Пам'ятник апельсину | ТУРИСТИЧНИЙ ІНФОРМАЦІЙНИЙ ЦЕНТР міста ОДЕСА

Пам'ятник і являє собою апельсин з вийнятої часточкою Пам'ятник і являє собою апельсин з вийнятої часточкою. Але все-таки одесити називають цей пам'ятник не інакше, як пам'ятником хабарі. І неспроста. Для початку розповімо історію, яка офіційно стоїть за пам'ятником.
У 1796 р Катерина II, «мати» Одеси, померла. Її син Павло I, як відомо, не любив свою матір. Ледь прийшовши до влади, він старанно взявся робити їй все наперекір, дарма що вона вже не могла ні побачити цього, ні перешкодити цьому. Здавалося, він поставив собі за мету зіпсувати все досягнення Катерини. Зокрема, будівництво нового міста і порту на чорноморському узбережжі було заморожено ...
Легенда говорить про те, як хитромудрі одесити вирішили здобути прихильність Павла. Вирішили його задобрити смачненьким. Міський магістрат ухвалив:
«Розмірковуючи, що по відкривається теперішній навесні мореплавання, має очікувати швидкого прибуття до тутешнього порту фруктів і у виявлення до двору Його Імператорської величності від обивателів цього міста вірнопідданського старанності, магістрат найперший випадок знаходить до відвідування такими Його Імператорської Величності, а тому і визначив тутешньому карантинному начальнику ..., як скоро прибудуть до тутешнього порту апельсинові фрукти, не допускаючи перш покупщиков до цією, наказати прівозітелям, відібравши найкращого ґатунку три тисячі, від пустити на платіжний рахунок цього магістрату, які прийнявши, відіслати до височайшим двору ... »
Номер вдався. Павло пом'якшав і дав згоду на виділення 250 тисяч рублів на розвиток порту. Місто було врятовано!
Таким чином, Одеса викупила себе за допомогою хабара в розмірі 3000 апельсинів.
Спочатку пам'ятник був встановлений на вул. Ланжеронівській, перед ділянкою жовтої бруківці, однак відповідність стилю навколишніх будинків перебували під дуже великим питанням в очах багатьох одеситів. Можливо, тому його врешті-решт перенесли в набагато менш людне і красиве місце, де він і знаходиться зараз. У 2007 році пам'ятник був перенесений на бульвар Мистецтв (нині бульвар Жванецького).
Пам'ятник відкритий 2 вересня 2004 року, на день міста. Скульптор - А.В.Токарев, архітектор В.Л.Глазирін (ті ж, що раніше створили пам'ятники Уточкіну, Вірі Холодній і Утьосову).

ПОВЕРНУТИСЯ НА СТОРІНКУ «ПАМ'ЯТНИКИ, КОМПОЗИЦИИ»

Навигация сайта
Новости
Реклама
Панель управления
Информация