Пам'ятки Лондона

  1. Сіті
  2. Тауер
  3. Вестмінстер
  4. Інші пам'ятки Лондона ...

Цікаві факти про визначні пам'ятки Лондона.

Лондон , Найбільше місто Сполученого Королівства став столицею Англії за часів Генріха I. До наших днів збереглися численні пам'ятки Лондона, що зберігають пам'ять про довге і повної яскравих подій історії Англії . Сучасне місто являє собою конгломерат розрослися і злилися один з одним містечок і сіл, проте його головними історичними центрами є Сіті, Тауер і Вестмінстер .

Сіті

Сіті

Історичним ядром Лондона, сформованим на основі давньоримського міста Лондініум (Londinium) є лондонський Сіті. Межі сучасного Сіті багато в чому визначаються старими римськими межами. Площа в межах Лондонській стіни римського походження - 2,6 км², звідси походить прізвисько - «квадратна миля».

Площа в межах Лондонській стіни римського походження - 2,6 км², звідси походить прізвисько - «квадратна миля»

Римляни прийшли, римляни пішли, королівства виникали і розпадалися, а стіна так і стояла, захищаючи містечко. Сіті керував сам собою, торгував з усім світом і багатів.

Через 1000 років після відходу римлян, сюди прийшов Вільгельм Завойовник, щоб завоювати всі навколо і почати сучасну британську історію. Але виявилося, що завоювати лондонський Сіті з його міцними стінами дуже складно.

Тому дійшли згоди, що Вільгельм визнаватиме права і привілеї, до яких звикли жителі лондонського Сіті, а ті в свою чергу визнають Вільгельма своїм королем.

З цього і зародилася тисячолітня традиція, згідно з якою монарх визнає, що лондонський Сіті є спеціальним і унікальним місцем, в справи якого краще не втручатися.

І мер Лондона до сих пір не має владу над невеликим Сіті, в якому панують правила і традиції, яких немає у всій країні, а може, і в світі.

Сіті з 1695 року наділений правами окремого міста, і у нього є свій уряд (12 керуючих). Зараз Сіті має також права церемоніального графства і міського району з особливими історичними привілеями.

Виходить, що лондонський Сіті - це місто в місті. Це не Лондон, це інше місто. 2 різних міста мають різні мерії, різних мерів, збирають різні податки, які йдуть на різні поліції, які стежать за дотриманням різних законів.

У цій частині міста багато старовинних будівель, що зберігають пам'ять про різні події історії Лондона. В наші дні блискучі склом коробки хмарочосів сусідять з підкреслено суворими фасадами банків дев'ятнадцятого століття, що і становить сутність неповторного вигляду цього району Лондона.

Діловий центр Лондона неухильно зростав вгору в останні десятиліття. Земля в Сіті - одна з найдорожчих в Великобританії, і це теж є причиною появи тут гігантів з бетону і скла.

Звичайно, Сіті - невід'ємна частина Лондона, квартал столиці, але разом з тим це і своєрідне «держава в державі», що живе за своїм особливим розпорядком.

Найкращим часом для знайомства з Сіті є вихідні, коли тут відносно тихо. У будні дні тут вирує життя, але до вечора службовці або «білі комірці», як називають їх в Англії, роз'їжджаються по домівках і квартал занурюється в нічну дрімоту.

Обирається щорічно лорд-мер є найважливішою персоною в Сіті. Життям Сіті керують також старійшини - олдермени. Це звання присвоюється довічно. До управління також залучаються радники з числа власників установ, розташованих на території Сіті.

Восени проводяться вибори, і в листопаді барвиста процесія проходить по вулицях Сіті. На чолі процесії в старовинній кареті їде новий лорд-мер.

Карета прямує до будівлі суду, де мер повинен принести урочисту присягу. Мер одягається заради такого випадку в церемоніальний костюм з мантією і масивним золотим ланцюгом. Цей ланцюг була виготовлена ​​в 1544 році. Має прикраси у вигляді емалевих троянд, оскільки робили її в епоху Тюдорів, герб яких прикрашав саме цю квітку. Сардонікс з вирізаним на ньому гербом Сіті, вставлений в діамантову оправу, є центральним елементом ланцюга лорд-мера. Він був виконаний в 1799 році.

Цей старовинний ритуал, висхідний до кінця ХIV століття, викликає незмінний інтерес як у приїжджих, так і у жителів британської столиці.

У Сіті може увійти кожен бажаючий, просто так не може увійти тільки правлячий монарх. За давньою традицією, щоб нанести офіційний візит в Сіті, король або королева повинні отримати попереднє офіційний дозвіл лорд-мера. Королівський кортеж при в'їзді зупиняється біля початку Фліт-стріт, де колись знаходилися провідні в Сіті ворота Темпл-бар. Зараз на цьому місці височіє постамент, прикрашений бронзовим грифоном, геральдичним тваринам Сіті.

Лорд-мер зустрічає монарха і вручає йому оброблений перлами старовинний меч, який належить негайно ж повернути назад. Ця церемонія означає, що лорд-мер, з поваги до особи монарха в період його перебування в Сіті, складає з себе свої повноваження, переадресовуючи їх своєму суверену. А повернення меча - ще одне підтвердження тих привілеїв, які здавна має незалежний Сіті.

Однією з найбільш яскравих історичних та архітектурних пам'яток Сіті є резиденція лорд-мера, Меншен-хаус .

Однією з найбільш яскравих історичних та архітектурних пам'яток Сіті є резиденція лорд-мера,   Меншен-хаус

Він розташовується в північно-східному Сіті на маленькій площі, в яку впадають сім вулиць і два провулка. Поруч з резиденцією лорд-мера стоять ще два знаменитих будівлі - англійський банк і Королівська біржа .

Поруч з резиденцією лорд-мера стоять ще два знаменитих будівлі -   англійський банк   і   Королівська біржа

У Сіті знаходиться і лондонська ратуша - Гілдхолл.

У Сіті знаходиться і   лондонська ратуша   - Гілдхолл

У величезному залі ратуші аж до теперішнього часу проводяться вибори лондонського лорд-мера, а потім відзначають цю подію традиційним банкетом, в меню якого обов'язково включається черепаховий суп.

У західній частині Сіті знаходиться одна з найяскравіших пам'яток Лондона - геніальне створення архітектора Крістофера Рена собор Святого Павла .

Жодне з будівель Сіті не може зрівнятися в своїй популярності з ним.

Після страшної пожежі 1666 року, який знищив близько 80 відсотків усіх міських будівель, і в тому числі старий собор Святого Павла, необхідно було заново відбудовувати місто. Задав тон формуванню нового хмари Лондона архітектор Крістофер Рен: понад п'ятдесят церков була зведена за його проектами, в тому числі і новий собор Святого Павла - кафедральний собор єпископа Лондонського.

Перед західним фасадом собору в 1886 році був встановлений пам'ятник королеві Анні - останньої представниці королівського дому Стюартів на англійському престолі.

Перед західним фасадом собору в 1886 році був встановлений пам'ятник королеві Анні - останньої представниці королівського дому Стюартів на англійському престолі

Ще одна найвідоміша церква Сіті - Сент-Мері-ле-Боу розташована в одному кварталі від собору святого Павла.

Ще одна найвідоміша церква Сіті -   Сент-Мері-ле-Боу   розташована в одному кварталі від собору святого Павла

Вважається, що справжнім лондонцем є тільки той, хто народився там, де чути з її спрямованою вгору ажурною дзвіниці дзвін дзвонів.

Вважається, що справжнім лондонцем є тільки той, хто народився там, де чути з її спрямованою вгору ажурною дзвіниці дзвін дзвонів

Чимало легенд склали лондонці про свої дзвонах. Вони впевнені, що дзвони піклуються про людей. Хіба можна засумніватися в цьому, познайомившись з однією з найулюбленіших в Англії легенд. Згідно з цією легендою маленький хлопчик сирота Дік Уїттінгтон в розпачі зібрався було залишити Лондон, але повернувся назад, почувши закличний дзвін дзвонів, які обіцяли йому блискуче майбутнє лондонського лорд-мера. І дзвони його не обманули.

Серед сучасних будівель найбільшу увагу привертають будівлю Страхового товариства Ллойда - індустріальна конструкція Річарда Роджерс, а також вежа-хмарочос Свісс Ре , Побудована спеціально для швейцарської страхової компанії Swiss Reinsurance Company. Архітектор Норман Фостер. Саме спроектував хмарочос у формі огірка.

Тауер

Тауер

Зі сходу до Сіті примикає Тауер . Вільгельм I Завойовник вибрав для фортеці невеликий пагорб, нині іменований Тауерським пагорбом, розташований в безпосередній близькості від Сіті. Місцезнаходження фортеці дозволяло контролювати гирлі Темзи, а також пригнічувати прояви волелюбства серед городян, не дуже задоволених пануванням норманів.

За свою багатовікову історію Тауер служив фортецею, королівським замком і в'язницею для державних злочинців. Він перебував на території фортеці королівський палац був зметений з лиця землі під час Англійської буржуазної революції ХVII століття.

У Тауері ось вже більше трьохсот років знаходиться королівська скарбниця, де зберігаються королівські регалії і коштовності. Раніше існувала традиція, згідно з якою, англійський монарх ніч напередодні коронації мав провести в Тауері і лише звідти вирушити на церемонію у Вестмінстерському абатстві. В кінці ХVII століття цей звичай був скасований. Тепер королівські регалії на час коронації вивозять з Тауера в Вестмінстер, а після закінчення урочистостей негайно саджають їх у скарбницю.

Що зберігаються в Тауері Королівська скарбниця, як і колекція зброї, відкриті для відвідувачів з часів короля Карла I.

З особливою шаною в лондонському Тауері відносяться до його пернатим мешканцям - зграї чорних воронів, що живуть тут з незапам'ятних часів. Існує повір'я, що, якщо ворони покинуть Тауер, настане кінець не тільки самої фортеці, а й всьому Сполученому Королівству. Для більшої обережності птахам підрізали крила.

Зараз в пташиної колонії всього вісім воронів. Костюми королівських гвардійців ХVI століття, які носять служителі Тауера, теж є даниною традиції. Охороняють фортеця гвардійці одягнені в червоні мундири і високі ведмежі шапки.

На схід від фортеці через Темзу в 1886-1894 роках був перекинутий Тауерський міст. Він теж є цікавою пам'яткою Лондона. Ефектно гармоніюють його псевдоготические вежі з могутніми середньовічними будівлями Тауера. Тауерський міст двох'ярусний, нижня проїжджаючи його частина розлучна. Ширина розвідного прогону - 60 метрів, що дозволяло проходити через нього великим морським судам. Колись міст розлучався до п'яти разів на день. Для безперервного пішохідного сполучення між вежами перекинуто пішохідний перехід, з якого відкривається чудовий вид на околиці. Щоб піднятися на таку висоту, потрібно подолати сходи, в якій майже 300 сходинок! Тауерський міст є одним із символів Лондона, відомих всьому світу.

Вестмінстер


У VI столітті на лівому березі Темзи, в декількох кілометрах на захід від лондонського Сіті, був заснований бенедиктинський монастир. Звідси і пішла назва Вестмінстер, що означає «західний монастир». Чимало монархів вважало, що у лондонського Сіті - занадто багато влади і грошей. На противагу Сіті вони відбудовували і зміцнювали Вестмінстер.

В середині XI-го століття король Едуард Сповідник почав будівництво Вестмінстерського абатства . Після Нормандського завоювання Англії поряд з абатством, на самому березі Темзи, виріс новий Вестмінстерський палац, що був головною резиденцією англійських монархів до середини ХVI століття. Це будівництво стало символом переходу багатства і влади з лондонського Сіті - стародавнього центру Лондона - в Вестмінстер .

З 1512 року в Вестмінстерському палаці засідали обидві палати англійського парламенту.

Звернений до річки фасад палацу прикрашають дві витончені башти. Ліва вежа носить ім'я королеви Вікторії, права називається вежею святого Стефена. Знаменитий дзвін Біг-Бен був встановлений на ній в 1858 році.

На захід від Вестмінстерського палацу розташована Соборна церква Святого Петра в Вестмінстері, яку майже завжди називають Вестмінстерське абатство. Ця готична церква є традиційним місцем коронації монархів Великобританії і поховань монархів Англії. Поряд з прилеглої церквою Сент-Маргарет абатство зараховане до Всесвітньої спадщини ЮНЕСКО.

Безліч подій історії Англії і людських доль стоїть за надгробками Вестмінстера. У капелі Генріха VII поховані королеви-суперниці Єлизавета Тюдор і Марія Стюарт. Тут же була могила Олівера Кромвеля та інших вождів англійської буржуазної революції XVII століття. Їх тіла в епоху Реставрації були витягнуті з могил і обезголовлені на Тайберне, відомому лондонському місці страт.

В абатстві спочиває і прах багатьох видатних людей, наприклад Чарльза Дарвіна і Ісаака Ньютона.

В Куточку поетів покоїться прах Семюеля Джонсона, Чосера, Теннісона, Браунінга, Діккенса та багатьох інших знаменитих письменників і поетів.

Тут також встановлені пам'ятники видатним майстрам літератури, знайшли упокоєння в інших місцях: Вальтеру Скотту, Вільяму Шекспіру, Роберту Бернсу, Вільям Теккерей. Так з часом Вестмінстерське абатство перетворилося в справжній пантеон слави.

Абатство перетворюється в дні коронаційних торжеств. Ряди ошатних лож, закриваючи статуї, розміщуються по всій довжині собору. Перед вівтарем, на узвишші, спеціально створеному для цієї мети ще в XIII столітті, відбувається процедура коронації.

Тут варто трон і дерев'яне з позолотою і розписом коронації крісло англійських королів, що відноситься до початку XIV століття. Під сидінням цього крісла зберігається так званий «камінь долі». Крісло вважається однією з історичних реліквій Англії і ось уже шість століть зберігається в абатстві.

Поступово навколо абатства і палацу з'явилися численні будівлі, район виріс і теж називається Вестмінстер.

У Вестмінстері розташовується і інші визначні пам'ятки Лондона.

За Парламент-стріт ви вийдете на Даунінг-стріт, де живе прем'єр-міністр. Тут же знаходиться Музей Черчилля і Військовий кабінет, де складалася стратегія Британії під час Другої світової війни, а також Кенотаф (головний військовий меморіал) ,. Уест-Енд - центр нічного життя, тут знаходиться так званий Клубленд, район знаменитих англійських клубів джентльменів.

Галерея «Тейт», одна з головних художніх галерей Британії, де вручають премію Тернера, знаходиться на відстані короткої прогулянки на південь вздовж річки.

У районі Вестмінстер знаходяться Гайд-парк, Грін-парк, Кенсінгтонські сади, Риджентс-парк і Сент-Джеймський парк.

Інші пам'ятки Лондона ...

Лондон дуже багатий архітектурними пам'ятками та пам'ятниками.

На набережній Темзи встановлена ​​висічена з рожевого граніту давньоєгипетська стела «Голка Клеопатри», яка була створена близько 1500 року до нашої ери, тобто. Е за півтора тисячоліття до появи першого поселення на місці нинішнього Лондона. Після перемоги над Наполеоном в 1819 році англійці отримали її в дар від Єгипту. У 1878 році вона прикрасила столичну набережну. (Центральний парк Нью-Йорка прикрашає точно така ж голка).

В основу пам'ятника при установці лондонській «Голки Клеопатри» було вмуровано деякі документи, які передадуть далеким нащадкам, якими були британці кінця ХIХ століття. У числі таких «пам'ятників епохи» сюди були закладені дванадцять портретів перших красунь того часу.

Цікава тріумфальна арка, побудована на честь герцога Веллінгтона в 1828 році. Поруч з аркою стоїть кінна статуя самого герцога Веллінгтона.

Навпаки суворого класичного фасаду Букінгемського палацу встановлено біломармуровий пам'ятник королеві Вікторії, відкритий в 1911 році.

Королева Вікторія хотіла увічнити пам'ять про коханого чоловіка, тому багато місць в Лондоні пов'язані з ім'ям принца Альберта. Це і величезний концертний зал Альберт-хол, біля якого встановлено статую принца, і чудовий 55-метровий меморіал принца Альберта в сквері навпроти Альберт-холу. Через Темзу в 1873 році був перекинутий висячий міст Альберта.

Музей Вікторії і Альберта став пам'ятником подружжю. Це національний музей витончених і прикладних мистецтв, де представлені експонати з усіх куточків світу, що ілюструють розвиток людської цивілізації. Збори картонов Рафаеля є однією з перлин колекції цього музею.

У центрі Трафальгарській площі стоїть пам'ятник адміралу Нельсону. На площу виходить парадний фасад Національної галереї - найбільшого у Великобританії музею живопису. До будівлі Національної галереї примикає Національна портретна галерея, заснована в 1856 році. Число експонатів цього музею перевищує 10 тисяч. Серед них - живописні полотна, малюнки та скульптурні зображення видатних діячів британської історії та культури. Досить велике місце в зборах займають портрети видатних британців ХХ століття, однак цієї великої честі можна удостоїтися лише після смерті.

У Лондоні знаходиться і заснований в 1759 році всесвітньо відомий Британський музей. Він розміщується в елегантному класичному будинку на Грейт-Рассел-стріт, побудованому за проектом Сідні смерку в 1823-1852 роках, і є одним з найбільших історико-археологічних музеїв світу.

Музей мадам Тюссо знаменитий своєю незвичайною колекцією. В даний час музей щорічно відвідують понад 2 мільйони осіб, а багато заможних і іменитих люди замовляють музею свої зображення, щоб залишити нащадкам оригінальну пам'ять про власну персону. Музей мадам Тюссо розташований на не менше знаменитої вулиці Лондона - Бейкер-стріт. Вона пов'язана з ім'ям великого сищика, героя, створеного Артуром Конан Дойлем. З усього світу люди приїжджають в гості до Шерлоку Холмсу і досі пишуть йому листи. Профіль Шерлока Холмса прикрашає зали станції метро «Бейкер-стріт».

Поруч з Музеєм мадам Тюссо розташованій планетарій. Ця будівля з зеленим куполом утворює з музеєм єдине ціле и корістується такою ж популярністю. Планетарій був відкритий в 1958 році герцогом Единбурзьким, чоловіком королеви Єлизавети II. Сусідство двох пам'яток взаємовигідно. Для відвідування і планетарію, і музею відвідувачі навіть можуть придбати єдиний квиток. Придбання його вигідніше, ніж покупка двох квитків окремо. Квиток називається «Все зірки» (All Star Tiсket).

Пам'ятки Лондона можна оглядати нескінченно. Що належать різним епохам, вони співіснує тут природно і надійно. У Лондоні нікому не прийде в голову знести якийсь пам'ятник або, скажімо, перейменувати вулицю. І Тауер, і Вестмінстер, безперечно, ще довго, якщо не завжди, будуть символами Лондона.

Тут згадані тільки основні визначні пам'ятки Лондона. Крім їх огляду, в місті є все для повноцінного відпочинку.

Безумовно, Семюель Джонсон прав, стверджуючи: «Якщо ти втомився від Лондона, то, стало бути, просто втомився від життя, тому що в Лондоні є все, що життя може запропонувати людині».


Навигация сайта
Новости
Реклама
Панель управления
Информация