Пам'ятки Гродно.Что подивитися і куди сходити в Гродно. • Білорусь • Європа • Країни

Плануючи подорож до Білорусі, ймовірно, багато хто замислюється про історичний шлях країни, і виникає бажання побачити унікальні міста - свідчення історії країни, з їх вузькими вуличками, з будинками, покритими черепичними дахами, легендарні замки і вежі, що ідентифікують білоруську архітектуру Плануючи подорож до Білорусі, ймовірно, багато хто замислюється про історичний шлях країни, і виникає бажання побачити унікальні міста - свідчення історії країни, з їх вузькими вуличками, з будинками, покритими черепичними дахами, легендарні замки і вежі, що ідентифікують білоруську архітектуру. Мабуть, Гродно один з подібних білоруських міст, що пропонує різнохарактерні пам'ятки. Реально дивуєшся кількості соборів, церков, музеїв, театрів і навіть якщо в Гродно залишаєшся протягом декількох тижнів, кожен з днів тижня буде переповнений незабутніми враженнями.

Гродненської землю називають землею толерантності, багато століть назад вона стала батьківщиною для татар, євреїв, інших народів і в наші дні в Гродно проживають представники понад вісімдесят національностей. Не дивно, що саме Гродно є центром республіканського Фестивалю національних культур, який проводиться на початку червня. У ці дні Гродно наповнюється карнавальної атмосферою. Протягом дня можна знайомитися з національним мистецтвом, ремеслами, танцювати, брати участь в іграх, слухати співаків, музикантів, пробувати смачну білоруську їжу. Вночі туристів радують феєрверки та водні шоу, що стали обов'язковою традицією фестивалю.
Гродненської землю називають землею толерантності, багато століть назад вона стала батьківщиною для татар, євреїв, інших народів і в наші дні в Гродно проживають представники понад вісімдесят національностей Старий Замок Гродно, заснований білоруськими князями в одинадцятому столітті, в кінці 14 століття належав великому князю литовському Вітовту, за указом якого і побудували замок з каменю в готичному стилі з п'ятьма вежами.
У відповідність з бажаннями Стефана Баторія, замок, що був його основним місцем проживання (він і помер в ньому) перебудували в стилі епохи Відродження, за проектом архітектора Скотто з Парми. І після смерті Баторія замок не раз перебудовувався, сьогодні зберігся тільки оригінальний кам'яний міст сімнадцятого століття, що зв'язує Старий Замок з Новим Замком. Новий Замок, королівський палац Август III і Станіслава Августа Понятовського. Місце проживання короля в минулому, на високому березі Німану на невеликій відстані від Старого Замку.
Борисоглібська (Коложская) церква, - найстаріша існуюча структура в Гродно, єдиний збережений пам'ятник стародавньої архітектури, відомої як чернорусское зодчество. Від інших православних церков відрізняється екстенсивним використанням многохромових гранованих каменів синього, зеленого або червоного відтінку, які укладали особливим чином, щоб сформувати хрести. Церква, збудована ще до 1183 року зберігалася в непошкодженому вигляді до 1853 року, поки не зруйнувалася південна стіна через через не зовсім вдалого місця розташування, на березі Німану. Під час реставраційних робіт в апсидах виявили фрагменти фресок 12 століття.
Ймовірно, найбільш вражаючою пам'яткою Гродно можна назвати Кафедральний собор. Побудований 1678 року орденом єзуїтів, він присвячений святому Франциску Ксаверію. Це видатний приклад барокової архітектури. Через війни, які велися постійно між Польщею і Росією, собор освятили тільки через двадцять сім років, в присутність Петра Великого і Августа Сильного.

У Гродно одна з найбільших концентрацій католицького населення в Білорусі. Місто - центр польської культури, багато поляків проживає в Гродно, разом з тим православне населення також широко присутня.
У Гродно одна з найбільших концентрацій католицького населення в Білорусі Серед інших численних визначних пам'яток Гродно і його околиць слід згадати Покровський кафедральний собор, красиву структуру в псевдо-руському стилі, вибудувану в 1904-1905 роках, в якому знаходиться ікона Казанської Божої Матері. Ботанічний сад, заснований в 1774 році, під час польсько-литовського періоду в Гродно. Літню резиденцію останнього польського короля «Станіславове». Телевізійну вежу висотою 254 метра, таку ж, як і в Вітебську, лише з тією різницею, що гродненська телевежа трохи нижче.

Навигация сайта
Новости
Реклама
Панель управления
Информация