Пам'ятки Воронежа: куди сходити?

  1. 1. Пам'ятник Білому Биму Чорне Вухо
  2. 2. Пам'ятник кошеняті з вулиці Лизюкова
  3. 3. Благовіщенський собор
  4. 4. Музей забутої музики
  5. 5. Олексієво-Акатов монастир
  6. 6. Адміралтейська набережна
  7. 7. Воронезький океанаріум
  8. 8. Воронезький краєзнавчий музей
  9. 9. Воронезький театр опери і балету
  10. 10. Макет корабля Меркурій
  11. 11. Успенська адміралтейська церква Воронежа
  12. 12. Музей театральної ляльки

Воронеж славиться містом контрастів - тут «долини жебраків» співіснують поруч з бізнес-кварталами і багатими маєтками заможних городян минулих століть, сучасні новобудови розташовуються поблизу старих застарілих будинків часів Сталіна і Хрущова. Але не тільки контрастом «багатства» і «бідності» відомий місто. Воронеж - гордий володар безлічі титулів і звань, в яких розкривається вся багата історія міста і його місце розташування. До того ж завдяки сукупності своїх пам'яток, красот і яка має атмосфери Воронеж привертає увагу туристів. Серед визначних пам'яток Воронежа чимало дивовижних і історичних об'єктів, аналогів яким немає в жодному місті України. Далі в статті розповімо, куди варто сходити в Воронежі туристу.

1. Пам'ятник Білому Биму Чорне Вухо

Пам'ятник Білому Биму Чорне Вухо

Приїхавши до Воронежа, обов'язково потрібно сходити в центральну частину міста і подивитися цікавий пам'ятник Білому Биму Чорне Вухо. Мабуть, складно знайти хоч одного дорослого співвітчизника, який хоча і не прямо не чув про цю собаці. Незвичайна пам'ятка Воронежа виготовлена ​​з нержавіючої сталі, а його праве вухо і ліва передня лапа - з бронзи. Розташовується він прямо на перехожої частини, без п'єдесталу і інших почестей, терпляче і вірно чекаючи свого господаря. У гуляють по центральній вулиці людей завелося повір'я, що Бім - символ удачі і щастя, тому всі перехожі в надії їх отримати труть бронзове вухо або морду пса. Вік пам'ятника не нараховує і двадцяти років.

2. Пам'ятник кошеняті з вулиці Лизюкова

Пам'ятник кошеняті з вулиці Лизюкова

Ще одним незвичайним пам'ятником, який буде цікаво відвідати в Воронежі став пам'ятник кошеняті з вулиці Лизюкова. Насправді він не являє собою нічого грандіозного, але жителі і гості міста вважають обов'язковим сходити в це місце і зробити кілька фотографій на пам'ять. Для тих, хто пам'ятає кошеня Василя за радянськими мультфільмами буде неймовірно приємно познайомитися з воронезької пам'яткою. Що примітно - пам'ятник кошеняті з вулиці Лизюкова розміщений безпосередньо на ній же. До того ж за більш, ніж десять років свого існування пам'ятка отримала звання одного з символів Воронежа.

3. Благовіщенський собор

Благовіщенський собор

У центральній частині Воронежа розташовується молода і одна з кращих пам'яток міста - Благовіщенський собор. На зведення цієї споруди пішло ціле десятиліття, але результати того варті. Свою назву святиня отримала в честь зруйнованого в ході Великої Вітчизняної війни Благовіщенського собору МИТРОФАНІВСЬКА монастиря. Незважаючи на свій молодий вік собор увійшов в число найвищих православних святинь Росії - його висота складає майже сто метрів. Головним надбанням воронезької святині є мощі першого єпископа міста, що зберігаються в храмі.

4. Музей забутої музики

Музей забутої музики

Наступна визначна пам'ятка Воронежа, куди сходити повинен кожен турист - музей забутої музики. Його експозиція складається з музичних інструментів різних цивілізацій планети, включаючи ті з них, які вже або не застосовуються за своїм прямим призначенням, або і зовсім зникли. Примітно те, що частина колекції музичних інструментів складається з оригіналів, знайдених в різних кінцях нашої країни і навіть всього світу, відреставрованих і розміщених в експозиції, а друга частина була відтворена за письмовими джерелами - книгам, записок, літописами і іншим згадками, а також зображень і іншим зарисовкам.

5. Олексієво-Акатов монастир

Олексієво-Акатов монастир

Найстаршим монастирем Воронежа є Олексієво-Акатов монастир. До того ж він входить в число найдавніших у Воронезькій області, а його вік становить майже чотири століття. За свою тривалу історію монастир пережив чимало подій, перебуваючи в ролі то чоловічий, то жіночої обителі. У першій половині минулого століття він став однією з головних святинь Воронежа, після закриття інших, що в подальшому спіткало і його. Крім усього, Олексієво-Акатов монастир в наші дні зарахований до списку найстаріших воронезьких архітектурних пам'яток культури. Відвідати його вважають обов'язковим для себе більшість православних туристів, які приїхали до Воронежа.

6. Адміралтейська набережна

Адміралтейська набережна

Чи варто говорити про історичне значення Адміралтейській набережній і її ролі в становленні і розвитку міста? Це, мабуть, саме те місце, з якого і зародився сучасний Воронеж. Перт I, обравши місто в якості, як прийнято говорити, «колиски російського флоту», особисто відстежував хід будівництва суднобудівної верфі, що знаходилася на місці сучасної набережної. В наші дні Адміралтейська набережна стала одним з найпопулярніших місць Воронежа для прогулянок як у городян, так і у гостей міста. Але особливе значення міська пам'ятка має для молодят, які приходять на набережну щоб скріпити свій шлюб, повісивши на огорожу замочок зі своїми іменами.

7. Воронезький океанаріум

Воронезький океанаріум

Відпочиваючи в Воронежі, обов'язково потрібно сходити в Воронезький океанаріум, особливо з дітьми. Відкрившись п'ять років тому, він відразу потрапив в число найбільших в Росії, а в центральній частині країни і зовсім перевершив інші океанаріум. Його відвідувачів чекає чотири зони, поділених за природними середовищами існування. У кожній зоні мешкають різні представники тваринного і підводного світу. Тут гості познайомляться з великою різноманітністю тварин, птахів і риб. Для найвідважніших Воронезький океанаріум пропонує опуститися в резервуар з акулами під час їх годування - природно процес безпечний.

8. Воронезький краєзнавчий музей

Воронезький краєзнавчий музей

Серед культурних пам'яток буде цікаво сходити в Воронезький краєзнавчий музей, у якого створено кілька філій, розташованих в межах міста. Відвідування цього музею, мабуть, стане кращим способом знайомства з усією таємниці історії і життя Воронежа. Експозиція Воронезького краєзнавчого музею висвітлює всі аспекти і сфери міського життя за багато століть. Саме багата колекція експонатів і всеосяжний охоплення такою широкою тематики, як всебічна історія давньоруського міста, стали приводом для створення декількох філій музею, кожен з яких відведено під певні сфери життя.

9. Воронезький театр опери і балету

Воронезький театр опери і балету

Культурним надбанням Воронежа став театр опери і балету. Для театрального життя вік в майже п'ятдесят років - не показник, тому Воронезьку пам'ятка можна вважати молодий. І хоча театр Воронежа не може похвалитися світовою популярністю, подібно столичним театрам, все ж він подарує своїм відвідувачам яскраву палітру емоцій і можливість чудово провести вечірній час. Воронезький театр опери і балету прекрасно поєднує досвід видатних постановників і талан молодих акторів. На його сцені ставилося безліч світових творів як вітчизняних, так і зарубіжних авторів.

10. Макет корабля Меркурій

Макет корабля Меркурій

Воронеж носить звання «колиски російського флоту», саме згадкою про це титулі служить макет корабля Меркурій, що встановлений на постаменті в центрі міського водосховища. Для тих, хто не знає - «Меркурій» складається в числі перших кораблів російського флоту, з якими імператор Петро I «ходив в Азов». Крім своєї історії, корабель оповитий легендами і домислами, про достовірність яких зараз доводиться тільки гадати. Головною особливістю воронезької пам'ятки стало те, що з року в рік ухил постаменту все більше направляється в сторону водної гладі, жителі міста жартують з цього приводу, мовляв Меркурій знову готується спуститися на воду.

11. Успенська адміралтейська церква Воронежа

Успенська адміралтейська церква Воронежа

Найстаршою святинею Воронежа є Успенська адміралтейська церква. Зведена вона в XVII столітті, а її існування пов'язане з безліччю пам'ятних подій. На сьогоднішній день цей архітектурний пам'ятник є єдиним збереженим «свідком», візитів Петра I до Воронежа. Спочатку - чотири століття назад - на цьому місці розташовувався дерев'яний храм, який в подальшому був перебудований в церкву - зовнішній вигляд останньої знаком нашим сучасникам. Саме служителі Успенської адміралтейською церкви Воронежа висвітлювали перші російські кораблі, які спускалися на воду.

12. Музей театральної ляльки

Музей театральної ляльки

Незвичайною культурною пам'яткою Воронежа, куди сходити також буде цікаво, став Музей театральної ляльки. Музей є досить молодим, але створений він при одному з найстаріших театрів країни. Відвідувачам музею пропонується на вибір одна з трьох різновидів екскурсій, кожна з яких відкриває завісу невідомих таїнств. Експозиція музею створена з колись «грали» у театрі ляльок, але які в подальшому замінилися на нові. І щоб старі «працівники» не пропали даром, А. А. Веселов заснував музей при театрі, в якому його відвідувачі зможуть долучитися до закулісного життя театральної атрибутики.

Навигация сайта
Новости
Реклама
Панель управления
Информация