пам'ятки Вологди

  1. Готелі Вологди
  2. Пам'ятки Вологди з фото і описом
  3. Географічне положення і клімат
  4. Історична довідка
  5. Драматичний театр
  6. Пам'ятки в місті Вологді з фото і описом - що подивитися і куди сходити
  7. Вологда, таблиця пам'яток

ЗМІСТ

  1. Готелі Вологди
  2. Пам'ятки Вологди з фото і описом
  3. Географічне положення і клімат
  4. Історична довідка
  5. Драматичний театр
  6. Пам'ятки в місті Вологді з фото і описом - що подивитися і куди сходити
  7. Вологда, таблиця пам'яток

Готелі Вологди


ЗМІСТ   Готелі Вологди   Пам'ятки Вологди з фото і описом   Географічне положення і клімат   Історична довідка   Драматичний театр   Пам'ятки в місті Вологді з фото і описом - що подивитися і куди сходити   Вологда, таблиця пам'яток   Готелі Вологди   Основні виставкові майданчики, де зібрані найцікавіші історичні артефакти, об'єднані під керівництвом Вологодського музею-заповідника

Основні виставкові майданчики, де зібрані найцікавіші історичні артефакти, об'єднані під керівництвом Вологодського музею-заповідника . Його філіями є і будинки-музеї відомих вологодських діячів. Центральний комплекс заповідника - Вологодський кремль , На території якого знаходиться і найдавніше кам'яна споруда в місті - величний Софійський собор , Побудований до 1570 року.

Славиться Вологда і театральною історією.
Вологодський драмтеатр створений ще в 1849 році і залишається головною сценою міста, щомісяця представляє цікаві дитячі спектаклі, серйозні постановки за класикою і сучасну літературу.

Пам'ятки Вологди з фото і описом



Прогулянки та екскурсії по Вологді прийнято починати з Ледачої майданчика або відразу з Соборної гірки, щоб подивитися визначні пам'ятки комплексу кремля, включаючи музеї Архієрейського двору, і побувати на оглядовому майданчику дзвіниці. На Кремлівської площі і по вулиці Сергія Орлова знаходяться такі обов'язкові до відвідування місця, як Музей мережива (входить в число кращих музеїв Росії), будинок Варлама Шаламова, храм Невського і Воскресенський собор, пам'ятники - «Буква О», «Дівчина-муза», монумент К.
Н. Батюшкову. На Торговій площі поруч - Покровська церква, пам'ятник архітектури пізнього бароко.

Спорудження Вологодського Кремля почалося ще за царювання Івана Грозного і за проектом площа ансамблю повинна була бути в 2 рази більше площі Московського Кремля.
Цар особисто стежив за будівництвом Кремля, ймовірно тут повинна була розташовуватися його особиста резиденція, але за життя царя цей проект не завершився. На повну забудову Вологодського Кремля в цілому пішло кілька століть, тому всі його споруди відрізняються за стилем і не становлять єдиного ансамблю.

Софійський собор - це найдавніше будівля Вологди і одне з найбільш значних за розмірами вологодських споруд.
Це типова для російського зодчества споруда, але кілька сувора і холодна для Росії. Після завершення будівництва храм довгий час залишався «неживим», - його не освячували 17 років і не подбали про внутрішні розписах. Собор згодом був частково прикрашений, але фрески свої знайшов тільки через сторіччя.
Настінний розпис була проведена під керівництвом російського майстра Д. Г. Плеханова, також брав участь у розписі Успенського собору Троїце-Сергіївської лаври.

Кам'яний міст є важливим містоутворюючим елементом Вологди, він є сполучною ланкою між адміністративним центром міста і його культовими спорудами. Архітектурна основа моста - це арка через річку золотусі і ряд будівель, торгових приміщень, симетрично розташованих по обидві сторони від річки. Архітектор проекту П. Т. Бортников планував зосередити біля мосту головні торговельні площі і звернути їх фасадом до набережної. Спочатку для торгівлі були призначені тільки чотири вежі, які згодом були з'єднані торговими рядами.

Галерея утворилася в самостійний музей з відділу місцевого краєзнавчого музею в 1952 році.
У музею воістину розкішні умови - він знаходиться в колишньому Воскресенському соборі, побудованому в XVIII столітті за проектом архітектора Златіцкого, досить рідкісний для міста приклад архітектурної споруди в стилі бароко. Музей займає все будівлі собору, в кожному з них особлива експозиція - Центральний виставковий зал, знаменитий будинок Шаламова, Музейно-творчий центр "Будинок Корбакова" і Меморіальна майстерня заслуженого художника Росії А. В. Пантелєєва.

Галерея «Червоний міст» була заснована в Вологді як некомерційний проект. Вона відкрилася в 2003 році, а в грудні 2005 року переїхала в нове, спеціально призначене для неї будівлю. Більшу частину експонатів галереї представляють роботи сучасних художників XX-XXI століття. Але колекція відрізняється по течіям і напрямкам, і крім картин є також фотографії і графічні роботи. Приблизно тисяча експонатів є в колекції галереї, яка цікава тим, що в ній виставляються не тільки місцеві художники, а й столичні майстри, а також художники з інших країн (США, країни Європи). У галереї можна побачити незвичайні роботи майстрів, які працюють з нетрадиційними матеріалами.


Географічне положення і клімат



Вологда знаходиться в зоні клімату помірно-континентального. Літо порівняно тепле, коротке, а зима довга і холодна. Хоча, в цілому, погода нестійка - взимку бувають відлиги, а навесні можливі серйозні заморозки. Осінь і весна прохолодні, середня температура за рік + 3,1 ° С.

Однак, сучасні історики та археологи на підставі наукових досліджень і розкопок вказують іншу дату як будівлі монастиря, так і самого міста - 1264 рік, що підтверджується згадкою в документах, складених Великим Новгородом, Вологодського городища.

Історична довідка



Великий вплив на розвиток Вологди надав Іван Грозний. Під час його царювання тут був центр торгівлі з Англією, Голландією та іншими західними партнерами, була відкрита англійська торгова контора в 1555 році. Цар збирався зробити місто столицею опричнини. Він почав в 1665 році будівництво Кремля, який повинен був більш ніж в 2 рази за розмірами стати більше московського, але в 1571 році раптово все було припинено, цар виїхав їх міста назавжди.
Зрозуміти причину цієї події не дано нікому, є тільки домисли і легенди.

Монастир заснований в 1590 році. Спочатку він був дерев'яним, перші кам'яні будівлі стали з'являтися тільки в кінці XVII століття. Розташований на правому високому березі річки Вологди, чому отримав свою назву. Залишити відгук

Перша кам'яна церква була побудована тут в 1790 році і простояла всього 42 роки. З 1832 по 1836 р зведений нинішній храм, що має яскраво виражений стиль класицизм, що нехарактерно для Вологди. Залишити відгук


Головним (і, фактично, єдиним) музеєм Вологди є історико-архітектурний і художній музей-заповідник. Створений він був в 1988 році на базі обласного музею, але основа сучасної колекції була закладена століттям раніше - в 1885 році. Тоді в Вологді відкрили будинок-музей Петра I (працює і донині). Через рік в місті було відкрито давньосховище, де були зібрані релігійні об'єкти і документи. У 1911 році в Вологді відкрилася картинна галерея, а в 1923 всі музеї міста об'єдналися в один комплекс. Он-то, з'єднаний з обласним краєзнавчим музеєм, і став сучасним музеєм-заповідником.


Вологодський драматичний театр є одним з найстаріших в Росії. Офіційною датою його заснування прийнято вважати 1 листопада 1849 року. Однак ще задовго до цього місцеві жителі буквально захворіли театром. Поштовхом до загального зачарування став спектакль «Русалка», показаний в 1780 році гастролює трупою.

У 1849 році в Вологду приїхав Козельський міщанин, антрепренер Борис Соловйов і звернувся в міську канцелярію з проханням про дозвіл відкрити "вільний театр" і відвести для нього місце. Такий дозвіл він отримав, офіційно закріпивши створення постійного професійного театру. Перший спектакль "Скопин-Шуйський" Н.Кукольник театр дав 1 листопада 1849 року.

Драматичний театр



Довга історія драматичного театру ніколи не була рівною і спокійною: злети чергувалися провалами, невдачі змінювалися небувалим успіхом. Не дивлячись ні на що, колектив театру зумів зберегти прекрасні російські театральні традиції. Репертуар завжди будувався з творів російської, зарубіжної класики і сучасних п'єс. Багато видатні російські актори виходили на сцену Вологодського театру.

Новий виток в історії театру розпочався в 1974 році, коли на честь свого 125-річчя він отримав нове сучасне приміщення. Тут сьогодні розташована основна сцена театру. Однак, постійний пошук нових творчих форм, бажання розширити репертуар привели до того, що в 2003 році була відкрита постійна Мала сцена, а в 2008 році - Камерна сцена.


Розташований в самому центрі міста, Вологодський кремль вважається головною визначною пам'яткою Вологди. Складається з п'яти основних будівель, а також з безлічі господарських будівель і кріпосних стін. Родзинкою Вологодського кремля вважається Софійський собор. Саме це місце більш всіх інших пам'яток Вологди приваблює сюди туристів.

Софійський собор знаходиться на території Вологодського кремля і вважається першою в Вологді будівництвом з каменю. Зводився собор за наказом Івана Грозного, адже той хотів зробити Вологду столицею опричнини і регулярно її відвідував. Примітно, що спочатку був побудований Софійський собор, а вже потім навколо нього виріс Вологодський кремль.

В даний час собор не виконує своїх функцій, а служить музеєм, який можна відвідати тільки в літній час. Однак по великих православних свят в ньому проводяться служби. Вологодський Софійський собор буде цікавий, в першу чергу, любителям історії та архітектури, так як є зразком архітектури епохи Івана Грозного.

Пам'ятки в місті Вологді з фото і описом - що подивитися і куди сходити



Головним релігійним пам'ятником історії вважається Софійський собор - білосніжна споруда і найстаріший кам'яний храм Вологди, зведений тут за указом Івана Грозного в 1568 році. Знайти його можна в Вологодському кремлі - в місці, колись служив резиденцією царя. Бажання побудувати на цьому місці щось красиве було настільки велике, що за основу був узятий образ Успенського собору в Москві.

Софійський собор не був добудований при Івані Грозному. Під час зведення храму царя на голову впала цеглина. Він порахував цю подію поганим знаком, тому тут же наказав призупинити будівництво. За іншою версією будівництво припинилося через скасування опричнини. Незважаючи на ці події, храм був освітлений і в ньому велися служби. Сьогодні він числиться як музей, але у вихідні дні в ньому ведуться служби.

В архітектурний ансамбль Вологодського кремля входить собор Воскресіння Христового - храм, побудований тут в 1770 році. У порівнянні з Софійським собором, Воскресенська церква має набагато меншими розмірами, але вона така ж повітряна і красива, як головний храм кремля. Будівля оформлено в стилі бароко, а фасадом воно виходить на площу. Всередині розташовується картинна галерея, тому на храм можна не тільки подивитися зовні, але також і зайти всередину, щоб познайомитися з культурною спадщиною міста.

Вологда, таблиця пам'яток



Одночасно з собором в Вологді був побудований Спасо-Прилуцький монастир, найдавніший і нині діючий. При правлінні Петра Великого Вологда стала великої військової базой.Побивайте в будинку-музеї Петра Першого на пр-ті Радянський, 4Екатеріна II перейменувала повіт в Вологодську губернію, а Радянська влада в 1937 році - в область.

Віддавши данину православної старовини, пориньте в сучасний світ красивого міста. Зверніть увагу на різьблені палісади і вигадливу архітектуру будинків в приватному секторі. Загляньте в музеї, які ви не знайдете більше ні в одному місті. Наприклад, музей «Світ забутих речей» на ул.Ленинградская, 6 або Музей мережива на Кремлівській площі поряд з історико-архітектурним і художнім музеєм-заповідником.

. . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . .

Тут Ви можете знайти найдешевші квитки на літак, а також підібрати готель за вашим запитам і за найнижчими цінами в інтернеті.

Навигация сайта
Новости
Реклама
Панель управления
Информация