Пам'ятник Альберту Ейнштейну і Нільса Бора

Дуже вже незвичайний пам'ятник великим і неповторним фізикам Альберту Ейнштейну і Нільса Бора встановлений в Парку мистецтв Музеон. За задумом творця скульптури - Володимира Лемпорт - ці видатні вчені в парку спокійно сидять на лавочці і курять трубки. Хоч зображення і виглядає дещо карикатурно, але пропорції тіла зберігаються, та й особи явно схожі. Знову ж традиційні для них трубки підкреслюють схожість. Так що навіть кілька нестандартна манера виконання не позбавлена ​​реалізму. Дуже вже незвичайний пам'ятник великим і неповторним фізикам Альберту Ейнштейну і Нільса Бора встановлений в Парку мистецтв Музеон

Обидва вчених внесли просто неоціненний внесок у розвиток науки: Енштейн зі своєю проникливістю, пошуком протиріч, які він використовував для наступного кроку в розвитку науки, Бор зі своєю вражаючою інтуїцією, яка йшла попереду відомих знань. При цьому вони були друзями і невтомними сперечальниками, з'ясовують, хто ж правильніше розуміє природу світла. Але, врешті-решт, обидва генії мали рацію, і світло дійсно пересувається і окремими частинками, і хвилею. Так що підтверджується, що істина народжується в суперечці. А цей нестандартний алюмінієвий пам'ятник немов пропонує посидіти на колінах у вчених, щоб набратися їх терпіння і спраги знань.

Ейнштейн створив теорію відносності, є одним із засновників теоретичної фізики сучасності, вніс вклад в квантову фізику. У 1921 році став нобелівським лауреатом з фізики, має безліч інших нагород. Та й як громадський діяч він широко відомий. Йому належить більше трьохсот наукових робіт, він написав понад 150 статей і книг з історії науки і публіцистиці.

Датський фізик Нільс Хенрік Давид Бор також стояв біля витоків сучасної фізики, ще відомий як громадський діяч. Нобелівську премію з фізики він отримав в 1922 році. Він створив квантову теорію атома, та й взагалі основи квантової механіки розроблялися з його безпосередньою участю. Він же займався питаннями елементарних частинок, теорією атомного ядра, ядерних реакцій.

Розташовується пам'ятник в Парку мистецтв «Музеон» за адресою Кримський вал, 10. Дістатися туди можна на метро, ​​вийшовши на станції «Жовтнева» або «Парк Культури».

Навигация сайта
Новости
Реклама
Панель управления
Информация