Пам'ятки Гомеля.Что подивитися і куди сходити в Гомелі. • Білорусь • Європа • Країни

Розташований в південно-східній частині Білорусі, на березі річки Сож, Гомель один з найстаріших міст в країні Розташований в південно-східній частині Білорусі, на березі річки Сож, Гомель один з найстаріших міст в країні. Найімовірніше він заснований в першій половині 12 століття, у відповідність з недавніми дослідженнями вказують точну дату 1142 рік і від неї відраховують історію міста Гомеля.За настільки багатовікову історію в Гомелі збереглося дуже багато цікавих пам'яток, хоча велика частина відноситься до кінця 18- 19 століть , коли Гомель став змінюватися з середньовічного міста, представленого головним чином дерев'яними будівлями, постійно руйнується в пожежах. У цей період почали будуватися кам'яні особняки, прокладатися вулиці, були засновані освітні установи, театри, заводи і фабрики.

Знайомство з Гомелем найчастіше починається з залізничного вокзалу, перед яким знаходиться Площа Леніна і головний архітектурний ансамбль Гомеля Знайомство з Гомелем найчастіше починається з залізничного вокзалу, перед яким знаходиться Площа Леніна і головний архітектурний ансамбль Гомеля. Визначною структурою в ансамблі є будівля обласного драматичного театру (1956), в стилі радянського класицизму Головний фасад, увінчаний статуєю Мельпомени, спроектований як портик з шістьма колонами. Будівля прикрашають численні скульптури.Достопрімечательность історичного і культурного значення - палацово-парковий ансамбль, до складу якого кілька унікальних пам'яток, в їх числі Палац Румянцевих - Паскевичей .Двухетажний палац, що належить генералу-фельдмаршалу Петру Румянцеву, був побудований між 1777- 1796 роками в неокласичному стилі з проектом архітектора Івана Старова. Після смерті Петра Румянцева палац перейшов у володіння його сина Миколи, потім другого сина - Сергія, ніколи не цікавився ні палацом, ні землями, і вимушеного скоро продати його короні, щоб розплатиться з боргами. Наступним господарем палацу став генерал-фельдмаршал Іван Паскевич, при якому палац був істотно відремонтований і розбитий розкішний парк. Паскевич запросив архітектора Адама Ідзковського, який додав до існуючої структурі, з'єднавши галереєю, чотириповерхову вежу і триповерхова крило.

Палацово-парковий ансамбль залишається державним музеєм протягом дев'яносто років і в ньому зберігаються численні колекції Палацово-парковий ансамбль залишається державним музеєм протягом дев'яносто років і в ньому зберігаються численні колекції. У залах музею регулярно проходять виставки мистецтва, історії, присвячені природі і різним аспектам людської діяльності. Організовуються концерти, конференціі.Возможно найпомітніший орієнтир в парку - до ультовая церква святого Петра і святого Павла, побудована за проектом архітектора Джона Кларка в стилі класицизму. Церква - центр місцевої ортодоксальної єпархії. У соборі знаходиться могила графа Румянцева, яку прикрашає богиня світу - копія скульптури Антоніо Канови.
Чудовий дерев'яний Мисливський будиночок, на вулиці Пушкіна, будувався як дача графів Румянцевих, в стилі ампір. Фасад будиночка будинку прикрашений шестиколонним портиком, над яким є тераса. У верхній частині привертає слухове вікно і горище. У Мисливському будиночку розташовується музей дворянської садиби, предмет гордості якого - три збережені кахельні печі.
Виразною пам'яткою білоруського дерев'яного зодчества є Іллінська церква (діюча церква старообрядців), побудована в кінці вісімнадцятого века.В 19 столітті більше п'ятдесяти населення Гомеля становили євреї, і в місті було двадцять чотири синагоги. У 1828-1833 роках була побудована синагога Румянцева в аспекті все того ж типового для Гомеля архітектурного напрямку (класицизму). Разом з будинком Румянцева, розташованого навпроти, і в відповідність з архітектурної думкою дві будівлі утворювали єдину систему. Характерним елементом синагоги була напівкругла лоджія над головним входом. Найбільша і найбільш представницька синагога Білорусі, на жаль, була знищена під час Другої світової войни.Сохранілась, побудована в 1895 році, синагога «Рош-Піна».

Навигация сайта
Новости
Реклама
Панель управления
Информация