пам'ятки Ахалцихе

Південний форпост Грузії

Години роботи: 10: 00-18: 00
Без вихідних

На невеликому пагорбі, біля самого берега тихої річки Поцхові, височить головна визначна пам'ятка міста Ахалцихе - старовинна кам'яна фортеця Рабат На невеликому пагорбі, біля самого берега тихої річки Поцхові, височить головна визначна пам'ятка міста Ахалцихе - старовинна кам'яна фортеця Рабат. Її назва походить з арабської мови і означає «укріплене місце». Вона розташована на західній околиці і видно практично з будь-якої точки міста. Побудоване в XIII столітті, це військова споруда побачив чимало на своєму віку. Фортеця неодноразово руйнувалася, часто перебувала в облозі, і в підсумку ввібрала в себе сліди різних культур і релігій. У 2012 році тут пройшла масштабна реконструкція, після якої фортеця Рабат в Ахалцихе постала містом в місті. При цьому вона стала не тільки історичною пам'яткою, а й справжнім культурним центром міста. У стінах фортеці розташовані церква, мечеть, синагога, невеликий парк, історичний музей, різні магазини, готель і навіть ЗАГС.

Історія фортеці Рабат йде в глибину століть, і ніхто не зможе точно сказати, коли ж з'явилося перше укріплення. Достовірно відомо, що в XII столітті княжий рід Джакели побудував тут першу справжню фортецю, і вона стала їх сімейної резиденцією на 300 років. Що цікаво, коли вони звели цю фортецю, її стали називати «Ахалцихе», що в перекладі означає «Нова фортеця» .Це назва і по сей день зберіг місто, яке розкинулося біля її стін.

У 1393 році фортеця Рабат була майже повністю зруйнована армією Тамерлана, який вів своє військо з завойованого Ірану в землі Золотої Орди біля Каспійського моря. Місто і фортеця були відновлені, але через 100 років, 1486 року Ахалцихе знову піддався руйнуванню монгольським ханом Якубом. Однак важливе стратегічне значення і зручні торгові шляхи сприяли швидкому відновленню міста.

У 1578 року місто Ахалцихе був захоплений військами Османської імперії. Вони перебудували і зміцнили фортецю, і поступово тут поширилася назва «Рабат». Цей термін в арабських країнах означає район, прилеглий до фортеці і оточений додаткової оборонною стіною. Але тут це слово стало позначенням самої фортеці.

У 1810 році фортеця Рабат була обложена військами Російської імперії, але ця спроба взяття фортеці не вдалася У 1810 році фортеця Рабат була обложена військами Російської імперії, але ця спроба взяття фортеці не вдалася. Лише в 1828 році, під час російсько-турецької війни, об'єднані сили Російської імперії і Грузії в запеклому штурмі захопили фортецю. Ця подія була зображено на картині російського художника Суходольського "Штурм фортеці Ахалціх 15 серпня 1828 р." Пізніше Османська імперія робила декілька спроб повернути контроль над цим стратегічним об'єктом, але всі вони закінчилися невдачею.

Після встановлення миру в цих краях фортеця Рабат втратила своє стратегічне значення і незабаром почала руйнуватися без належного догляду. У XX столітті фортифікаційні якості цього форпосту не мали значення, а через напружені дипломатичних відносин між СРСР і Туреччиною, цей район став закритим і непопулярним. І лише після розвалу Радянського Союзу відновився інтерес до Ахалцихе і його головної визначної пам'ятки. У 2011 році почалася велика реставрація фортеці Рабат, і в серпні 2012 року вона була відкрита для всіх бажаючих, зайнявши гідне місце на туристичній карті Грузії.

Сьогодні фортеця Рабат це справжній культурно-історичний комплекс на площі близько семи гектарів Сьогодні фортеця Рабат це справжній культурно-історичний комплекс на площі близько семи гектарів. Територія фортеці розділена на нижню сучасну частину і верхню історичну. У нижній частині розташовані магазини, кафе, ресторан і готель. Верхня частина включає в себе мечеть Ахмедійе (XVIII століття), православну церкву (XIX століття), родовий замок Джакели, а також історичний музей. Експозиція музею представляє давню історію Південної Грузії: кам'яні вироби епохи неоліту, бронзові сокири, знайдені в цих краях, предмети побуту первісної епохи, і інші артефакти. Фотографувати в музеї заборонено.

Крім цього, фортеця Рабат може похвалитися відмінними оглядовими майданчиками: над її стінами височать чотири вежі, на які можна піднятися по гвинтових сходах. З кожною з них відкривається чудовий вид на Ахалцихе і його околиці, і стоячи тут можна легко уявити себе вартовим, вивідували наближається ворога. Але якщо цього здасться мало, то можна піднятися на дах цитаделі в західній частині фортеці, звідки відкривається найкращий вид.

Фотогалерея фортеці Рабат

Навигация сайта
Новости
Реклама
Панель управления
Информация