Парад на зло Кремлю. Коментар Георгія Бовта

Військовий парад, присвячений Дню незалежності, пройде в Києві 24 серпня. З чим Україна зустрічає чергову річницю своєї державності? Військовий парад, присвячений Дню незалежності, пройде в Києві 24 серпня

Георгій Бовт. Фото: Михайло Фомічов / ТАСС

У Києві 24 серпня намічається масштабне святкування Дня незалежності України. У четвер відзначали День прапора. У військовому параді візьмуть участь 250 одиниць бойової техніки і 4,5 тисячі військових, запланований проліт військової авіації. Вперше візьмуть участь жіночі підрозділи.

Петро Порошенко під час виступу на честь Дня прапора заявив, що українська армія «буде однією з найсильніших в Європі, тому що українці на сьогоднішній день твердо знають, за що воюють». Він також приніс вибачення за те, що в 2014 році обіцяв закінчити військову операцію в Донбасі за «лічені години». «Я щиро перепрошую, що дав надію, що не збулася», - заявив він. З чим Україна зустрічає чергову річницю своєї державності? Про це - в коментарі Георгія Бовта.

Якщо послухати деяких українських політиків, на військовому параді в Києві повинні продемонструвати щось настільки незламне і заздалегідь легендарне, що, за словами одного з депутатів, це має «викликати землетрус в Кремлі». Хоча, за свідченням багатьох авторитетних експертів, насправді український ВПК за пострадянські роки не створив ніяких принципово нових видів озброєнь, а в основі бойової потужності української армії, як і раніше знаходиться злегка модернізована радянська техніка, наприклад танк Т-64, який почали створювати ще в 60-х роках. Технічна і промислова база знаходиться зараз в напіврозкладених стані, багато фахівців покинули свої місця.

Судячи з усього, в майбутньому Україні доведеться купувати натовську техніку, причому не на свої гроші, а на ті, що видадуть США та інші західні країни. Починаючи з 2014 року Вашингтон вже надав Києву військову допомогу в різних формах приблизно на 1 млрд доларів. При цьому державний борг країни за останні п'ять років зріс у чотири рази, перевищивши 71 млрд доларів - більше 70% українського ВВП. Пік виплат за зовнішніми зобов'язаннями доводиться на найближчі два роки, при цьому угода про фінансову допомогу з боку МВФ на 17 млрд доларів закінчується навесні наступного року, як раз до чергових парламентських виборів.

Зате нинішній військовий парад стане черговим тріумфом українського націоналізму. На ньому вперше ще традиційне радянське вітання військам «Здрастуйте, товариші!», А також «Доброго здоров'я!» Замінять на бандерівські «Слава Україні!» І «Героям слава!»

Гостями військового параду стануть делегації з 15 країн, в основному членів НАТО. Але головний гість - радник президента США з національної безпеки Джон Болтон, який не тільки буде присутній на параді, але і зустрінеться з усіма лідерами України, починаючи з президента.

Різкість антиросійських заяв Києва, а також збільшення кількості військових зіткнень на південному сході України відбулися саме на тлі погіршення російсько-американських відносин і посилення санкцій тиску Вашингтона на Москву. У Києві, де в перші місяці президентства Дональда Трампа відчували певну невпевненість в тому, що нова адміністрація буде так само твердо підтримувати Київ проти Москви, тепер таку впевненість знайшли в повній мірі.

Головне питання в тому, чи переросте ця переконаність в готовність відновити повномасштабну війну на південному сході України проти самопроголошених республік, щоб тим самим спробувати виконати обіцянку Порошенко від 2014 року закінчити цю війну «в лічені години». Найближчий тест намірів Києва належить 29 серпня, коли має вступити в силу чергове припинення вогню, приурочене до початку нового навчального року.

Досить імовірно, що рік, який залишається Порошенко до нових виборів президента, пройде під знаком посилення мілітаристської риторики, яка за певних умов може дійсно привести до відновлення війни на південному сході. У цьому випадку від Росії, яку тепер намагаються загнати в кут все новими і новими списку санкцій ударами, навряд чи вже слід чекати такої ж стриманості, яку вона все ж проявила в 2014 році. Хоча б з тієї простої причини, що втрачати вже буде особливо нічого.

Додати BFM.ru в ваші джерела новин?

З чим Україна зустрічає чергову річницю своєї державності?
З чим Україна зустрічає чергову річницю своєї державності?
Ru в ваші джерела новин?
Навигация сайта
Новости
Реклама
Панель управления
Информация