Пам'ятки і святині Дмитрівського собору у Володимирі

  1. Контакти
  2. Як краще добиратися
  3. Історія Дмитрівського собору у Володимирі
  4. Архітектурні та культурні пам'ятки
  5. Цікаві факти про Дмитрівському соборі у Володимирі

Княжі символи, міфічні сюжети й історичні постаті, рукотворні кам'яні шедеври, що пройшли десятки реставрацій - такакороткий опис Дмитрівського собору у Володимирі. А місце Дмитриєвському собору у Володимирі абило визначено на річці Клязьмі, яка входила в важливий торговий судноплавний шлях. Але і це не врятувало собор від перетворення в музейний пам'ятник.

Контакти

  • Шукати Дмитрієвський собор у Володимирі потрібно за адресою: вул. Велика Московська, 60.
  • Телефон для довідок: (4922) 32-42-63.

Як краще добиратися

  1. Володіючи великим запасом часу, можна дозволити собі неквапливе споглядання місцевих красот на шляху проходження до собору. Тоді можна сісти на тролейбус № 1, 5 і вийти на зупинці «Соборна площа».
  2. Є і більш швидкий спосіб: поїхати автобусом до тієї ж «Соборній площі» (12С, 15, 22, 25, 26, 28).

Режим роботи і розклад богослужінь

  1. Раджу планувати відвідування цієї володимирській пам'ятки на літній період, тому що годинник роботи тоді продовжуються: потрапити всередину вийде з 10:00 до 18:00.
  2. Відвідування храму-пам'ятника платне, є аудіоекскурсія.
  3. Графіка проведення служб в Дмитрівському соборі просто-напросто не існує. Будучи частиною музею, який відповідає за пам'ятники і Володимирського, і Суздальського краю, собор не використовується церквою.

Де поруч зупинитися

Зупинятися десь поблизу с собором, плануючи довго його вивчати, немає сенсу. Від колишнього блиску середньовіччя майже нічого не залишилося, тому часу на його огляд піде небагато. Паломницьких готелів у Володимирі немає. Хіба що приватні і міні-готелі, якщо є в думках оглянути інші пам'ятки краю.

Історія Дмитрівського собору у Володимирі

Справжня дата заснування собору невідома, незважаючи на літописні свідчення: там фігурує період з 1194 по 1197 рр. Замовником придворного храму виступив князь Боголюбський Всеволод, на прізвисько «Велике Гніздо» (князь-то був багатодітним). А замовлення для нього виконували талановиті російські майстри - німецькі банально не доїхали.
Над назвою собору довго не мудрували: Дмитром звали святого, покровителя Всеволода, а також одного з його синів, тому собор-палац і охрестили Дмітрієвським.
Хоча споруда у зодчих і вийшло величним, толком виконувати своє призначення йому не довелося. Починаючи з XIII ст. , Собор натерпівся багато чого: він постраждав від татаро-монгольського ярма, не раз горів і навіть отримував пошкодження від горе-реставраторів, які майже нічого не залишили від первісного вигляду Дмитрівського собору у Володимирі всередині і зовні.
Після Жовтневої революції собор потрапив в руки Володимирського музею, який і сьогодні його курирує. Потім послідувала нова хвиля реставрацій, метою яких було збереження білокам'яної основи собору і сотень його фасадних рельєфів.

Архітектурні та культурні пам'ятки

  • Коли розглядаєш рельєфи Дмитрівського собору у Володимирі, ніби переносишся в фантастичний світ, в якому реальні мотиви переплітаються з фантазією. Складно відшукати на 566 різьблених каменях звичну і звичайну символіку православних споруд. Це не дивно, адже до появи цих шедеврів в камені доклали руку заїжджі архітектори з Балкан. Досвідчене око зможе розібрати, де поширені візантійські або західно-європейські мотиви, а де - типово російські. Різноманітність мотивів в скульптурах вражає: тут є і історичні (фігури А. Македонського і князя Всеволода), міфологічні (подвиги Геракла) та біблійні (цар Давид, що втілює образ ідеального правителя). Представлені в різьблених зображеннях звірі й птахи пізніше перекочували в герби місцевої знаті.
  • Фрески Дмитрівського собору у Володимирі являють собою особливу цінність, так як їх майже не залишилося «завдяки» реставраторам XIX в. На жаль, сьогодні маємо жалюгідні залишки картини «Страшний суд» (XII ст.), Над якою, імовірно, працювали двоє: відчувається почерк візантійського та російського майстрів. Похмуру атмосферу суду розбавляє картина небесного блаженства і райського саду з фігурами, в яких впізнаються ангели, Богоматір і апостоли.

святині

Головною реліквією Дмитрівського собору визнані ікона, яка зображує святого мученика Дмитра в повний зріст, і покритий сріблом скринька, в якому міститься шматок тканини з кров'ю загиблого святого. Той факт, що святині були отримані собором з далеких грецьких Фессалоник в 1197 р підтверджують літописні джерела. Всупереч очікуванням відвідувачів ці святині не є оригіналами: московські музеї залишили оригінали у себе.

Цікаві факти про Дмитрівському соборі у Володимирі

  • У 1992 році Дмитрієвський собор поповнив охороняється список ЮНЕСКО.
  • Створений для демонстрації князівської влади, собор в результаті відійшов звичайному приходу.
  • До втрати більшості древніх фресок і порушення первісної конструкції собору привели «благі» наміри монарха, Миколи I.
  • До наших днів не дожили галереї з драбинами в баштах, створені спеціально для візитів в храм княжої сім'ї.

Фото Дмитрівського собору у Володимирі

Дмитрієвський собор у Володимирі

У Володимирі є й інші храми, собори , наприклад Успенський собор , Але і цей вам точно сподобатися. Приємного перегляду!!!

Є багато таємниць і питань, пов'язаних з Дмітрієвським собором. Так само як і німих запитань на кшталт: навіщо доручати реставрацію настільки невмілим рукам? Скільки нещасть і стільки втрат ... А що, жалість або захоплення, відчували ви під стінами собору у Володимирі? Поділіться своїми історіями.

Так само як і німих запитань на кшталт: навіщо доручати реставрацію настільки невмілим рукам?
А що, жалість або захоплення, відчували ви під стінами собору у Володимирі?
Навигация сайта
Новости
Реклама
Панель управления
Информация