Пам'ятник А.М.Байкову. Обговорення на LiveInternet

Субота, 25 Августа 2018 р 15:11 + До цитатника

Пам'ятник відкрито до Дня міста.
Скульптор Скнаріна А. А.
Архітектор Дворніков Ю. Я. 2013 рік.
Андрій Матвійович Байков (1831-1889 рр) - Міський Голова Ростова-на-Дону в другій половині XIX століття.
Народився в 1831 році в Харкові. Походив з петербурзьких дворян, син професора математики з Харкова, кращий випускник училища правознавства.
Керував донський столицею протягом 14 років (з 1862 по 1869 і з 1884 по 1889 роки).
У 1884 році Байков знову став на чолі Ростова. У 1889 році, вже тяжко хворий, він поїхав лікуватися в тірольський місто Мерано. Прожив там менше місяця. 18 вересня 1889 року Андрій Матвійович Байков помер. Був похований в Ростові-на-Дону.
В даний час на місці могили градоначальника варто Палац спорту. Єдине збережена будівля, де достовірно бував Андрій Матвійович на засіданнях міської думи - Будинок Максимова на Центральному ринку.
Байков був одружений на генеральській дочки - Колодкиним Парасці Яківні, у них була дочка Ольга.
Сучасники говорили про нього різне: ідеаліст, чудово розумний, приклад людини наполегливого і з характером, що вмів керувати міським самоврядуванням. І в той же час - «з породи ділків в найгіршому сенсі цього слова», «часом не соромився у виборі засобів», «офіційне становище використовував досить щедро для власної вигоди». Загалом, думки коливалися від «негайно посадити» до «поставити за життя пам'ятник». Ростовці (члени міської думи, що складаються в опозиції до Байкову) багаторазово звинувачували міського голову в розтраті, що супроводжувалося неодноразовими ж відстороненням від посади.
Проте, на фронті благоустрою міста перемог Байков здобув чимало. При Байкове Ростов обзавівся тротуарами, першими ліхтарями, громадським транспортом, богадельней, газетою, суспільством взаємного кредиту, біржею. З'явилися пожежна команда, набережна і сади. Саме Байков був родоначальником міського водоканалу, побудувавши в місті парове водопостачання в 100 тисяч відер на добу.

Саме Байков був родоначальником міського водоканалу, побудувавши в місті парове водопостачання в 100 тисяч відер на добу


Міст через Генеральну балку городяни, уражені цим інженерною спорудою, назвали Байковскій. З'явився комітет донських гирл. Ростов став одним з перших міст тодішньої Росії з благоустрою. Асигнування на освіту зросли в півтора рази, вчителям стали платити за вислугу років.
У листопаді 1868 року Байков був затверджений міським головою на третій термін. Однак уже 17 жовтня 1869 року - по доповіді міністра внутрішніх справ - Андрія Матвійовича видалили з посади міського голови аж до закінчення виникли по міському громадському управлінню і господарству справ. Начебто тимчасово. До закінчення перевірок. Судячи з усього, перевірки виявили певні недоліки в роботі голови. 16 березня 1871 року Байкова звільняють «зовсім», він позбавляється членства в комерційному раді, де головував 9 років. Байковскій покровителі від гріха подалі порадили Андрію Матвійовичу покинути Ростов.
Наступні 10 років Байков провів на Кавказі. Взяв в оренду Мінеральні Води. До кавказького періоду життя Андрія Матвійовича відносяться: поява в Єсентуках готелі європейського рівня (власність Байкова) і організація продажу мінеральної води в пляшках. Байков стає почесним мировим суддею по Владикавказькому округу. Його відзначають державними нагородами.
У 1884 році Байков знову став на чолі Ростова. У 1886-му в Ростові з'явився телефон, криті ринки. Андрій Матвійович «виходив на Москву» з ідеєю будівництва Волго-Донського каналу. Канал повинен був посилити Ростов і послабити Новоросійськ - конкурент в торгівлі зерном. Байков «не дотиснув» канал. Не встиг.
... Він помер 18 вересня 1889 року. Похорон був пишними «на кошти міста". На його могилі було написано всього три слова: "Андрій Матвійович Байков". Жоден ростовський глава такої честі не удостоювався. Ні - до Байкова ні після - в столітті двадцятому. Ім'я Байкова отримали вулиця, бульвар , пароплав і хутір (район нинішнього м'ясокомбінату).

https://newphoenix.ru/clubs/4_pamjatnik-andreyu-mihailovichu-baikovu-r.html


сподобалося:

Навигация сайта
Новости
Реклама
Панель управления
Информация