Парад перейменувань: Маленький принц Яценюк, бар Хмельницького і химери Гоголя 2000.ua

  1. Гоголю - химер, Коцюбинському - замок, а Януковичу - зоопарк
  2. Характерник Іван Сірко і Маленький принц Яценюк
  3. Стильний Кернес, Пшонка-мистецтвознавець і господарський Ляшко
  4. Бар від Хмельницького і лазня від Володимира Великого

Не так давно Україну накрила хвиля перейменувань. Вулиці, історичні місця, пам'ятки архітектури, міста, університети - дісталося всім.

Частина імен змінюється в зв'язку з новим законом про декомунізацію, а частина - з незрозумілих причин.

В кінці серпня Київському політехнічному інституту значно розширили назву, присвоївши ім'я авіаконструктора Ігоря Сікорського.

А 15 липня закінчилося онлайн-голосування, в якому українці вирішували, як же краще перейменувати аеропорт «Бориспіль». Лідером гонки імен виявився Іван Мазепа, за якого віддали голоси 12 768 респондентів. Хоча в інтернеті і з'явилася фотографія, на якій нібито зображено посадковий талон з місцем відправлення аеропорт «Малевича», назва залишилася без змін. До слова, Казимир Малевич в цьому голосуванні посів лише третє місце.

Раз вже тотальне оновлення імен та назв не за горами, ми представили, як ще можна було б перейменувати відомі київські пам'ятки.

Гоголю - химер, Коцюбинському - замок, а Януковичу - зоопарк

Будинок з химерами - будинок в стилі модерн навпаки Адміністрації Президента. Зараз будинок використовується як резиденція президента, але з його створенням досі пов'язано безліч легенд аж до накладеного прокляття.

Тому ми вирішили, що привласнити Будинку з химерами ім'я Миколи Гоголя буде цілком справедливо. Обидва таємничі і загадкові. Це підкреслило б неповторну індивідуальність будинку, прикрашеного орлами, химерами і восьминогами.

З назвою Замку Річарда мудрувати не варто. Будівля затишно розташувалося на Андріївському узвозі і встигло обрости власними легендами.

Але ми не заглиблювалися в його містичну складову і пропонуємо замість хоч і відомого, але заморського короля Річарда рідного письменника Михайла Коцюбинського, який у свій час працював в замку, коли там розташовувалася редакція сатиричного журналу «Шершень». До того ж хіба велич Коцюбинського не варте власного замку?

Золоті ворота - один з найдавніших пам'ятників архітектури. Саме вони колись були центральним входом до Києва. На жаль, «золоті» вони лише для красного слівця. Це всього лише відсилання до Золотих воріт Константинополя, але ніяк не назва матеріалу, з якого вони виготовлені.

Слово «золото» в сучасній Україні часто пов'язано з політиками і їх пожитками. Тому ми пропонуємо назвати київські Золоті ворота в честь екс-голови Миколаївської ОДА Миколи Романчука. Нещодавно під будинком Романчука була знайдена ціла мережа тунелів зі всілякими скарбами: ікони, дорогоцінні камені і метали, гроші і т. Д. Золоті ворота імені Миколи Романчука - звучить переконливо. До того ж політик цілком міг би зробити їх дійсно золотими, з огляду на кількість багатств і тунелів, яким цілком могла б позаздрити Києво-Печерська лавра.

Національній опері України можна без передмов присвоїти ім'я Леоніда Черновецького. Музичні кліпи екс-мера Києва давно облетіли весь інтернет, але не втрачають актуальності. Якщо ви шанувальник творчості Леоніда Михайловича, скачати його треки не складе труднощів.

Київський зоопарк навряд чи потребує описах. Але якщо вже міркувати над його перейменуванням, асоціації швидко призводять до колишнього президента України - Віктора Януковича.

Янукович славився власним зоопарком, який цілком міг би перевершити розміри столичного. Такий ребрендинг буде цілком логічним, особливо якщо передати улюблених страусів Віктор Федоровича на піклування столичного парку.

Характерник Іван Сірко і Маленький принц Яценюк

Пейзажна алея - це зона відпочинку і дитячий сквер за сумісництвом. Саме тут можна побачити мозаїчну скульптуру легендарного героя з однойменної книги Екзюпері - Маленького принца.

Він обожнював в своїй троянді, яка випадково виросла на його планеті. В українському суспільстві теж існує політик, який любить троянди і часто отримує їх в подарунок. Колишній прем'єр-міністр Арсеній Яценюк міг би поділитися своїм ім'ям з Пейзажної алеєю. Правда, в останній раз після отримання букета Яценюком в Раді зав'язалася бійка, при цьому у скульптури принца зараз немає руки - так що все досить символічно.

Зелений театр - це театр під відкритим небом, побудований на схилах Дніпра. Перші його стіни з'явилися ще в XIX ст., А в 2011-му він трансформувався в нічний клуб.

Для цього місця ідеально б підійшло ім'я Лесі Українки. По-перше, словосполучення театр Лесі Українки звучить звично і красиво, а по-друге, як і в знаменитій драмі-феєрії «Лісова пісня», в Зеленому театрі повно свіжого повітря, дерев, всякої зелені і незрозумілих персонажів.

У давнину на Лисій горі проводилися язичницькі обряди. З плином часу мало що змінилося: до сих пір там збираються неформали і представники всіляких субкультур.

Якщо відкинути варіант з Булгаковим, то таке місце дійсно потрібно назвати ім'ям відомого українського козака-характерника Івана Сірка, який і кулі зупиняв, і з мертвими розмовляв.

Маріїнський парк біля будівлі Верховної Ради і Маріїнського палацу міг би носити ім'я Юлії Тимошенко.

Блакитна мрія Тимошенко - стати президентом - терпіла фіаско неісчісляемое кількість разів. Якщо вже у Юлії Володимирівни не виходить потрапити до палацу (Маріїнський палац - церемоніальна резиденція президента. - Ред.), Нехай хоча б парк носить її ім'я.

Приїхавши до Києва, туристи насамперед вирушають на Хрещатик, а звідти вже і в Хрещатий парк. В Україні діє негласний закон: не знаєш, як назвати вулицю / пам'ятка, - називай ім'ям Івана Мазепи. Тому ми пропонуємо дати Хрещатому парку ім'я гетьмана.

Стильний Кернес, Пшонка-мистецтвознавець і господарський Ляшко

Аутлет-містечко «Мануфактура» - торговий комплекс, побудований в стилістиці європейських старовинних міст. Там працюють близько 75 бутиків відомих фірм.

Стильному місця - стильне назва, подумали ми і вирішили назвати його ім'ям Геннадія Кернеса. Повсякденні сорочки Кернеса з монограмами його імені затьмарила лише Фотосесія політика в дорогій сорочці від Brioni з елегантним Porsche 911 Carrera.

Міжнародний виставковий центр площею в 58 тис. Кв. м часто приймає всілякі виставки, шоу, а в 2017 р навіть стане ареною для Євробачення.

Якщо вже перейменовувати МВЦ, то тільки в Міжнародний виставковий центр ім. Олега Скрипки. Скрипка - не тільки відомий музикант, але і громадський діяч, який переживає за країну, її культуру і майбутнє.

Виставка досягнень народного господарства, або ВДНХ, може носити ім'я Олега Ляшка. Нардеп - знатний господарник, чого тільки варті його фотосесії з вилами і допомогу в збиранні врожаю цибулі, поцілунки з коровами у Кабміну. Хоча зараз на ВДНГ проводяться аж ніяк не виставки народного господарства, прізвище Ляшко дуже органічно вписалася б у цю назву.

Арт-завод «Платформа» позиціонує себе як креативне простір, яке об'єднує людей. Якщо вже говорити про відомих українців, то «Платформі» слід привласнити ім'я Григорія Сковороди. Зараз пояснимо чому.

Творчість Сковороди зосереджено на самопізнанні людини. Арт-завод давно став притулком всіляких фестивалів, як то кажуть, на будь-який смак - від вуличної їжі до «Гогольфесту». Відвідавши всі ці заходи, ви напевно довідатися про свій внутрішній «Я» набагато більше.

«Мистецький арсенал», або ж Арсенал мистецтва, - це музейний комплекс, часто приймає різноманітні виставки.

Після викриття корупційних дій колишнього генпрокурора Віктора Пшонки і обшуку його будинку стало ясно, що людина цей вельми обізнаний в мистецтві. Колекціям його картин, зброї, музичних інструментів і т. Д. Міг би позаздрити сам «Мистецький арсенал». Тому ми пропонуємо привласнити музейному комплексу ім'я Пшонки як знатного мистецтвознавця.

Бар від Хмельницького і лазня від Володимира Великого

Банний комплекс «Царська баня» - один з найбільших в Києві. Але щоб його назва звучала солідніше, до нього слід додати ім'я Володимира Великого, він же хреститель Русі, він же Володимир Красне Сонечко і т. Д. Вибір варіантів його імені досить широкий. Тоді лазня стане не просто випадково «царської», а обзаведеться власним іменитим князем.

Київський велотрек існує ще з 1913 р, а в цьому році його нарешті реконструювали. Було б справедливо, якби об'єкт змінив назву на Київський велотрек імені Віталія Кличка. Мало того, що мер Києва -знатний велогонщик, він ще й особисто був присутній на реконструкції велотреку і робив фоточки.

Недавній скандал між Володимиром Парасюком і Олександром Вілкулом, коли Парасюк громив автомобіль опонента, змусив нас підшукати в нашому параді перейменувань містечко і для його прізвища.

Автодром «Чайка» тепер цілком можна приурочити до імені знатного автолюбителя Парасюка.

Бар «Бридкий койот» позиціонує себе відразу і як найвідоміший, і самий чоловічий, і самий антигламурний. А хто приходить на розум, коли ми говоримо про самому крутому українця? Звичайно, Богдан Хмельницький, для якого просто не вистачає барвистих епітетів і характеристик. Якщо назвати бар «Бридкий койот» ім'ям Хмельницького, можна підняти чоловіче его відвідувачів до захмарних висот і значно збільшити їх рівень тестостерону.

Останнім в нашому хіт-параді виявився абсент-бар «Палата №6». Якщо ви замовите там коктейль, на вас одягнуть гамівну сорочку і будуть заливати рідину через шприц. Ми вирішили не ходити коло та навколо, а перестрибнути з твору на самого автора. У підсумку вийде абсент-бар імені Антона Чехова, звучить же!

Мабуть, цю гонку перейменувань можна продовжувати до нескінченності, але ми зупинимося на цьому, а далі дамо волю вашої фантазії.

Шановні читачі, PDF-версію статті можна скачати тут ...

До того ж хіба велич Коцюбинського не варте власного замку?
А хто приходить на розум, коли ми говоримо про самому крутому українця?
Навигация сайта
Новости
Реклама
Панель управления
Информация