Папа і дитина: роль батька у розвитку новонародженого

Ваш малюк дуже прив'язаний до вас, ви проводите з ним майже весь свій час, годуєте його грудьми, доглядає за ним.

А як же тато? Адже він теж рідна людина для дитини. Спілкування з татом не менш важливо для гармонійного розвитку малюка, ніж контакт з мамою.

Як же організувати спілкування дитини і тата? Як тато може проводити час з малюком? Чим важлива роль чоловіка у вихованні малюка?

Читай також: Про що говорять тата

Як тато стає татом?

Запорука успішного спілкування тата і дитини - це усвідомлення чоловіки себе батьком і бажання проводити час з малюком. Друге неможливо без першого, тому дуже важливо, щоб тато ще під час вагітності дружини готувався до нової ролі.

Підготовка до батьківства:

  • проводити час з вагітною дружиною;
  • дізнатися більше про особливості новонародженого , Щоб розуміти, що малюк хоч і не говорить, але багато відчуває і розуміє, для нього дуже важливе спілкування з найперших днів життя;
  • вчитися доглядати за дитиною: купати , Міняти підгузки;
  • піти разом з дружиною на курси для майбутніх батьків ;
  • ходити разом з дружиною на УЗД, щоб бачити, як розвивається малюк;
  • також було б добре, зважитися на партнерські пологи , Щоб першим побачити дитину і взяти його на руки;
  • навчитися відчувати відповідальність за дитину, зрозуміти, що мама і тато - це найближчі для дитини люди, крім них, про нього ніхто не подбає.

Якщо малюк бажаний і довгожданий підготовка до батьківства відбувається із задоволенням, і до моменту народження малюка тато цілком готовий до спілкування! Якщо тато добре підготувався, він буде емоційно підтримувати дружину в період догляду за дитиною і проявляти щирі почуття до малюка.

Читай також: Розвиваємо зір немовляти

Як тато може спілкуватися з малюком?

Іноді багатьом татам здається, що малюкові крім мами ніхто не потрібен, тому краще не заважати, все одно ж тато не може погодувати дитину грудьми! Безумовно, погодувати не може, але є безліч інших способів спілкування тата і немовляти, які позитивно вплинуть на розвиток крихти.

наприклад:

  • ви можете купати дитину щодня;
  • ви можете носити його на руках, розмовляти з ним;
  • доглядати за ним: міняти підгузки і одяг;
  • гуляти з дитиною ;
  • займатися раннім розвитком малюка: вчити його плавати, робити йому масаж, включати класичну музику і навіть читати вголос казки;
  • влаштувати фотосесію або відеозйомку малюка, для запам'ятовування особливих моментів.

Часто буває так, що тато дуже багато часу проводить на роботі, щоб забезпечити сім'ю, і часу на малюка у нього майже не залишається. В цьому випадку дружина повинна допомогти чоловікові: якщо тато приходить пізно, сплануйте день так, щоб купати дитину близько опівночі, тоді провести лазневі процедури зможе тато.

Час вихідних днів також варто максимально використовувати для спілкування тата і дитини. Наприклад, ви можете домовитися з чоловіком, що у вихідні дні саме він буде міняти дитині підгузки, одяг, носити його на руках, якщо це потрібно, купати. Організуйте у вихідні дні спільні прогулянки, нехай тато одягає малюка на прогулянку і везе коляску. Такий захід буде приємно всім - ви відпочинете, тато поспілкується з дитиною і відчує всю гордість від того, що він везе в колясці свого власного дитини!

Ненька- форумчанка Єлизавета поділилася своєю історією: «Коли ми повернулися з малюком з пологового будинку, то відразу з чоловіком розподілили обов'язки так, щоб він теж міг ухажівтаь за малюком і спілкуватися з ним. Вийшло, що я з дитиною весь день, а тато весь вечір, після роботи. У цей час тато робить все: змінює підгузники, купає, носить, гуляє, грає. Вийшло відмінно, всі задоволені ».

Деякі жінки роблять помилку, звалюючи на себе всю турботу про дитину, не даючи татові проявити себе. Краще розподіліть обов'язки, пам'ятайте про те, що ви рівноцінно важливі для розвитку вашої дитини. Малюк любить вас обох і потребує уваги кожного з вас. Буде чудово, якщо жінка підкаже чоловікові, як він може їй допомогти, як він може провести час з дитиною.

Буде чудово, якщо жінка підкаже чоловікові, як він може їй допомогти, як він може провести час з дитиною

Читай також: Груднічкової плавання: з чого починати?

Як тато впливає на розвиток малюка?

Ще в утробі, якщо тато розмовляє з малюком, дитина розуміє, що мама дуже відрізняється від тата, мама - м'яка, у неї високий голос, тато - більше рішучий, у нього низький голос. Малюк розуміє, що тато поводиться не так, як мама, що він інший, це розуміння дуже важливо для усвідомлення дитиною власного "я", а також особливостей цього світу.

Оксана Коваленко, дитячий психолог: «Папа - це перша людина, яка допомагає дитині зрозуміти, що в світі крім мами і нього є ще хтось. І цей хтось не менш добрий, лагідний і люблячий ».

Виховання в сім'ї з перших днів життя дитини направлено на становлення особистості, усвідомлення себе частиною соціуму, представником певної статі і так далі.

Оксана Коваленко, дитячий психолог: «Для гармонійного розвитку дитини потрібен тато. Мама діє на дитину ласкою, добротою, саме її виховання впливає на розвиток гуманістичних рис характеру. А ось тато допомагає дитині стати цілеспрямованим, наполегливим і сміливим. Батькове виховання має великий вплив на емоційний розвиток дитини, а також формування позитивної самооцінки ».

Участь батька у вихованні малюка з перших днів життя дає дитині відчуття психологічного благополуччя, захищеності.

Хлопчикам особливо необхідний тато на всіх етапах розвитку. Спостерігаючи за татом, хлопчик копіює поведінку батька. Такі важливі якості, як уміння брати на себе відповідальність, повагу до жінок, сміливість, чесність, формуються саме в процесі спілкування сина з татом .

для гармонійного виховання дівчаток також дуже важливий контакт з татом. Дочки зазвичай не наслідують батькам, вони більшою мірою прислухаються до їхньої думки, схвалення тата надає дівчинці впевненості в собі. Саме тато здатний виховати в дівчинці почуття власної гідності, впевненість в собі, стійкість, силу волі і цілеспрямованість.

У родині, де мама і тато приділяють достатньо часу спілкуванню з дитиною, малюк отримує уявлення про гармонійних взаєминах чоловіка і жінки і росте впевненим і відкритою людиною.

Роль тата, як і роль мами, дуже важлива в розвитку дитини з перших днів його життя. Проводьте більше часу з дітьми, грайте, гуляйте, доглядайте за ними, і малюк відплатить вам успіхами і щасливою посмішкою!

Читай також: Батьківський інстинкт: коли і як він повинен проявитися?

Завантаження ...

А як же тато?
Як же організувати спілкування дитини і тата?
Чим важлива роль чоловіка у вихованні малюка?
Як тато впливає на розвиток малюка?
Навигация сайта
Новости
Реклама
Панель управления
Информация