Пам'ятки Гомеля - в оточенні палаців

  1. пам'ятки
  2. Гомельський палацово-парковий ансамбль
  3. палац Румянцевих
  4. мисливський будиночок
  5. Військово-історичний музей.
  6. фонтани
  7. Цирк
  8. Гомельський молодіжний театр
  9. Театр драми
  10. музей криміналістики
  11. Старообрядницька Іллінська церква
  12. Оглядова вежа
  13. завершення

Місто Гомель - це один з найдавніших міст на території сучасної Білорусі

Місто Гомель - це один з найдавніших міст на території сучасної Білорусі. Довгий час він існував як села, однак через те, що там жили багаті руські князі, Гомель розрісся і отримав статус міста. Завдяки своєму минулому Гомель може похвалитися і князівськими палацами, і безліччю музеїв, і іншими цікавими пам'ятками. Для вивчення міста потрібно виділити як мінімум кілька днів, тому що обійти все за раз у вас не вийде. Після відпустки тут у вас залишаться найкращі і приємні спогади.

Зміст статті

пам'ятки

Гуляючи по місту варто заздалегідь розподілити свій маршрут, так як цікавих місць тут досить багато.

Гомельський палацово-парковий ансамбль

Гомельський палацово-парковий ансамбль

З'явилася ця пам'ятка в 1777 році. Основу їй поклав граф Румянцев, якому в той час належала мало кому відома село Гомель. У зведенні замку графа і облаштуванні паркового ансамблю були задіяні кращі майстри і архітектори тих часів. У підсумку в Гомелі з'явився замок, створений в кращих традиціях російського класицизму.

Після смерті графа його спадкоємці добудували до палацу кілька флігелів, змінивши його зовнішній вигляд і зробивши будівлю величнішим. Пізніше в 1839 році палац перейшов в руки нового господаря на цей раз ним став фельдмаршал Паскевич.

Він вирішив добудувати третій поверх і перепланувати палац. У цьому знову ж допомагали йому кращі архітектори, зокрема Адам Ідзковський доклав свою руку до створення нового вигляду палацу. Одночасно з цим замок обзавівся і шикарним парком на прилеглій до нього території.

Паскевич завіз сюди рідкісні рослини зі всього світу, маючи намір створити багату колекцію живий флори у себе в маєтку, перетворивши його на справжній музей.

Не так давно цей величезний комплекс був відреставрований і на сьогоднішній день він є найбільшим в Білорусії. Тут дійсно є на що подивитися. Це і багатий рідкісними рослинами парк, в якому можна прогулятися і відпочити на лавочках, і маєток чудове як зовні так і зсередини.

Всередині, до речі не тільки збереглася вся атмосфера минулого, а й багато експонатів на які варто подивитися.

Знаходиться палацово-парковий ансамбль за адресою площа Леніна 4.

Він чекає на відвідувачів з 10:00 до 19:00. У понеділок музей не працює.

палац Румянцевих

палац Румянцевих

Інший палацовий комплекс на який неодмінно варто поглянути це знаменитий палац Румянцевих. Цей палац належав генералу-фельдмаршалу Петру Румянцеву. Він був створений за проектом таких архітекторів як: Алексєєв Бланк і Мосцепанов. Палац розташований на березі річки, тому його можна бачити з протилежного берега річки Сож, а з самого палацу простягається чудовий вид на воду.

Румянцев був тим ще колекціонером, з цього після його смерті палац перетворився в музей. Під час війни багато цінностей пропали безвісти. З 8 тисяч експонатів до музею було повернуто лише 200. Зараз в музеї можна побачити велику колекцію стародавніх монет, археологічні знахідки, колекцію висушених морських тварин, старовинні книги та багато іншого.

В гостях у гетьмана повністю відповідає інтер'єру часу його створення. У дизайн будівлі не вносилося ніяких змін, тому зовні цей чудовий палац виглядає так само як це було в ті роки, коли в ньому жив сам Румянцев.

Якщо колись будете в місті Казані, неодмінно відвідайте палац хліборобів .

Музей працює з вівторка по неділю з 11:00 до 19:00.

Знаходиться він тут же за адресою Площа Леніна 4, тому ви цілком можете відвідати обидва музеї відразу.

мисливський будиночок

мисливський будиночок

Крім палацу в Гомелі у графа Румянцева був мисливський будиночок. Не дивлячись на те, що граф полюванням цікавився мало в народі закріпилася така назва за цією пам'яткою. Сам будинок досить великий і служив місцем відпочинку для сім'ї графа в літню пору. В даний час тут знаходиться музей, який представляє з себе дерев'яну споруду, яка відноситься до 19 століття.

Всередині можна побачити предмети побуту того часу, колекцію. Часів, яка з'явилася завдяки графу Румянцеву. Тут же розміщені і інші експонати це численні картини і старовинні дзеркала. Моно прогулятися по дому-музею, зайти в їдальню, вітальню, в яких зберігся інтер'єр 19 століття.

У цьому ж приміщенні знаходиться музей історії Гомеля і часто проводяться всілякі виставки. Знаходиться мисливський будиночок позаду палацу графа Румянцева і виходив фасадом до лісу, не зберігся до нашого часу.

А ось час роботи мисливського будиночка і музею-палацу не збігається.

Мисливський будиночок має адресу вулиця Пушкіна 32 і працює всі дні крім понеділка та середи.

У робочий день приходити сюди можна з 10.30 до 18.00 вечора.

Військово-історичний музей.

Цей музей знаходиться поруч з описаними вище пам'ятками, але присвячений він більш пізнього періоду історії.

Музей має відкриту площадку де можна побачити військову техніку часів Другої світової війни, а так само 8 великих залів, присвячених військовій історії. Тут ви знайдете безліч цікавих експонатів, багато з них відносяться до стародавніх часів, а деякі належать історії недавнього часу.

У музеї проводяться різні виставки і проводиться постійна експозиція, яка працює без вихідних. Тут же ви можете спробувати свої сили в якості снайпера і постріляти з пневматичної зброї у тирі, який знаходиться на території військово-історичного музею.

На замітку: в Дніпропетровську знаходиться відмінний Історичний музей ім. Д.І.Яворницького .

Вартість пострілу в тирі скласти 500 білоруських рублів, що в перекладі на російські гроші складе приблизно три рубля.

Час роботи: з травня по вересень музей працює з 11.00 до 19.00, а з жовтня по квітень з 10.00 по 18.00 годин.

Якщо ви хочете потрапити на виставку військової техніки, яка знаходиться на вулиці, ви можете приходити в будь-який день, а ось експозиція в музеї не працює в понеділок і вівторок.

У музеї дозволяється знімати на власний фотоапарат або телефон, але для цього вам потрібно буде заплатити 1 500 білоруських рублів за фото і 2000 білоруських рублів за відеозйомку.

Ціна вхідного квитка для дорослої людини складе 4000 білоруських рублів, а для школяра 1500 білоруських рублів, студенти можуть пройти зі знижкою. Пред'явивши студентський квиток. В цьому випадку заплатити потрібно буде 3000 біл. рублів.

У музеї проводяться екскурсії, проте вони не безкоштовні.

Для участі в екскурсійній групі потрібно заплатити 10 тисяч біл. рублів, якщо ви студент, всі інші платять по 16 тисяч біл. рублів. Трохи дорожче коштує екскурсія англійською або французькою мовами. За неї попросять 23000 бел руб.

У музеї можна послухати захоплюючі лекції про воєнну історію різних часів.

За одну лекцію ви заплатите 12 тисяч бел рублів, а за те ж саме англійською або французькою мовою з вас попросять 18 тисяч бел рублів.

фонтани

фонтани

Є в Гомелі і безкоштовні розваги, які модно отримати просто гуляючи увечері по місту. У Гомелі на площі Леніна є цікаві фонтани. Всього їх десять. Працюють вони в літній час, рятуючи жителів і гостей міста від спеки. Подивитися на роботу фонтанів можна з 8 вечора. Фонтани можуть змінювати колір, деякі музичні. Цикл роботи фонтану становить 15 хвилин.

Цикл роботи фонтану становить 15 хвилин

Цирк

Цирк

Якщо ви приїхали відпочити з дітьми або любите дресированих тварин, то вам варто відвідати Гомельський державний цирк. Це один з найстаріших і найбільших цирків Білорусії. У будівлі, схожому на літаючу тарілку можна побачити кращі циркові програми Білорусії і світу. Сюди часто приїжджають на гастролі цирки з Європи і Росії.

В середньому за рік цирк показує від п'яти до семи різних програм. Вхід в цирк має своєрідну пам'ятку у вигляді пам'ятника відомому клоуну на прізвисько Олівець. Пам'ятник виконаний у натуральну величину і дорівнює зростанню артиста. Поруч з чоловіком стоїть невелика собачка - Клякса.

На замітку: чудовий цирк так само є в Нижньому Новгороді.

Доступ до пам'ятника абсолютно вільний.

З ним можна фотографуватися на пам'ять.

Сам цирк знаходиться за адресою вулиця Радянська, 27.

Гомельський молодіжний театр

Крім усіляких музеїв і парків в Гомелі є чудові театри, в яких дають найцікавіші спектаклі професійні актори.

Гомельський молодіжний театр вперше показав спектакль в 1992 році. З тих пір тут встигли відзначитися багато початківці і вже відомі актори, безліч успішних режисерів, відбулося тут не мало прем'єр. Не раз театр нагороджувався різними преміями, перемагав у конкурсах.

В даний час в цьому театрі можна побачити як вітчизняних і зарубіжних акторів. Ставляться тут спектаклі як для дорослих так і для дітей. В середньому за рік тут буває до 6 постановок. У 2012 році театр святкував своє двадцятиріччя і влаштував унікальну виставу для своїх відданих шанувальників. Сюди обов'язково варто сходити самим і привести дітей.

Знаходиться театр на проспекті Леніна 10.

Театр драми

Театр драми

Цей театр існує в місті з 1939 року. Театр знаменитий на всю країну своїми акторами і театральними постановками. А під час війни його актори створювали фронтові групи для того що б в нелегких умовах бойових дій підняти солдатам моральний дух. Зараз в театрі не тільки дають спектаклі, а й проводять різноманітні фестивалі. У 2005 році театр піддався реконструкції.

Там замінили обладнання, зали зробили ще просторіше, встановили зручні крісла, значно покращилася акустика театру. У театрі ставляться спектаклі за класикою і сучасної драматургії, задіяні кращі актори країни і зарубіжжя. Ви прекрасно проведете час. Якщо витратите час на драматичний театр в Гомелі.

Режим роботи театру щоденний з 10 ранку до 19 вечора.

музей криміналістики

музей криміналістики

Ще один вкрай незвичайний музей в Гомелі це Музей криміналістики. Цей музей з'явився в 2010 році. У приміщенні музею військової слави. В даному музеї можна познайомитися з експонатами відносяться до роботи слідчих і криміналістів починаючи з 1917 року, коли криміналістика як наука тільки починала розвиватися.

Побувати в цьому музеї буде цікаво не тільки студентам юридичного факультету, а й широкому загалу.

Є цікава експозиція, присвячена шахраям. Розповідається про те які вони застосовували методи і як вдосконалювали свій злочинний ремесло. Композиція ілюструє методи шахраїв минулого і сьогодення, їх еволюцію, а та до ж розповідає про техніку і способи лову злочинців різного роду. Існує вибільних композиція присвячена білоруської міліції.

Ви дізнаєтеся як змінювалася форма за всі ці роки, що було на озброєнні, який автомобільною технікою володіли правоохоронці минулого.

У музеї вкрай інформаційні та цікаві екскурсії, які будуть цікаві відвідувачам музею в будь-якому віці. Так само тут часто проводяться зустрічі працюють криміналістів і учнів шкіл. Фахівці розповідають їм про свою роботу і тонкощах слідчої справи. Представники правоохоронних органів часто справляють свої професійні свята в приміщенні музею.

Розташований музей за адресою вулиця Пушкіна 5.

Старообрядницька Іллінська церква

Старообрядницька Іллінська церква

Іллінська церква з'явилася в місті в 1737 році. Це по сей день діюча церква, тому потрапити туди можна в той же час, що і парафіяни. Це єдиний старообрядницький храм в місті. Зовні церква є пам'яткою архітектури. Це унікальне творіння білоруських зодчих.

Знаходиться Іллінський храм на крутому березі річки Сож. За всю історію храм намагалися знести кілька разів. У перший раз це сталося в1850 році, коли на місці де стоїть церква хотіли провести дорогу, але ченці звернулися до царя і той допоміг зберегти храм. Другий раз небезпека нависла над храмом під час правління Сталіна, проте церкви знову будівлі вдалося вціліти.

Дуже красива і стара церква Бориса і Гліба знаходиться в місті Гродно.

Оглядова вежа

Якщо ви хочете помилуватися розкішним видом на місто вам варто відшукати оглядову вежу в Гомелі. Вона знаходиться в старому міському парку і є унікальною пам'яткою архітектури.

Ще один цікавий факт полягає в тому, що ніхто не знає для чого потрібна була ця вежа. Хтось вважає що це всього лише труба нині не діючого заводу з виробництва цукру, інші впевнені, що вежа створена для інших цілей. Її висота 40 метрів. На верху є оглядовий майданчик.

Сама вежа всередині має кімнати і вікна, однак для проживання вона занадто вузька. Під вежею є підземні ходи, які можливо є частиною підземного лабіринту, який знаходиться під деякими частинами міста.

завершення

Це далеко не всі пам'ятки, які є в Гомелі. Для того щоб вивчити їх все вам буде потрібно кілька днів і досить багато сил, щоб обійти все це. Навіть якщо ви переміщується на автомобілі, прогулянки по музеям і паркам займуть багато часу, але подарують вам незабутні враження та фотознімки.

Не поспішайте йти! Ось ще кілька цікавих статей:

Навигация сайта
Новости
Реклама
Панель управления
Информация