Пармезан в бан: топ-10 заборон в Росії

The article has been automatically translated into English by Google Translate from Russian and has not been edited. The article has been automatically translated into English by Google Translate from Russian and has not been edited

Фото: depositphotos.com

За останні 5 років в Росії істотно зросла кількість заборон, яким повинні слідувати законослухняні громадяни. Відповідно до букви закону, вони не можуть збиратися у великі групи для вираження свого невдоволення або протесту, не можуть носити мереживного білизни, є французький сир і пити іспанське вино, відвідувати неугодні правітельсва Інтернет-сайти. ForumDaily склав список найважливіших, на думку редакції, речей, продуктів і явищ, заборонених на території Росії.

Мереживна білизна.

Законослухняний росіянки вже два роки не носять білизни La Perla і Agent Provocateur і ще пари тисяч інших фірм з виробництва нижньої. Російські законодавці вирішили, що синтетичне білизна погано вбирає вологу, що може завдати шкоди здоров'ю громадянки або громадянина. Всьому виною стандарти гігроскопічності тканини, згідно з якими в складі матеріалу має бути не менше 6% бавовни. На думку експертів, склад тканини найкрасивішого білизни зазвичай не дотягує до цих норм. Таким чином, під забороною опинилися труси з поліаміду, нейлону і поліестеру, футболки, а також купальники та навіть постільну білизну. Тепер в нижній палаті російського парламенту з'явилася нова ініціатива: заборонити також кеди, балетки і взуття на високих підборах. На думку депутатів, ці види взуття теж негативно позначаються на здоров'ї людини.

Фото: focus.ua

Акції непокори: по двоє не виходити.

На території Російської федерації заборонено збиратися в групи для проведення акцій громадянської непокори. Незгодні громадяни спочатку вийшли з положення, організовуючи поодинокі пікети, але з 2013 року поліція стала затримувати і їх. Причини акцій - від протестів на заборону мереживного білизни, політики Росії щодо України і Сирії правоохоронців не цікавлять: вони з однаковим завзяттям відправляють незадоволених діями влади в буцегарні. Після акцій протесту російських далекобійників, в Держдумі заговорили про зміни до закону «Про демонстраціях», покликаних прирівняти автопробіги до масових акцій. У той же час, представники російської влади запевняють, що нові зміни не обмежують зборів громадян, а лише вносять корективи в процедуру отримання дозволів на ці збори.

Гей-парад.

Російські чиновники суворо стежать за моральним виглядом підростаючого покоління: бути відкритим геєм, ходити на гей-паради - такі дії вже 3 роки вважаються в Росії поза законом. Влітку 2013 там був прийнятий закон про заборону пропаганди нетрадиційних цінностей. З тих пір в країні заборонені будь-які акції з символікою ЛГБТ. Одностатеві стосунки, як і пропаганда гомосексуалізму, заборонені в багатьох країнах світу. Їх прихильники під час маніфестацій нерідко піддаються атакам з боку прихильників релігійних і радикальних громадських організацій. Однак, якщо в більшості країн, поліція лише забезпечує громадський порядок, не підтримуючи жодну зі сторін, російський ОМОН періодично виступає ініціатором розгону гей-парадів, затримуючи його учасників. Добровольцями, що допомагають ОМОНу проводити затримання, часто виступають російські націоналісти.

Добровольцями, що допомагають ОМОНу проводити затримання, часто виступають російські націоналісти

Фото: varlamov.ru

Заборонений Інтернет.

Під заборону російських законодавців потрапили більше десятка інформаційних сайтів і соціальна мережа. З лютого 2014 «Грані.ру», «Каспаров.ру», «Щоденний журнал», блог опозиціонера Олексія Навального, сайт радіостанції «Ехо Москви» і блогерський ресурс «Живий журнал» потрапили в "чорний список" сайтів, за виконанням букви закону пильно стежить Роскомнадзор. На думку російських чиновників, публікації на цих ресурсах закликають розпочнеться масовий спротив і навіть екстремізму. Сайт "Ехо" і "ЖЖ" свої права все-таки відстояли, а ось Навальному не пощастило - він до цих пір під баном. Більш того, влада пообіцяла, що можуть заблокувати в Росії Twitter і Facebook. Причина в тому, що адміністрації цих компаній систематично відмовляються видаляти зі своїх інтернет-майданчиків протиправну, на думку російської влади, інформацію.

Чи не виражатися!

З січня 2013 року російським громадянам і гостям Федерації заборонено використовувати в публічному спілкуванні російський мат. Влада Російської Федерації законодавчо заборонили лайка і лихослів'я в кіно, по телебаченню і в рамках концертів. За порушення цієї заборони російському громадянинові загрожує штраф в розмірі до 2500 рублів ($ 40), в той час як компанії повинні будуть заплатити 50000 рублів ($ 700).

Продаж алкоголю: на кладовищі, після 14.00.

Російська влада вирішила переплюнути загальносвітові антиалкогольні заборони, і обмежили до мінімуму години продажу спиртного в деяких регіонах країни. Вік покупця на можливість покупки алкоголю ри цьому ніяк не впливає. У деяких містах, за даними Міністерства промислової торгівлі, для реалізації алкоголю залишається одне легальне місце - кладовище.

В Якутії заборонили продавати спиртне з 20:00 і до 14:00 наступного дня. Таким чином, влада Якутії вирішили «покінчити з алкоголізмом і п'яною злочинністю». У 2014 році в більшості регіонів місцевими законопроектами була заборонена торгівля спиртним в певні дати. Святами тверезості стали День студента, День останнього дзвоника, День захисту дітей, День молоді, День знань і, власне, День тверезості. У ці дні випивати дозволяється тільки в пунктах громадського харчування, купувати «з собою» заборонено. Крім того, російська влада заборонили продавати алкоголь в дитячих садах (!!!), школах і лікарнях, під час проведення концертів та спортивних змагань, у військових частинах, на ринках, вокзалах.

У Раді Федерації спробували навіть обговорити заборону на продаж алкоголю громадянам і громадянкам молодше 30 років. Однак нововведення викликали обурення лобістів великих компаній з виробництва алкоголю. У лютому цього року Мінпромторг вирішив трохи послабити віжки і дозволити продаж алкоголю в кіосках біля стадіонів і так званих «соціальних місць». На думку чиновників, попередні обмеження завдали сильного удару по бізнесу.

Західні чиновники: Маккейн і компанія.

Внаслідок прийняття Заходом «списку Магнітського», а також введення санкцій проти Росії після анексії Криму, кільком десяткам представників російської влади був заборонений в'їзд в США і країни Євросоюзу. У відповідь на це Росія створила свій «чорний список» нев'їзних західних політиків. Основну частину документа складають американські сенатори і чиновники, найвідомішим з яких є затятий противник політики Кремля, сенатор-республіканець Джон Маккейн. Втім, сам він відгукнувся про подібну заборону досить іронічно: «Мабуть, моя відпустка в Сибіру закінчений, пакет акцій Газпрому втрачений, а мій секретний рахунок у Москві заморожений. Але я все одно буду виступати за свободу, незалежність і територіальну цілісність України, включно з Кримом ».

Західні смакоту: від помідорів до моцарели.

М'ясо, риба, молочна продукція, овочі і фрукти Західного походження заборонені в Росії майже 2 роки. Французькі сири, іспанські персики і турецькі помідори зазнали фізичного знищення бульдозерами в прямому ефірі національних телеканалів.

Так Росія відреагувала на економічні санкції США, Європи, Австралії і Норвегії за анексію Криму і війну на Сході України. Москва ввела ембарго на постачання західних делікатесів. Широкий розголос «вбивства пармезану» в пресі спровокувала обурення в російському суспільстві, враховуючи постійно зростаючий рівень бідності населення. У той же час, незважаючи на ембарго, жителі великих міст країни при бажанні і зараз можуть дістати необхідні їм заборонені продукти. Ось тільки коштують вони тепер набагато дорожче.

• Їжа з лопати. У березні 2015 року соціальні мережі буквально вибухнули від саркастичних коментарів з приводу святкування Масляної в Ставрополі. Причина в тому, що організатори заходу придумали досить дивний спосіб подачі головного масляного страви - людям, які прийшли на свято, підносили млинці на снігоприбиральних лопатах. Подія викликала негативну суспільну реакцію та широкий ажіотаж в пресі. Роком пізніше це призвело до офіційної заборони подібного способу вживання їжі. Так, в декількох областях Росії були розроблені спеціальні пам'ятки з правилами святкування Масляної, де категорично заборонялося «використовувати совки, вила і лопати для випічки і приготування святкового частування». Цим же документом заборонялося надавати опудала Масляної схожість з громадськими діячами Росії і зарубіжжя, а також ставити театралізовані постановки про «Американських супергероїв, які прославляють капіталістичний і антиросійський спосіб життя».

Одяг «емо» і пірсинг. «Емо» та «готи» - тільки після роботи.

Представники цих субкультур не можуть бути в характерному для них образі в школу, в університет і на роботу. Таким чином уряд вирішив зміцнити моральні скріпи підростаючого покоління і знизити кількість самогубств серед підлітків.

В цілому, в проекті закону, який голосно називається «Концепція державної політики в галузі духовно-морального виховання дітей» влади зрівняли «під одну гребінку» панків, готів, емо, футбольних фанатів і скінхедів, заборонивши в школах будь-яку атрибутику цих рухів. Автори документа вважають, що подібні заборони допоможуть наставити на шлях істинний «зростаюче зараз в Росії покоління дітей з розмитими соціально-моральними орієнтирами і антигромадськими установками». Альтернативою розробники Концепції вважають введення нового шкільного предмета - «Православне виховання».

Навигация сайта
Новости
Реклама
Панель управления
Информация