Парк Версаля, погляд з Петергофа

  1. Розміри парку Версаля
  2. Сади і боскети Версаля

Це розповідь ні в якій мері не претендує на закінчений опис всього парку. Швидше навпаки мова піде про те, що зможе побачити в парку людина стомлений в чергах на вході, після огляду палацу повнісінького туристами, за умови що стоїть страшний спека на вулиці.

У Петергофі я ніколи не бачила таких божевільних черг. І до парку Петергофа існує два шляхи, можна дістатися на транспорті по суші, від станції метро «Автово» ходить безліч маршруток - це дешевий шлях, або доплисти по Фінській затоці від Палацовій набережній - це буде коштувати дорожче, але набагато приємніше.

І до парку Петергофа існує два шляхи, можна дістатися на транспорті по суші, від станції метро «Автово» ходить безліч маршруток - це дешевий шлях, або доплисти по Фінській затоці від Палацовій набережній - це буде коштувати дорожче, але набагато приємніше

Загальний вигляд парку Версаль

Для початку нам не пощастило і головний фонтан - Латона був на капітальному ремонті, ремонт був і на інших менш великих фонтанах. У нашій присутності не працював взагалі жоден фонтан.

Фонтани в Версалі працюють за особливим розкладом. Воду в фонтани подають насосами, в Петродворце вода з верхнього парку надходить самопливом. Фонтани працювали не весь день навіть при Людовіку XIV, оскільки в момент включення фонтанів все місто Версаль відчував брак води.

Петергоф явно виграє в порівнянні з парком Версаля. Там я була багато разів і жодного разу не бачила не працюючий Самсон. А чого тільки варті наші шутейние фонтани, як би до речі були вони в розморене спекою Версалі.

По парку Версаля ходять спеціальні потяги за на автомобільних колесах за додаткову плату, але чергу знову була великою і стояла на самому сонці, тому ми вирішили піти пішки. Хоча беручи до уваги чималі розміри парку, краще при можливості користуватися цим транспортом.

Хоча беручи до уваги чималі розміри парку, краще при можливості користуватися цим транспортом

Скульптура у водного партеру поруч з палацом

Парк Версаля, як і парк Петергофа має регулярну структуру. Прокладені широкі алеї, кущі підстрижені, квіти висаджені на клумбах, являють собою килим з хитромудрими візерунками. Алеї парку Версаля розташовані таким чином, що практично всі вони освітлені сонцем, тіні практично ніде немає. Король-Сонце розбив самий сонячний парк в світі.

Північний партер - на задньому плані фонтан піраміда

Спочатку Людовик створював цей парк для своїх любовних побачень, щоб вразити чергову даму серця, і при нагоді запросити сюди знатних сановників. Але з часом парк перетворився в чудове обрамлення палацу, у ньому проводилися знамениті свята, що влаштовуються королем для придворних і гостей палацу.

Людовик, як і в випадку з будівництвом палацу брав чимале участь в організації парку. Він планомірно скуповував навколишні землі, осушував болота, рив канали та басейни, нерідко силами своїх гвардійців. Після цього гвардійцям дозволялося іноді ловити в виритому водоймі рибу.

Після цього гвардійцям дозволялося іноді ловити в виритому водоймі рибу

Північний партер парку Варсаля

Розміри парку Версаля

Розміри парку воістину величезні. Щоб трохи оцінити їх досить легкою довідки приводиться в офіційній брошурі парку:

  1. Від Версальського замку до Великого каналу (1000м) - 15 хвилин пішки
  2. Від Версальського замку до палацу Тріанон і Володінь Марії-Антуанетти (1500 м) - 25 хвилин пішки по саду
  3. Від Версальського замку до східного краю Великого каналу (3500 м) - 60 хвилин пішки

Мається на увазі досить жвавий крок по прямій без огляду околиць.

Мається на увазі досить жвавий крок по прямій без огляду околиць

Дивна інсталяція - позолочене дерево

На фото вище зображено, так званий Зелений килим, добре видно, що всі туристи намагаються знайти рятівну тінь в парку.

Сади і боскети Версаля

  1. купальня Аполлона
  2. Боскет Енселада
  3. Королівський сад
  4. Катанова зал
  5. Боскет колонади
  6. Боскет куполів
  7. дзеркальна купальня
  8. зелений килим
  9. Боскет Жірондоль
  10. Боскет Дофіна
  11. Баскет і партер Латона
  12. бальний зал
  13. Боскет купальні Аполлона
  14. Водний партер - водний партер знаходиться прямо перед палацом пропустити його нереально
  15. швейцарське озеро
  16. Боскет трьох фонтанів
  17. купальня Нептуна
  18. купальня Дракона
  19. оранжерея
  20. Південний партер - також знаходяться поруч з палацом
  21. Північний партер - знаходиться поруч з палацом
  22. Боскет тріумфальної арки
  23. купальня Сатурна
  24. купальня Бахуса
  25. Боскет королеви
  26. Боскет обеліска
  27. купальня флори
  28. Боскет зірки
  29. купальня Церери
  30. Водна алея або алея мавпочки
  31. купальня німф
  32. піраміда
  33. фонтан світанку
  34. вечірній фонтан
  35. Боскет водного театру

Разом з цього значного списку ми побачили тільки виділені об'єкти, тільки 5 з 35, так що якщо ви всерйоз хочете оглянути парк потрібно планувати провести там цілий день, без огляду палацу. І це без урахування саду Великого Тріанона і села Марії-Антуанетти.

І це без урахування саду Великого Тріанона і села Марії-Антуанетти

Ще одна дивна інсталяція з перевернутого дерева

Людовик XIV побудував Великий канал з метою утримувати там свою маленьку флотилію, розважати двір плаваннями по каналу і зробити менш стомлюючим шлях в Великий Тріанон. Крім того флотилія Великого каналу покликана була уособлювати собою морська перевага Франції. Деякі кораблі цієї флотилії були точні копії справжніх кораблів французького флоту, іноді по каналу плавали венеціанські гондоли.

Басейн Аполлона, за ним Великий канал

За гратами матросів починається зона парку, де дозволено кататися на велосипедах, там же є станції прокату велосипедів. Парк плавно переходить в дендрарій. У парку існують точки громадського харчування, але в набагато більш скромному масштабі, ніж в Петергофі. Мені особисто подобається, коли сервіс ненав'язливий.

На Великому каналі можна орендувати човен і ненадовго уявити себе в ролі придворного катається на флотилії короля по каналу. Човни, що здаються в оренду звичайнісінькі, веслові без захисту від сонця або дощу.

Човни, що здаються в оренду звичайнісінькі, веслові без захисту від сонця або дощу

Вид на палац Версаль з парку

В принципі парки Версаля і Петергофа багато в чому схожі і розбиті за однаковим принципом, в кожному з них є палац, фонтани, декоративні скульптури. Але у парку Петергофа є одна велика перевага це Фінську затоку - наш парк більш тінистий і менше за розміром, наш парк це скоріше обрамлення чудових фонтанів. Парк ж Версаля навпаки - величезний парк в якому є фонтани, але вони не головне там.

У Петродворце є ще одна перевага вода в фонтани подається самопливом за рахунок різниці рельєфу місцевості верхнього і нижнього парків і це дозволяє фонтанів працювати весь день на протязі всього сезону.

Палац же Петергофа був річним палацом імператорської сім'ї Росії, а палац Версаля був постійною резиденцією королівського двору Франції, тому природно наш палац менше за розмірами і скромніше по обробці.

Ці два парки, як втілення двох різних світів французької та російської.

Навигация сайта
Новости
Реклама
Панель управления
Информация