пам'ятник Іллі Муромця - Василь Вірастюк - Київ - парк Муромець - Дружби народів - «ФАКТИ»

У понеділок, 30 липня, кінну статую Іллі Муромця, зібрану більш ніж з 400 складових, повантажили на трейлер в місті Вишневому (там знаходиться ливарна майстерня) і в супроводі автокрана відправили до Києва, в парк «Муромець» (колишній «Дружби народів») . Відразу після прибуття почався монтаж композиції за участю її автора, 32-річного столичного скульптора Володимира Журавля.

- Я думав, що о п'ятій ранку ми проїдемо по вільним дорогах, - сказав «ФАКТАМ» Володимир Журавель. - Але водій не зумів завести вантажівка на територію підприємства. Довелося терміново шукати іншого. Через це сталася затримка на кілька годин. Ми потрапили в тягучки, і в парк приїхали тільки опівдні.

Композиція важить більше двох тонн, її висота від копита коня до наконечника списа в руках Муромця - сім метрів. Пам'ятник бронзовий, після установки покриємо його штучної патиною. У богатиря особа володаря титулу найсильнішої людини в світі Василя Вірастюка, він позував мені. Єдина відмінність в образі Муромця та Вірастюка - бороди. Василь носить модний еспаньйолку, а Іллі я зробив огрядну бороду. Обладунки, в яких позував Вірастюк, я орендував у майстри з позивним «Росланд», який займається історичними реконструкціями.

Обладунки, в яких позував Вірастюк, я орендував у майстри з позивним «Росланд», який займається історичними реконструкціями

* Всередині фігур змонтований «скелет» - для міцності композиції

Вірастюк позував не тільки в майстерні, але і на відкритому повітрі, сидячи на красені-коні білої масті. З пошуком скакуна довелося повозитися. У чотирьох стайнях, почувши, що потрібен жеребець під стати Вірастюку (вага богатиря 160 кілограмів), мені відповіли: «На жаль, допомогти не можемо». І тільки в парку «Київська Русь» знайшовся відповідний скакун на прізвисько Ратибор. Василь до цього жодного разу на коня не сідав, проте тримався в сідлі молодцем. Я, мій батько і його дружина зробили тоді масу знімків, за якими я і ліпив богатиря на коні. Озброїв його мечем і списом. На держаку є не тільки наконечник, але і прапор з гербом князя Володимира, що хрестив Київську Русь. Адже Муромець жив під час правління цього князя.

* Фрагменти пам'ятника зварять і встановлять на п'єдестал з двох величезних валунів

Щоб прискорити процес виготовлення пам'ятника в бронзі, форми для відливання всіх 400 деталей надрукували на 3D-принтері. Заради міцності всередину композиції вмонтований каркас - свого роду скелет. На підошві взуття богатиря вказано рік - 2018 і стоїть мій авторський знак «Ж» (початкова буква прізвища).

Архітектором пам'ятника став Олег Селіванов. Він розмістив композицію на земляному насипі і двох гігантських валунах (40 і 30 тонн). Зауважу, що з метою захисту від вандалів навколо пам'ятника встановлять відеокамери.

Сторожова застава Іллі Муромця перебувала на Трухановому острові, де і розташований парк «Муромець». Тому пам'ятник богатирю вирішили поставити саме тут.

- Коли відбудеться відкриття пам'ятника богатирю?

- Воно заплановано на 2 серпня, день пам'яті пророка Іллі.

- Скільки грошей витрачено на пам'ятник і хто їх виділив?

- Сума не розголошується. А хто взяв на себе витрати, буде оголошено в свій час.

Фото Сергія Тушинського, «ФАКТИ»

Відео з Facebook Informator

Читайте нас в Telegram-каналі , Facebook і Twitter

Коли відбудеться відкриття пам'ятника богатирю?
Скільки грошей витрачено на пам'ятник і хто їх виділив?
Навигация сайта
Новости
Реклама
Панель управления
Информация