Пантеон слов'янських богів: Чернобог (чорний Змій, Кащей)

Чорнобог (чорний Змій, Кащей) Повелитель Наві, Тьми і пекельного царства. Бог холоду, знищення, смерті, зла; Бог божевілля і втілення всього поганого і чорного.
У далекій давнині слов'яни ділили весь світ на дві половини: добру і злу або дружню і ворожу людині. Кожну з них уособлював свій бог. Саме ворожу уособлював - Чорнобог. А його протилежністю часто вважали Белобога .
Чорнобог зображувався у вигляді людиноподібного ідола, пофарбованого в чорний колір з посрібленими вусами. Йому приносили жертви перед початком найважливіших справ, наприклад, перед виступом у військовий похід. Жертви приносили часто криваві і людські, вбивали полонених, рабів і коней.

Чорнобог - Навий, "злий" бог згідно "Слов'янській хроніці" Гельмольда. У сербо-лужицькому пантеоні названий А.Френцелем (1696) - Czernebog, причому першим в цьому пантеоні - противник Чорного бога - Свентовіт .
Аль-Масуді в десятому столітті дає опис святилища якогось бога на чорної горі: "... в ньому (будівлі на чорній горі) вони (слов'яни) мали великого ідола в образі людини або Сатурна, представленого у вигляді старого з кривою палицею в руці, якою він рухає кістки мерців з могил. під правою ногою знаходяться зображення різнорідних мурашок, а під лівою - пречерних воронів, чорних крил та інших, а також зображення дивних хабашцев і занджцев (тобто абиссинцев) ".
Петро Альбін в "Міснейской хроніці" говорить: "слов'яни для того почитали Чернобога, як зле божество, що вони уявляли, ніби всяке зло перебуває в його владі, і тому просили його про помилування, вони примиряли його, щоб в цей чи загробного житті не заподіяв він їм шкоди ". Гельмолд описує, що коли на бенкеті у слов'ян вшановували злого бога Чорнобога, то при обнесенні гостей чашею кожен вимовляв прокляття, а не слова благословення. Втім, кожен розуміє в міру свого виховання: "Дивне марновірство слов'ян, бо вони на своїх святах і бенкетах обносять кругову чашу, виголошуючи над нею слова - не скажу благословення, але прокляття, в ім'я богів доброго і злого, так як очікують від доброго бога щасливої долі, а від злого - нещасливою, тому злого бога навіть називають на своєму мові дияволом або Чернобогом ".
За міфом, наведеним Срезневским, Сатана (тобто язичницький Чернобог) погань душу людини, створеного Богом, власне і за християнськими догматам це так. За іншим міфом, наведеним Афанасьєвим Сатана (Чорнобог) створив людину з поту Бога. Схожий міф є в Лаврентіївському літописі. Чорнобог - співтворець Миру.

Навигация сайта
Новости
Реклама
Панель управления
Информация