Пам'ятник Батьківщина - Мати shram.kiev.ua

  1. Монумент Батьківщина мати в Києві Пам'ятник Батьківщина - мати височить на правому березі Дніпра,...
  2. Цікаві факти
  3. План-схема музею ВВВ
  4. Як дістатися, карта

Монумент Батьківщина мати в Києві

Пам'ятник Батьківщина - мати височить на правому березі Дніпра, будучи найвищим пам'ятником на території України і одним з найвищих в світі.

Батьківщина-мати видна практично звідусіль з лівого берега Дніпра, 102 метра каменю і нержавіючого заліза, настільки грандіозне монументальна споруда не залишається непоміченим ніким, і є одним з найпопулярніших пам'яток Києва (Наприклад, статуя свободи в Нью-Йорку височить всього на 93 м ).

Сама скульптура Батьківщини матері без п'єдесталу досягає висоти 62 метри, підстава - 40 метрів, всередині якого знаходиться музей історії Другої світової війни.

Вага цього колоса 450 тонн, вся конструкція стоїть на постаменті, що нагадує бочку із залізобетону діаметром 34 метри і глибиною 17,8 метра.

Залізну конструкцію обшили листами нержавіючого заліза розмірами 50 х 50 см. І товщиною 1,5 мм. Виготовлені листи на Київському заводі "Імені Паризької Комуни», давали рекомендації з виготовлення і зварювали всю конструкцію фахівці інституту електрозварювання імені Патона.

Збирали монумент великими блоками по 20- 30 тонн, довжина всіх швів зварювання близько 30 кілометрів.

Для порівняння: щит, який тримає в руці Батьківщина мати 13 х 8 метрів, важить близько 13 тонн, а 16- ти метровий меч, важить 9 тонн.

А щорічно меморіальний комплекс ВВВ відвідують близько 750 тисяч чоловік.

Усередині монумента знаходиться два ліфта, один вертикальний піднімається до самої голови, інший піднімається під кутом в 75 градусів.

На мечі є оглядовий майданчик, так само в щиті на висоті 92 метри.

У 2002 році дозволили підйом екскурсій на оглядові майданчики, але в 2003, після нещасного випадку, молодий чоловік упав і розбився, вирішивши покінчити рахунки з життям, доступ був заборонений, згодом дозволений аж в 2010 році, оглядовий майданчик в щиті, обладнали захисною решіткою, і екскурсанти проходять фейс контроль, не допускаються вагітні жінки, люди похилого віку, і діти молодше 12 років, так як частина шляху треба пролізти вгору по сходах.

Конструктори запевняють, що Батьківщина - мати простоїть як мінімум 150 років, і зможе витримати сейсмологічні і динамічні навантаження.

Наприклад, землетрус в 9 балів, пам'ятник цілком повинен витримати, а для стабілізації не тільки сейсмологічної а й проти сильних поривів вітру, в мечі встановлений дев'яти тонний маятник - стабілізатор.

За його приклад, був встановлений аналогічний в пам'ятнику Незалежності України.

Історія

Організувати музей присвячений участі українського народу у Другій світовій війні, виникла ще під час війни, 12юня 1942 Політбюро ЦК Компартії України затвердив рішення про створення музею історії участі українського народу у ВВВ, до визволення України від гітлерівців, експозицію планувалося розмістити в Москві, в музеї Леніна. Але з дванадцяти напрямків композицій музею, 3 звучали так: Сталін- один Українського народу, братня допомога російського народу, більшовицька партія натхненник ... Тобто вся ідея була вивернута практично на виворіт, і показивала- «хто в домі господар». І на довгий час забули про музей, та не тільки не згадували про нього, а й цілеспрямовано давали людям забути про наслідки тоталітарного режиму під час війни.

Наприклад, після параду 1945 року, в Києві майже 20 років його не було, і 9 травня був робочим днем. Тільки після зміни плеяди комуністичних лідерів, за Щербицького, в 1974 був створений музей визволення України від нацистів, розташований в Кловському палаці.

Музей став настільки популярним, що з матеріальних міркувань, було вирішено побудувати меморіальний комплекс присвячений участі Українського народу у ВВВ. І було виділено 7 мільйонів рублів.

Роботу над проектуванням дали «московським старшим товаришам». Головним архітектором був призначений Євген Вутечіч - автор Батьківщини-матері у Волгограді на Мамаєвому кургані і меморіалу воїнам визволителям в Трептов - парку в Берліні.

Був розроблений проект, основною монумент представляла величезна стела, (зроблена з заліза, попередня його робота Батьківщина мати кличе, мала великі проблемми тому була зроблена з бетону, і майже відразу стала тріскатися) з стелли як би виростали голова і руки з висунутим вперед мечем і щитом, вниз з 30-ти метрової висоти, аж до Дніпра стікав би водоспад, по бобі сторонам композиції, форсування Дніпра, родами військ, партизанами і тиловики, так само планувався тунель страху, присвячений бесчинствам творити в коцлагеря. А всю головну скульптуру покрити сусальним золотом.

Вхід в комплекс планувався з боку Дніпра (я як Киянин, не уявляю сабе як підніматися на таку висоту, особливо літнім ветеранам) Але Євген Вутечіч незабаром помер, а московські скульптори не захотіли їхати в провінцію, головним скульптором Батьківщини матері став Василь Захарович Бородай, співавторстві з Василем Вінайкін, Фрідом Сагоняном, з архітекторами Віктором Єлізаровим, Миколою Фещенко, Георгієм Кислим.

Бородай значно змінив проект, зробивши його більш умиротвореним, тепер вона не захищалася щитом, і загрожувала мечем, а піднімала руки вгору, показуючи тріумф.

Почали будівництво з облаштування пагорба, частина його зрив, а яри засипали. Вхід вирішено було зробити з боку Києві-Печерської Лаври, скульптуру не стали покривати золотом, але навіть відмовилися виконувати її з легкого і міцного, але дорогого титану.

Кошторис і так була вкрай висока, на республіканському рівні, було дозволено стверджувати кошторису не більше 3 млн рублів, для всього комплексу меморіалу ВВВ довелося затверджувати кошториси по частинах, для кожної частини своя.

А ось на саму статую Батьківщина - мати в 12 млню рублів, кошторис затверджували в Москві, а підписав її Гейдар Аліев- майбутній президент Азербайджану.

Для зведення Батьківщини - матері, був спеціально привезений 100 - метровий кран (найбільший в Республіці), скульптуру збирали по частинах на заводі «ПАРИЖКОМ Комуни», з тим розрахунком, що-б при транспортуванні вони містилися під мостами.

До відкриття пам'ятника кран-велетень не встигали розібрати, і тоді його вирішено було просто порізати на шматки автогеном, а частини крана викинули в Дніпро, де вони іржавіють і до цього дня.

Для зварювання були задіяні альпіністські бригади. Працювали в три зміни, а за зрив графіка підрядників погрожували виключати з партії, за словами Н.Фещенко, іноді вже до ранку находілінь необхідні матеріали.

В якості моделі особи скульптури Батьківщина мати в Києві, Бородай зобразив свою колегу, скульптора Галину Кальченко, талановиту і красиву, але рано пішла з життя. Співробітники музею досі звуть її ласкаво - Галею.

Спочатку меч планували зробити плоским, похлжім на справжній, але по гіркому досвіді Батьківщини матері в Волгограді, їй довелося замінити бетонний меч на титановий, через непереносимості до навантажень створюваним вітром.

Київської скульптурі переробили меч на об'ємний - ромбоподібний. А для стійкості, всередину встановили спеціально розроблений маятник, що гасить коливальні процеси.

Ціла історія, обросла легендами, стосується висоти всього монумента. Ходили чутки, що митрополит київський вів переговори з секретарем ЦК КПУ Щербицьким, про те, що б монумент ні вище дзвіниці в Києво-Печерській Лаврі.

Насправді ж, висота дзвіниці 96, 5 метра, але за рахунок того, що вона стоїть вище, над рівнем моря, географічне положення колоколльні вище ніж у Родіи Матері.

Весь меморіальний комплекс розташувався більш ніж на 10 гектарів, в нього входять: монумент з музеєм внизу Батьківщина - мати, площа з алеєю міст героїв, скульптурні композиції Форсування Дніпра, Передача зброї, галерея героїв фронту і тилу, виставка бойової техніки, чаша з вічним вогнем , експозиції Чужа війна і Трагедія і доблесть Афгану.

Саме в цьому місці кожен року 9 травня збираються ветерани війни.

Цікаві факти

  • Меч Батьківщини - мати після затвердженого проекту, вирішено було зробити ще на три метри коротша, після досліджень в аеродинамічній трубі, в центральному аерогідродинамічному інституті в Москві.
  • Батьківщина - мати в Києві могла тримати в руках менш войовничі предмети, розроблялися варіанти: з дитиною на руках, з чашею, з лавровим вінком. Всього було розроблено 11 варіантів. Але коли проекти принесли на затвердження Щербицькому, він сказав »Навіщо нам жінка з віником». І залишили варіант, той, який ми зараз бачимо.
  • Після установки скульптури Батьківщина - мати в Києві, виявилося, що вона розташована спиною до пам'ятника Лесі Українки (метро Печерська), а та в сою чергу, так само стоїть спиною до неї. Гострі київські мови відразу охрестили один з найпрестижніших районом між цими пам'ятниками »междужопіем». Тут до речі знаходиться і ЦВК України!
  • Після закінчення будівництва скульптурі «зробили пластичну операцію» по збільшенню носа, т. К знизу він виглядав не пропорційно. Так само помітили, що праві груди менше лівої, але Бородай сказав, це фізіологічний процес, коли жінка піднімає руку вгору груди розтягується і стає візуально менше.
  • Після смерті Вучетича, весь комплекс меморіалу історії великої вітчизняного війни, був координально змінений, але все ж дружині архітектора був виплачений величезний гонорар в розмірі 40 тисяч рублів.
  • Скульптура Батьківщина мати, входить в десятку найвищих статуй світу.

Коли бачиш, скільки сил, фізичних і душевних наші співвітчизники вклали в це творіння, мимоволі замислюєшся над минулим, роблячи незаперечний висновок - що не дарма такі пам'ятники залишені наступним поколінням, що - б наші діти розуміли наскільки важко і боляче переживати війни, і майбутні покоління не робити помилок їх предків.

Якщо вам сподобалася стаття, або є свої думки і доповнення, залиште коментар, показуючи своє ставлення до колишніх помилок людства.

План-схема музею ВВВ

Меморіальний комплекс історії ВВВ колосальна споруда з музейним фондом понад 300 000 експонатів, виставки бойової техніки часів Другої світової війни і післявоєнного періоду, вінчає комплекс скульптура Родина- мати висотою 102 метри і є шостою за висотою скульптурі в світі. Це місце, яке відвідують тисячі человвек, не байдужих до пам'яті людей проливали кров і піт, і навіть віддавали життя за наше майбутнє. Нижче наведені план-схема музею ВВВ, першого і другого поверхів.

Якщо ви хочете докладніше ознайомитися зі змістом експозицій музею, то вам допоможе план музею ВВВ.

Як дістатися, карта

Адреса - Київ, вул. Лаврська, 24 Адреса - Київ, вул .

Офіційний сайт - warmuseum.kiev.ua

Їхати треба до вулиці Лаврській 44, там вхід до Меморіалу Великої Вітчизняної війни.

Ви можете доїхати до Музею історії Великої Вітчизняної війни, автобусом № 24, або Тролейбусом № 38, від станції метро «Арсенальна». До кінцевої Їхати: станція метро «Арсенальна», автобус №24 або тролейбус №38 - «Музей історії ВВВ».

Ми рекомендуємо вам пройти зазначений маршрут на карті пішки. По дорозі від метро Арсенальна ви побачите: Будівля заводу «Арсенал» з обстріляли стінами під час революції, пройтися по парку «Слави» побачивши прекрасний вид на Дніпро та лівий берег столиці. Побачите пам'ятник Леоніду Бикову, відвідайте найголовніший історичний пам'ятник Києва - Києво - Печерської Лаври, і нарешті дійдете до меморіального комплексу Великої Вітчизняної війни. Це екскурсія на цілий день, при бажанні і зберігся запасі сил, ви можете спуститься вниз до пам'ятника «Засновникам Києва«. Але не забувайте, вам прийдется підніматися назад Ми рекомендуємо вам пройти зазначений маршрут на карті пішки

Навигация сайта
Новости
Реклама
Панель управления
Информация