Парк Горького в Харкові: закладка, розвиток, історія | Новини харківської молоді - Газета молодіжних організацій "Парк Горького"

  1. Закладка парку
  2. Назва
  3. Парк в роки війни
  4. повоєнні роки
  5. сучасний парк
  6. Читайте також по темі: Парк Горького відкриють 23 серпня: останні приготування

Історія Парку Горького

Парк культури і відпочинку ім. Горького, що займає площу в 130 га, є улюбленим місцем відпочинку харків'ян і гостей міста.

Закладка парку

Парк був закладений в 1893-1895 рр. , А урочисте відкриття було в 1907 році, коли підросли дерева. Треба сказати, що фінансування здійснювалося за рахунок жителів міста, багато з яких, особливо студенти та гімназисти, безпосередньо брали участь в посадці дерев, встановлення шпаківень. В результаті спочатку планувався розмір парку (20-40 десятин) був збільшений до 90 десятин (98 га). Для цього проекту спеціально до Франції були спрямовані кілька професорів Харківського університету, досконально вивчили всі особливості іноземного парку (лінійкою вимірювали навіть відстані між деревами), що дало початок побудови об'єднаних в витягнуте кільце Каштановій і Липовій алеї (що називалися також екіпажного), призначених для кінних прогулянок .

Назва

Називався парк в той час Заміський Миколаївський (спочатку він розташовувався на околиці міста), на честь майбутньої весілля спадкоємця престолу. Спочатку крім лавок в Миколаївському парку нічого не було, а по головній алеї прогулювалися лише аристократи, оскільки охорона на вході простолюдинів сюди не пускала.

Після революції парк перейменували в Комунальний, в зв'язку з забудовою парк виявився на головній вулиці, в 1932 році площа його була збільшена до 130 га, в ньому стали проводити мітинги і демонстрації, а в 1938 році, після смерті радянського письменника Максима Горького, парку дали його ім'я.

На алеях з'явилися перші торговці солодкою водою і смакотою, відкрилися літня сцена і майданчики для оркестрів. У 30-ті роки тут запустили першу в Україні дитячу залізницю, лижну базу і тир.

Парк в роки війни

Під час Великої Вітчизняної війни парк був повністю зруйнований, і повністю відновлений після її закінчення. Так само під час післявоєнної реставрації була встановлена ​​знаменита колонада біля входу в парк (архітектори А. Г. Кринкін, Е. А. Святченко).

У парку до війни була єдина в місті кедровий гай. Перебувала вона поблизу екіпажного алеї. На жаль, гай була знищена під час війни, в 1943 році.

Також в довоєнний час в парку була побудована парашутна вишка, яка проіснувала як мінімум до середини 60-х років.

повоєнні роки

У 50-е парк Горького знову перетворили на зелений куточок і вирішили влаштувати тут центр розваг.

На початку 1970-х років в парку, за містечком атракціонів був відкритий перший в УРСР унікальний зал світломузики під керівництвом Юрія Олексійовича Правдюка, ще в 70-е відкрили і канатну дорогу.

сучасний парк

Після відкриття нового сучасного трёхзального кінотеатру - мультикомплекс «Парк», обладнаного м'якими кріслами, високоякісним цифровим обладнанням і звуком DOLBY SURROUND, системою вентиляції і кондиціонування, старий (проіснував до 1983 року) був знесений, і на його місці побудований «Автодром» з чеськими контактними електромобілями.

У 2006 р до Дня міста перед входом була відновлена ​​колонада з боку вул. Сумської. Також відновили центральний фонтан і пам'ятник письменнику М. Горькому, який зараз знову демонтований на реконструкцію.

Лена Ковальські

Читайте також по темі:
Парк Горького відкриють 23 серпня: останні приготування

Парк Горького (всі матеріали)

Навигация сайта
Новости
Реклама
Панель управления
Информация