данського короля в Талліні

Офіційна адреса Саду датського короля: Lühike jalg, 9A. Відповідно, один із способів потрапити сюди - пройти через невеликі ворітця у верхній частині вулиці Люхіке Ялг (Коротка нога). Протягом декількох століть вхід з вулиці Люхіке Ялг був єдиним способом потрапити в сад, який, по суті, є продовженням цієї невеликої вулиці, що з'єднує Верхнє місто з Нижнім.

Існує і ще один спосіб потрапити в сад з Нижнього міста. Саме його нам підказали місцеві жителі. Йдеться про непримітною арці звичайного будинку на вулиці Рюютлі (за адресою Rüütli, 8A), яка знаходиться поруч з церквою Нигулисте. Якщо пірнути в підворіття, то відкривається вид на кам'яні стіни і башти, а якщо піднятися по сходах, можна потрапити на верхній оглядовий майданчик саду.

Приблизно на середині сходів встановлено фігуру могутнього датського воїна, з мечем і щитом у вигляді білого хреста на червоному тлі (забарвлення данського прапора). Цей залізний лицар, як вважають, якраз і вказує те місце, де з небес впав датський прапор. Мостова саду, як можна помітити в літню пору, також викладена візерунком, що нагадує датський прапор.

Нарешті, з боку Тоомпеа (Вишгорода) в сад веде прямокутний прохід (арка) в мурі, зі східного боку від собору Олександра Невського. Якщо пройти через цей отвір, розташований трохи ліворуч від Конюшенної вежі, ви опинитеся прямо на верхньому майданчику Саду датського короля.

♦♦♦♦♦♦♦

На нашому сайті ви можете безкоштовно скачати карту Таллінна (це докладний план центру міста, з назвами вулиць і зазначенням основних визначних пам'яток). Щоб завантажити план Талліна, клацніть на мініатюру карти внизу. Основні визначні пам'ятки Старого міста (церкви, пам'ятники архітектури, історичні будівлі, музеї Нижнього міста і Вишгорода) позначені червоними кружками з цифрами. Розшифровка назв всіх пам'яток дається російською мовою на самій карті нижче.

Розшифровка назв всіх пам'яток дається російською мовою на самій карті нижче

Щоб завантажити план Талліна в більш хорошій якості, перейдіть за посиланням .

♦♦♦♦♦♦♦

Використані джерела:

1. Таллінн: пам'ятки Старого міста

2. Кадрі Тяхепилд, Доріс Карева / Doris Kareva, Kadri Tähepõl. Легенди та перекази старого Таллінна / Lood ja legendid Tallinnast (2009)

3. Коротка історія Саду датського короля в Талліні

4. Прапор Данії, стаття в Вікіпедії

5. Датська культура: історія датського прапора

6. Битва при Лінданісе стаття у Вікіпедії

7. Історія Данії: виникнення данського прапора

8. Невідомий Таллінн: Сад датського короля

9. Сад данського короля в Талліні, стаття у Вікіпедії

Пам'ятки Талліна: Сад данського короля і легенда про датському прапорі

Бродити по Старому Таллінну можна нескінченно, і то не всі місця досліджуєш, не в усі куточки заглянеш. Іноді корисно буває сунути ніс в путівник або звіритися з картою, але і це не завжди допомагає. Сад данського короля - одне з таких місць. Начебто, садок цей у всіх путівниках і туристичних картах значиться, і начебто зрозуміло, де він розташований, а знайти його, якщо не знаєш, складно: місцевість гориста, вулички звивисті і, головне, ніяких покажчиків. Рятує, як зазвичай, мова, яка може довести не тільки до Києва.

У цій замітці ми на основі власного досвіду розповімо про тому, як потрапити в Сад датського короля . Також ви дізнаєтеся, яка легенда пов'язана з цим цікавим місцем в Талліні.

Де знаходиться Сад данського короля в Талліні

Сад датського короля (Taani kuninga aed) - один із найзатишніших куточків в Талліні. Це затишний садок, або скоріше навіть террасообразной майданчик (сквер), Притула до південно-західного ділянці кріпосної стіни, між трьома вежами: Конюшенної (Tallitorn), Дівочої (Neitsitorn) і вежею Кік-ін-де-Кек (Kiek in de Kök) . Сад розташовується в двох кроках від церкви Нигулисте, на височини, що протягнулася від пагорба Тоомпеа на південь в бік пагорба Харьюмягі. Детальніше про те, як знайти вхід в сад, можна прочитати нижче .

Хоча ця місцевість майже примикає до Тоомпеа (Вишгороду), історично вона ставилася до Нижньому місту (в XIII столітті тут, мабуть, знаходився парк, що належав наміснику датської корони, а на початку XIV століття датський монарх передав цю територію Нижньому місту, оскільки обороняти місто з цього боку було неможливо).

З XIX століття ця зелена зона є загальнодоступним парком, одним з найбільш мальовничих в Талліні, хоча і мініатюрним.

Тихе місце відпочинку в самому центрі Таллінна

Атмосфера в саду тиха, без суєти - навіть в літню пору, кажуть, тут досить спокійно (взимку так взагалі ні душі).

Це вдале місце для відпочинку, якщо ви втомилися бродити по мощених вуличках і мрієте присісти в охайному, захищеному від вітру куточку, серед зелені (це, знову-таки, для тих, хто поїде в Таллінн навесні або влітку). Лавки для цих цілей тут є. Романтична камерна обстановка теж.

А в верхній частині майданчика, біля підніжжя вежі Кік-ін-де-Кек, влітку працює кафе, розбиті гарні клумби, цвітуть дерева, відкидаючи прохолодну тінь ... Також в літній час можна за помірну плату піднятися на дерев'яну оборонну галерею між Дівочої і Конюшенної вежами і прогулятися вздовж кріпосної стіни.

Ще один плюс цього місця - непоганий вигляд на Старе місто. За красою виду Сад датського короля, звичайно, не може змагатися з такими популярними оглядовими майданчиками, як платформа на вулиці Кохту і на сходах Паткуля. Панорама звідси відкривається не сама велика, проте шпиль церкви Нигулисте, гостроверхі дахи середньовічних будинків Нижнього міста і частина кріпосної стіни ви обов'язково побачите. До того ж, зможете потім пишатися тим, що побували в не «розкрученому» туристичному місці і помилувалися «альтернативної» панорамою Талліна.

Назва цього талліннського саду пов'язано, як це часто буває, з красивою легендою.

Легенда про виникнення данського прапора

Згідно широко відомої як в Естонії, так і в Данії легендою, саме цей сад є місцем народження датського прапора Даннеброг.

У 1219 році датський король Вальдемар II підійшов до Таллінна зі своєю флотилією і з легкістю опанував городищем естів. Його метою було завоювати естонських язичників і звернути їх у християнство. Датський король і його армія хрестоносців влаштувалися табором в Коливань, або Лінданісе (Lindanise / Lyndanisse) (все це старовинні назви Талліна) і побудували там фортецю Castrum Danorum (по-латині «датський замок») (нині це замок Тоомпеа - зрозуміло, сильно перебудований Відтоді). Посланці переможених піднесли данцям подарунки, страви і щедро пригостили їх напоями. Данці взяли подібна поведінка за знак здачі міста і закінчення війни і почали бенкетувати.

Але 15 червня 1219 року ести несподівано напали на датчан, і біля фортеці почалася жорстока кровопролитна сутичка, відома як битва при Лінданісе.

Життя Вальдемара II і його солдат опинилася в небезпеці, і король почав молитися Всевишньому, щоб той допоміг данцям здолати естів. Після тривалих молитов короля небеса раптом відкрилися, і в руки монарху впав прапор із зображенням білого хреста на червоному тлі. За однією з версій легенди, прапор опустився з неба після того, як супроводжував датську армію архієпископ Лундського Андерс Сунесен (Anders Sunesen) втомився тримати руки піднятими в молитві до неба, і ести почали тіснити датське військо.

Коли з небес раптово впав прапор, король вирішив, що це Боже знамення, і знову повів свої війська в атаку. На цей раз бій закінчився перемогою: при вигляді червоного полотнища з білим хрестом датські солдати піднеслися духом. Так у Данії з'явився дарований самим Богом прапор, котрий до цього дня є державним і називається Даннеброг (Dannebrog) ( «датське прапор»).

Данці на цій підставі стверджують, що у них найдавніший в світі державний прапор, і, ймовірно, так воно і є. Втім, сама легенда не має історично достовірних підтверджень. Перша згадка про це міфічний випадку зустрічається в літописах лише на початку XVI століття, тобто майже через 300 років після військової кампанії Вальдемара II в Естонії, що проходила в рамках Північних хрестових походів.

Перша згадка про це міфічний випадку зустрічається в літописах лише на початку XVI століття, тобто майже через 300 років після військової кампанії Вальдемара II в Естонії, що проходила в рамках Північних хрестових походів

У той же час в легенді є і зерно істини, оскільки відомо, що червоний прапор з білим хрестом виник як прапор хрестоносців в XII-XIII ст., Під час датських походів на прибалтійські землі. Самі данці дуже пишаються своїм прапором, як мало який народ у світі, і використовують його з будь-яких випадків, святковим і траурним, причому не тільки під час офіційних заходів, але і в колі сім'ї.

Датське завоювання і подальша доля Естонії

Місце, де з небес впав прапор, стали називати Садом датського короля. А північна Естонія після цієї датської перемоги залишалася під владою датчан ще понад століття, до XIV століття. Всього європейці тут правили близько семисот років: датчан в 1346 році змінили німці (Тевтонський орден), з 1561 Естонія перебувала під шведським пануванням, а з 1710 по 1918 год естонські землі входили до складу Російської імперії.

Припускають, що саме під час датського панування з'явилося теперішню назву естонської столиці - Таллінн (скорочений варіант від естонського Taani linn (a), тобто «датський град»). Ймовірно, це був переклад на естонську мову назви тієї самої фортеці Castrum Danorum, побудованої датчанами. Втім, офіційно місто з 1219 року і аж до недовгою незалежності 1919 року називався Ревелем (Reval) (від Revala або Revelia, давньої назви даного регіону (повіту)), і тільки потім вже Таллінном (Tallinn).

Сад датського короля нагадує жителям Таллінна і гостям міста про ту роль, яку Данія зіграла в історії Естонії. Щороку 15 червня у саду проводиться свято в честь датського прапора Даннеборг за участю офіційних делегацій з Данії. Свято користується популярністю серед туристів, особливо датських.

Як потрапити в Сад данського короля в Талліні

Офіційна адреса Саду датського короля: Lühike jalg, 9A. Відповідно, один із способів потрапити сюди - пройти через невеликі ворітця у верхній частині вулиці Люхіке Ялг (Коротка нога). Протягом декількох століть вхід з вулиці Люхіке Ялг був єдиним способом потрапити в сад, який, по суті, є продовженням цієї невеликої вулиці, що з'єднує Верхнє місто з Нижнім.

Існує і ще один спосіб потрапити в сад з Нижнього міста. Саме його нам підказали місцеві жителі. Йдеться про непримітною арці звичайного будинку на вулиці Рюютлі (за адресою Rüütli, 8A), яка знаходиться поруч з церквою Нигулисте. Якщо пірнути в підворіття, то відкривається вид на кам'яні стіни і башти, а якщо піднятися по сходах, можна потрапити на верхній оглядовий майданчик саду.

Приблизно на середині сходів встановлено фігуру могутнього датського воїна, з мечем і щитом у вигляді білого хреста на червоному тлі (забарвлення данського прапора). Цей залізний лицар, як вважають, якраз і вказує те місце, де з небес впав датський прапор. Мостова саду, як можна помітити в літню пору, також викладена візерунком, що нагадує датський прапор.

Нарешті, з боку Тоомпеа (Вишгорода) в сад веде прямокутний прохід (арка) в мурі, зі східного боку від собору Олександра Невського. Якщо пройти через цей отвір, розташований трохи ліворуч від Конюшенної вежі, ви опинитеся прямо на верхньому майданчику Саду датського короля.

♦♦♦♦♦♦♦

На нашому сайті ви можете безкоштовно скачати карту Таллінна (це докладний план центру міста, з назвами вулиць і зазначенням основних визначних пам'яток). Щоб завантажити план Талліна, клацніть на мініатюру карти внизу. Основні визначні пам'ятки Старого міста (церкви, пам'ятники архітектури, історичні будівлі, музеї Нижнього міста і Вишгорода) позначені червоними кружками з цифрами. Розшифровка назв всіх пам'яток дається російською мовою на самій карті нижче.

Розшифровка назв всіх пам'яток дається російською мовою на самій карті нижче

Щоб завантажити план Талліна в більш хорошій якості, перейдіть за посиланням .

♦♦♦♦♦♦♦

Використані джерела:

1. Таллінн: пам'ятки Старого міста

2. Кадрі Тяхепилд, Доріс Карева / Doris Kareva, Kadri Tähepõl. Легенди та перекази старого Таллінна / Lood ja legendid Tallinnast (2009)

3. Коротка історія Саду датського короля в Талліні

4. Прапор Данії, стаття в Вікіпедії

5. Датська культура: історія датського прапора

6. Битва при Лінданісе стаття у Вікіпедії

7. Історія Данії: виникнення данського прапора

8. Невідомий Таллінн: Сад датського короля

9. Сад данського короля в Талліні, стаття у Вікіпедії

Навигация сайта
Новости
Реклама
Панель управления
Информация